הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-26 בספטמבר, 2012 32 תגובות

בימים אלה מוצפת הרשת בסרטוני תועבה גזעניים המציגים את אובמה כמוסלמי בכוונה להשפילו. סרטון כזה נשלח לד"ר דן אלמגור, הנמצא עתה בלונדון, על ידי מכרים ותיקים. להלן מכתבו אליהם.

לונדון, 21 בספטמבר 2012

צ' ו-ד'  היקרים,

אנחנו מכירים, מחבבים ומוקירים זה את זה כמעט חמישים שנה. מאז לוס-אנג'לס. ולכן אני מרגיש חובה חברית לשלוח לכם את המייל הזה.

כמו כולנו, המחוברים לאינטרנט, אני מקבל מדי חודש מאות אי-מיילים. לא את כולם אני קורא. אין זמן. אבל את המיילים שלכם אני תמיד פותח, ובדרך כלל לא מתאכזב.

אבל בעשרת הימים האחרונים קבלתי מכם שני מיילים שמטרידים אותי מאד. אני רוצה להאמין שהעברתם אותם אלי בלי שקראתם אותם בעיון, רק מפני שהומלץ להעביר אותם הלאה לכמה שיותר אנשים.

הראשון שבהם, שעסק ביפן, סיפר בנעימה חיובית שיפן אינה מתירה למוסלמים להיכנס אליה או לגור בה. שאין ביפן אף מסגד, ואין בה גם לא אוניברסיטה אחת שבה מלמדים את השפה הערבית. הכוונה הבלתי מוסווית שמאחורי כתיבת המיילים האלה והפצתם בארץ היא: הנה ארץ מופת שיש לקחת ממנה דוגמה: לא מוסלמים, לא מסגדים, לא שפה ותרבות ערבית. איזה יופי! והרי היו פעם ארצות שהיו שותפותיה של יפן לציר הרשע והזוועה של שנות הארבעים שלא התירו כניסה אפילו ליהודים.

כיון שלא ידעתי אם העובדות עצמן נכונות, הפניתי את המייל לידידה טובה, פרופסורית להיסטוריה באוניברסיטת ת"א, העומדת לצאת השבוע לכנס מדעי ביפן. היא הבטיחה לשאול שם. אבל גם אם נכון כל מה שמסופר שם: מה המסקנות שעלינו להסיק בארץ ממולדת הדמוקרטיה הזאת במזרח הרחוק?

התשובה ברורה. וניתן לזהות מיד גם את מניעי המתרגמים, השולחים והממליצים על הפצה לכל החברים.

אבל אז הגיע ממך שלשום המייל על אובמה: אחד מסרטי התעמולה המתועבים, הזדוניים, הגזעניים והמסולפים ביותר שהופקו ברוח הסרטים שיוצרו בארץ ההיא, בת-בריתה של יפן בשנות הארבעים.

ברור מי הפיק ומפיץ אותו: חסידי 'פוקס' ורומני. חסידי הרפובליקאים והדת המורמונית. בהיותנו בלוס-אנג'לס בשנות השישים הגיעו לביתנו שני מיסיונרים של דת זו, ואני, כעיתונאי, התעניינתי לשמוע את סיפורם ואף כתבתי על כך רשימה במדורי ב"מעריב" אז. הם מסרו לנו, כמובן, את התנ"ך שלהם. הספר אומר במפורש שבני חם, כהי העור, הנם מקוללים וארורים בעיני אלוהים. לכן אסור להכניס אותם בקהל באי הכנסיה. והיום, כשהמורמונים נאלצו (בלחץ השינויים החברתיים שחלו בדעת הקהל האמריקאית אחרי רצח מרטין לותר קינג) להתיר גם לשחורים להיכנס לכנסייה (אבל נדמה לי שאסור להם גם היום לשמש אפילו במשרת כומר או כהן-דת אחר), הם שחורים, מקוללים, טמאים. ובזה מאמין בכל מאודו גם המועמד הרפובליקאי לנשיאות ארה"ב.

כיום כבר אי אפשר אפילו בארה"ב להשתמש בגזענות גלויה כלפי השחורים. אז עשו הסבה למוסלמים. קל וכשר להסית נגדם, אחרי הפיגוע במגדלי התאומים. אחרי המלחמה שהכריז הנשיא הרפובליקאי הקודם, האידיוט, על עיראק ועל אפגניסטן אי אפשר להדגיש את צבע עורו של אובמה – אז מכוונים את גלי השנאה, ההסתה וההפחדה לאסלאם.

לפני כחודש ראינו בארה"ב סרט תעודי על ניסיונם של כמאתיים אזרחים אמריקאים ממוצא ערבי, כולם בני המעמד הבינוני, חקלאים ועובדי כפיים. הם קנו בחסכונותיהם אדמה באחת המדינות החקלאיות במרכז ארה"ב, בנו בתים, והחליטו לבנות על הקרקע שקנו, בלב שדות, מסגד קטן לאנשי קהילתם. השכנים הנוצרים, אדומי העורף, המזכירים מאד בחזותם את אנשי הקו-קלוקס-קלן של פעם, הטרידו אותם שוב ושוב, הביאו דחפורים להרוס את מה שנבנה. וכשהמסגד נבנה בכל זאת, שרפו אותו עד היסוד, ואף התגאו בכך. התושבים המוסלמים, שומרי חוק כולם, פנו לשריף ולבית המשפט. לא היה מנוס מלערוך משפט באולם הכפרי. השורפים הביאו עד, ד"ר אמריקאי לחקר האסלאם באיזו אוניברסיטה קטנה, שאפילו ערבית בסיסית לא ידע כמו שצריך. הוא העיד שחופש הדת בחוקה האמריקאית אינו חל על האסלאם, כי האסלאם אינו דת. עדות מומחה. וכשהזכיר עורך דינם של התושבים המוסלמים שהאסלאם נחשב לאחת משלוש הדתות הגדולות בעולם כיום, ענה ה"מומחה": "דת שמרשה לבעל להכות את אשתו אינה דת" (הוא לא שמע על הוראות ספר הספרים של דת אחרת, המצוות להמית בסקילה כל מי שנושא משא בשבת או חומד את חמותו). השופט זיכה, כמובן, את שורפי המסגד. ארה"ב 2012.

burnedמסגד שרוף בארץ, 2011

הסרט שהעברת לנו וביקשת שנפיץ אותו בין כמה שיותר מחברינו, נועד לשרת את הקו-קלוקס-קלן בן ימינו. את האינטרסים של בעלי-ההון, הנפט, הבנקים, חברות הביטוח ובתי החולים, הרוצים לצבור עוד ועוד מאות מיליארדים על חשבונו של האדם הקטן, החלש, כהה העור, דובר הספרדית, המהגר, האשה שבוחרת בהפלה, הילדה שנאנסה – שאובמה מנסה להצילם מגורל זה. ומחריד שמאחורי סרט זה עומדים גם כמה מיליארדרים יהודים המאמתים פרקים שלמים ב"פרוטוקולים של זקני ציון": אנשים שעשו את כספם מניהול בתי קזינו ענקיים (הקשורים בדרך כלל גם בעסקי זנות והימורים). אלה האנשים שעומדים גם מאחורי ממשלת ישראל, ההתנחלויות ונוער "תג מחיר", שזוכים לטפיחות הכתף של ראש הממשלה ושרים בממשלתו.

ידיד אחר שלי, גם הוא פרופסור להיסטוריה, שהעברתי אליו את המייל שלכם, הגיב בין השאר: "משעשע שתחת הכותרת 'אובמה מבקר במסגד' הראו את אובמה מבקר באייה סופיה באיסטנבול, מקום שבו ביקרו כבר גם רבבות ישראלים" (ומיליוני שוחרי תרבות מכל העולם).

ואיך שכחו להזכיר שקלינטון, שנשא דברים בזכות אובמה, התגייס להצלת המוסלמים מהטבח הנורא שעשו בהם הנוצרים בבוסניה?

אובמה קד קידה לפני המלך הסעודי? ראית איך השתחווה נתניהו לפני המקובל (מקובל על מי?) הישיש ולחש באזנו שהסמולנים שכחו מה זה יהדות? איך הוא מחייך בכל פעם שהוא חוטף סטירת לחי מלאת חיבה מהגדול בתורה, שאלופי צבא נישקו את ידו בפומבי? ראית את ההתרפסות המבישה של שרי ישראל, אלופיה ונגידיה (בניצוח רני רהב וג. יפית) לפני כל הרנטגנים, העלי-באבא והבאבא-עלי בעיירות הדרום, ולפני כל המועמדים הרפובליקאים והדרשנים הגזעניים המגיעים לארץ לפני הבחירות, וכל אותם נוצרים אדוקים ב"Bible Belt"'? שאלו את שר התיירות לשעבר, בני אלון, שומר אמונים ואמונה, כמה פעמים התארח אצלם בהיותו בתפקיד, וכמה כספים תרמו "ידידיה הטובים ביותר של ישראל" שרק מחכים שסוף-סוף יגיע אותו מרחץ דמים נורא בין שני העמים בארץ הקודש, כדי שדם ההרוגים יגיע לצווארי הסוסים, ככתוב בברית החדשה, וכולם יכירו במלך המשיח של רומני ומרעיו.

לכן, צ' ו-ד', אני מבקש שלהבא תצפו היטב במיילים שאתם מקבלים ומתבקשים להפיץ. אין לי מושג מיהם הישראלים הטורחים לתרגם ולשלוח אותם לארץ ומה מניעיהם. אבל לא זו בלבד שבסרטים האלה ובהפצתם (גם בקרב חברי "אגודת האקדמאים למדעי החברה" ו"המכון האתני הרב-תחומי"), יש ליבוי להבות למצב העדין כל כך שבו אנו חיים כולנו באזור הזה; הם גם עלבון משווע, בפרימיטיביות שלהם, לאינטליגנציה ולמוסר.

שלכם, דן

תגובות
נושאים: מאמרים

32 תגובות

 1. דרור הנאור מרמת גן הגיב:

  הסרטונים המופצים,הם בשולי הבעייה. הבעיה האמיתית היא כי חוסיין אובמה הוא כיום האוייב העיקרי של מדינת ישראל. אין כמו התמיכה הנלהבת בו מצד השמאל הקיצוני כדי לחזק את הקביעה הזו.

 2. יאיר הגיב:

  מדוע ההשוואה להתנהגותם של פוליטיקאים ישראלים עם רבנים רלוונטית? אובמה לא קד קידה עמוקה בפני ג'רמייה רייט, הכומר שלו, איש גזען ואנטישמי אגב, אלא בפני ראש מדינה, דיקטטור שמבזה לא מוסלמים, נשים, הומוסקסואלים, וכו' וכו'. האם לקוד קידה בפני איש כזה זה משהו חיובי או מקובל? מדוע זה רלוונטי שהרב עובדיה סוטר לביבי בחיבה? האם הרב עובדיה יוסף מנהיג מדינה אלימה וחשוכה המפעילה כנגד אזרחיה מערכת משפט שהייתה נראית פרימיטיבית גם בימי הביניים? מדינה שבה חילול-הקודש הוא עבירה פלילית שדינה מוות? שבה לנשים אסור לנהוג? אישה אינה יכולה ללכת ברחוב בלי מלווה גבר?

  מי אדום הצוואר והקו-קלוקס-קלן האמיתי כאן, ד"ר? אולי מי שאינו מסוגל לסבול את השונה ממנו, היהודי הדתי? אולי מי שמחליט, ברגע שהוא רואה יהודי בעל הון מעורב בפוליטיקה שהנה הנה מונח לפנינו האישור המיוחל לפרוטוקולים של זקני ציון? אולי מי שיוצר אנלוגיות מופרכות המבוססות על הבוז העמוק שהוא חש כלפי יהודים מזרחים ודתיים?

 3. ע"ש הגיב:

  לא חסרים גזענים משלנו, אז למה להביא מחו"ל.
  אבל מה אני מתלוננת, אנחנו חיים במדינה נאורה שלא מגרשת מגבולותיה פליטים, מתייחסים לפלסטינים בשיא הנימוס ודואגים להם כאילו שהיו ילדינו. ועוד ועוד מעשים טובים.

 4. אלכס מסיס הגיב:

  יש כמובן מי שיופתעו על מה מוציאה הממשלה את כספנו – עת בה שר האוצר וראש הממשלה טוענים
  שהגדעון מחייב הטלת מע"מ נוסף – אבל, המופתעים בוודאי שאינם בין קוראי הגדה השמאלית
  מתוכן דבריו של ידידי דן נראה שהוא כבר זמן רב לא איתנו בישראל "היהודית והדמוקראטית" ולכן, הסרטים מפתיעים אותו
  בשובו, יהיה המצב גרוע יותר – לצערי

 5. ע.ג. הגיב:

  גזענות מכל סוג היא דבר מתועב אבל מתועבת לא פחות היא שפת הפוליטיקלי קורקט שבגללה אסור להצביע על העובדה שהטרור היחידי בעולם היום הוא טרור מוסלמי שבגללה אסור להגיד שהדת המוסלמית היא הדת הפחות סובלנית בעולם כיום (למרות שכל הדתות הן הבל גמור) ושאם יש קולוניאליזם בעולם הרי הוא הכונה המוסלמית להשתלט בכח הזרוע על העולם. אה, אסור גם להגיד שיש שוטים בעולם שכל כך שונאים את ארה"ב וישראל שהם מוכנים לצדד במשטרים מוסלמים אפלים רק כי הם נגד ארה"ב וישראל. גמר חתימה טובה

 6. אילנה הרסטון הגיב:

  תודה לדן על המכתב. רק רציתי להעיר שמוסלמים יש ביפן כבר מהמאה ה-19. יש מסגד גדול בטוקיו ובקובה, ומן הסתם עוד כמה ברחבי האיים.

  • צדוק התקוה הגיב:

   אילנה אני מקווה שראית את הסדרה של צבי יחזקאלי בערוץ 10 על האיסלם והוא נגע רק בקצה הבעיה
   שהיא איסלם קיצוני ראדיקאלי המנסה [ולצערי יצליח בגלל החולשה של אירופה בדיוק כמו בשנות השלושים] להשתלט בכוח על אירופה הינה רק ביום שישי אירע פיצוץ אירע ליד בניין הקהילה היהודית במאלמו, שבדיה למיטב ידיעתי 80 המשפחות היהודיות לא מסכנות את אלפי המוסלמים הגרים במלמו
   ובקשר לאותם"פליטים" שישראל מנסה לגרש אל תרחמו עלהם הם בדיוק כמו אותם "פליטים" ששוטפים היום את אירופה ואותם אירופים חיים בפחד מאותם אורחים המנסים להשתלט על הבית
   גזענות לא לנו אין מדינה אחרת ……………..

   • דינו הגיב:

    לגבי העניין העגום במאלמו, שבדיה:
    ישנה קבוצה גדולה של אנשים (יהודים ולא יהודים) המנסים לאחוז בכל כוחם בתאוריה האופטימית להחריד לפיה אנטי-ציונות והתנגדות לישראל הן תכונות שונות ומנותקות מהעניין האנטישמי.
    זאת ועוד, לפיהם אנחנו הציונים צועקים "אנטישמיות" כתגובה פבלובית על כל ביקורת כנגד ישראל.
    דא עקא שפתאום באים מוסלמים בשבדיה ומנסים לפוצץ את בנין הקהילה היהודית.
    כמובן שכאשר ייתפסו אותם בני-בליעל בשבדיה וייחקרו, הם יאמרו: "אנחנו אנטישמים? מה פתאום? אנחנו "רק" מתנגדים למה שישראל עושה לפלסטינים".
    בשבילם התנגדות לישראל משמעותה פגיעה ביהודי שבדיה. ולא, הם לא אנטישמים….
    וכאן מגיע הקטע הטוב: הפעולות האנטישמיות בעליל באירופה, לא רק שלא גורמות להבנה שבמקרים רבים אנטישמיות ואנטי-ציונות חד הם, אלא שיש מי שיאמרו: "נו בטח, הרי ברור שישראל מסכנת את שלומם של היהודים בעולם".
    כאן כבר מנסים לתפוס את החבל משני קצותיו: גם מנסים להפריד בין אנטישמיות לבין ביקורת על ישראל ומספרים לנו שמדובר בדברים שונים לחלוטין, וגם מזהירים שישראל מלבה אנטישמיות. לך תבין…

 7. דינו הגיב:

  אם ב"קידות לפני מלכים" עסקינן, כדאי גם לציין את ההתרפסות של משלחת הח"כים הערביים ללוב בפני מועמר קדאפי.
  אולי כדאי גם להתייחס לתגובות הקיצוניות והאלימות של מוסלמים לסרט מגוחך המתבדח ע"ח הנביא מוחמד, ועל ההשפעה שיש לתגובות אלו על הדרך בה תופס המערב את האיסלם.

 8. ק.א. הגיב:

  ההיסטוריה טרם רשמה מי או מהי באמת מדינת פיתוח החצציות והשופלים המיוחדים. למרות התעמולה ושכבות האיפור (והדולרים) העבות במיוחד טיבה האמיתי, וטיב המציאות שהיא גוררת איתה, לא ישארו לנצח בסימן שאלה.

 9. צדוק התקוה הגיב:

  על האיסלם היה טוב לא היתה רואה בערוץ 10 את סרטו של צדוק יחזקאלי איך אירופה שהיתה פעם נוצרית הופכת ליבשת מוסלמית הודות ללב הרחב של אותם אירופים איך אותם מוסלמים בפה מלא ללא בושה אומרים אנחנו נהפוך את אירופה למוסלמית ועל הבית הלבן יתנוסס דגל האיסלם וכל הדמוקרטיות לא שוות רק חוק השריעה וז את יכול להגיד הינה עוד גזען אבל האמת כנראה כואבת
  ולהכניס את הראש באדמה זה לא הפתרון והמענין מי תומך באותם מוסלמים קיצונים ישראלים ממה שקוראים השמאל הנאור אלה נותנים להם גב בהפגנות נגד המדינה הציונית ובהתסה להטלת חרמות על ישראל ועל מוסדות ההשכלה שלה חבל אני מקווה שתוכל להשיג את הסרט מדובר בסידרה בת חמישה פרקים כמדוני קל לצעוק גזענים צריך להבין שהאיסלם נמצא במלחמה נגד הצלויזציה כאשר
  יהודי באירופה לא יכול לשים כיפה על הראש וכאשר רוצחים ילדים יהודים בצרפת הדבר אומר דרשני

 10. גבריאל הגיב:

  אגב, יש ביפן כ 50 מסגדים

 11. דניאל קלטי הגיב:

  אני, פשוט, הייתי בועט את השניים הללו מרשימת-חבריי וחלאס. למה לבזבז מלים, על לכלוכי-כהנא?

 12. Rafael Goldwaser הגיב:

  Shalom

  Bravo. I appreciated very much this:
  . את האינטרסים של בעלי-ההון, הנפט, הבנקים, חברות הביטוח ובתי החולים, הרוצים לצבור עוד ועוד מאות מיליארדים על חשבונו של האדם הקטן, החלש, כהה העור, דובר הספרדית, המהגר, האשה שבוחרת בהפלה, הילדה שנאנסה – שאובמה מנסה להצילם מגורל זה.
  These cynics against whom we have to fight everywhere in the world.

  yours, Rafi Goldwaser (if you remember me) Strasbourg, France

 13. Rafael Goldwaser הגיב:

  I am curious if you had from them any answer.

 14. עמי על התעלמות מצערת מהמציאות הגיב:

  הבעייתיות האמיתית היא עם האיסלם ולא עם תגובות קיצוניות אליו פה ושם. יחסית לאלימות הרצחנית והסידרתית בשם האיסלם ונטית מאמיניו להעלב, התגובות אליו הן מינוריות למדי. בוודאי ביחס לתגובות הרצחניות כלפי יהודים על מעשים שליליים שעשו בני ע
  מם. ואני חושב שדן אלמגור באופן איזכורו את "אדומי הצוואר", את הרבנים היהודיים ואת הפרוטוקולים של זיקני ציון (כאילו, הוא ברצינות או לא ברצינות טוען שיש אישוש למסמך אנטישמי זה?) מלמד כי כשהוא מתייחס לגיזענות וחוסר סובלנות הוא של אחרים הוא כותב מתוך עולמו הפנימי שלו עצמו. וזה עצוב למדי.

 15. צדוק התקוה הגיב:

  מכתב אישי לדן אלמגור אולי עכשיו שאתה נמצא באירופה היה נחמד אם היתה נפגש אם אנשי הקהילות היהודיות שחיים באירופה והיתה בודק שואל איך זה לחיות תחת איומים יום יומים של פגיעה עי מוסלמים קיצונים איך זה לשלוח את הילד לבית הספר ושם ילד מהגר מאחת ממדינות המוסלמיות יכה את אותו הילד או יקלל אותו במקרה הטוב יהדי מסריח [מזכיר את שנות השלושים בגרמניה] איך זה לא לדבר בעברית בחוץ כי אתה מפחד שמי שהוא יכה אותך או לא לשים תליון של מגן דוד מר דן אלמגור
  פתח קצת את הראש הסתכל על התמונה ואל תהיה שבוי לדעות הפולטיות שלך של ערבים מסכנים
  והיהודי האשם אולי לא תוכל לכתוב את רשמיך כאן בגדה השמאלית הגיע הזמן להתעורר מר דן אלמגור אנחנו הולכים למלחמת תרבות בין צלוזציות של חושך ואור לצערי אני לא אופטמי האיסלם
  בדרך לנצחון בגלל הפחד שאחז באירופה ובגלל רוח גבית שלצערי מקבל האיסלם הקיצוני מאנשי שמאל ליברלים

 16. אלכס מסיס הגיב:

  דאגתם של מגיבים לעתידה של אירופה – נוגעת ללב אך, אולי נעסוק תחילה בגורלנו.
  צדוק יחזקאלי שונא ערבים ובגלל תכונה חשובה זו עבר לעבוד בערוץ 10 בתום עבודתו המסורה
  במוסד-בטחוני חשוב – מי שמסתמך עליו בנושאים ערבים-איסלאמיים – כאילו שכר את ראש השבכ
  לייעץ בנושאי הכיבוזש וההתעללות באזרחי השטחים הכבושים

  • צדוק התקוה הגיב:

   אלכס מסיס האמת כואבת מה זה משנה מי מביא את הבשורה מי הוא השליח לא הענין הענין הוא מה קורה באירופה השמאל פתאום חבר לאיסלם רדיקלי גזעני וקיצוני אנטי דמוקרי הזעק דמוקרטיה זבל רק חוקי השריעה הפוגע בנשים בגיי ובכל דבר שיש בו רוח סובלנית פעם הלכתם אחרי סטאלין היום אתם הולכים אחרי האנשים הכי חשוכים בעולם תמשיכו כך …….רצח תלמידים יהודים בצרפת עי איסלמי קיצוני פיצוץ במשרדי הקהילה היהודית במלמו לדבר עברית לשים כיפה אסור ליהודי להתהלך חופשי באירופה תמשיך להטמין את הראש באדמה

  • דינו הגיב:

   אם אתה מכיר ממקור ראשון מציאות שונה לחלוטין מזו שמציג צדוק יחזקאלי – אתה בהחלט מוזמן לפרט.
   אשמח לשמוע כיצד מוסלמים באירופה צוהלים ושמחים לקראת אינטגרציה והשתלבות בתרבות המקומית וכיצד הם מכבדים את המקום אליו הגיעו (כפי שנדרשים לעשות היהודים שהיגרו לישראל, ע"פ השמאל העיקבי).
   לומר "צדוק יחזקאלי שונא ערבים" זו אמירה סתמית כאשר היא אינה מלווה ולו בשמץ של הצגת המציאות האמיתית(לדעתך) בשטח.
   אגב, לא הייתי ממהר לשייך את יחזקאלי לערוץ 10 דווקא בשל דעותיו (כביכול), להזכירך שגם מיקי רוזנטל ורביב דרוקר כיכבו בערוץ 10 , ודעותיהם ידועות לכל.

  • צדוק התקוה הגיב:

   אלכס מסיס אולי זה ישכנע אותך על האיסלם כתבה בעתיון למונד הצרפתי המופיעה בעיתון " הארץ" שלא ידוע באהדתו לציונות
   http://www.haaretz.co.il/news/world/1.1838672
   לה מונד במאמר מערכת: לבער את האלימות האנטי-יהודית בצרפת
   העיתון הצרפתי החשוב הקדיש היום את מאמר המערכת שלו לאלימות הגואה נגד יהודים במדינה, וקרא למנהיגי האיסלאם להשמיע את קולם נגד התופעהחדשות סוף השבוע איששו את קיומה של מציאות עגומה: בצרפת ישנן קבוצות הנחושות לפעול באלימות נגד יהודים. את אירועי שטרסבורג יש להבין לפיכך על רקע מצב עובדתי פשוט ואכזרי זה.

   זו מציאות של שגרה יום-יומית, שבה המשטרה רושמת לפניה פה ושם שורה של תקיפות רחוב: ירי אל בית הכנסת בארז'נטיי, חטיפת כיפות מראשיהם של ילדים, או הכאתם משום שהם חובשים אותה.

 17. ראובן ה. הגיב:

  דר׳ אלמגור הנכבד. אני יודע מראש שהנכתב כאן לא ישנה מאום באופן תפיסתך וראייתך את הערבים- מוסלמים כצד הנרדף הפגוע והחלש. לצערי רבים כמוך נופלים בפח הזה.המוסלמים מעוניינים להחזיר את העולם לימי הנביא מוחמד הם אינם מקבלים את הקדמה והנאורות בעולם המערבי ראה קהילות מוסלמיות שלמות שאינן מעוניינות להתערות באותן מדינות אלא לשמר את הדתיות הקיצונית ואף להנחיל אותה לאוכלוסיה המקומית . לגבי נשיא ארה״ב שאתה יוצא להגנתו ,״מסייע״ למדינות ערב בהן קיים משטר דיקטטורי להפוך ל״דמוקרטי״ גם אם זה גורם לעליית האחים המוסלמים ויציאה מהמאורות של הסלפים,לא ירחק היום והוא יסייע להם גם להפיל את המלך עבדאללה ואז אתה מתאר לעצמך את המצב הבטחוני אליו תיקלע מדינת ישראל,אז מי נמצא בסכנה ?הפלסטינים? המצרים?הסורים?האיראנים?חיזבאללה?אני מבקש להזכיר כי אין לנו ארץ אחרת ורק לפני 64 שנים חזרנו אליה…מה עם הדורות הבאים?היכן הם יחיו אם בכלל….

 18. טובה שיבר הגיב:

  מהנעשה בעולמנו:
  מוסלמים שרפו מקדשים בודהיסטייים בבנגלדש ותקפו כפרים בתגובה על מה?
  על תמונה של קוראן שרוף שהופיעה באיזה פייסבוק של איזה בודהיסט שמה.
  מר אלמגור הנכבד – קשה מאד להכיר במציאות, אני יודעת.
  אבל אולי, רק אולי, תנסה בבקשה לפחות להרהר באפשרות שבחלקים גדולים מן האיסלם משהו מריח לא טוב.
  אתה ודאי זוכר את סרטם הנפלא של חבורת מונטי פייטון "בראיין כוכב עליון" שבו ליגלגו על מייסד הדת הנוצרית (מקביל פחות או יותר למוחמד).
  האם הנוצרים השתוללו ברחובות? האם תקפו מישהו מן השחקנים, האם שרפו את האולפנים? האם תקפו את אחוזת פרייאר פרק?
  התשובה כידוע לך היא לאו מוחלט.
  הכנות, אני מציעה לך להתפקח ולהביט למציאות בעיניים.

 19. על "הרצחנות" האסלמית הגיב:

  על טיבה של כתבת ההפחדה והשטנה אללה איסלם של צבי יחזקאלי אפשר לקרוא בקישור הבא:
  http://www.keshev.org.il/media-blog/allah-islam-summary.html

  על הרצחנות האיסלמית כדאי אולי להביא הוכחות: למשל אם יש אחוז אחד של קורבנות לרצחנות הזאת לעומת קורבנותיהם של המדינות "הנאורות" דוגמת ארה"ב, בריטניה, צרפת, בלגיה, ישראל וכו' המעצמות הקולוניאליות ששלטו באפריקה המזרח הרחוק והתיכון, בדרום ומרכז אמריקה, במאתיים או במאה שנים האחרונות או בכל פרק זמן שתרצו עד היום…
  אלא שרוצח עם גרזן נראה רע ואפשר להפחיר איתו וזה שמטיל טונות של פצצות ואפילו פצצת אטום הוא גיבור "נאור"

  אנטישמיות ואיסלמוביה הם שני צידיה של אותה מטבע, הגזענות אלא שהציונים מלבים את הצד השני…

  • ע.ג. הגיב:

   חוץ מלדקלם סיסמאות של סטלין אתה גם יכול להביא דוגמא אחת בעולם שבה הטרור הוא לא מוסלמי? אתה יכול להביא דוגמא אחת למקום שבו לא מוסלמים רוצחים מוסלמים. ואל תגיד בישראל. את השקר הזה אנחנו מכירים. ישראל מתגוננת כדי שהמוסלמים לא ירצחו את תושביה ולא להיפך והיא עושה את זה עם המספר המועט ביותר של קורבנות שאפשר.

 20. אלכס מסיס הגיב:

  אין לי מושג על מה ולמה קובע המגיב "צדוק התקוה" שהשמאל חבר ל"איסלם קיצוני" – היכן ?
  הוא בוודאי למד זאת מצדוק יחזקאלי או מפי "פרשנים" כמוהו

  • צדוק התקוה הגיב:

   השמאל באירופה לא אוהב גזענות. גם השמאל בישראל לא אוהב גזענות. החלק הפעיל בשמאל האירופי לא אוהב גם את הציונות העכשיווית, את ממשלת ישראל ואת נתניהו וברק. גם השמאל הישראלי לא אוהב בדיוק את אותם הדברים. זוהי הנוסחה החדשה של השותפות בין האדום (השמאל) לבין הירוק (האיסלאם) באירופה. ההבחנה הזו בין ישראל לבין ממשלתה, או בין הציונות ליהדות, היא הנוסחה של האנטישמית האיסלאמית והאירופאית החדשה. סיסמאות התעמולה שלהם מנוסחות כך: "הכו בישראל והצילו את פלשתין". "הכו בנתניהו ובברק והצילו את השלום". "הכו בציונות והצילו את ישראל".

 21. טובה שיבר הגיב:

  לפני כשעה צפיתי ב"סימפסונים" בפרק שכל כולו לעג בוטה כלפי הנצרות, ישוע, הממסד הכנסייתי, והפולחן הנוצרי.
  כמובן שהייתה זו סאטירה מהנה ושנונה כמיטב המסורת של יוצרי הסידרה הנפלאה הזו, ואני ובן זוגי שיחיה נהנינו מאד.
  הפרק מסתיים בהצלתה של מגי הקטנה בידי אימה לאחר שנזירות מרושעות חטפו אותה. מארג' מחבקת אותה בזרועותיה, פונה אל הנזירות ואומרת כך: "אף אימא לא תיתן שבנה יהיה קורבן למען האנושות…. בכל אופן לא בפעם השניה."
  והנה, ראה זה פלא: בעולם הנוצרי לא נרשמו התפרעויות, פונדמנטליסטים נוצרים לא הוציאו פתוות כנגד יוצרי הסדרה ואפילו מהומונת קטנה אחת לרפואה לא התרחשה בשום מקום על פני הכדור.
  מה היה קורה לו יוצרי הסדרה היו מלעיגים לנצרות, למוחמד, לממסד המוסלמי ולפולחן המוסלמי?
  למישהו יש ניחוש?

 22. יוסי זעירא הגיב:

  ראשית, אייה סופיה היא כנסיה עתיקה וחשובה מהמאה הרביעית, שאחרי הכיבוש העותמני במאה ה-15נהפכה למסגד, והיום היא מוזיאון.

  כל הדיבורים על האיסלם המנסה להשתלט על אירופה חסרי כל בסיס עובדתי. המוסלמים הם אחוז קטן מאוכלוסיית אירופה, עניים יחסית, חיים בגיטאות תוך קיפוח כלכלי וחברתי, אין להם כמעט כל ייצוג בפוליטיקה המקומית והם סובלים מהטרדות משטרתיות לרוב. זה מוליד תסכול, זעם ולצערנו גם אלימות. אך הדיבורים על השתלטות נובעים רק מהסתה של אלו שרוצים להיפטר מהם לגמרי. לצערנו, תוכנית הטלויזיה של יחזקאלי שיתפה פעולה עם חוגים אלו.

 23. ר הגיב:

  רובינו נגד גזענות,אך לשם כך צריך להכיר בעובדה שכולנו גזענים.לבדוק את עצמינו טוב טוב בבדיחות,בחשיבה,בנטייה להכליל ובסטראוטיפיזציה הכללית שאנו עושים לאנשים.
  מעבר לכך,לעניות דעתי האסלאם הפונדמנטלי מדבר בגלוי על מלחמת ג'יהאד,על רצונו להשתלט על העולם הנוצרי ולהשמיד את היהדות.
  אז מה נסגר-מותר להכניס קוראן ליפן?לדעתי כן.אשמח לתשובה מבוססת

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים