הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-18 באפריל, 2015 14 תגובות

נתניהו משחק משחקים. לאחר שיועציו הסבירו לו שהתנגדות עקרונית לכל הסכם אינה נבונה, הוא הסכים לעוץ לאובמה ושות' כיצד ניתן "לשפר" את ההסכם. ברור כי שתי הצעותיו של ביבי, פירוק מלא של תשתיות הגרעין האירניות, והתניית הסרת הסנקציות בהפסקת ההתערבות התוקפנית, לדבריו, של אירן במדינות האזור (CNN 5.4.15ׂ), נדחו מזמן על ידי טהרן.

נתניהו בטלוויזיה האמריקאית נגד ההסכם עם אירן CNN ארה"ב גרעין נשק גרעיני אטום netanyahu-iranנתניהו בטלוויזיה האמריקאית נגד ההסכם עם אירן (מקור)

וכך, נתניהו מארגן מלחמה שתדחוף את האזור כולו לתבערה גדולה. חולשתו של אובמה מאפשרת לנתניהו להשתולל בקונגרס האמריקאי, לגייס את הארגונים היהודיים, ולבנות חזית רחבה המבוססת על האגף הריאקציוני ביותר של המפלגה הרפובליקנית עם מספר לא מבוטל של ניצים מהמפלגה הדמוקרטית.

נתניהו כבר הצהיר גלויות שיותר משהוא חושש ממאמצים איראניים לחבל בהסכם החתום, הוא חושש מביצוע נאמן של ההסכם מצד איראן. קו מחשבה זה מבטיח עלייה על מסלול של התקפה ישראלית. אם לפי נתניהו על ישראל לחסל ויהי מה את הפוטנציאל לנשק גרעיני של איראן, אזי שעת ההתקפה הישראלית אינה אלא עניין טקטי מובהק. כך, נתניהו העלה את האזור על מסלול התנגשות קרובה וודאית.

בינתיים הצליח נתניהו לשכנע (או להפחיד) את הממסד הפוליטי הישראלי כולו לקבל את תכניותיו לחסל את איראן כגורם אסטרטגי מתחרה באזור. מאחר שתכניות נתניהו הן ברורות, שתיקתה של מה שמכונה אצלנו "האופוזיציה", מתוך בורות או סתם פחדנות, הופכת אותה לשותפה במזימה הפלילית המתרחשת ובאה.

כרגיל, ישנם חברים שאף כי לא טוב להם עם נתניהו, דורשים מאתנו בשמאל העקבי להמציא מענה "ריאליסטי" ו"מעשי" לאיום האיראני. להם אומר, שלאור הארסנל הישראלי, הלא חוקי, של נשק גרעיני, לא ניתן בשום דרך מעשית למנוע מגורמים אחרים באזור את היכולת לבנות ולהצטייד בנשק גרעיני. גם במחיר הדמים של מלחמה אחת או כמה מלחמות, מדינת ישראל לא תצליח לשמר את המונופול שלה על נשק גרעיני.

עד כמה שהדבר נשמע תמים, האמת היא שרק איסור כולל על החזקת נשק גרעיני עשוי להועיל. זהו המהלך ההגיוני והשפוי שעשוי לחולל שינוי של ממש. עלינו להיצמד אל הקריאה המוכרת TAKE THE TOYS AWAY FROM THE BOYS.

תגובות
נושאים: מאמרים

14 תגובות

 1. ר' הגיב:

  זה מאמר נבואי ומפחיד. אני לא רואה כל דרך למנוע את קרות המלחמה כי למשפחה המלכותית יש כידוע מקלט אטומי מצוייד היטב…

 2. The BOYS and Their DANGEROUS TOYS הגיב:

  למרות כל המלל של שקרניהו אני מסופק אם אובמה – "החלש" – ייתן ל"צבא המוסרי בעולם" אור ירוק לפתוח במלחמה נגד איראן. הרי ממשל אובמה חתם על ההסכם שמטרתו היא למנוע מלחמה.
  הממסד הפופופוליטי הציוני (ובעיקר חלקו היותר שפוי) יודע את הסכנה שבפתיחת מלחמה. כבר בספר מלכים הוזהרנו: אַל יִתְהַלֵּל חֹגֵר כִּמְפַתֵּחַ שמשמעותה אל תתרברב לפני שניצחת במלחמה.

  אז מה צריכה ישראל לעשות?
  * לבטל את "מדיניות העמימות" ולחתום על האמנה למניעת הפצת הנשק הגרעיני NON PROLIFERATION TREATY. (ע"פ ויקיפדיה ישראל מחזיקה במאות פצצות אטום, משגרים וצוללות תוצרת גרמניה בעלות יכולת נשיאת נשק גרעיני.
  ** רק חמש מדינות בעולם אינן חתומות על האמנה: הודו, פקיסטן, ישראל, קוריאה הצפונית ודרום סודאן.).

 3. צדוק התקוה הגיב:

  מפקד מיליציית הבסיג' של משמרות המהפכה של איראן שב ומאיים על ישראל ואומר, על רקע השיחות בשוויץ, כי מחיקתה מהמפה איננה נתונה למשא ומתן. בכינוס של הבסיג' באיראן איים הגנרל נקדי גם על סעודיה ואמר כי המתקפה שהיא מובילה בתימן, גורלה כגורלו של סדאם חוסיין.

 4. ברק הגיב:

  ב"ה
  לא בטוח שנתניהו יתקוף, כי יכול להיות שתתפתח מלחמה בין אירן לבין ערב הסעודית עוד לפני כן-
  http://www.ibtimes.com/iran-sends-ships-toward-blockaded-yemen-port-raising-fears-escalating-conflict-saudi-1887445
  אירן היא בעיה של עירק וערב הסעודית הרבה לפני שהיא בעיה של ישראל.

 5. יש גבול לכל תעלול? הגיב:

  ישראל ללא אישור, לפחות בשתיקה, של ארה"ב לא תעז ללכת למהלך של תקיפה באירן שעלולות להיות לה תוצאות אזוריות חמורות מבחינת ארה"ב. קיומה של ישראל כמעצמה אזורית ואולי בכלל תלוי בחסות ובתמיכה שארה"ב פורשת עליה וזו תלויה קודם כל באינטרס של ארה"ב ונכונות של ישראל לא לחבל בה, על אף חילוקי דעות עד לגבול מסויים שלא מסכן בתכלית את המדיניות של ארה"ב באזור. זאת יודע גם נתניהו ושותפיו מהימין הקיצוני (אלה שמבטאים בגלוי את מחשבותיו שהוא מנסה לערפלם).

  דא עקא קיים סדק קטן באמת הבסיסית הזאת הנובעת מחולשתו של אובמה כפי שנזכר במאמר. נתניהו עלול לחשוב שתקיפה ישראלית למרות התנגדות הבית הלבן תגרום למרי גלוי של הריאקציה הימנית בארה"ב, כולל ארגונים יהודיים התומכים בנתניהו, ותאלץ את הנשיא החלש להתקפל ממדיניותו במזרח התיכון שממנה חושש נתניהו ולא מהגרעין האירני.

  בהתחשב באישיותו הפחדנית של ראש הממשלה קשה להאמין שהוא ירחיק לכת בצעד כזה, אך אולי, מי יודע אולי רוחו של אביו תשרה עליו…

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  קראתי.תודה.

 7. אברהם שומרוני הגיב:

  יפה כתבת. המצב שהם מכריזים על רצון לחסל את המדינה שלנו אכן חמור אבל אנחנו בפועל מונעים קיום של מדינה פלסטינית. פיתרון לחלק השני של המשפט יעשה הרבה לפתור את החלק הראשון.

  עניינית – פיזיקלית – מדעית – טכנולוגית ומהיבטים רלוונטיים אחרים, אין ממש אפשרות למנע מהאירנים לפתח כושר גרעיני. פשוט, יש להם כל התשתית התעשייתית והאינושית הנחוצה. כמו בעניינים חשובים אחרים, חייבים ללכת בדרך הפוליטית של מו"מ והסכמים. כל הקוו של ישראל (נתניהו) לא נלקח ברצינות בעולם והצביעות זועקת כשאנחנו בעבר רימינו את כל ידידינו, לא מאשררים את האמנה ולא מתירים פיקוח.

  • עלי הגיב:

   כמה מדינות פלסטיניות אתה רוצה ??!
   יש בעזה
   יש בירדן
   יש בגדה
   ורוצים מדינה דו לאומית בישראל…
   ובטווח הארוך רוצים זכות שיבה ועוד מדינה עם רוב פלסטיני בישראל

 8. אלכס מסיס הגיב:

  נתניהו הוא מחרחר מלחמה קלאסי – למרבה הצער, הוא עושה זאת בשמנו וגורר אותנו יחד עם אשתו
  – זו מהבקבוקים – ובניו, לתהום.

 9. ק.א. הגיב:

  אכן מזימה פלילית שהדיון בה צריך היה להתבצע בהאג.
  הצרה שהאג הפך להיות מכשיר לטיפול באנשים שאינם מתכופפים לציווי האימפריאליסטי.

  • דינו הגיב:

   … אם כך בשאר אל-אסד (הקצב מדמשק) בטוח לחלוטין מפני תביעה, וזאת בזכות התכופפותו לציוויים האימפריאליסטים של רוסיה ואירן.

   ובאופן כללי לגבי טענתך על העדפות בית הדין בהאג:
   "To date, the Prosecutor has opened investigations into nine situations: the Democratic Republic of the Congo; Uganda; Central African Republic I and II; Darfur, Sudan; Kenya; Libya; Côte d'Ivoire; and Mali."
   אנא הסבר מי מהנתבעים "לא מתכופף לציווי האימפריאליסטי", ונא לא לשכוח שמועמר קדאפי זצ"ל דווקא הראה סימני התכופפות (וגם יותר מאשר סימנים) כעשור לפני שהוא נתבע בבית הדין.

 10. שירה הגיב:

  אני חושבת שכמויות הנשק הגרעיני המצויות בשיראל צריכות להדאיג בעיקר את תושבי ישראל. רמות הפליטה שכמויות גדולות כאלו על שטח כל כך קטן מייצרות, יותר ממאזן אימה, מייצרות מחלות חשוכות מרפא וסכנה להתפתחויות של מוטציות גנטיות שיועברו בתורשה.
  מכיוון שלישראלים היהודים חשובה ההישרדות כעם יותר מאשר החיים עצמם, גם את הרעל הזה הם ימשיכו לבלוע כמו את כל הרעלנים ומופעי האימה שבעלו עד היום.
  אני יושבת בבית וצופה במופע האימים של רוקי בסקרנות לראות מתי הישראלים עצמם יגידו די, עד כאן. חיים כאלו בכלל לא שווה לחיות, במיוחד שאפשר אחרת. בינתיים אני רואה רק הישרדותיות אינסופית מלווה במופעי אימה מרעידים. עדיין לא נפל רוחו של העם הציוני! עם שכל כך טוב בלשקר לעצמו חייב לעורר, חוץ מתיעוב, גם התפעלות. אז שאפו שהצלחתם 67 שנים. אצלי כבר מגיל 28 התפוצצה לי בפרצוף קופת השקרים ללא דרך חזרה.

 11. צדוק התקוה הגיב:

  אם תהיה מלחמה היא תהיה כאן מכיוון עזה הינה ביום העצמאות היה משעמם ללוחמי החופש הפלסטינאים בעזה ולחצו על ההדק ופשוט שיחררו רקטה לעבר ישראל מזל שאיש לא נפגע ואז "הסנגורים" ' שלהם מיד הרגיעו את המעשה זה לא החמאס וזה התגרות בחמאס אני שואל אז מה מי שולט בעזה החמאס או כנופיות ואם כנופיות אז איך " נעשה שלום" איתם הרי עלול לבוא יום וישראלים אזרחים יסיגו נשק וכאשר יהיה להם כיף פשוט ירו לעבר עזה סתם בשביל הבידור או אז מה יגידו אותם "סנגורים" ישראל היא המדינה היחידה המעבירה סחורות מזון מלט וטיפול רפואי לאזרחי עזה שהם כידוע האויב מצרים סגרה את כל המעברים מצרים שהיא מדינה ערבית נטשה את האחים ומי מטפל באחים הציונים חומר למחשבה

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים