הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-22 באוקטובר, 2014 14 תגובות

לפני כמה ימים, לפני משחק כדוריד, העניקה מכבי ראשון לציון תעודת הוקרה לח"כ בנימין בן אליעזר (עבודה) על שסייע בהשגת תרומות לקבוצה. בתגובה דרשה שרת התרבות והספורט מההתאחדות לספורט לפעול בתקיפות נגד הקבוצה. יושב ראש מפלגת הבית היהודי, אביגדור ליברמן, דרש מהקבוצה לשחק כדוריד בליגה של עיראק  – ארץ  הולדתו של בן אליעזר. נראה לכם?

בן אליעזר חשוד בעבירות של קבלת תרומות שלא כדין, הלבנת הון ועוד כל מיני דברים טובים שכאלה שבאמצעותם הצליח, בין השאר, לקנות בית  במיליונים ביפו. הוא נחקר פעמים אחדות במשטרה – אלא שעדיין לא הוגש נגדו כתב אישום.  מה ההבדל בינו לבין ח"כ לשעבר עזמי בשארה? ח"כ בשארה נחשד שקיים מגע עם סוכן זר, העביר מידע מסווג ביטחונית לחיזבאללה. כשנודע לבשארה על הכוונה לחקרו, לקח את הרגליים ויצא מהארץ, התפטר מהכנסת, וחי מאז בקטאר – מדינה שאוהדת את חמאס ואת קבוצת הכדורגל ברצלונה שבספרד. וגם את קבוצת הכדורגל בני סחנין מסחנין שבישראל. בשארה סייע לקבוצה הישראלית לגייס כסף. בשבת האחרונה הודיעה הקבוצה כי העניקה לו תעודת הוקרה על יכולותיו הפיננסיות. שרת הספורט, לימור לבנת (ליכוד), דרשה להעניש את הקבוצה. ח"כ ליברמן הציע לקבוצה לשחק בליגה הקטארית.

מהו ההבדל? שבן אליעזר הוא יהודי, והסיפור אודותיו דלעיל מפוברק עובדתית, אך לא מהותית. ואילו בשארה וסחנין הם ערבים לא למהדרין (יש יהודים בקבוצה). אבל יש חבר כנסת אחר שלגביו אין ספק – הוא  לא רק חשוד אלא  עבריין מורשע, והוא מגייס כספים למוסדות ואירועים קרובים לליבו. הכירו בבקשה את ח"כ אריה דרעי (ש"ס). אף אחד לא מציע להזיז את ישיבת פורת יוסף להונולולו או להענישה. כי דרעי – שלא כבשארה – הוא אמנם עבריין, אבל יהודי. מה חדש בגזענות היהודית הזו?

 

כדורגל שוער גול Soccer_goalkeeper

דרום אפריקה למשל

לשם שינוי: מהרע הזה אולי יצא טוב. נעבור לרגע למדינת אחות לשעבר של ישראל – דרום אפריקה. גם שם, כמו כאן, דין השחור היה שונה מדין הלבן. ישראל, חשוב לציין, לא ראתה בכך בעיה ושיתפה פעולה עם מדינת האפרטהייד – ההפרדה הגזעית. אלא שמדינות אחרות, כנראה אנטישמיות, חשבו שמשהו לא תקין קורה שם, וכך החל חרם בינלאומי של מוסדות הספורט על דרום אפריקה שאסרה על קבוצות מעורבות של לבנים ושחורים.

אל תזלזלו: דרום אפריקה היתה בספורט הרגבי מה שברזיל היא בכדורגל – מעצמה. רגבי היה ספורט של הלבנים בלבד (שחורים ושחרחרים נאלצו להסתפק בכדורגל) והחרם פגע בלב הספורט הגזעני. יש הטוענים אפילו כי נפילת משטר האפרטהייד קשורה קשר הדוק לחרם הספורט. בשביל הלבן-גזען הדרום-אפריקאי החיים ללא ניצחון ברגבי על ניו זילנד, אנגליה וצרפת הם לא חיים.

לימור לבנת לשנינה

יש סיכוי שאם לימור לבנת וההתאחדות לכדורגל יענישו את בני סחנין, ישראל תהפוך לדרום אפריקה ספורטיבית. ראשית, לפי תקנון הפדרציה הבינלאומית של הכדורגל אסור לממשלות להתערב בעניין. מדינות שבהן הממשלה מתערבת – מוחרמות. רוסיה כידוע סיפחה את קרים ואת קבוצות הכדורגל שלה. הקבוצות האלה לא יכולות לשחק במפעלים בינלאומיים כי הן נחשבות אוקראיניות. ברוסיה, בינתיים, מטפלים בכפפות משי. את ישראל, אם לבנת, ליברמן וחבריהם יתמידו – כולם ימהרו להחרים.

שנית, בשארה לא הורשע, לא הוגש נגדו כתב אישום, ואין אפילו בקשה לצו הסגרה בינלאומי. מדובר, על כן, ברדיפה פוליטית. וממילא הקבוצה לא עסקה בפוליטיקה אלא בהוקרה פיננסית – עניין שקבוצות ישראליות לבנות מרבות לעסוק בו. מה שישיבות ובתי ספר עושים כל הזמן מבלי לבדוק בציציות של התורם/ מתווך פיננסי. מה בדיוק העבירה של בני סחנין? שהמתווך שלה הוא שנוא נפשם של הלבנים הישראלים, או לפחות חלקם הימני. השמאל בישראל מואשם לא פעם בכך שהוא מעודד חרם בינלאומי על ישראל. אמנם אותו שמאל מתעסק בחרם רק על התנחלויות, אבל בימין לא רואים את ההבדל. הנה כי כן יש סיכוי שנציגי הימין ישיגו את מה שהשמאל הישראלי מפנטז עליו: חרם בינלאומי על ישראל. כדורגל, כמו רגבי, תחילה.

בראבו לבנת.

תגובות
נושאים: מאמרים

14 תגובות

 1. אורי הגיב:

  נסיון יפה להתחכם. אבל ריגול בטחוני נחשבת עבירה פחות "נסלחת" מלקיחת שוחד.
  בוא נראה איך יגיבו בארה"ב אם קבוצת ספורט יהודית תקבל תרומות מיהונתן פולרד, או קבוצת ספורט מוסלמית – מאדם שמבוקש על ריגול לטובת אל-קעידה.

  • צפור בודד הגיב:

   אורי, תעזוב. בשארה סידר להם תרומות מקטאר. זה הספור. למה לך לפול בפח של "החשד בריגול"? הם רק מחכים שתפול בו ולא תראה את התמונה העגומה, שמי שמביא כסף לסכנין דרך בשארה, דרך קטר (שתומכת בדאע"ש ובחמאס כמובן) הוא לא פחות ולא יותר מאשר דוד אנקל סם.
   אל תגיד שאינך רואה את הקשר המוזר הזה בין ארה"ב לקטאר (גם תורכיה).
   שם הספור מזחלל לו בסיבובית.
   ואם לא היינו בתוכם, לבטח היינו אומרים שאנחנו בתוך מעיים של מישהו.

 2. צפור בודד הגיב:

  אנני בא לפגוע בכוחו של המאמר ובכל זאת כמה הערות:
  א. מי שמדבר על אפליה גיזענית, אסור לו להביא אפילו בתור דוגמא מודל ל"אפליה עדתית", כדרעי.
  אפשר היה למצוא דוגמאות טובות יותר.
  ב.עזוב את בשארה, הכסף שבני סאכנין מקבלת הוא מקטאר. קטאר כידוע תומכת בחמאס ובדאע"ש.
  התנגדותה של ממשלת ישראל לממון זה, היא אם כן מוצדקת (בענין זה).
  ג. אתה אומר מצד אחד שהשמאל רק מצדד בחרם על השטחים הכבושים ובאותה נשימה אומר, שהנה השמאל הישראלי "מפנטז", שכן יושג חרם על ישראל כולה.
  בנוסף, קימים בתוך השמאל שלנו אישים (ראויים), הקוראים להחרים בעולם, גם אוניברסיטאות ישראליות בתוך הקו הירוק.

 3. אמנם עבריין, אבל יהודי הגיב:

  זה הקריטריון שמכשיר כל אסא כשר, או סתם פושע מלחמה – כמו גדי Eisenkott. התצפיתן שהגדיר את ה-Eisen הזה לעמוד בראש צבא הכיבוש ״המוסרי בעולם״ הוא סר הביביטחון, משה יא-יעלון!

  הלכתי לחפש מה זה KOT ומצאתי: Kot is the surname of a Polish szlachta (nobility) family.
  אז האם אייזנקוט יהיה הקודקוד? האיש נטול הצוואר הזה שאינו רואה שלום באופק?

  • צפור בודד הגיב:

   אפשר להגיד על בוגי הרבה דברים, אבל הנה, רק אתמול האיש הזה התראין לתקשורת זרה ואמר משהו שאף לא אחד (מבין ה"מובילים" בארצנו ובעולם כולו), אמר עדיין: "מדוע לא קוראים את תורכיה וקטר לסדר על כך שהן תומכות בברור בדאע"ש (תורכיה בעצם פתיחת גבולותיה למתנדבי דאע"ש וקטר בעצם תמיכתה הכספית)?
   כאן האיש יוצא חוצץ באומץ ובגלוי כנגד המדיניות האמריקנית באזור (שהרי תורכיה וקטר קשורות בטבורן לאמריקנים).
   אנני מבין גם מדוע העובדה שאייזנקוט הינו כביכול: "נטול צואר", מונעת ממנו לכהן בתפקיד הרמטכ"ל? משום שאם יש לו עמוד שדרה, אז הוא דוקא כן מתאים. וכי מה רצית מאיש צבא מקצוען? שיראה שלום באופק? הוא צריך לראות את המלחמה הבאה, עוד מאחורי האופק וגם להיות מוכן לה, זה תפקידו, עם כל הכבוד.

  • ק.א. הגיב:

   הנה שר הבטחון הבא (בתנאי שהוא יהודי כמובן):
   http://horrorcritic.com/wp-content/uploads/2012/10/Lucio-Fulcis-The-Black-Cat..jpeg

 4. צדוק התקוה הגיב:

  יש הבדל בין עברות פלילות שבהם מאושם ח"כ בן אליעזר לבין סיעו לאויב בעת מלחמה לחיזבאללה ריגול בזמן מלחמה שכתוצאה ממעשיו בטח נהרגו ישראלים בירי הרקטות של חיזבאאלה מלבנון במעשיו של ח"כ בן אליזר אף אחד לא מת וכנ"ל במעשיו של ח"כ אריה דרעי גדעון עשת אתה כותב ואני מצטט בשארה לא הורשע, לא הוגש נגדו כתב אישום, ואין אפילו בקשה לצו הסגרה בינלאומי אז מדוע הוא ברח? יש שופטים בירושלים מר עשת אם הוא לא אשם בית המשפט לא היה מרשיע אותו על ראש הגנב בוער הכובע עזמי בשארה לא יעזוב בית משפחה וכך סתם יברח אם מצפנו נקי כנראה הבין שעלו עליו ולכן ברח במדינות נארות על רגול בזמן מלחמה העונש הוא כבד מאוד לעתים עונש מות כאן היה מקבל אולי חמש שנות מאסר מיד היו קמים ארגונים " להציל" את עזמי בשארה שנרדף בגלל שהוא ערבי רדיפה פולטית ………..

 5. לציפורהנפשהבודדת הגיב:

  כתבת ״אפשר היה למצוא דוגמאות טובות יותר.״
  אכן כך! הכסף, הנשק והוטו במועצת הביטחון לא מגיעים מקטאר – אלא מארה״ב שכידוע תומכת בצבא הכיבוש ובדאע"ש הציוני!

 6. ליברליסימו הגיב:

  ממש נכון. אגב, בשארה מואשם ש"סייע" לארגון טרור (לטעמי זהו אינו אלא רדיפה פוליטית מבישה). אם כך, בן אליעזר הוא הראשון שצריך להיכנס לכלא על היותו לא סתם סייען אלא משתתף ישיר ובכיר בטרור הצהלי של שתי האינתיפאדות.

 7. את מי נכניס לכלא, ואת מי לקלפי הגיב:

  בפרשת סדום ועמורה מתוכח אַבְרָהָם עם י ה ו ה ושואל את ה׳ שאלה רטורית עם דילמה, [ לְהָמִית צַדִּיק עִם-רָשָׁע? ], והוא חוזר עליה כשהוא מפחית את המספר המזכה את ערי הפשע עד עשרה
  [ וַאֲדַבְּרָה אַךְ-הַפַּעַם — אוּלַי יִמָּצְאוּ שָׁם, עֲשָׂרָה; וַיֹּאמֶר לֹא אַשְׁחִית, בַּעֲבוּר הָעֲשָׂרָה ].
  מי ממנהיגינו הציונים עונה על הקריטריון של לַעֲשׂוֹת צְדָקָה וּמִשְׁפָּט ? והתשובה, מפי ה׳ : "זַעֲקַת סְדוֹם וַעֲמוֹרָה כִּי-רָבָּה; וְחַטָּאתָם כִּי כָבְדָה, מְאוֹד".
  עכשיו בוֹאוּ ונשאל את אותה השאלה על "העם ומנהיגיו". האם לפי אותו הקריטריון היה י ה ו ה מחסל את ישראל? או לפחות כולא את מנהיגיה, או שולח אותם להאג. כי גם העם אשם, על דָתְיִיָו וחִילוֹנָיו, שהתאגדוּ ובחרוּ בבן־גוריון (אבוּ-נאכבה), ומשה שרת, ופנחס לבון ("העסק הביש"), ויצחק רבין (מטהר לוד ורמלה), ושמעון פרס (הכור הדימוני-סבסטיה-החתרן הנודע), ומנחם בגין (דיר יאסין), ואריאל שרון (מקיביה לסברא ושתילא) ואהוד ברק (מצור על הרצועה), ואהוד אולמרט (מצרר דאחייה) עד נהנתניהו ו"רהיטיו" ("עופרת יצוקה" 2008 – "עמוד ענן" 2012, והשנה "צוק איתן").

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים