הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-26 באוגוסט, 2014 6 תגובות

בישראל, לפחות על פי החוק, אין עונש מוות. יש המציעים, תמיד  בהקשר לערבים, להביא עלינו את הנוהג הזה. יש מגוון של סיבות מדוע זה רעיון קלוקל. העיקרית, לטעמי, היא שאפשר לטעות ולהרוג את מי שהוא חף מפשע. תחקיר של רשות השידור של בריטניה (הבי.בי.סי.) על "טרוריסטים" שהורשעו, בעיקר מאירלנד, מצא כמה וכמה מקרים שבהם היו ההרשעות מוטעות ובעקבות הממצאים האלה שוחררו המורשעים. מזלם שעונש המוות בבריטניה בוטל. אבל מה דינו של מי שכלל לא הורשע בפשע? האם מגיע לו עונש מוות? ומה, אם כבר, דינו של מי שכלל לא הוגש נגדו כתב אישום? ומה על מי שאינו חשוד כלל בעבירה ואפילו נחשב לגיבור?

חניבעל (המצביא שהרעיל את עצמו כדי לא להתפס ע"י הרומאים) חוצה את האלפים hannibalחניבעל (המצביא שהרעיל את עצמו כדי לא להתפס ע"י הרומאים) חוצה את האלפים (מקור)

במקרים כאלה,  אם לא שמתם לב, יש בישראל עונש מוות. אני מדבר  על הדר גולדין, קצין צה"ל שנשבה בידי חמאס.  אותו צריך להרוג. מדוע? בגלל "נוהל חניבעל". על פי הנוהל הצבאי הזה משעולה חשש שחייל נחטף בידי אויבים פותחים כוחות צה"ל  ב"אש תופת" כלשון מטומטמי התקשורת כדי להרוג את החוטפים ואת החטוף. כי עדיף לצבא ולאזרחי המדינה שהחטוף ימות ובלבד שלא ייסר את מצפוננו. כן, זה כל כך פשוט. יש לישראלים מצפון קולקטיבי. ואם יחטפו לנו חייל אז המצפון יטריד אותנו. ואין דבר שהדעת הישראלית לא סובלת כמו מצפון כואב. אז כדי למנוע זאת צריך להרוג את הדר גולדין. כי אם הוא מת, לא נצטרך להתלבט אם לשלם מחיר כלשהו תמורת שחרורו.

ולכן המציאו אצלנו את "נוהל חניבעל" שלפיו יש לעשות כל מאמץ להרוג את גולדין ואת שוביו. מגיע לו. יש לשער כי אם היה נחטף אזרח ישראלי-ערבי המצפון לא היה מציק. עונש המוות הזה הוא רק ליהודים במדינה יהודית.

תגובות
נושאים: מאמרים

6 תגובות

 1. הקיסר לופו הגיב:

  מדינת זדון כוחנית שכל כולה ספוגה בפשע וקרימינליות.

 2. עלי הגיב:

  לפי השיטה שלך
  כל יציאה למלחמה או שליחת חילים לבצע משימה מסוכנת היא הוצאה להורג.
  המסקנה לגבי נוהל חניבעל אינה נכונה משום שישראל משלמת מחיר גם עבור גוויה של חייל .
  נוהל חניבעל זה ניסיון לחלץ את השבוי מתוך הנחה שהחייל השבוי מוכן לקחת
  את הסיכוי הנמוך של חילוץ ולא להיות שבוי בידי ארגון טרור אשר עלול לערוף את ראשו.
  להיות שבוי על ידי ארגון טרור זה למות 365 פעמים במשך השנה ולכן עדיף נוהל חניבעל
  (הנזק הנפשי הוא לא ישוער)

 3. צפור בודד הגיב:

  עלי אנני מבין מדוע אתה צריך "לספק נשק" בידיו של עשת. כן, כל יציאה לקרב יש בה מן ההוצאה להורג. אפילו מן ההתאבדות. מה לא נכון בזה? בתור לוחם שיצא לא אחת למשימות כאלה, אכן זה בדיוק הדבר (הוצאה להורג של המפקדים/ות ונסיון התאבדות של הלוחם/ת). אנו לוקחים/ות צ'אנס זה, משום שאנו יודעים/ות שאנו מאומנים/ות, שיש לנו נשק יעיל ומודיעין טוב, כך סיכויי מותינו פוחתים, אך לעולם לא יעלמו. זה טיבה של המלחמה. לגבי נוהל חניבעל, כמובן שאתה צודק. יתרה מזו, אנני מבין מדוע צה"ל לא מחדיר לחייליו/תיו הקרביים/יות, טרם יציאתם/ן, שבבי GPS (מתחת לעורם/ן או ע"י בליעה), בעזרתם יהיה ניתן לאתרם/ן בכל שלבי הקרב וגם לאחריו.

 4. שירה הגיב:

  ביום שהיהודיסטים יבינו שלמדינת ישראל אכפת מהביטחון שלהם בדיוק כמו שלבן גוריון היה אכפת מהצלת יהודי אירופה במחנות ההשמדה, זו תהיה התקדמות שאלפי קרבות לא ישתוו לה.

 5. גגגג הגיב:

  תגיד מי שכתב את זה מה עם הבן שלך נגיד והיה נחתף היתה רוצה שהתבצע נוהל חניבל
  הא ולא רק הכותב כל מי שבעד הכתבה הזאת נגיד עם אתה הייתם רוצים שעל הבן שלכם או הבת שלכם יתבצע נוהל חניבל?

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים