הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-21 ביולי, 2014 34 תגובות

שוב מתברר כי הגורם היחיד המאיים על אזרחי ישראל ומסכן את חיי תושביה הוא לא איראן, לא האסלאם ולא העולם הערבי אלא ההנהגה המטורפת של מדינה זו. לאחר מסע עונשין ונקמה בגדה המערבית, יוצאת ישראל למסע טרור בעזה במטרה לפגוע, להרוס ולהעניש גם את תושבי עזה על ניסיון האיחוד בין חמאס והרשות הפלסטינית. במקום לנצל את ההסכם כמנוף לאפשרות לנהל משא ומתן עם ממשלה מאוחדת המכירה בקיומה, פנתה ישראל  כמנהגה למלחמה נוספת. עוד פרק במלחמה המתמדת, שמטרתה להמשיך להעביר את פלסטין ההיסטורית לידי הציונות ולהפטר מאוכלוסיית הילידים "המיותרת".

הציניות של ממשלת ישראל יכולה להתחרות רק באכזריותה. פחות מיממה לאחר חטיפת הנערים ידעה הממשלה שהם אינם בחיים, אך הסתירה זאת מאזרחי ישראל ומן העולם כולו. תחת הסיסמה השקרית "שובו בנים", ניתן היה לבצע מסע טרור חדש נגד העם הפלסטיני ולהענישו, להביא את אבו מאזן לחשוף עצמו כקבלן משנה של הכיבוש המזדהה פומבית עם מטרות ישראל, ולארגן  שנאת ערבים מטורפת בחברה הישראלית שהביאה לפוגרומים ואף לרצח. חזית תשובה נוספת נפתחה תוך ניצול אמהות הנרצחים במסע תעמולה עולמי להשבה כביכול של החטופים, תוך הסתרת מותם ולשיקום תדמיתה הקורבנית של מדינת היהודים, ולצבור אהדה לקראת ההתקפה על גטו עזה.

עזה לאחר תחילת הפעולה הקרקעית, 18/7/14 (צילום: אקטיבסטילס) gaza140718עזה לאחר תחילת הפעולה הקרקעית, 18/7/14 (צילום: אקטיבסטילס)

הנזק המכוון שגרמו חיילי הכיבוש במהלך החיפושים בבתי הפלסטינים, שכלל ביזה מצביעים במפורש על מגמת הענשה והפחדה של האוכלוסייה האזרחית. פעולות אלה נשענו על  ההצהרות המתלהמות והגזעניות הרצופות שיצאו מפי שרי הממשלה, על רעיונות סדיסטיים כיצד להחמיר את הענישה הקולקטיבית, והצעות להפסיק לפלסטינים מים וחשמל, בנוסף לטרטור ולסגר, כביכול כדי להשיב את החטופים שכאמור לממשלה ולראשי הצבא היה ברור שאינם בחיים. במשך שמונה עשר יום ערכו אלפי חיילים חיפושים באזור חברון כאשר הם עוצרים מאות אנשים וגורמים נזקים עצומים באלפי בתים, בהם חיפשו כביכול את החטופים.

מעשה החטיפה עצמו, תכנונה וארגונה מצביע על שבר עמוק בתנועת החמאס. בעוד ההנהגה פונה להסכם עם אבו מאזן, המכיל בעצם בתוכו הכרה דה פקטו בישראל, חלקים בתוכה החשים נבגדים, מנסים לבצע פעולות של מאבק מזוין לא רק כדי לפגוע בישראל אלא כמחאה על "כניעת" הנהגתם. לעומת זאת, ישראל שלא התכוונה אף לרגע אחד להכיר באותה כניעה בלתי מוצהרת ולנסות להכיל את ההסכם הפלסטיני, קבעה ללא כל הוכחה שהנהגת חמאס אחראית לחטיפה ולרצח. העובדה שאין כלל מערכת פיקוד של התנועה בגדה, לא מנעה את ההחלטה לעצור את כל צמרת חמאס בגדה ואף להחזיר לכלא את משוחררי עסקת שליט. בהזדמנות זו שותקו ונסגרו כל ארגוני הסיוע האיסלמיים בתחומי הבריאות החינוך והסעד, עשרות בתי ספר ומרפאות ועוד. תנועת חמאס ברצועה לא יכלה לקבל בשקט את ההתקפה על התנועה ולאחר התלבטות ארוכה מצטרפת למערכה בירי טילים על ישראל. את המערכה הזו החלה הזרוע הצבאית של חמאס בניגוד לרצון ההנהגה הפוליטית.

מסע העונשין והנקם של ישראל מוליד תגובות נזעמות בקרב האזרחים הפלסטינים בישראל. הקש ששבר את גב הגמל והוציא אלפי אנשים להפגנות מחאה היה רצח הנער מחמד אבו ח'דיר בשועפת בידי כנופיית יודו-נאצים שהושפעו מההסתה שזלגה משולחן הממשלה המשטרה הפעילה כוחות דיכוי רבים נגד המפגינים, אך בניגוד לאוקטובר 2000, התאפקה ולא השתמשה הפעם בנשק חם נגד אזרחים. לעומת זאת, במסגרת הכנות למהלומות נוספות על הפלסטינים עצרו השוטרים מאות צעירים, ביניהם פעילים פוליטיים רבים.

הן ממשלת החמס הישראלית והן ממשלת החמאס בעזה לא שאפו להתנגשות חזיתית, אולם התגובה הפלסטינית נענתה בהפצצות של חיל האוויר הישראלי,  בחיסולים ממוקדים – שאינם אלא הוצאה פומבית להורג של נידונים למוות ללא משפט – ובהרג של לוחמים  ואזרחים ברצועה. תנועת החמאס אינה רוצה מלחמה כוללת משום שבכך תפסיד לא רק אנשים וכלי מלחמה אלא תאבד את הלגיטימציה החלקית שמדינות רבות העניקו לה לאחר האיחוד עם אבו מאזן. הקושי לשרוד בתנאי המצור הישראלי המונע אף תשלום משכורות לכוחותיה, מגביר את הצורך בתמיכה חיצונית. ישראל גם  לא ששה להתנגשות לא רק בגלל החשש שפעולה גדולה תביא בהכרח לחשיפת ביצוע פשעי מלחמה ולאחר מכן גינויים והפסד בדעת הקהל העולמית, אלא בגלל האינטרס שלה בהמשך שלטון החמאס. תבוסה רצינית לחמאס יכולה להביא לשתי תוצאות אפשריות שישראל לא מוכנה לקבלן. האחת היא שליטה מחודשת של הרשות ברצועת עזה והגדה המערבית גם יחד, תחת ממשלו של אבו מאזן, אשר יהווה עבור העולם כולו נשיא של מדינה שבדרך.

אפשרות שנייה היא שתיווצר בעזה וגם בגדה המערבית התארגנות חדשה שתהווה חלק מהג'יהאד העולמי ותהפוך את ישראל לאפגניסטן או תאלץ אותה לפתוח במבצע  חיסול העם הפלסטיני, כחזונם של רבנים רבים. כרגע ברור שישראל יצאה למערכה אשר גם אם "תנצח" בה, התוצאה תהיה תבוסה. זוהי תבנית החוזרת על עצמה בשנים האחרונות המדגישה  את שקיעתה של המדינה הציונית. עוד סיבוב, עוד שפך דם ועוד כשלון, זהו העתיד שמבטיחה מדינת היהודים לאזרחיה ולתושבי האזור.

מצב זה דורש שינוי מהפכני. את השאלה הלאומית בפלסטין לא ניתן לפתור על ידי מלחמות, המשך הטיהור האתני, החרפת מצב האפרטהייד, פשעי מלחמה ושקיעות חוזרות בביצה של דם. יש לנקוט במדיניות הפוכה לחלוטין שרק היא תאפשר ליהודי ישראל לחיות בשלום בארץ זו. על ישראל להפסיק את פעולות האיבה נגד העם הפלסטיני, לבטל את כל החוקים המפלים בין יהודים לאחרים ולשחרר את כל האסירים הפוליטיים. את הטריטוריה של פלסטין ההיסטורית, שהיא כיום מדינת אפרטהייד יש להפוך למדינה חילונית דמוקרטית. זכות הפליטים הפלסטיניים לחזור למולדתם ולהשתקם בה אינה מוטלת בספק. כדי להגיע אל אותה מדינה חילונית דמוקרטית אנו מציעים לפעול לכינונה של אסיפה מכוננת, אליה יוכלו לבחור ולהיבחר כל תושבי הטריטוריה ופליטיה. אסיפה ריבונית בעלת כל הסמכויות שתתן למדינה חוקה שוויונית ודמוקרטית. פתרון אחר אין.

תגובות
נושאים: מאמרים

34 תגובות

 1. צדוק התקוה הגיב:

  http://www.btselem.org/hebrew/israeli_civilians/qassam_missiles
  ירי רקטות ופצצות מרגמה כפשע מלחמה

  הארגונים הפלסטיניים היורים את הרקטות והמרגמות מצהירים בגלוי על כוונתם לפגוע, בין היתר, באזרחים ישראלים. התקפות מכוונות נגד אזרחים חותרות תחת כל כללי המוסר והמשפט. הריגה מכוונת של אזרחים מוגדרת כהפרה חמורה של אמנת ג'נבה הרביעית וכפשע מלחמה שלא ניתן להצדיקו, יהיו הנסיבות אשר יהיו. יתרה מזאת, הרקטות והמרגמות מהוות כשהן לעצמן נשק בלתי-חוקי, גם אם הן מכוונות נגד מטרות צבאיות, שכן מדובר בנשק בלתי מדויק בעליל, שמטבעו מסכן את האזרחים הנוכחים באזורי השיגור והנחיתה שלו, בניגוד לדרישות היסוד של דיני הלחימה: ההבחנה והמידתיות.בחלק ניכר מהמקרים יורים הפלסטינים מתוך אזורים שחיים בהם אזרחים. המשפט ההומניטארי הבינלאומי אוסר על התקפות מתוך בתי אזרחים או מאזורים הסמוכים להם ועל השימוש באזרחים כמגנים אנושיים. הארגונים הפלסטיניים הבוחרים לירות רקטות על יישובים בישראל מתוך אזור מיושב או סביבתו עוברים גם על איסור זה ומפגינים בכך לא רק כוונה לפגוע באזרחים ישראלים אלא גם אדישות לחיי אזרחים פלסטינים.על השלטון הפלסטיני לעשות כל שביכולתו כדי להפסיק את ירי הרקטות והמרגמות ועל הארגונים הפלסטיניים לחדול מהתקפות מכוונות כלפי אזרחים, בפרט כאשר אלה מבוצעות מתוך אזור פלסטיני מיושב. השלטון הפלסטיני אחראי להפרות של המשפט ההומניטארי הבינלאומי בהימנעותו מנקיטת צעדים מספיקים להפסקת הירי סמוך לבתי אזרחים, וביתר שאת בהשתתפותו הפעילה בהתקפות אלה. אנשים המעורבים בביצוע הפרות אלה אחראים לביצוע פשעי מלחמה והם נושאים באחריות פלילית אישית למעשיהם.

  [[

 2. ק.א. הגיב:

  מאחורי ההשתוללות המטורפת של הפיהרר בעזה עומדות שאיפות אזוריות וגלובליות. ביבי ואובמה מנסים ללבות אש כללית באיזור – כלומר לפתות, באופן נואש, את הגורמים המתנגדים לאימפריאליזם להכנס למעגל האלימות… חלק מהאפקטיביות של התרגיל היא ליצור זעזוע גדול – אולי בגלל זה משתדלים לחסל משפחות שלמות וילדים. אלו הם פישעי מלחמה מהחמורים ביותר שניתן להעלות על הדעת ונקווה שלאנושות יעמוד הכוח להעמידם את ביבי ואובמה לדין. מתכנני התרגיל המזוויע שלנגד עינינו מחפשים כעת תירוץ "להיכנס" באסד – שהצליח לשרוד את המתקפה האנגלו-ציונית עליו.

  ישנו להט גלוי באימפריה להכנס לעוד מלחמה נוראה, בכדי להשלים את ההשתלטות על המזה"ת ואף מעבר. כמו כן להסיח את דעת הציבור מהשחיתות הפיננסית שמאחורי המשבר הכלכלי שהחל ב 2007-08 ושטרם הגענו לסיומו.

  ברוב יאושם הבעלים של העולם מציגים לתפארת את תחתית השפל והאפלה שבשלטון המדיני.

 3. אילן שדה הגיב:

  תפסיקו להשתמש במונחי שואה. לא קשור לחלוטין. לא תורם דבר לדיון. רק יוצר אנטגוניזם.

  • דינו הגיב:

   פשעי המלחמה של אסד בשלוש השנים האחרונות עולים בחומרתם פי כמה על אלו של ישראל בכל שנות קיומה. לא רק שהאיש הוא אחד מגדולי הטייקונים בדורנו (לפי הגארדיאן הוא וכנופייתו שולטים על 60-70% מכל הנכסים בסוריה) הוא גם אחד מגדולי הרוצחים.
   אין פשע שהוא לא ביצע, כולל שימוש בנשק כימי (בעיקר כלורין) כנגד אזרחים, הפצצה מכוונת של אוכלוסיה בסקאדים, חביות נפט ומה לא. הוא דירדר במו ידיו את סוריה למלחמת אזרחים שמספר קורבנותיה עומד כבר סביב 180,000, ולהזכירך: מספר כל הקורבנות בכל מלחמות ישראל (אזרחים וחיילים מכל המדינות והקבוצות המשתתפות) בכל שנותיה לא מגיע לשליש מזה. אסד גם אשם בקיום מערכת חיסול ועינויים שגורמת למעשי השב"כ להיראות כמו אפיזודה מגן-ילדים.
   איזו סיבה בעולם יש לך לצהול על כך שהוא "הצליח לשרוד" – אלוהים יודע. מה שברור הוא שאינך מתגורר בסוריה, ויש לי תחושה שגם לא תמהר להתגורר שם בעתיד תחת שלטונו של הרופא הטוב אסד.

 4. צפור בודד הגיב:

  א. הכותב אינו מביא סימוכין לטענתו ששלטונות ישראל ידעו כבר יממה לאחר החטיפה שתלמידי הישיבה נרצחו. אין במאמרו ולו מילה שתוכיח טענתו!! האם אנו אמורים לקנות דבריו כחסידים שוטים?
  ב. שוב נופל הכותב בפח נכוס הציונות לידי הקפיטליזם החזירי המתנחבל. בכך הוא משרת את אויבי הסוציאליזם ופוגע ברעיון המרכזי של האחוה היהודית ערבית, שהיא מהות הציונות הסוציאליסטית הנאורה.
  ג.הכותב מתעלם מהשת"פ בין נתניהו להניה: האחרון לא מפציץ את הערים הגדולות ומאפשר ליצר את המיצג הכוזב של כיפת ברזל (ששדדה ועדין שודדת מיליארדים מקופת ישראל) והראשון לא מפציץ את החמ"ל במרכז עזה ומאפר ליצר מיצג כוזב של עוצמת החמאס והשרדותו.
  ד. הכותב מתעלם מהעובדה שהמאבק המדשדש רווי הדמים בין ביבי והניה הינו מבוים וכל מטרתו לחזק ידי הטייקונה והקפיטליזם החזירי. להגביר הלאומניות והפגניות ולהשאיר ההמונים בנבערותם השוביניסטית ובכך לחזק מעמדם כנגד האלטרנטיבות הסוציאליסטיות במרחבנו.
  כלומר אינו אומר דבר בנושא הסוציאליזם, כפתרון היחידי האמיתי לסכסוך, כי אם תומך בהנהגת צד אחד באופן עוור, סוביקטיבי וסלקטיבי.

  • משתומם הגיב:

   לא ברורה האנליזה שלך.
   מדוע אמירת "לא" חד וברור לקלגס האימפריאליסטי-טייקונסטי אינה בעלת רציונל סוציאלי?
   ברור שישראל מבצעת פישעי מלחמה בשיטתיות מזה שנים ושהפלסטינים מתנגדים לשלטון שכותש אותם.
   כיצד אתה מציע להם לטפל במצב בו מדינה (כלומר בסיס צבאי אמריקאי) מענה אותם?
   הרי אפילו שהם יושבים בשקט פשוט צולפים בהם (ביתוניא). שלא לדבר על הערמת קשיים חמורים בכל תחומי החיים: כלכלה, אנרגיה, תחבורה, בריאות, תזונה, איכות סביבה, זכויות אזרח בסיסיות…

   הכיבוש הישראלי היא בעיה על מצפונה של האנושות!

   לצפות מהאימפריאליזם חסר הרחמים לחדול ממעשיו מעצמו זה לא ריאלי.
   כיצד ניתן לדבר על סוציאליזם כאשר בפועל ישנו נאציזם? לא ברור מה אתה דורש מהכותב?

   • צפור בודד הגיב:

    סליחה, אנני דורש מאמינוב אלא שישאר כפי שהיה סוציאליסט נאמן, חריף מוח ובעל ביקורת בונה.
    אני מניח שכוונת דבריך לסעיף ד' בדברי, אך עשית מהם סלט מסולטט? אנא קרא דברי שנית.
    וכי אנני רואה לבדי את תפלצת השוביניזם הפשיסטי והפגניזם הנבער שפשו במדינת ישראל? טענתי היא שגם אצל הפלסטינים תופעה זו פשתה. כלומר יש כאן "שיח ושיג" הדומה יותר לטנגו רצחני, מתואם בין שתי כנופיות, שהשתלטו על שני העמים והפכו גיוום של חפים מפשע משני הצדדים, לקרשי בימתם החורקת. מטבע הדברים כנופיה אחת מנצחת ומובילה. אנו כסוציאליסטים, חיבים לראות מעבר לסמפטיה המידית כלפי הצד המובס. זו היית טענתי כלפי הכותב, שחסרה לו אותה האגורה לשקל ולא התיחס ולו ברמז, לעובדה שמיגור הסוציאליזם בישראל ובפלסטין הוא הגורם לזוועה והחזרתו לבמה, היא המזור.. גם העובדה שהוא אומר "לא" לתפרצת הפלצנות הקפ"חית הישראלית, עם כל הכבוד, אננה הופכת אותו בדיעבד לכרוז סוציאליסטי. הא ראיה : הניה וחבורתו גם אומרים "לא" לקפ"ח הישראלי וגם הם אינם סוציאליסטים. נהפוך הוא ובגדול.

    • סלט מסולטט הגיב:

     מי שעושה סימטריה בין מדכא למדוכא, בין כובש לנכבש בין קולוניאליטים לילידים, בין מנוצל למנוצל הוא… סוציאליסט (נציונל סוציאליסט)

     אכן סלט מסולטט…

    • צפור בודד הגיב:

     לא באת לדון עימי כלל, כי אם לשים בפי דברים שלא אמרתי ואח"כ לשלול אותם, למען תפארת הויכוח ועמדתך המתנשאת.
     ויתרה מכך קרא תגובתך האחרונה: האין זה סלט מסולטט והפעם מדבריך שלך?
     I REST MY CASE

 5. יונקי דודל הגיב:

  "ממשלה מאוחדת המכירה בקיומה"??? אלי, אתה באמת אומר את זה או שסתם? כלומר אתה חושב שחמאס תחתית באמת מכיר בקיום מדינת ישראל עילית ומסכים למדינה פלסטינית לצידה, במקום חזון המדינה האחת מהים עד הנהר, שאתה ויהודה קשישא מ"ועד" כזה או אחר נמנים על חסידיו? (רעיון יפה, אגב, אם היה אפשר להבטיח שמדובר במדינה חילונית ולא במדינה מוסלמית)

 6. קיסר הדמים הגיב:

  בשבועיים הראשונים "למבצע" 100 ילדים כבר נשחטו בגיטו. ממוצע מכובד של 7 ילדים ביממה.

  כנראה שביבי מתקנא מאד ברצחנות האמריקאית: כזכור היתה זו מדלן אולברייט, יהודייה, שחשבה שמותם של חצי-מיליון ילדים בעיראק היה מחיר ראוי… כולם יודעים איך נראית עירק כיום. ממש לא להאמין שהאישה הזו, והבוסים שלה, לא זומנו מעולם להאג. מישהו קולט את הזוועה????

  http://www.youtube.com/watch?v=x4PgpbQfxgo

 7. עלי הגיב:

  דוקא פרסום הרצח הגזעני של 3 הנערים ולא הסתרתו היה נותן לגטימציה גדולה יותר לפעולה כנגד החמס.
  החמס הוא ארגון נאצי אשר פועל לפתרון סופי למדינת ישראל אין כאן בכלל ספק משום שהארגון הזה הוא פלג של האחים המוסלמים במצרים אשר לא שינו את מצעם מאז 1920.
  ארגון דומה לחמס זה אל קעידה וארגון דעאש אשר פועל בסוריה ועירק ומבצע הוצאות להורג המוניות.
  החמס ניזון ממוות ומיצג תרבות של מוות ככל שכוחו של החמס יגדל כך הוא יהווה סכנה לסביבתו
  שוב קל מאוד להוכיח זאת (השנאה לחמס מצד הפתח ומצידה של מצרים וסעודיה).
  כניסת החמס לממשלה הפלסטינית מגדילה את כוחו ולכן מרחיקה כל סיכוי להסדר מקסימום הודנה
  לתקופה מוגבלת.
  הפשע המבוצע כנגד הפליטים הפלסטינים ונמשך 66 שנה מבוצע על ידי הערבים המשתמשים בסבל
  של הפליטים בצורה צינית כדי להמשיך את המאבק בישראל וליצור קדרים של מחבלים מתאבדים.
  לפי חישוב פרומיל אחד מכספי הנפט היה מספיק לשקם את הפליטים.
  התוכנית שלך שוללת את זכות היהודים למדינה כאשר לערבים יש 23 מדינות
  התוכנית של מדינה חילונית אינה ישימה וגם החמס על פי מצעו יתנגד לה התוכנית הזו היא מתכון
  לשואה

 8. אחד שיודע הגיב:

  חסר לי בניתוח המזהיר הפוליטי-פסיכדלי של אמינוב מקומו של הפרולטריון והנהגתו הטרוצקיסטית המוליכים את ההמונים המדוכאים ע"י האימפריאליזם והציונות והנבגדים ע"י הסטאליניסטים אל עבר המהפכה הגואלת.

  האם ייתכן שנציגו האחרון של הטרוצקיזם האורתודוקסי בפילסטין שכח מאין הוא בא ולאן הוא הולך, ובמקום לשים את מבטחו במעמד הפועלים והנהגתו המהפכנית הוא שם את מבטחו בגדודי עז א-דין אל-קסאם ואל-גראד?

  והכיצד בנוקמים שרצחו את הנער הערבי אמינוב מזהה 'יודו-נאצים', אבל רוצחי שלושת הנערים שנחטפו ונשחטו קודם לכן הם לטענתו "חלקים (בתוך החמאס) החשים נבגדים, מנסים לבצע פעולות של מאבק מזוין לא רק כדי לפגוע בישראל אלא כמחאה על "כניעת" הנהגתם" – שהוא מותיר ב'אלמוניותם' למרות שזהותם ידועה והם מבוקשים ע"י כוחות הביטחון, מה שלא מפריע לו 'לקבוע' ש'אין הוכחה' לזהותם החמאסית?

  מאיפה אמינוב יודע על זהותם, שייכותם ומניעיהם של הרוצחים הערבים? האם הוא מכיר אותם? האם הם גילו את אוזנו? או שדימיונו הטרוצקיסטי עובד שעות נוספות וממציא קונספירציות המתאימות ל'אג'נדה' הפוליטית-פסיכדלית שלו?

  • צפור בודד הגיב:

   לאחד שיודע: אל תיתמם. כולם יודעים שמניעי הרוצחים והחוטפים הפלסטינים, כולל מבצעי פעולות ההתאבדות, הינם על רקע דתי (מלחמת שריעה כנגד השטן האמריקני וגרוריו) ונקמה על הכבוש הישראלי וההתעמרות בעם הפלסטיני. לא צריך להיות חוכמולוג בגרוש ע"מ לזהות זאת. כנגד זה הרצח של הילד הפלסטיני, היה על רקע נקמת דם פונקט. אין כמובן הצדקה לכל הרציחות הנ"ל ויהיה טיבן הנתעב אשר יהיה.
   גם העובדה שהחוטפים היו אנשי חמאס, עדין לא אומרת שהחאמס ולבטח לא הרשות הפלסטינית שזה עתה כרתה ברית עם החמאס, אחראים לכך. כלומר הענישה הקולקטיבית (אולי מוצדקת בעיניך, אבל מי אתה עבורם?), הפעילה אצלם את מנגנון ירי הטילים וירי הטילים הפעיל אצלנו את מנגנון המלחמה והשאר היסטוריה).
   תמהני עליך עלי, שאינך רואה טנגו מדוד זה, בו מנהל אלילך ביבי צעדי רקוד מתואמים עם בן זוגו הניה, אלילו של אמינוב. שניכם תומכים בשני משרתי טייקונה קפ"חית מתועבת זו, הנעזרים בשוביניזם לאומני ובפגניות דתית כבקביים להשלמת מלאכת ה"רוקדים עם כוכבים" שלהם.
   השאלה היא עלי האם אוזנך כרויה לסוציאליזם ולא באיזו תפיסה בטחונית אתה בוחר?

   • "כולם יודעים" הגיב:

    אין כיבוש, אין דיכוי, אין נישול, אין מחנות פליטים, אין מצור על עזה, אין אפרטהייד,,, הכל על רקע דתי…

    אפ זה סוציאליסט אז מה זה פאשיסט?

   • צפור בודד הגיב:

    שוב אותו ספור. אין התיחסות למה שנכתב, אלא פתשגן הבנוי מאוסף של הברות המיצרות מראית עין של תגובת תוכחה מלומדת.
    או קיי אז גם אתה באצילים, גם אתה נשאת דברים כאן.
    ואפילו יצאת צודק (נכון, בעיני עצמך, אז מה? גם זה משהו).

 9. עיניים לראותEYES2C הגיב:

  בהעדר פתרון מדיני כובש השיח הדתי-גזעני-לאומני את הנפש היהודית, ואת אחותה — הנפש הערבית. הוואקום שואף להתמלא — לריקנות נדחפים רבנים ואימאמים, שבשם האל או אללה, שוטפים את מוחות ההמון שהופך לאספסוף. אז נכנסים לתמונה חניכי ישיבות הקצונה המקצינה
  — הדובדבנים שבקצפת —שאותם מסמל מפקד ״גבעתי״ עופר וינטר— קצין מקצין שמאמין ש״ההיסטוריה בחרה בנו להיות בחוד החנית״, נושא עיניו לשמיים, לה׳ אלוקי ישראל ופוקד על חייליו: ״לא חוזרים בלי לבצע״. את הביצוע ראינו בצילומי הילדים הרצוחים, והמשפחות הקבורות תחת עומס בתיהם המופצצים.

  ממשלת הכזבים בשירות הרצח —נתניהו-בנט-ליברמן— מבוססת על קואליציה של רבני שטחים בראשות בנימין נתניהו. אז, כשרוצחו של יצחק רבין לחץ על ההדק, הוא נענה למשמיעי המלל הרצחני שסיפק ליגאל עמיר את הצידוק לרצח. על המרפסת בכיכר היה גם נתניהו.

  היום, כשהאזרחים מובלים בכחש ממהמורה למהמורה עמוקה מקודמתה, אנו צופים בימיה האחרונים של מה שקרוי ״הדמוקרטיה הישראלית״. כי המלחמה הזאת מסמלת את המחלה הסופנית של הדמוקרטיה הציונית.

  הממשלה הצליחה לעוור את הרוב היהודי בישראל בשנאה תהומית, והחמאס את הערבים.

  • שום בצל הגיב:

   החמאס מעורר שנאה תהומית משל עצמו, לא צריך את העזרה של ביבי.

   ממשלת כזבים כן או לא, בעזה חיה 'ממשלה' באגו טריפ של דם ואש, ולעזאזל האזרחים, כולם "שהידים", במהלך של גיוס כספים לאומת הסטרטאפ 'חמאסטאן' הוא אינו בוחל בדבר.
   וישראל מגיבה כמו שתמיד הגיבה, וכמו שהחמאס __תכנן__ שתגיב – ב"עצמה רבה מאוד".
   בדרך, ישראל תיכנס למלכודת __מתוכננת__ של חמאס, ותתן לו תמונת ניצחון עם אינספור ילדים הרוגים, והחמאס המיחל לטילים קצת יותר משמעותיים, רק רוצה שייתנו לו להביא אותם דרך נמל ימי פתוח.

   חבל שההצגה ידועה מראש, גם תגובתו של אמינוב קלישאתית עד כאב, נטולת אחיזה משמעותית במציאות. רק הכאב של אובדן החיים, גם חיילי צה"ל היקרים לי מאוד, וגם הילדים העזתיים שמותם מזעזע, זועק יותר.

 10. לכו להציץ במפה הגיב:

  פתחו את מפת המזרח-התיכון, ראו ואולי תבינו. לישראל אין שום סיכוי למלא את התפקיד שיעד לה האימפריאליזם: להפריד בין העולם הערבי המזרחי לזה המערבי. הבריטים החלו במדיניות ה״הפרד ומשול״, שהבטיחו לוייצמן ורוטשילד ״בית לאומי״. את תפקיד הבריטים אימצה ארה״ב, שבעזרת סוכן ״המוסד״ בממלכה הסעודית Bandar Bush זורעת שנאה נגד סוריה (בעזרת ״איסלמיסטים״) — ואל תשכחו שגם לנתניהו חלק בעניין.

  אבל השורה התחתונה ידועה: גם כוחה הצבאי העצום של ״המדינה היהודית״ לא יעזור לה לחיות בשקט ובשלווה. כי חוץ מהאימפריאליזם האמריקאי ששולח לה נשק חינם, ותומך בה במוסדות העולם, ישראל תישאר בקרוב מחוסרת ידידים – פרט לגרמניה ולכמה יצרני נשק.

  למאמינים ש״לחיות על החרב״ זה ״עתיד״, אומר: זה כך רק בעברית אורווליאנית.

  אסיים בנימה אישית: מהסיבות שמניתי אני מעדיף לחיות במקום נורמלי, ולבקר את קרובי וחברי רק כשהמצב נרגע לתקופות הקצרות שבין מבצעי ההרג. כי עד שישרור באיזור שלום צודק לא יוכל להתקיים החזון ״וַיֵּשֶׁב יְהוּדָה וְיִשְׂרָאֵל לָבֶטַח, אִישׁ תַּחַת גַּפְנוֹ וְתַחַת תְּאֵנָתוֹ, מִדָּן וְעַד-בְּאֵר שָׁבַע״.

 11. אלי אמינוב הגיב:

  לידיעת הקוראים: אני שולל את מצע החמאס לחלוטין, עמדותיו לא מקובלות עלי וגם אינני חושב ששיטותיו מקובלות עלי, אך למרות זאת הוא נלחם נגד הכיבוש ונגד שוד המולדת הפלסטינית. לכן,בשלב זה ניתן לקבוע כי השם המבצעי "צוק איתן," שניתן למלחמה זו מתאים באופן מופלא לעמידת החמאס במשך למעלה משבועיים בפני צבאה הדורסני של המעצמה הצבאית הרביעית בגודלה בעולם. היא עומד איתן, למרות הבידוד הבינלאומי, למרות התנתקות המשטרים הערבים ממנו ומסבל האוכלוסייה בעזה. הוא עומד למרות שתיקת העולם והתחנפות ראשי המעצמות לישראל התוקפנית. והוא עומד פרק זמן ארוך יותר בפני הצבא שהביס את כל צבאות ערב בשישה ימים, בסיפור ההיסטורי של מלחמת העצמאות הפלסטינית תוזכר עזה כמקבילתה של סטלינגרד.

  • שום בצל הגיב:

   מר אמינוב הנכבד,

   שלילת קיומה של ישראל מתיישר לפחות עם חלק ממצע החמא"ס. משום מה, ברור ל0מולן ציוני (טפו…) כמוני שאי קיומה של "ישות ציונית" לא יביא ברכה לתושבי הארץ הזו, ובפרט היהודים שבהם. יש כאן כאלה שאולי מייחלים לכך (שלא יהיו כאן יהודים, או לפחות "כוזרים" כמוני), אבל איתם כנראה שאין אפשרות לשיח מתקבל על הדעת.

   החמא"ס "מפליא מכותיו" כיוון שצה"ל פועל באינטנסיביות מתוכננת נגד מטרות נקודתיות.
   הרי ברור שפוטין, עם הרבה פחות כוחות, היה כובש את עזה ביום, רק שאז היו "קצת" יותר הרוגים אזרחיים, או, שחלקים גדולים בהרבה היו נמלטים על נפשם כנראה למצרים.
   ישראל מגיבה בכוח רב לנקודות שבה היא תוקפת – אלו האמצעים ל"מעצמה הרביעית בעולם" לדבריך (מנין לך הדירוג הלא הגיוני הזה?).
   צה"ל גם שם את חייליו ומפקדיו בחזית, כפי שהיה בג'נין 2002. הרי בקלות יכל לשטח את סג'עיה מרחוק ומהאוויר ולא להשאיר בה נפש חיה.
   ולבסוף, אכן כבוד לחמא"ס שיורה רקטות מוסתרות ליד בתי ספר, בתי חולים, גני ילדים, מחמש ילדים בנשק ובחגורות נפץ, ומשתמש בהם כמו שכפ"צ.

  • צדוק התקוה הגיב:

   אלי אמינוב עזה לא כבושה היא משוחררת צה"ל עזב את עזה ב2005 לאחר שצה"ל יצא מעזה התחיל מסע של ירי רקטות רצחני שבו נהרגו יהודים אפילו בצלם טוען שירי זה הוא פשע מלחמה ואסור מה היית רוצה שצה"ל יעשה נשב בחיבוק ידיים "ונתרגל " לירי אז צה"ל עשה סגר[ גם בגלל הברחות נשק ] על עזה אבל לא סגר הרמתי אוכל מים וחשמל נכנסים לעזה גם בימים אלה וכנ"ל עשרות חולים מגעים לבתי החולים בישראל לתת את הכבוד של עזה לסטלינגרד זה בזיון ללוחמי סטלינגראד

  • אחד שיודע הגיב:

   אמינוב התבלבל מרוב התלהבות מ'גבורת החמאס'.

   אין שום דימיון בין 'עזה' לבין 'סטלינגרד', אם כבר אז בין עזה לברלין הנאצית שעמדה במצור עד שראשי החמאס הגרמני שם שהיו פטרוני החמאס הערבי כאן בראשות המופתי הפילסטיני-נאצי חג' אמין אל-חוסייני, התאבדו בבונקר.

   • אחד שממש הטמטם הגיב:

    עזה כבשה את כל אירופה כמעט (או את כל המזרח התיכון או את כל פלסטין …)והכניסה את היהודים למחנות ריכוז…

    על אפך ועל חמתך עזה היא סטלינגרד של הפלסינים על אף כל ההבדלים

 12. אווה חדד הגיב:

  מדוע אתה מתאמץ נואשות להשיל מעליך את התואר הנאצל "בן קופים וחזירים"?
  והלא על םי החמאס אתה אחראי לכל תחלואי העולם:הפצת סמים ואלכוהול,פריצתה של.מלחה'ע ה-1,פריצתה של המהפכה הצרפתית (אולי כמהפכן עאלק שאל את חבריך מהחמס מה רע בה) ועוד כהנה וכהנה. בשם אללה ומוחמד נביאו, כמה בן אדם יכול להיות עיוור? הלא אם חמאס היו חלילה כובשים את ישראל, אתה היית בין הנשחטים הראשונים. הם מתעבים את ה"שמאלנים" היהודם יותר מכל.
  צא מכל הז'רגון הפסודו-מהפכני שלך, דחילק אתה כבר מבוגר. החמאס הוא ארגון נאצי מתועב וכל היתר הוא הבל הבלים!

  • הבל הבלים הגיב:

   האידיאולוגיה הציונית ממש נופת צופים אבל משרתת קודם כל וטוב את הדיכוי הכזרי ואת העיהור האתני של הפלסטינים.
   האידיאולוגיה של החמאס "דתית חשוכה" אבל תפקידה לתת להתנגדות הפלסטינית מוטיבציה בתנאים איומים בלתי אפשריים שהציונות בסיוע האימפריאליזם כפתה עליה.
   כל היתר הבל הבלים

 13. נצחון הנאציזם הגיב:

  פעמיים ניצח הנאציזם את הנפש היהודית.
  בפעם הראשונה הובס איש "השומר הצעיר", בן דוד של מאיר וילנר, אבא קובנר שהנהיג את מרד גטו וילנה. אחרי מלחמת העולם, קובנר היה אחד מראשי חבורת "הנקם – דם ישראל נוטר", שניסתה (ונכשלה) להרעיל את מי השתייה של המבורג ונירנברג. ב-1948 הפך קובנר את הנקמה בנאצים לנקמה בפלסטינים ובחיילים המצריים. הוא כתב אז את הדף הקרבי של חטיבת גבעתי: "באהבה – לחץ על ההדק: לשחוט, לשחוט ,לשחוט" — "בזבל גופות אויבינו עוד ילבלבו שדותינו".

  אל"מ עופר וינטר, מפקדה העכשוי של "גבעתי", פיקד על יחידת החיסול "דובדבן" והוא בוגר ישיבה. וינטר כתב למפקדי גבעתי דף קרבי חדש: "ה' אלוקי ישראל, אנו נלחמים כנגד אויב המנאץ שמך".

  הגרוע מכל היודו-נאצים הוא הרב-טרנספריסט דב ליאור (לינבנד) שמשווה את שנאת הערבים כלפי מדינת ישראל לשנאה נאצית, והלכתו דורשת "דין עמלק, על כל המשתמע מכך". ליאור שיבח את הרוצח ברוך גולדשטיין כ'קדוש כמו קדושי השואה', ובדף שלו לחיילי "צוק איתן" כתב: "מותר להעניש את אוכלוסיית האויב… מותר לשר הביטחון להורות אפילו על החרבת כל עזה…" כתב ניצול השואה שהפך, גם הוא, ליודו-נאצי.

  • דינו הגיב:

   מי שהשווה את שנאת הערבים כלפי מדינת ישראל לשנאה נאצית, וממש הפך אותה לאותו הדבר – הוא המופתי של ירושלים הלא הוא חאג' אמין אל-חוסייני. נא לתת את הקרדיט ל"אדם" הנכון.
   הביטויים של אבא קובנר נשמעים כמו מלמול של תינוק בן-יומו לעומת התבטאויותיו של המופתי הטוב כנגד יהודים, וגם הגורל שאיחל לנו הצורר הנ"ל (ופעל רבות למימושו) הוא נאצי לכל דבר ועניין.
   הנכבה לא הגיעה משום מקום, איבה ושנאה כזאת כנגד היישוב היהודי בפלסטינה היא הגורם העיקרי לאסון הפלסטיני.
   יש אנשי שמאל קיצוניים שמחקו את עובדת קיומו של המופתי מזכרונם ואיזכור שמו ותכונותיו הטרומיות גורם להם בלבול גדול. אין דבר, העיקר שאי-אפשר לשכתב את ההיסטוריה.

 14. בולשביק הגיב:

  לאלי אמינוב.
  אתה שוכח שרק מו"מ העניק להם הישגים- בעוד שמעשי הטרור שלהם לא קידמו את הנושא הפלשתיני בכלל, על מה הם נלחמים בכלל?- הרי ישראל היא המדינה הראשונה שהעניקה להם סוג של עצמאות, לראשונה, רוב הפלשתינים חיים תחת שלטון עצמי ולא תחת שלטון זר, עזה היא לא גטו- היא מחנה ריכוז של חמאס ושותפיו אשר ממומנים ע"י מדינות זרות ורחוקות שיש להם אינטרס ברור לא לסיים את הסכסוך לעולם, ובכלל, ישראל לא רוצה לכבוש את הרצועה- מה יש לנו לחפש שם?, שקט יענה בשקט וירי על ישראל יענה בירי על הרצועה, אם הפלשתינים באמת כ"כ אמיצים שיצאו לרחובות עזה ויסלקו את חמאס- הם כבר עשו זאת פעמיים בעבר- גם מול ישראל באינתיפאדה וגם כאשר החמאס כבש את הרצועה מידי הרשות, אי אפשר להתכחש לעובדה שמאז נסיגת ישראל ומסירת הרצועה לפלשתינים המצב שם הידרדר מאוד- רק באשמת הפלשתינים, הם אלה שבחרו בחמאס והם אלה שבחרו להילחם בישראל.
  עזה לעולם לא תהיה סטלינגרד- ישראל אינה גרמניה הנאצית ועזה אינה בריה"מ.

 15. אמנון נוימן הגיב:

  אמינוב . איני מכירך , אך אני מסכים לכל שכתבת. שאלתי היא מדוע לא תצרף או תצרף את קבוצתך במדה וקיימת לקבוצת הפעילים לאותה מטרה הקמת: מדינת כל אזרחיה בחיפה או ביפו. אשמח לתשובתך אמנון נוימן

 16. נירית הגיב:

  אלי — אתה שולל את מצע את החמאס, אבל ממה ששמעתי פעם, בכל מאבק מלחמתי בין ישראל לחמאס, אתה תומך בנצחון חמאס ומייחל לתבוסת ישראל, כולל "מחיקה" שלה מהמפה. כי מבחינתך החמאס מהווה כח המתנגד לכיבוש הציוני של פלסטין, וגם אם אינך תומך בפרוגרמה הפוליטית שלו, בפועל הוא מהווה כח מתקדם/פרוגרסיבי לעומת הריאקציה הציונית.

  אם אני טועה, אשמח שתתקן אותי.

  • אחד שיודע הגיב:

   אמינוב נאלץ לתמוך בחמאס באופן זמני, עד שהמוני העמלים בראשות הפרולטריון והנהגתו הטרוצקיסטית יקומו ויתנערו ויטלו את מושכות המאבק מידיד הזעיר-בורגנות האיסלאמית, ועם האבנגרד המהפכני בראש יחוללו מהפכה שתביא לסוציאליזם בכל האזור…

   ועד אז ייאלצו אמינוב ו-7 (?) חבריו להסתפק באבנגרד האיסלאמי של החמאס, הג'יהד והשחקן החדש – דאע"ש שהתמחה באורגיות של הוצאות להורג המוניות ובכריתת ראשי מתנגדיו והצגתם לראווה.

 17. דינו הגיב:

  החד-צדדיות במאמר באה לידי ביטוי בעיקר בהבדלים הסמנטיים בהתייחסות לישראל ולחמאס:

  מעשה חטיפת הנערים ע"י החמאס הוא בכלל של "חלקים החשים נבגדים, מנסים לבצע פעולות של מאבק מזוין לא רק כדי לפגוע בישראל אלא כמחאה על כניעת הנהגתם"… נשמע ממש טוב יחסית לחטיפת ורציחת הנער הערבי, שהוא מעשה של "כנופיית יודו-נאצים שהושפעו מההסתה שזלגה משולחן הממשלה".
  כאן הרוצחים הם נאצים, שם הרוצחים הם בכלל נבגדים, מוחים ונאבקים.

  בעוד ישראל נוקטת ב"מגמת הענשה והפחדה של האוכלוסייה האזרחית" ו"רעיונות סדיסטיים כיצד להחמיר את הענישה הקולקטיבית", הענישה הקולקטיבית שמנחית החמאס על תושבי ישראל היא לא סתם, מדובר במשהו שונה לחלוטין של "תנועת שלא יכלה לקבל בשקט את ההתקפה, ולאחר התלבטות ארוכה מצטרפת למערכה בירי טילים על ישראל".
  "התלבטות ארוכה"? מזל שלא נטען שההחלטה התקבלה ברוב קולות לאחר הצבעה דמוקרטית.
  ואסור לשכוח שכאן הסדיסטים, ואילו שם חבורת הדמוקרטים המתלבטים.

  אם זה לא מוסר כפול אז אני לא יודע מה כן

 18. צדוק התקוה הגיב:

  אלי אמינוב עזה גטו נכון החמאס הפך את עזה לגטו קודם כשנכנס לעזה רצח בדם קר אנשי פתח גטו עזה מקבל חשמל מים אוכל תרופות[ מהנאצים] היהודים אותם יהודים נותנים טיפולים לחולי עזה בתי החולים בישראל מאושפזים עשרות אנשים מגטו עזה גם נכדתו של הנייה מפקד הגטו אושפזה אצל ה נאצים הניר סובל הכל לכתוב על עזה גטו זו פגיעה ביהודים שנרצחו בגטאות וזלזול בשואה מקווה שתפרם את תגובתי מר אלי אמינוב

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים