הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-5 בנובמבר, 2015 43 תגובות

הסערה שעורר נתניהו כאשר השליך ספין כוזב בפרצופם של נציגי הקונגרס הציוני, זכה לתגובות שחרגו מגבולותיה של מדינת היהודים, תגובות שנעו בין הגדרת ביבי כמי שאיבד קשר עם המציאות, לבין העלבות מחוצפתו של האיש. בתוך בליל התגובות הססגוני קשה היה למצוא תגובה שתבהיר מה ההיגיון בשיגעון שמצוי מאחורי החלטת ביבי להמציא היסטוריה שתכרוך את הפלסטינים עם הנאצים. עד לפני מספר חודשים, בתקופת המאבק נגד הסכם הגרעין היה שמור תפקיד הנאצים לאיראן.  לפני מספר שבועות, כאשר נערכו בשוק האירופי המשותף דיונים על הצורך בסימון מוצרי התנחלויות הייתה לביבי תגובה דומה: הוא הכריז כי אירופה שכחה מהר מידי את התקופה בה סימנו בה בני אדם כלא בני אדם והשווה בין סימון קרם ידיים לסימון בני אדם. זו לא רק דמגוגיה פרובוקטיבית אלא הוכחה נוספת לעובדה כי נתניהו  מדמיין ללא הרף כיצד אויבי ישראל זוממים להשמידה ולהביא עליה שואה נוספת. הוא מספר לנו שהמעצמה הצבאית הרביעית בעולם  עומדת לנחול תבוסה  מידי נערים וילדים שיצאו לפעולות הקרבה בעזרת סכינים.

היטלר והמופתי ואחד שיודע (מקור: שירה גלזרמן, פייסבוק) hitler-mufti-bibiהיטלר והמופתי ואחד שיודע (מקור: שירה גלזרמן, פייסבוק)

השאלה מדוע רואה נתניהו את השואה ניצבת בפתח ולכן ראוי להלחם נגדה לא בעזרת צבאו האדיר אלא באמצעות ספינים, שקרים, סילופים היסטוריים והעמדת המציאות על ראשה, העלתה השערות שונות. לטעמי, את התשובה הטובה ביותר אפשר למצוא דווקא בתחום הספרות היפה, השואבת את השראתה מהמציאות. כוונתי לרומן היסטורי הנושא את הכותרת "האוטוביוגרפיה של סטאלין".

הספר נפתח במילים " ליאון טרוצקי מנסה להרוג אותי". אלה המילים הראשונות בהם פותח סטאלין את הביוגרפיה המדומיינת שלו לפי ספרו של ריצ'רד לורי, כאשר הוא מתכנן את המשך מאבקו בטרוצקי המודח, המוגלה והמבודד. זאת עושה סטאלין בשנת 1937, בשיא כוחו ובשיא עונת הטיהורים שכללה כל מי שעבד עם טרוצקי, הכיר אותו או היה בן משפחתו. הספר מבוסס על עובדות הסטוריות. הצורה בה השליך סטאלין את הדחף הרצחני שבמוחו החולני על קורבנו העתידי בעודו מטהר את סביבתו מתומכים פוטנציאליים מדומים של אויבו, מאפיינת שילוב מעניין. מחד הוא פועל נגד סוכני אויבו המדומיינים כדיקטאטור מרושע אך רציונאלי ומאידך מגיב כסוג מסוים של פסיכופת, המשליך את דחפיו הרצחניים על קורבנותיו.

גיוס המופתי חג אמין אל חוסייני, לסצנריו של נתניהו, והצבתו במחזה הבלהות שלו כיוזם השמדת יהודי אירופה איננה רק ניסיון  לזרוע שנאה בקרב צאן מרעיתו. גבלס הסביר פעם, שהטלת אימה על הגרמנים בטענה שגרמניה נתונה להתקפה מאיימת של היהדות העולמית, הביאה לאיחוד האומה הגרמנית נגד היהודים. בנוסף לכך הפחדת האוכלוסייה הגרמנית מפני "מזימותיו הטמאות של היהודי" הייתה אחת הדרכים בהן השתמשו הנאצים כדי ליצור דה לגיטימציה ודה הומניזציה של היהודים בגרמניה, זה עבד מצוין. דוגמה טובה להצלחת תעמולת ההפחדה הגבלסית בקרב הגרמנים, היא התנהגותו של אדולף אייכמן עצמו, שלא היה סתם חייל פשוט ובור, אך האמין לחלוטין לאגדת העוצמה העולמית  היהודית. כאשר הועלתה ההצעה "יהודים תמורת משאיות", כלומר מכירת מליון יהודים תמורת 10000 משאיות לצבא הגרמני, התייחס אייכמן לאלה שניהלו את המו"מ כאל נציגי מעצמה עולמית. ממש כמו שהיה משוכנע שהשמדת היהודים תציל את גרמניה מקטסטרופה.

נתניהו, המציג את קורבנות הכיבוש והדיכוי ההולך ומחריף כצורר אכזרי החותר להשמדת היהודים, מחקה בהתנהגותו את סטאלין הספרותי וההיסטורי. כאן מתגלית מתודת ההיפוך של נתניהו, המשליך על הצד השני את תכניותיו שלו )פרויקציה ) כדי להצדיק את פעילותו כלפי הפלסטינים כהגנה עצמית  הרמה החדשה של שקריו הדמיוניים מבשרת כנראה שתכניותיו העתידיות הגיעו לשלב חדש המצריך הכנה נמרצת של דעת הקהל אליהן, הכנה שהמציאות לא יכולה לספק לה תירוצים. כשמנתחים את תכניותיו הפוליטיות ברור שאין לו שום כוונה לוותר על שליטה ישראלית בכל השטח ממערב לירדן, אך לא לאפשר לפלסטינים להיות בעלי זכויות כלשהן במדינת האפרטהייד השלימה. כוונת נתניהו לנסות לסלק את הפלסטינים בכל דרך שתתאפשר מתוך מדינת הגזע היהודית המורחבת ולהעלימם מעל פני האדמה. כנראה שהוא מעריך שכל המפלגות הציוניות יתמכו במעשיו כשם שתמכו במלחמתו האווילית והכושלת בהסכם הגרעין עם איראן, כמו בהאשמת הרשות הפלסטינית בהסתה ובתמיכה בטרור אנטי ישראלי. הבה נבחן מהם הכוחות העומדים לרשות נתניהו למימוש תכניות העלמת הפלסטינים וגיוס עמישראל למשימה?

בראש וראשונה העדר מוחלט של אופוזיציה, פרלמנטארית ואף חוץ פרלמנטארית הקוראת תגר על מנהיגותו. במערכת הציונית כולה אין אישיות פוליטית שתוכל לקחת מידיו את הנהגת מדינת ישראל השוקעת. צריך לזכור שסקרי עומק שונים מצביעים כי נתניהו הצליח לייצב את עצמו כמנהיג עבור למעלה  מ-55% של האוכלוסייה. לרשותו עומדות כמובן פלוגות הסער של המתנחלים, שממשלות ישראל חלקו עמם את כוח הדיכוי של המדינה, שישמחו לממש תכנית כזו. הצבא הישראלי  השתנה לחלוטין ב-25 השנים האחרונות ושכבת הקצונה המרכזית בתוכו מהווה כוח דתי לאומי ואף חרדי לאומני. חלק גדול משכבה זו תולה עיניו ברבנים  מהסוג  היודונאצי, הרואה בפלסטינים את עמלק האגדי. נוסיף לכך את העיתונות המאולפת המשמשת  ברובה סוכנת משנה של דובר צה"ל ולסיום נזכור כי בציונות הדתית קיים זרם ההולך וגדל החולם על "מחנות השמדה לעמלק" , עליהם דיווח בעיתון הארץ יאיר אטינגר ב21.1.2011.

אטינגר מצטט במאמרו את מאמר המערכת של עלון פופולארי בשם "מעייני הישועה" המופץ חינם בבתי הכנסת ומוצא לאור על ידי אגודה בעלת אותו שם, שראשיה הם: הרב שמואל אליהו מצפת, הרב שלמה אבינר מבית אל והרב  יעקב אריאל  מרמת גן. העלון משלח, לדברי אטינגר, אש וגפרית ברבנים החולקים על מנהיגי האגודה ובעיקר ברבני "צהר". תחת הכותרת "אנשי אמונה אבדו?" מתייחס אליהם המאמר באופן מרומז, וזה לשונו: "נכון, יש גם כאלה. פקידים. שלא רוצים להפריע, שמסבירים ש'זו לא בדיוק ההלכה' וגם ש'זה רק פן אחד' וגם ש'יש עוד הרבה רבנים שלא חושבים כך' ושבקיצור הפוליטיקלי-קורקט הוא לחם חוקם". כאן עובר הכותב, שאינו חתום על המאמר, למה שנראה כמו פנטזיות אוטופיות ש"רבני הקריירה" הם רק שחקני משנה בו: "ספק אם בזמנו הם הזדהו עם הקריאה הלא אסתטית 'מי לה' אלי', ספק אם לקחו חלק בהיסטוריית מאבקי התרבות שלנו. ספק אם ייקחו אי פעם. מעניין אם את ריכוז העמלקים במחנות השמדה הם ישאירו לאחרים או אולי יכריעו שמחיית עמלק כבר לא רלוונטית. ימים יגידו". כמובן שאף אדם, כולל האיש הצווח על הסתה פלסטינית לא האשים את מחברי המסמך בהסתה.

לאחר שבמשך תקופה ארוכה אפשר נתניהו לפרובוקאטורים יהודים משיחיים להפר את הסטטוס קוו בהר הבית, האשים את הפלסטינים כולל את הרשות המשמשת שכפ"צ ישראלי בהסתה וביצירת ההתקוממות הנוכחית, וזאת תוך התעלמות מכוונת מהעובדה ששנאת הנוער הפלסטיני היוצא למבצעי התאבדות  מתחלקת בין ישראל ומשרתה אבו מאזן. בחוצפתו תבע נתניהו מירדן ומן הרשות להכריז כי ישראל לא הפרה את יחסי הכוחות, ולא הפכה לשליט יחיד ופוסק אחרון ברחבת המסגדים. נטיותיו המשיחיות המתגברות דוחפות  את הארץ כולה למסעות רצח טרור ונקמה. שוב מכניסה ההנהגה היהודית את מדינת היהודים לכותונת המשוגעים של המנטרה הציונית "בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו", כדי להצדיק את הטרנספר והג'נוסייד של שארית הפלסטינים שאת מולדתם גזלה.

תגובות
נושאים: מאמרים

43 תגובות

 1. אשר פרוליך הגיב:

  אין ספק שביבי סובל מבעיות נפשיות הקשורות באובססית השמדה (שלצערנו הרבה מאוד מבני דור השואה סובלים ממנה) אך לאובססיה זו נוספות עובדות שאין להתעלם מהן. לא מדובר רק בהיטלר או המופתי של ירושלים: מדובר בראשי החמאס,בחיזבאלה,באחמישאד ובמשמרות המהפכה באירן ובארגונים איסלמיסתים רבים נוספים המכריזים פעם אחרי פעם ובגלוי על רדיפת היהודים ללא רחם ולא רק על השמדת ישראל או מחיקתה מה מפה. אני שואל את הכותב,וכותבים אחרים באתר זה:
  למה אינכם מתייחסים בכלל לתופעות ועובדות אלה? למה עובדות אלה לא חלק מהתמונה הכללית שאתם מציירים ? למה קלות הדעת או השטיקה כשנוגע בתופעות של אנטישמיות ברוטאלית וללא מעצורים של כל המטורפים האלה ?

  • אוהב לשכוח? הגיב:

   אם "ביבי סובל מבעיות נפשיות הקשורות באובססית השמדה" אז מדוע תאשים את המוסלמים באנטישמיות? הרי הם הקורבנות (הראשיים) של המחלה היהודית שלו (שאתה מודה בה), שאינם יודעים כיצד ניתן להתמודד עימה, וזה מה שמעודד את המשוגעים שלהם. בזה אינני בא להצדיק אותם אלא לתאר את המציאות שנוצרת כאשר טיפוסים כביבי הם קובעי הדרך. אל תשכח, ואתה אוהב לשכוח זאת, שביבי הזה אינו לבדו בעסק – מאחורי המשוגע היהודי הזה עומדת מערכת כלכלית כוחנית, אימפריאליסטית מיסודה, אשר בין השאר יהודים משוגעים רבים הינם שותפים חשובים בעבודתה. מיהו אם כן המטורף החשוב כאן? הברברי עם העצמה הכלכלית, הצבאית, הטכנולוגית, הפוליטית, המדעית וכדומה או אוסף הברברים המוסלמים מאל-נוסרה (שמתפרנסים על משכורת וציוד מאמריקה וסעודיה) …? במקום ללכת ולטפל בעוני והזוהמה אשר מבית – ביבי ואובמה רצים לטפל במוסלמים שבאפגניסטן ועירק…ולהפציץ שם חתונות עם מזלטים חכמים. זה השלטון הנאור והדמוקרטי שלך פרוליך, וצריך להיות ברור לכל שזה היה מוכרח לייצר את הפנאטים של האיסלם. לא היתה כאן שום ברירה אחרת!

   • דינו הגיב:

    האמירה לפיה המוסלמים "הם הקורבנות הראשיים של המחלה היהודית של ביבי" היא הגזמה פראית, אם להתנסח בעדינות. זכור בבקשה שבסוריה בלבד בארבע השנים האחרונות עולה מניין הקורבנות המוסלמים (שנרצחו ע"י מוסלמים) פי חמישה ויותר על מניין כל הקורבנות המוסלמים שנרצחו ע"י יהודים, וזה רק חלק קטן ממה שעושים מוסלמים למוסלמים בעשורים האחרונים.
    עצם ציון ביבי/ישראל/יהודים-משוגעים כגורם הפוגע באופן כללי במוסלמים בצורה משמעותית – הוא הוא ההמשך הישיר של הפרופגנדה האנטישמית בסגנון "מזימותיו הטמאות של היהודי" אותה ציין אמינוב (האם לא כתבת בתגובתך: " *ביבי* ואובמה רצים לטפל במוסלמים שבאפגניסטן ועירק"? מ.ש.ל).

    לגבי השאלה שלך "מדוע תאשים את המוסלמים באנטישמיות?", ובכן, בשאלה שלך ישנה הנחה מובלעת לפיה מוסלמים אינם לוקים קשות באנטישמיות…
    אני לא יודע האם כבודו מיתמם או שמא הוא פשוט לא מכיר את העובדות. בדוק בבקשה את תפוצת "הפרוטוקולים של זקני ציון" בעשרות השנים האחרונות ותראה שאת שיא התפוצה שלו יודע הטקטס האולטרה-אנטישמי הנ"ל דווקא במדינות מוסלמיות.

    • עסקני אנטישמיות הגיב:

     קשקשן בלתי נלאה. אם ישנה מחלה ואובססיה אז ישנו, מן הסתם, גם מי שמשלם את המחיר… ואם ישנו מי שמשלם מחיר (ויש כאלה!) אז מובן שקשה הרבה יותר להאשים אותם באנטישמיות. הרי ציינתי במפורש שעומדת מאחורי הביבי מערכת ש-ל-מ-ה (שנוח להתעלם ממעלליה ולשלוף מיד בתגובה אוטומטית את הפרוטוקולים, נו איך לא). ככל שפשעיה של ישראל מתגברים כך מתגברת גם הנבירה באנטישמיות – מדובר בטריק ישן נושן. וישנם יהודים חסרי בושה שמתפרנסים מזה לא רע, ביחוד באמריקה (ליגות נגד השמצה למיניהן) מעסקי ה"אנטישמיות". הדיונון משפריץ דיו במים כדי לתעתע באויביו ואצלנו למדו שהאשמות באנטישמיות עובדות באופן דומה – ואז הצד השני אמור להתבייש בעצמו ולסתום את הפה וגם להתנצל. נדמה שטרם נס ליחה של השיטה הזו מה, דינו?

     • דינו הגיב:

      וואלה? "קשקשן בלתי נלאה"?
      אם זה לא אד-הומינם בצורתו הבסיסית והגסה אז אני לא יודע מה כן.
      שלא לדבר על ההשתלחות המבישה בה אתה נוקט. חבל שדברים ברוח כזו מתפרסמים כאן ב"גדה".
      ולעניין: אין בתגובה שלך ולו זכר של אמת-מידה הגיונית.
      לומר שהמוסלמים, ככלל, סובלים מאיזושהי בעיה בה לוקה ביבי (ובאשמת ביבי) – זה פשוט מגוחך. אין מילה אחרת.
      אם כבר המוסלמים סובלים ממשהו הקשור ליהודים הרי שזו אכן אנטישמיות. וכאן שוב המקום לציין את האיש שאתה משתוקק לשכוח , הרי הוא חאג' אמין הידוע לשמצה, וכן, גם את הפרוטוקולים של זקני ציון הנפוצים במדינות ערב בקרב אוכלוסיות מוסלמיות שאינן סובלות כלל ועיקר מביבי.
      יכול להיות שישנה "מערכת כלכלית כוחנית, אימפריאליסטית מיסודה" ויכול להיות שביבי הוא חלק ממנה, אבל אי-אפשר להציג את ביבי כמישהו שמשפיע עליה בצורה משמעותית ובכך משפיע על חיי המוסלמים ככלל. זו שטות. לישראל (וביבי בפרט) ישנה השפעה מועטה מאוד על האזור , על מוסלמים , ועל העולם. כל נסיון לטעון אחרת הוא אנטישמי ביסודו ועיוות מוחלט של המציאות.

  • דני הגיב:

   ביבי לא חולה נפש. ביבי עבד בחברת הרהיטים רים בתור משווק רהיטים. הוא היה מתאים מאד לעבודה וכנראה שהיום היה יכול להיות המנכ"ל של חברת רהיטים מובילה במרכז לריהוט בראשון. הוא מתאים מאד לתפקיד הזה – הוא אדם גס, לא מעודן, בא נגיד שגתה לא היה שותה איתו קפה, אדם לא משכיל, צר אופקים, חסר חמלה, בעל אגו מנופח כמו צפלין (אוי שיט, צפלין זה נאצי, לא טוב). איתרע מזלנו והוא הפך להיות ראש הממשלה שלנו. באסה לנו …

 2. אמיתי הגיב:

  "בתוך בליל התגובות הססגוני קשה היה למצוא תגובה שתבהיר מה ההיגיון בשיגעון שמצוי מאחורי החלטת ביבי להמציא היסטוריה שתכרוך את הפלסטינים עם הנאצים" מצוטט מהמאמר.
  להמציא ???!!! אני לא יודע אם לבכות או לצחוק מהפתטיות של המשפט לעיל .
  ארבע פסקאות אחר כך רואים בתמונה המצורפת את המנהיג הפלסטיני הדגול אל חוסייני יושב עם היטלר…… אם זו לא היסטוריה משותפת בין היטלר לבין המנהיג של הפלסטינים באותה עת, אז כנראה שאני לא מבין כלום.וזה עוד לפני שקוראים את תמליל השיחה ביניהם ומתעלמים מכך שאל חוסייני היה בן בית בגרמניה הנאצית, שידר תעמולה זדונית ודאג לגיוס פלוגות מוסלמים בשורות האס-אס. אני לא חושב שנתניהו דייק באמירה שאל חוסייני היה אבי רעיון השמדת היהודים.זאת הייתה אמירה מטופשת והוא תיקן בדיעבד ודייק בקשר בן אל חוסייני ,היטלר והתנועה הנאצית. אבל שוב זה קורה .. מאמר שמתחיל בהנחה שהקוראים שבויים למוסכמה ידועה מראש ומסכימים אוטומטית לכל דבר שיטנה שיאמר על נתניהו,מאבד את הקוראים הביקורתיים האמיתיים, שרוצים לשמוע גם את הצד השמאלי של המפה.קשה להיות רציני ולהמשיך לקרוא את המאמר אחרי שורה מספר 4.חבל

  • אמציה ברם הגיב:

   "המנהיג" חאג' אמין אל-חוסיני היה פלסטיני אחד, לא "הפלסטינים". טענת אמינוב הצודקת היא ששקרניהו טפל שקר שבו "מככב" פלסטיני אחד (חאג' אמין) כדי "להמציא היסטוריה שתכרוך את הפלסטינים עם הנאצים". לכן, בברירה הניצבת לפניך, לדבריך – האם לבכות או לצחוק – בחר בבכי. סביר שאתה לוקה ב"ליכודיסיס" מחלה חשוכת מרפא הגורמת לאנשים להיות ליכודניקים תומכי שקרניהו.

   • אמיתי הגיב:

    לאמציה היקר.כל מה שכתבת היה נכון אם אל חוסייני היה אדם פרטי,שמיצג רק את עצמו.מה לעשות ואל חוסייני באותה עת היה מנהיג הציבור הערבי בפלשתינה ולכן ההזדהות הטבעית שלו הייתה ההזדהות של העם שהוא ייצג.לנתק את הפלסטינים מהמנהיג שלהם ולהיפך זה לפטור אותם מאחריות וזו שיטה כללית של השמאל שמתיחסים לערבים כאדם לא מפותח ולכן אפשר לסלוח או לפחות לקבל בהבנה את הדרך הברברית שבה הם מנהלים מאבקים אלימים ראה דעש,תופעת המתאבדים,מטוסים מתפוצצים באויר…. רק כדי לסבר את האוזן האם שמעת על הבריגדה הפלשתינית שהצטרפה לבנות הברית במלחמתה בנאצים?אל חוסייני ביטא את השאיפה האמיתית של הפלשתינים בארץ, שהנאצים יגיעו לפלשתינה ויפטרו להם את הבעייה היהודית.אני יודע שהישוב היהודי דאז היה מוטרד מאוד מהקרבה של הנאצים לפלשתינה .לא זוכר דאגה כזאת בקרב ערביי הארץ.

  • זוכר הגיב:

   להזכירך אדון אמציה – אברהם שטרן, הלו הוא יאיר המפורסם מייסד הלחי רצה לקשור עם היטלר כנגד הבריטים, אז הפוסל במומו פוסל.

 3. אלמקייס הגיב:

  לא ברור אם אלו חגיגת 98 שנים למהפכת אוקטובר שגרמו לכותב לערוך אנלוגיה כה דחוקה. אבל גם אני רוצה להצטרף לחגיגה ולהצביע על האנלוגיה הנכונה – בין מי שאותה מהפכה מפוארת זרקה לפח הזבל של ההיסטוריה, טרוצקי, ובין נתניהו, שימצא עצמו שם בעתיד הלא רחוק. זהו דמיון שאיננו מפתיע בהתחשב בתודעה הזעיר בורגנית המשותפת לשני נבלים אלו. זו של טרוצקי הותאמה למאבק מעמדי אנטי-מהפכני של הבורגנות הזעירה ברוסיה ונאלצה לאמץ לשון מרקסיסטית בשל האקלים בו היא פעלה. נתניהו מצדו יכול לאמץ הבלים מכל הבא ליד. בדומה לטרוצקי ולטרוצקיסטים, גם לנתניהו אין בעיה לספר את השקרים הגסים ביותר כדי לשלהב את תומכיו ולהשתלח ביריביו. מי שאתרע מזלו לעיין בכתביו של טרוצקי וממשיכי דרכו יודע שהמאפיין הבולט ביותר שלהם הוא הקפיצות הלוגיות בין עובדה אחת לאחרת, בין עובדות ומסקנות ובינן ובין התחזיות לעתיד. וככל שגדל הטמטום כך גדל הביטחון בנכונות הדברים.

  מה שכן, תמיד אפשר לומר שבמשהו הם צודקים. כן, מאמר טוב.

 4. ההיגיון בשיגעון הגיב:

  נראה שסיבה היא שהציונות הימנית נתונה להתקפה של העולם שמאמין בצדק ובחוק בינלאומי. עברו הימים שהשואה סיפקה לבן-גוריון תירוץ לגירוש 3/4 מהעם הפלסטיני. רק נצרת שרדה, בגלל התערבות "הכס הקדוש" – הותיקן. על כל הגליל הוטל ממשל צבאי עד 1956. השנאה לילידי הארץ הפלסטינים, ולערבים בכלל, הביאה לנו את הגזענות, שבסיסה איחוד היהודים נגד הנגזלים והמגורשים. גזל הפלסטינים וגרושם אינו חדש. גם אלופי הגירוש ב-1948 — יגעל אלון, יצחק רבין ומשה כרמל — האמינו שגירוש הערבים נעשה כחלק מ"הגנה עצמית" של "הישוב".
  אבל עכשיו נמאס לעולם. אפילו אובמה משמיע בקול חלוש בקורת על ה"מדיניות הישראלית". וכנגד יוצאת ציידת הקולות (היהודים) ב"דמוקרטיה" הגדולה — ארה"ב, הגב' הילארי קלינטון, במאמר בעיתון היהודי פאווערטס Forward שבו היא מבטיחה לעמוד לצד ישראל ולצד נתניהו ("כך אבטיח את הקשר העמוק עם ישראל – ועם בנימין נתניהוI Reaffirm Unbreakable Bond With Israel — and Benjamin Netanyahu"). haaretz.co.il/news/world/america/.premium-1.2770090

  • דינו הגיב:

   שכחת את חיפה ממנה ברחו הערבים למרות שגם מפקדי המשטרה הבריטית וגם מנהיגי היהודים שם ביקשו מהם להישאר.
   לא רק נתניהו מנסה לשכתב את ההסטוריה, גם המקבילים אליו מהצד השני עושים כך.
   דוגמה מצויינת היא ההתייחסות של הפלסטינים ושל השמאל העיקבי לחאג' אמין אל-חוסייני ומעלליו, זו תמונת ראי מושלמת למה שעושה נתניהו:
   נתניהו מפריז ומשקר, ולעומתו הפלסטינים והשמאל העקבי מטייחים ומתעלמים כאילו האיש היה איזה ש.ג. סהרורי חסר השפעה ולא המנהיג והסמכות הדתית העליונה של ערביי פלסטינה במשך שנים ארוכות. לחאג' אמין תרומה ישירה לכך שאלו שאתה קורא להם "אלופי הגירוש" אכן האמינו שמדובר בהגנה עצמית של הישוב.
   אגב, לא ברור לי מדוע כתבת במרכאות "הגנה עצמית" ו"הישוב" כאילו הערבים לא תקפו וכאילו לא מדובר ביישוב…
   אתה מדבר על השנאה לילידי הארץ הפלסטינים ולערבים בכלל כאילו היהודים זכו כאן לקבלת פנים חמה ואוהדת.
   האלימות הערבית הבלתי פוסקת , החבירה של אותו חאג' אמין להיטלר, ומלחמת תש"ח על כל קשייה וגזרותיה – הם הדברים שקיבעו את השנאה ההדדית (שוב: "הדדית"). אפילו ברל כצנלסון (האיש מקובל עליך, כך אני מקווה) הושפע מכך.

   • תזכורת הגיב:

    אז לא שכחנו את חיפה, את ההפגזות של ההגנה במרגמות לתוך השכונות הערביות שזו היתה הכוונה האמיתית מאחורי "הבקשה" כביכול והערבים לא יכלו שלא להבין.

    תג' אמין אל חוסייני לא היה איזה ש"ג אבל גם לא בדיוק המנהיג העליון של הפלסטינים והיו לו מספיק מתנגדים שם. הוא עשה בדיוק מה שעשו הציונים שפנו לבריטים כדי שיאפשרו להם להתנחל בפלסטין על חשבון הפלחים הילידים וכשאלו לא סיפקו את כל תאוותם והיה צריך להתפטר מהם, הם לא בחלו בסטלין , שנתן להם מדינה (באו"ם) ונשק כדי לבצע את הנכבה.

    אז טול קורה מבין עיניך

    • דינו הגיב:

     לא אני הוא זה שצריך ליטול קורה מבין עיניו:
     העזיבה ההמונית של ערביי חיפה היתה לאחר הקרב, כאשר הוועד הערבי העליון והמופתי היקר בעצמו הורו לערביי חיפה לארוז את מיטלטליהם ולעזוב (כהכנה לפלישה), לכן לא מדובר בעזיבה תחת הפגזה. בבקשה לא להציג את הדברים בצורה כוזבת.

     עוד עניין כוזב הוא המשפט שכתבת על חאג' אמין אל-חוסייני: "הוא עשה בדיוק מה שעשו הציונים שפנו לבריטים וכו'".
     לא יעזור שום דבר, ההשוואות שחוזרות כאן שוב ושוב של חאג'-אמין עם הציונים, עם הלח"י, עם יאיר שטרן וכו' הן חסרות שחר וחסרות בסיס.
     חאג' אמין לא רק פנה לנאצים אלא היה בין בית אצלם, הפיץ תעמולה נאצית באופן פעיל (שידר מברלין בערבית שידורי הסתה). הוא שירת באס-אס, גייס לוחמים לשורותיו, השמיד יהודים (גם לפני כן הוא השתתף בפארהוד בעיראק) ופעל במרץ להשמדת יהודים נוספים על-ידי דרישות ותכנונים עם הצמרת הנאצית, ותכנן את השמדת כל היישוב היהודי בפלסטינה.
     אז לא.. זה ממש לא "בדיוק מה שעשו הציונים שפנו לבריטים", זה לא כמו הלח"י, לא כמו שטרן ולא כמו שמיר. זה משהו אחר לחלוטין והגיע הזמן "ליטול קורה" להודות בכך.

 5. אווה חדד הגיב:

  טרוצקי למרבה האירוניה הוא הוא שטבע את מטבע הלשון כשאמר למנשביקים כי יושלכו לפח הזבל של ההיסטוריה. סופו שקרדום הקרח של סטלין שלח את ראשו לפח הזבל של ההיסטוריה.כך גם בנו סרגיי ,בתו שהתאבדה,ואחותו שהיתה נשואה לקמנייב האידיוט הוצאה להורג.
  נקמתו של הגרוזיני הבער היתה אפוא שלמה.
  זה יהא גם גורלם של.מיני אינפנטילים המסרבים בעקשנות להודות כי מטרתם של הפלשתינים לשחוט את היהודים. הכסילים האלה דומים לבורבונים:הם לא למדו מאומה ושכחו הכל. ובעצם הם גם.לא שונים מהאוטואנטישמים דוגמת מלחך הפנכה של הנוצרים,אוטו ויינינגר,שהצעד הטוב היחיד שעשה בחייו,היה לדפוק לעצמו כדור בראש.

 6. אשר פרוליך הגיב:

  לאלמקייס: סוף סוף התבררה אהבתך לסטלין,"שמש העמים" הרודן שהרס את מהפכת אוקטובר,רצח ללא הבחנה כל מתנגד, כפי שלנין חשש וחשד בימיו האחרונים. השוואתך של ביבי מול טרוצקי היא כל כך הזוייה ומטורפת שקשה אפילו לבקר אותה, אבל מסבירה היטב המצב המנוון והסופני והבלבול של הסטליניסטים שלא לומדים שום דבר מההסטוריה.יתרה מזאת: הם שותפים באחריות על כך שמהפכת אוקטובר הפכה מניצחון מדהים של האנושות וכוחות הקדמה לכישלון הנורא של רוסיה של היום הנשלטת על ידי אותם הסטליניסטים שהפכו לאוליגרכים מושחטים. אותו בלבול הוא שמונע מהם גם היום לראות את העובדות,כשמעדיפים לפרש עובדות אלה בהשוואות ובטיעונים הזויים וללא אחיזה במציאות.

  • אלמקייס הגיב:

   הצלחת לפספס את הפואנטה לחלוטין אבל בנוגע לאהבתי לסטאלין, אני שותף לדעה שמיוחסת למאו לגביו, 70% חיובי, 30% שלילי. אני בוודאי לא רואה בהריגתו של טרוצקי, בהתחשב בנסיבות דאז, כדבר שלילי. אני מבין שלשיטתך סטאלין היה צריך להילחם באויבי המהפכה חמוש בפרחים ועוגיות. הסיפורים על לנין וחששותיו בימיו האחרונים לחייו הם סיפורי סבתא מאותו הז'אנר.

 7. שלמה הגיב:

  מר אמינוב,
  על העובדה שהמופתי נפגש עם היטלר והסכים איתו לגבי הפתרון הסופי אין מחלוקת ולא יכולה להיות כזו.
  לפיכך, ניסיונך להציג את ביבי כמי שמשכתב היסטוריה הוא כשלעצמו ניסיון נפסד שנועד להדחיק את המסקנה המתבקשת מהתמונה – זו השווה אלף מילים.
  אפשר לחלוק על הסגנון של ביבי ועל דרכו הפוליטית אבל לא במחיר של לנקות את הפלסטינים מהרצחנות שלהם שכפי שהוכיחה התמונה – נולדה ובאה לעולם עוד הרבה לפני המחסומים ומה שאתה מכנה ״אפרטהייד״.
  זה שביבי לא מדייק ומציג את המופתי כאחראי לאידאולוגיה הנאצית לא אומר שגם אתה צריך לנהוג בצורה דומה, ווזה בדיוק מה שעשית במאמר הזה.
  רדידות לשמה.

 8. לפני 98 שנה... הגיב:

  תפסו הבולשביקים בראשות לנין, טרוצקי וסטאלין את השלטון בהפיכה אלימה ברוסיה האומללה וגררו את העולם לאורגייה של דמים הנמשכת עד היום, שתבעה מאות מיליוני קורבנות.

  משלושת הפושעים ורוצחי ההמונים הללו טרוצקי היה הרצחני ביותר, עובדה שטואטאה אל מתחת לשטיח על רקע חיסולו בידי סוכני סטאלין ב-1940 והצגתו כ'קורבן'.

  טרוצקי בתפקידו כמפקד הצבא האדום אחראי למיליוני קורבנות מלחמת האזרחים הנוראה ברוסיה ולהרעבתה למוות של האיכרות בדר' רוסיה ובאוקראינה, שאמצעי המחייה נשדדו ממנה ע"י המשמרות האדומים הקומוניסטיים וע"י גדודי הקילרים של הצ'קה.

  טרוצקי רצח בדם קר את אלפי מלחי קרונשטאט שהתקוממו נגד שלטון הטרור הבולשביקי – אחרי כניעתם, באורגיית דמים שמזכירה את זו של היטלר אחרי ההתנקשות בחייו ביולי 1944, ואת בני משפחותיהם שלח למחנות ריכוז שמהם רובם לא שבו.

  אמינוב כטרוצקיסט מזה 40 שנה ומעלה וכחסיד של כל מעשי הזוועה של טרוצקי הוא האחרון שיש לו זכות לכתוב על 'עמלקים' ורבנים.

 9. אין הגיון בצנזורה הגיב:

  דובר צה"ל (דו"צ) החליט לנסות ולתגבר את המנטרה הציונית "בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו", ולכן "שחרר לפרסם" את צילום החייל-הגיבור-המזוקן רב"ט בגדוד שמשון בחטיבת כפיר ש"חיסל" 3 פלסטינים. . . גם האתר הפלסטיני MAANNEWS.COM פרסם את הצילום והוסיף הערה שהצילום נלקח מאתר דו"צ… אלא שאתר "הארץ" מנסה להגן על "המחסל" ומצנזר את תמונתו!
  maannews.com/Content.aspx?id=768672
  והעיתון היהודי-אמריקאי Jewish Press מצא לנכון להלל את ה-killer.

 10. אשר פרוליך הגיב:

  ל"לפני" : אתה משכתב את ההיסטוריה בהמצאות מצוצות מהעצבה. טרוצקי פיקד על הצבא האדום שנלחם נגד מהפכת הנגד וסולק על ידי סטלין יחד עם כל ההנהגה הבולשביקית שהנהיגה את המהפכה.לנין ראה את הסכנה זה היה סטלין שמאז שעלה לשלטון (טרוצקי כבר היה בגלות )רצח ושלח למחנות בסיביר מליוני חפים מפשע,כולל יהודים ושלט במשך עשרות שנים כרודן אכזרי עם מחלת רדיפה אובססיבית. טרוצקי אפילו אם רצה לא היה יכול לעשות זאת כוון שהוא נרדף וגולה מחוץ לרוסיה.

  • בקצב שטרוצקי הספיק לרצוח עד 1922 הגיב:

   הוא היה מחסל חצי מאוכלוסיית רוסיה אילו היה נשאר בשלטון.

   טרוצקי היה פול פוט בולשביקי שתקף בגזים מרעילים כפרי איכרים שהתגוננו מפני הטרור הבולשביקי. אחרי נפילת הקומוניזם נמצאו בארכיונים פקודות חתומות על ידיו וע"י גנרל הצבא האדום טוחאצ'בסקי להשמדת כפרי ה'מורדים', למשל באזור טאמבוב בדר' רוסיה, בפגזים עם גזים מרעילים שנקנו מעודפי הצבא הגרמני שאיתו היו לבולשביקים יחסי קירבה מיוחדים.

   'יוזמתו' האחרונה בשלטון היתה 'מיליטריזציה' של מעמד העובדים, כלומר הפיכתם לעבדים מוחלטים הנתונים למשטר צבאי אלים בתנאים של גולאג, ומוצאים להורג על כל 'סטייה' 'קונטר-מהפכנית'.

   אפילו לנין וסטאלין הסתייגו מהטירוף הטרוצקיסטי הקניבאלי הזה.

   לסטאלין לקח 10 שנים כדי להגיע לדרגת אכזריותו ורצחנותו של טרוצקי.

 11. אשר פרוליך הגיב:

  סטאלין טבח בעמו שלו לא רק בטרוצקי והבולשביקים,בדיוק כמו אסד טובח בעם שלו. אבל סטלין לא רק הרג את טרוצקי,בולשביקים,אומנים,רופאים (בעקר יהודים) ואינטלקטואלים,אלא גם חסל את המהפכה הבינלאומית. סוכני סטלין עצרו מהפכות של עובדים בכל העולם כי הוא קבע את עקרון "מהפכה במדינה אחת(רוסיה).אולי תקרא את הספר "המהפכה הנבגדת" שיעזור לך להבין מה עשה סטלין. אבל ההוכחה המכרעת לתפקידו בהסטוריה היא בהדרדרות של ברה"מ עד למצב של היום,הנשלטת על ידי לאומנים ואויבי העם. איך אתה מסביר התפתחות זו ? לנין אמר שסוציאליזם בלי דמוקרטיה לא קיים,וז בדיוק מה שעשה סטלין: הרג את הדמוקרטיה ויחד אתה את המהפכה.

 12. פרוליך שבוי בסיפורי הבדים של הטרוצקיסטים הגיב:

  על סטאלין ש'חיסל את המהפכה הבינלאומית' ועל 'סוכני סטלין עצרו שמהפכות של עובדים בכל העולם'.

  סטאלין וסוכניו לא חיסלו שום 'מהפכות' מהסיבה הפשוטה ש'העובדים בכל העולם' לא רצו במהפכות קומוניסטיות. לא ברוסיה, לא בגרמניה, לא בסין, לא בספרד, לא בצרפת או במזרח-אירופה. בכל הארצות האלה היו מאבקים חברתיים ופוליטיים שונים שבהם היו מעורבים גם הקומוניסטים וגם 'סוכני סטאלין', כמו גם כל ייתר ה'סוכנים' בזירה הבי"ל. בחלק מהמקומות האלה הצליחו הקומוניסטים לתפוס בכוח את השלטון, בשום מקום הם לא נבחרו ע"י העמים בבחירות חופשיות ולא זכו באמון הציבור.

  בכל הארצות הם המיטו אסונות נוראיים על העמים שתחת שליטתם, אוקיאנוס אינסופי של דם וסבל, דיכוי שלא היה דוגמתו בהיסטוריה, פיגור כלכלי וחברתי…

  והכל קרס…נדרשים דורות כדי לשקם את המדינות האלה ולהחזירן ל'נורמאליות'.

  אחרי כמעט 90 שנה של 'טרוצקיזם' המאזן הכולל של הזרם הזה הוא אפס אחד גדול. בשום מקום הם לא הצליחו לחרוג מעבר לחוגים צרים של תמהונים פנאטיים ומוכי ירח. רק בדבר אחד הם 'הצליחו': להתפלג כמו אמבות ל'אינטרנציונלים', 'ועדים בי"ל', 'מזכירויות'…עיין בויקיפדיה.

 13. אשר פרוליך הגיב:

  ל"בקצב" ;למען האמת הצרופה,יועיל להרבה אנשים סקרנים וגם לי,לקבל ממך הסמכתאות ותיעוד
  רציני המעיד על התיאורים שאתה מתאר לגבי התקופה של הבולשביקים ושל טרוצקי עד 1922. אין לי כל עניין להגן על טרוצקי אם אפילו חלק מטיעונך נכונים ובדוקים. זה לא סוד שסטלין כדי להצדיק את רדיפתו ורציחתם של הOLD GUARD," של הבולשביקים הפעיל מנגנון שיקרי מפותח בסגנון גאבלס ,שכלל זיוף מסמכים, משפטי סרק מזוייפים וצבא עצום של מרגלים ומלשינים,אבל שוב,אם רק חלק מדבריך נכונים,אני הראשון שאפיץ אותם במסגרת חשבון הנפש הכנה והרציני שכל איש שמאל ואני עצמי מחוייב,ללא פשרות וללא טיוחים,בחקר אין סופי של האמת.

  • לפרוליך... הגיב:

   תתחיל עם הספרים של ההיסטוריון הוותיק RICHARD PIPES שחקר את הנושאים האלה במשך יותר מ-40 שנה. למשל:

   The Russian Revolution (1990)

   Russia Under the Bolshevik Regime: 1919-1924 (1993)

   A Concise History of the Russian Revolution (1995)

   שמאלנים, ובפרט הקומוניסטים, לא אוהבים את פייפס, אבל זאת דווקא סיבה טובה לקרוא אותו.

   על התקוממות האיכרים בטאמבוב נגד הטרור הבולשביקי ראה:
   https://en.wikipedia.org/wiki/Tambov_Rebellion. שם יש גם רשימה ביבליוגראפית חלקית.

   מאמרו של ההיסטוריון הרוסי ולדימיר לאברוב http://en.novayagazeta.ru/society/54598.html ייתן לך כמה נקודות ציון .

   כך תוכל להמשיך הלאה…

 14. אשר פרוליך הגיב:

  ל"פרוליך שבוי.." (אתה מפחד להזדאות ?. ממה אתה מפחד?)

  סוכני סטלין עצרו מהפכות בכל העולם בתרוץ שאלה היו עלולות לפגוע בברה"מ. זה היה בגרמניה לפני עליית הנאצים כשלמפלגה הקומוניסטית היו יותר מ5 מליון חברים.זה היה גם באיטליה,בצרפת, בספרד בתקופת הרפובליקה בדרום אמריקה לפני ואחרי המהפכה בקובה ועוד ועוד. כל המפלגות הקומוניסטיות היו כפופות לקומינטרן ולהוראות מהקרמלין . אתא פשוט משקר באופן כל כך גס שהדיון הופך לעקר.החמור ביותר הוא טענתך שהפועלים בכל העולם לא רצו במהפכות קומוניסטיות ואינני יודע איך אתה יכול להמציא סיפורים כאלה. אתה גם סותר את עצמך בכל משפט כוון שמצד אחד אתה טוען שהטרוצקיסטים היו האשמים כשהם סולקו ונרדפו כבר ב1922 ומצד שני המשטרים הקומוניסטים (סטלין וסוכניו) הם אלה שרצחו והרגו. ממש בלאגן גדול.
  בכל מקרה,אני מסכים בהחלט למשפט האחרון שלך שהטרוצקיסטים נכשלו באופן מוחלט בכל מבחן
  פרט לכך שהצליחו להתפלג בעצמם ובתנועות העובדים,ושוב ושוב להתפלג.

  • תגובה לפרוליך... הגיב:

   ניסיתי להיות אדיב כלפיך ולא גידפתי אותך. אבל אני רגיל לזה שכשמאלנים ניגפים בדיון הם מתחילים לגדף.

   אני חוזר על זה שאתה שבוי בעולם של מיתוסים וסיפורי בדים, וכנראה אף פעם לא בדקת את החומרים ההיסטוריים מעבר לתעמולה ברמה של פראבדה או מצפן.

   אני סולח לך על הסילוף הגס ב'ציטוטיך' מדברי…האם יש לך בעיות בהבנת הנקרא?

   גם על השטויות ה'היסטוריות' שאתה מביא פה אני סולח לך, כמו הבדיחה על כך שלפני עליית הנאצים לשלטון 'למפלגה הקומוניסטית היו יותר מ5 מליון חברים'. להיסטוריונים לא היו 'מקורות' דימיוניים כמו שלך, ולכן הם נוקבים במספר הצנוע 330 אלף בנובמבר 1932 המתבסס על נתוני המפלגה (עיין למשל בויקיפדיה). מס' הבוחרים של הKPD בנוב' 32, נקודת השיא שלהם, היה קצת פחות מ-6 מיליון – 16.9%, שמהם יותר ממיליון עברו 4 חודשים אח"כ, במרץ 33, לתמיכה בנאצים.

   אני בטוח שאפילו את ספרו הבסיסי של Ossip K. Flechtheim על ההיסטוריה של KPD בתקופת ויימאר לא קראת, וגם ספרות בסיסית על ארצות אחרות לא, אחרת לא היית יכול לכתוב שטויות כאלה כמו שכתבת.

   בטח 'הסתפקת' בחוברות תעמולה טרוצקיסטיות או אחרות.

   בכל אופן, יש גבול לכל תעלול..

 15. אשר פרוליך הגיב:

  ל"תגובה " אלמות שם

  תודה על הסקירה ספרותית. נכון לא קראתי ספרים אלה ואני מודה שלא קראתי כל ספר שפורסם בעולם כפי שאני מניח שזה גם מצבך.
  אם תקרנ מה שכתבתי אין שם גידופים וא ציניות אלה עובדו שמעבר לספר זה או אחר,אלא אם עבורך
  ספרים וסיפורים חשובים ותר מעובדות. ועובדות יש רבות מדי כדי להוכיח הסילופים שלך או של הספרים שלך.אינני זקוק לסליחותיך ולגבי הבנת הנקרא אין ספק שהיא חשבוה,אבל גם חשוב מה שכתוב ומה שאפשר (או לא אפשרי) להבין ממנו.

 16. YGH הגיב:

  חוט הדיון הנוכחי מכיל סדרה של תגוביות אנטי-קומוניסטיות פרועות, אשר נותנת את הטון בחוט הדיון כולו. לפי הסגנון נראה שכל התגוביות בסדרה נכתבו ע"י מחבר אחד שלא חתם בשם או בשם-עט. התגוביות הללו הן כה דומיננטיות שגם מגיב כמו אשר פרוליך, המצטייר כאיש שמאל, הגיב עליהן בהכנעה וכתב כי "אם רק חלק מדבריך נכונים, אני הראשון שאפיץ אותם במסגרת חשבון הנפש הכנה והרציני שכל איש שמאל ואני עצמי מחוייב,ללא פשרות וללא טיוחים, בחקר אין סופי של האמת." ובכן לאט לך, אשר פרוליך: מחבר סדרת תגוביות התעמולה האנטי-קומוניסטית ציין את שמו של Richard Pipes כמקור עיקרי ל- "עובדות" שאותן ציין. ובכן, אותו Pipes, תועמלן אמריקאי שמלאכתו הייתה כתיבת ספרי "היסטוריה" אנטי-קומוניסטיים, כתב גם ספר בשם Property and Freedom המהווה תעמולה למען הקפיטליזם. ההסתה האנטי-קומוניסטית והפרו-קפיטליסטית כיום נעזרת בטענות שקריות שלפיהן רצחו הקומוניסטים מאות מיליוני בני אדם. ברם, האמת היא שמי שרוצחים, מענים משעבדים ומדכאים את מרבית האנושות במשך אלפי השנים האחרונות אלה הם בעלי העבדים, הפיאודלים והקפיטליסטים. אנא אל תתבלבל, מר פרוליך.

 17. אשר פרוליך הגיב:

  לכותב ללא שם הממליץ על הספרים של RICHARD PIPES:

  חבל שבהמלצותך על ספרי של ההסטוריון המעולל הזה לא הזכרתה שהוא היה חלק מצוות שמונתה על ידי הנשיא ג'ורג בוש ׁשמומן ואורגן על ידי ה CIA תחת השם TEAM B ׁ"לחקור" ולכתוב זבל על המהפכה הבולשביקית.

  מזל שיש אינטרנט וחסך לי את בזבוז הזמן לקרוא את כל הזבל הזה.

  • נו, כש'היסטוריון' כמוך קורא לפייפס 'זבל' הגיב:

   אפשר להישען אחורה ולנוח…

   חבל שזה הדבר היחיד שקראת עליו באינטרנט – במקום לקרוא את ספריו – ומחקרים רבים אחרים…

   תחזור מהר ל'חומר' שאותו אתה קורא בשקיקה באתרים הקומונו-טרוצקיסטיים ושמשמש בסיס ל'ידע' שלך (ע"ע 5 מיליון חברי KPD והעובדים בכל העולם שייחלו למהפכות שחוסלו ע"י 'סוכני סטאלין')…

   העיקר, כפי שדואג לך הקורא ה'מזדהה' כ-YGH הנאמן לקו המפלגה, 'אל תתבלבל, מר פרוליך' ואל תתפתה להאמין 'בטענות שקריות שלפיהן רצחו הקומוניסטים מאות מיליוני בני אדם.'

   זה הכל 'תעמולה אימפריאליסטית', 'אנטי-קומוניסטית' וכמובן 'ציונית'… המסכנים נרצחו ע"י חייזרים שהתחפשו לקומוניסטים, הניפו דגלים אדומים ושרו את האינטרנציונל.

   וכשחוטבים עצים, בייחוד גדולים – ניתזים שבבים, הרבה הרבה שבבים.

   • אפשר להתרווח... הגיב:

    ומה עם המיליונים שנרצחו ע"י הקולוניאליזם במשך כ-400 שנה כדי לרפד את הקפיטליזם?
    הם נרצחו ע"י חייזרים?
    כמובן שלא, אלא שהם היו שחורים אדומים וצהובים שדמם כידוע אינו אדום.

    סטלין קטן על ידם…

   • YGH הגיב:

    מי שרוצה לראות כיצד רוצחים הקומוניסטים מאות מיליוני אנשים מוזמן לצפות בסרטון https://youtu.be/ysIBvB9P-_M שצולם בקוריאה המרושעת.

 18. "העובדות" עפ"י RICHARD PIPES הגיב:

  "היסטוריון" הזבל של ה-CIA ומי שיערער עליו הוא "פרבדה" (גידוף)

  וזה עוד טוען שמגדפים אותו…

 19. אשר פרוליך הגיב:

  ל
  YGH
  אל תדאג .לא קל לבלבל אותי. ובכל זאת,אני תמיד סקרן ומוכן לבדוק כל הוכחה וכל טענה. וכך מצאתי שאדון פיפס הוא לא יותר מסוכן הCIA והנשיא בוש הפושע והידוע לשמצה. אחד האתגרים המרכזיים של השמאל,שלדעתי הוזנח בצורה קיצונית הוא להתמודד מול השקרים והדליגיטמציה של הסוציאליזם כחלופה רצוייה מול הקפיטליזם.כך למשל,מקובלת הדעה שאם כי סוציאליזם הוא יותר צודק מקפיטליזם ,הקפיטליזם היא שיטה יותר יעילה ויכולה לצור יותר עושר ורווחה מהסוציאליזם.
  מבחינת יעילות התכנון הכלכלי המרכזי בברה"מ עם כל הפגמים ,הכשלונות והליקויים שלו הצליח
  להפוך מדינה נכשלת ומפגרת כמו רוסיה למדינה תעשיתית מתקדמת ומעצמה עולמית. צריך לראות את נתוני גידול התוצר של ברה"מ ב40 שנה אחרי מהפכת אוקוטבר (נתונים הקיימים גם בCIA ובבנק העולמי )כדי להבין אמת זו.הדוגמה של סין בעשור האחרון דומה. נכון שפיתוח כלכלי מואץ זה נעשה על חשבון של מליוני קורבנות ועיוותים נוראיים שיש לחשוף ולהוקיע,אבל זו הוכחה שתכנון כלכלי מרכזי עדיף על האנרכיה של הקפיטליזם. זו דוגמה אחת בלבד של השקרים המופצים כנגד הסוציאליזם ועלינו להלחם נגד שקרים אלה תוך בקורת ופתיחות.

  • אמיתי הגיב:

   הלו כאן יוסטון, "שמש העמים" כבר עשרות שנים ידוע כסדיסט רצחני שרצח מיליונים, ברית המועצות התפרקה מכבר וגם שלוחותיה בדמות הקיבוצים בישראל הפכו לכרישי נדל"ן קפיטליסטיים, בגולאגים באמא רוסיה שוכבים מתחת לאדמה הקרה מאות אלפים אם לא מליונים כאות קין לניסוי הכושל של המאה העשרים.

   אני יודע שכשמתבגרים מתגעגעים קצת לנעורים. לקן בתנועת הנוער הקומוניסטית, למפלגה לסיסמאות האוטפיות לשינוי העולם לאנחנו והם. אבל יש גבול .צריך שכל ישר ואומץ להסתכל אחורה ולהגיד ביושר זאת הייתה טעות נוראית שעלתה בחייהם של מליונים.אין שום ניסוי שמצדיק את זה.

 20. פרוליך מזכיר את השיטות של 'אהובו' סטאלין הגיב:

  שהפך את כל מתנגדיו ל'סוכנים' של הגסטאפו, האינטליג'נס הבריטי (ה-CIA עוד לא היה קיים), הג'וינט היהודי והשד יודע מי.

  יש לי עוד חדשות עבור פרוליך וחבריו: פייפס הוא סוכן מוסווה של היהדות הבי"ל והציונות…אנא אל תגלה לאף אחד…

  וכך מוסט ה'דיון' בפורום הזה מהרקורד הנפשע של הקומוניזם על כל גווניו, ומרוצחי ההמונים שלו מלנין וטרוצקי ועד סטאלין, מאו ופול פוט, ל'דיון' על פייפס ואישיותו, כאשר אף אחד לא טורח להתייחס אפילו על קצה המזלג למחקריו ולמחקרים של מאות ואלפים של היסטוריונים, מבקרים וחוקרים שעוסקים בנושאים האלה כבר 90 שנה ומעלה – החל מרוזה לוקסמבורג וקאוטסקי עוד ב-1918, ברטרנד ראסל (סוכן ידוע של ה-CIA), ויקטור סרז' ואמה גולדמן (ציונים ידועים וסוכנים של בוש), סוכני הגסטאפו רוברט קונקווסט (The Great Terror), ג'יימס ברנהם (The Coming Defeat of Communism New York: John Day Co., 1949) ורבים רבים אחרים.

  • YGH הגיב:

   המגיב שפרסם כאן סדרה ארוכה של תגוביות אנטי-קומוניסטיות אבל נמנע מלייחס אותן לשם-עט עקבי אחד ממשיך להפגיז. לפי "הבקיאות" נראה שמדובר במסית אנטי-קומוניסטי מקצועי. בין המקורות הרבים שהוא מזכיר לצורך הסתתו מופיעה גם רוזה לוכסמבורג. אמנם נכון שגורמים רביזיוניסטים בשמאל (וביניהם גם דב חנין) אוהבים להשתמש בדמותה של רוזה לוכסמבורג כדי לנגח את המרכסיזם-לניניזם, אבל זו הפעם הראשונה שבה אני נתקל בפאשיסט המבקש לגייס את רוזה לוכסמבורג למטרותיו. בהזדמנויות אחרות שמעתי מפי פאשיסטים שמנהיגים כמו רוזה לוכסמבורג, קרל ליבקנכט וג'יימס קונולי נרצחו בצדק כי היו "בריונים קומוניסטים". ובכן, רוזה לוכסמבורג האהובה הייתה קומוניסטית בלב ונפש שהקדישה את חייה למלחמה למען המנוצלים והמדוכאים ולמען הקידמה עד לנשימתה האחרונה.

   לשם מה נערך מסע ההסתה האנטי-קומוניסטי הפרוע שמופעלים בו אלפי תועמלנים? כדי לאפשר לקפיטליסטים להכחיש את קיום ההתחממות הגלובאלית ולהוליך את הפלנטה לאבדון ולרציחת המין האנושי כולו.

 21. אשר פרוליך הגיב:

  למגיב הפחדן המסתתר: בשום אופן הנני מתעלם מהפשעים שנעשו בשם הקומוניזם,במקומות שונים בעולם,כולל ברה"מ ,סין,קמבודיה והרשימה ארוכה.כל פעם אני חוזר עוד ועוד על כך שאלה היו פשעים נוראים שאסור להתעלם מהם או לטייח אותם, כשסטאלין וסוכניו בראשם.לא נתן לקיים ויכוח כש הצד השני מעוות ומשנה מה שצד אחד אומר,זה לא ויכוח,זו דמגוגיה
  מכוונת שמטרתה רק להכפיש ולבטל. אני מנסה לדייק: פשעים נוראים נעשו בשם הקומוניזם,כמו שנעשו כאלה בשם החופש,החירות ושחרור עמים. יש להבחין בין אלה שהשתמשו בשמם של הערכים הנעלים המוצדקים ביותר של האנושות לביצוע הפשעים הנוראים ביותר וההיסטוריה האנושית רצופה בדוגמאות כאלה (דוגמה אקטואלית הפצצות פוטין בסוריה בשם "מלחמה נגד הטרור"). כל זה אינו מפחית ואינו פוגע כלל וכלל בערכים של חופש,שיוויון,עצמאות שהוכרזו במהפכה הצרפתית ובהמשך במהפכת אוקטובר 1917 ברוסיה. כל אלה השוללים ערכים אלה "בגלל" העיוותים
  שחלו אחרי כן,לא רק שזורקים את התינוק יחד עם המיים המלוכלים,אלא פותחים את הדלת ל"אלטרנטיבה" של ברבריות,פאשיזם ודיכוי וחזרה לימי הביניים.

 22. למר 'פרוליך האמיץ'... הגיב:

  הגיע הזמן שתלמד לדבר לגופם של דברים ולא לגופו של הכותב. אתה לא חוקר של הצ'קה ואני לא אסיר שלך, וזהותי ה'בורגנית' איננה עניינך, במילים עדינות.

  אינך מסוגל להתמודד עם עובדות המתועדות היטב – זכותך. הקוראים ההגונים ירשמו זאת לפניהם.

  אין לך שום זכות 'לגנות' את 'סטאלין וסוכניו' כאשר אתה וסטאלין שייכים לאותו בי"ס אידיאולוגי ופוליטי. מאין באת? מאותה טיפה סרוחה של סטאלין 'המהפכן הבולשביקי' שמש העמים ותלמיד-המופת של 'לנין שלנו' מהמאוזולאום, 'נאש איליץ".

  אם אינך מוכן לדבר על פשעיהם של לנין, טרוצקי והבולשביקים – אין לך שום זכות לדבר על סטאלין וכל הצטדקויותיך והתפתלויותיך אינן אלא צביעות וחיפוי על אחד ממשטרי הפשע הנוראים בהיסטוריה.

  תמשיך ללהג על פייפס 'סוכן ה-CIA' ולחיות בבועתך הקומוניסטית-טרוצקיסטית, שבה 'סוכני סטאלין' ו'סוכני ה-CIA' החליפו את 'כלבי הגסטאפו הטרוצקיסטים' ממשפטי מוסקבה – בכך תם ה'וויכוח' בינינו.

  • YGH הגיב:

   למסית שנמנע, לשם ערפול, מלהשתמש אפילו בשם-עט: ייתכן שעם תגוביתך האחרונה גסת הרוח תם הויכוח שבינך לבין אשר פרוליך, אבל אני מעוניין להשיב לך לפי ראיית העולם שלי.

   טוענים שהקומוניסטים הרגו מיליוני אנשים או עשרות מיליונים. לטענה כזו יש בדיוק אותו התוקף כמו טענתך שהקומוניסטים הרגו מאות מיליוני אנשים. כלומר, אין לכל הטענות הללו תוקף.

   הקומוניסטים הם אלה שנלחמים את המלחמה המעמדית כדי לחלץ את האנושות מציפורניהם של המעמדות המנצלים (שהיו בעת העתיקה בעלי העבדים, היו בימי הביניים הפאודלים והם כיום, בעת החדשה, הקפיטליסטים). המנצלים הם שאחראים לכל קורבן של המלחמה הזו.

   אפילו בדוגמא הקמבודית, מה שגרם למותם של מיליוני קמבודים היה ההפצצות האוויריות האמריקאיות האכזריות. הן גרמו גם לבריחתה של האוכלוסייה הכפרית, ולבעיה ממאירה של מחסור בחקלאים.

   חומר רב אודות המגה-פשעים של הקפיטליזם והאימפריאליזם ניתן למצוא בבלוג http://espressostalinist.com.

   וכיום, מי שמוביל לרצח של המין האנושי כולו (מיליארדים) זו הבורגנות, שמכחישה את בעיית התחממות פני כדור הארץ ומסרבת לנקוט באמצעים ההכרחיים כדי להציל את הכדור שלנו.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים