הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-21 ביולי, 2013 3 תגובות

הוויכוח סביב הודעת האיחוד האירופי על כוונתו לאסור העברת כספים ושיתוף פעולה עם גופים ישראליים הפועלים גם בשטחים עורר גל תגובות. כצפוי התגובות תואמות לחלוטין את עמדתו הפוליטית של המגיב. אלא שתוך כדי תגובה נפלטים שקרים, במיוחד כאשר הדובר הוא מהימין (במובן האמיתי של המילה – מהעבודה ועד הבית היהודי).

euro_banknotes_coins

שר השיכון אורי אריאל

השר אורי אריאל אומר כי מדינת ישראל לא תיפגע פגיעה של ממש מהחלטת האיחוד האירופי לאסור מימון מיזמים ישראליים מעבר לקו הירוק. במשדר "הבוקר הזה" ברשת ב' אמר השר לאריה גולן כי בידי ישראל כלים להתמודד עם ההחלטה – בהם הפסקת פעילותן של מדינות האיחוד בשטחי c שבשליטת ישראל וקיזוז ההפסדים מן הכספים שמעבירה ישראל לרשות הפלסטינית. מעניין: לדעת אריאל ישראל לא תיפגע אך ראש ממשלתו וכל חבריו הפוליטיים התקשרו בדחיפות למנהיגי האיחוד בבקשה, שלא לומר תחינה, שלא לפגוע בישראל. מה, נתניהו  אידיוט? הוא לא יודע מה שאריאל יודע? או, לחילופין, אריאל משקר.

אני נוטה להאמין שאריאל שקרן. הוא עצמו אומר שיהיו הפסדים כתוצאה מהמהלך של האיחוד האירופי אלא שאותם הוא מציע לקזז "מן הכספים שמעבירה ישראל לרשות הפלסטינית". והנה עוד שקר. ישראל לא "מעבירה" כספים לרשות הפלסטינית. ישראל גובה מסים בעבור הרשות הפלסטינית בתמורה לעמלה שהרשות משלמת לישראל עבור המשימה הזו. אגב, סביר להניח כי הרשות תשמח לגבות את המסים האלה בעצמה, אלא שישראל לא מתירה את זה. לכן מה שאריאל מציע הוא לגנוב מהפלסטינים כסף. זה רעיון חביב בפני עצמו. במיוחד בגלל שהאירופים כלל לא ייפגעו מהגניבה. אריאל רוצה להעניש פלסטינים על מה עושים בבריסל. הגיוני לחלוטין. ולכן בפעם הבאה שמישהו יגנוב משהו ממני, אלך לקחת את הכסף מהשר אריאל.

בעל מפעל בברקן, יעקב מלאך

יעקב מלאך, מנכ"ל ובעלים של חברת אחדות, יצרן חלבה וטחינה מברקן שבשומרון, אמר ל"ידיעות אחרונות" כי "ההחלטה (של האיחוד האירופי) לא מחמירה את מצב היצואנים. אני ממילא כבר משלם מכס באירופה". האיש גם צודק וגם משקר. הוא צודק שהמהלך החדש לא מחמיר את מצב היצואנים הישראליים הפועלים מעבר לקו הירוק. הוא משקר כאשר הוא אומר שהוא "ממילא משלם מכס באירופה". טכנית הוא משלם. האיחוד האירופי החליט לפני כעשור שמפעלים ישראליים מעבר לקו הירוק המייצאים לאירופה לא ייהנו מאפס מכס כמו מפעלים בישראל.  קמה סערה, כמו עכשיו, ואהוד אולמרט, אז שר תעשייה, נסע בשקט לבריסל וגיבש הסכם שלפיו האיחוד יגבה מכס אבל היצואן לא באמת ישלם. כל יצואן ישראלי הפועל מעבר לקו הירוק מקבל מהממשלה החזר על המכס שהוא משלם על יצוא לאירופה. לכן המפעל של מלאך לא באמת משלם מכס. שקר קצת יותר קטן מזה של אריאל. אבל מלאך עדיין לא מיניסטר.

חבר הכנסת עומר בר-לב

ח"כ עומר בר-לב (העבודה) אמר "כך, מוצאים גושי ההתיישבות הגדולים ביהודה ושומרון כמו גם הר הבית ושכונות בירושלים הנמצאים בלב הקונסנזוס הישראלי דה-פקטו מחוץ לגבולות ישראל. זוהי עוד הוכחה שמדיניות הממשלה ש'תפסת מרובה לא תפסת' לא עובדת. זהו עוד שלב בדה לגיטימציה של מדינת ישראל ועוד איתות שחובה לפעול למען המטרה המרכזית – הבטחת המשך קיומה של ישראל כמדינה דמוקרטית בעלת רוב יהודי מובהק". נעזוב את הגזענות הלאומנית הנודפת מהמילים האלה של מי שלכאורה  מהווה חלק מהאינטרנציונל הסוציאליסטי. בר-לב אומר כי אילו הממשלה היתה מסתפקת בהתנחלות במזרח ירושלים, אריאל, אפרת וחברון אז האיחוד האירופי לא היה עושה את מה שהוא מאיים לעשות. האיחוד האירופי מעולם לא עשה את האבחנות שמקובלות רק על מפלגות ישראליות מהעבודה ועד התנועה ויש עתיד – בין גושי התנחלויות, מזרח ירושלים, הגולן ("לב הקונסנזוס הישראלי") ושאר ההתנחלויות. עובדה: הסנקציות נגד מפעלים באריאל ובגולן הוטלו כבר לפני 8 שנים. גם בר-לב – הוא חבר כנסת חדש אז אתייחס אליו בעדינות – לא מדייק.

תגובות
נושאים: מאמרים

3 תגובות

 1. צפור בודד הגיב:

  מדינת ישראל עדיין נחשבת כמדינה דמוקרטית. ע"כ חובה על מפלגות האופוזיציה לכבד מדיניות הממשלה, גם אם היא למורת רוחן, משום שכך קבע רוב העם רצונו בבחירות.
  קו"ח מדינות זרות: אם מדיניות ממשלת ישראל בנוגע ל"שטחים", אינה מוצאת חן בעיניהן, שיתכבדו ויטילו אמברגו על היצוא הישראלי כולו. לקביעה האירופאית הנוכחית יש ריח לא נעים של התערבות בעיניני הפנים של ישראל. יתרה מזו, היא מגבירה האיבה בתוך המחנות בארצינו וגורמת לקיטוב מלאכותי, כאשר השמאל הבטחוני מוצג כבוגד המעורר שינאה אנטישמית אירופאית מוסווית, אף מעודדה. בכך נעשית מלאכתו הדמוקרטית ההסברתית, שמדיניותו היא הרצויה לעתיד ישראל ובטחונה, קשה מתמיד ובדיעבד תרחק דרכו מהשלטון. לכן, כל מי שהדמוקרטיה הישראלית יקרה בעיניו (והוא נושא עיניו ליום בו יהיה רוב בכנסת למפלגות השמאל), חיב להתנגד להחלטה האירופאית. משום שאחרת ימצא כמנסר הענף עליו הוא יושב. העיסוק ב"מדד השקרנות" בהתיחסות לנושא זה, היא תפלה. וכי מה רצה כותב המאמר: שאריאל יגיד שהשמאל בוגד, מסית ומוסר? או שמא שברלב יטען, שהשמאל צריך לעודד מדינות זרות להתערבות בעניניה הפנימיים של ישראל?

 2. עלי הגיב:

  תזזית אחזה בעשת התרגשות ועונג עברו בגופו הנה סוף סוף מתגשם החלום והמפעל הציוני מתחיל לקרוס והכל בגלל כמה מכות פטיש עדינות על ראש המתנחלים והנה היהודונים התחילו לפחד ראש הממשלה נתניהו יצא מהחור והתחנן בפני האירופאים והשר אריאל איבד את הצפון וההוא ממפלגת העבודה בר לב הציוניסט החל לגמגם ולרעוד מרוב פחד..
  אז העובדות
  1 נוח לרשות הפלסטינית שישראל תגבה מע"ם ומיסים מיבואן ערבי ,בנוסף לדימוי וליחסי הציבור
  שלא נפגעים ,הערבים יודעים שהם יגבו 10% מהסכום שגובה ישראל: חוץ מזה אין להם נמל כמו שיש בישראל והנמל היחיד שיש להם מוחזק על ידי החמס בעזה (נמל דיגים )
  2 אירופה אימצה את התוכנית של מדינות ערב לשלום התוכנית הזו אומרת נסיגה לגבולות 67 וקבלת החלטות האו"ם לגבי הפליטים זו החלטה אנטי ישראלית ותפיסת צד לצד הערבי מתוך הפקרה מוחלטת של העמדות הישראליות
  3 השמאל האירופאי מצדד בנארטיב הערבי ושולל את זכותה של ישראל להתקיים זו עמדה גזענית ופאשיסטית זו גם הסיבה שכל אירופה נעה לכיוון הערבי וזרקה את האינטרסים הישראלים לפח האשפה
  4 ישראל שרדה את האמברגו הצרפתי ואת החרם של הגוש המזרחי מ-1968 וישראל תתגבר בקלות

 3. סמי הגיב:

  כבר אמרו גששנו:
  כולם שקרנים כולם
  כולם מטפסים בסולם
  עושים כסף כולם,
  קונים דירות, נוסעים לחו"ל – רואים עולם
  כולם חכמים כולם.

  בבית הספר מלמדים אותנו שלא לסמוך על המזל
  ובזיעת אפך תאכל לחם.
  דברי חכמה דברים נבונים, אלא מה?
  תלמידים הרבה יש ברוך השם
  בתי ספר הרבה – אין.
  למה? – אין תקציב
  מה עושים? – מפעל הפיס
  בשביל מה?
  בשביל לבנות הרבה בתי ספר מה שאין.
  בשביל מה לבנות?
  בשביל ללמוד וללמד
  מה ללמד? – ללמד שלא תסמוך על המזל,
  ובזיעת אפך תאכל לחם.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים