הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-10 בינואר, 2016 22 תגובות

התגובה הראשונית שלי לתוכנית "עובדה" בערוץ 2 ששודרה ב-7 בינואר האחרון הייתה הסתייגות ממעשהו של עזרא נאוי. להסגיר אדם, שניתן להניח, שיעבור עינויים נוראים, ויוצא להורג, זה דבר נורא. אני לא הייתי עושה זאת. במחשבה שנייה, הבנתי את המניפולציה שאילנה דיין וצוותה נפלו לתוכה. להביא עדות של איש ימין קנאי שהתחזה לאיש שמאל, כדי להפליל אנשי שמאל. זה לא ראוי בעיניי. אנשי השמאל נאבקים באנשי הימין – השודדים אדמות לא להם משכניהם הפלסטינים – שנים רבות. את זה כמובן לא הראו.

עזרא נאווי עם תומכיו בעת תחילת ריצוי חודש מאסר, מאי 2010 (צילום: אקטיבסטילס) ezranawiעזרא נאווי עם תומכיו בעת תחילת ריצוי חודש מאסר
מאי 2010 (צילום: אקטיבסטילס)

בתכנית לא הראו את המאבק הממושך שמנהלים עזרא נאוי וחבריו נגד ניסיונות הגירוש של האוכלוסייה הפלסטינית מכפריה ואדמותיה בדרום הר חברון. התוכנית לא טיפלה בהתקפות של מתנחלים נגד חקלאים פלסטינים היוצאים לעבד את אדמתם או לרעות את צאנם. ברוב המוחלט של המקרים הצבא מגרש את הקרבנות ומלוויהם מהשטח. המשטרה "מצליחה" לא לתפוס את התוקפים. הטיפול של הצבא והמשטרה בעימות הממושך והאלים בין המתנחלים לפלסטינים איננו ראוי. את הפלסטינים הקורבנות (אלה שמבקשים לעבד את אדמתם) בקונפליקט הפכו לפושעים ואת הפושעים (אלה שמבקשים למנוע מהם להתפרנס בכבוד) הפכו לקורבנות.

צה"ל כבר ביצע כמה גירושים של כפרי מערות באזור. בעבר הצלחנו להחזיר חלק מהמגורשים בעזרת צווי ביניים של בג"צ. נדגיש שסכנת הגירוש מרחפת כל הזמן מעל ראשה של האוכלוסייה הפלסטינית באזור. צה"ל אינו מפסיק להטריד את האוכלוסייה הפלסטינית באזור: הורס בתים, מפקיע אדמות, מכריז על אדמתם כאדמת מדינה, מכריז על שטחי אש, שמורות טבע ואתרים ארכיאולוגיים, כל זאת כדי לגזול מהפלסטינים את אדמתם. הצבא לא מסתפק בהפקעת אדמות הוא גם סותם בורות מים, חוסם דרכים, מחרים מכליות מים וכלים חקלאיים.

במציאות הנוראית הזאת יש שלא עומדים בלחץ ולבסוף מוכרים את אדמתם. את המצוקה של האיכר חסר האונים מנצלים סוחרי הקרקעות. כמובן, שאף פלסטיני לא קונה מהם את האדמות, ביודעם את הצפוי להם. אז בעזרת אנשי קש, ותורמים מחו"ל מתנחלים קונים את האדמות האלה. הזעם הנורא כלפי סוחרי קרקעות מובן. לא פלא שהפלסטינים מתייחסים לסוחרי האדמות האלה כאל השפלים שבבוגדים.

כאשר לא נחשפים למציאות הזאת, קל לשפוט את עזרא נאוי לחומרה. וזה מה שעשתה תוכנית "עובדה". זאת דילמה קשה למי שנחשף למצב המורכב בדרום הר חברון. השאלה הגדולה: כיצד מפסיקים את פעילותם של סוחרי אדמות מבלי לגרום למותם? ועוד לפני כן, כיצד מפסיקים את הגיהינום עלי אדמות שצה"ל והמתנחלים עושים לפלסטינים באזור דרום הר חברון.

זאת הדילמה שבפניה ניצבו עזרא וחבריו. חשבו על גורל פלסטיני, שאחד מבני משפחתו מכר ללא ידיעתו את חלקו באדמה. כעבור מספר שנים, באים בשם "החוק" ומסלקים אותו מאדמתו! ממה הוא יתפרנס? ממה יאכיל את משפחתו?

באווירת העליהום המתנהלת היום בארץ כנגד ארגוני זכויות האדם, נפלה אילנה דיין וצוותה בתכניתם "עובדה" קורבן למניפולציה של אנשי הימין הקנאי, ותרמה לדה לגיטימציה של ארגוני זכויות האדם בארץ. אני מקווה שהיושר האינטלקטואלי של אילנה דיין יביא אותה לעשות תכנית נוספת שתראה את המציאות בדרום הר חברון.

תגובות
נושאים: מאמרים

22 תגובות

 1. ערן רוטשטין הגיב:

  הערבים רוצים ללכת מכאן ומדינות ערב ולקבל כסף מהיהודים על הנדל"ן שלהם !
  אבל אתם יודעים יותר טוב מהערבושים (כן ככה עזרא נאוי קרא להם) מה טוב בשבילם אתם אובי השלום!

 2. בטטה הגיב:

  אילנה מודעת היטב לכך שבקרוב מאוד יישלחו מבקרי המשטר מהכיבוש למחנות ריכוז היא רוצה לקנות חסינות ממש לא בא לה לחזור לבואנוס איירס.הצרה היא שזה לא יעזור לה בימין זוכרים לה היטב את התחקירים על עוולות המשטר לרבות התחקיר על ר'.סליחה ומחילה זה משהו שלא קיים במילון של הימין היהודי.

  • יוסי מירושלים הגיב:

   בטטה הנכבד,
   הכינוי כל כך מתאים לך.
   קרוב ל-40 שנה מאז שעלה הליכוד, ואיש לא נשלח למחנה ריכוז.
   אבל, זה כמובן לא מפריע לך לדקלם סיסמאות נבובות.

   נ.ב. – בואנוס איירס עיר מדהימה…

 3. "עובדה" תלושה מהרקע הגיב:

  כשהפסיקו באנגליה לתלות מכשפות התחילו שם לתלות מזיפי שטרות (קרל מרכס).

  לכל משטר יש את האויבים הקונקרטיים שמסכנים אותו ומאיימים עליו והוא נוהג בהם בהתאם, למרות שמחוץ לזמן ולמקום האיום נראה מופרך.

  דחיקת הרגל של הקולוניאליזם הציוני לסדק הדלת של פלסטין היתה בקניית אדמות מבעלי אדמות פאודלים שישבו בסוריה ובלבנון וסילוק הפלחים מהם לטובת מתנחלים יהודים. הפתח הזה נפרץ לרווחה בנכבה 48. הניסיון לחזור על הטרנספר ב-67 הצליח רק בחלקו כי הפלסטינים כבר למדו וגם מעצמות התערבו. כך חזרה שיטת "רכישת אדמות" בכל דרך נכלולית כדי להקים התנחלויות – ראש גשר לנישול הזוחל ואם יתאפשר "בהזדמנות" לנישול מואץ.

  זה הרקע ליחס של הפלסטינים לסוחרי הקרקעות מספסרי הקיום של העם הפלסטיני. אעפ"כ כבר לא "תולים" שם סרסורי אדמות כך שהאשמה כאילו נאווי הסגיר אותם למוות היא שקרית, אפילו לגרסת המתחזים שנאווי מכחיש אותה.

  • דינו הגיב:

   נאווי עצמו צולם אומר שהרש"פ מחסלת את סוחרי הקרקעות, אז מה בדיוק שקרי כאן?
   ועל בסיס מה טוען כבודו ש"כבר לא תולים שם סרסורי אדמות"?

   כידוע: הדיפה אוטומטית של כל טענה היא סימפטום ידוע של אובדן דרך.

   אגב, מהו אותו "ניסיון לחזור על הטרנספר ב-67"?

   • טול קורה הגיב:

    אז תצלם אותי אומר שאני רצחתי את ארלזרוב. העובדה שארלזרוב נרצח כשלא נולדתי לא משנה…

    כך העובדה שלא תולים שם ספסרי קרקעות עושה את "נאווי צולם אומר" התרברבות שעדיין אינה פשע (אלא אם נאמרת ע"י איש שמאל כנראה). ולא תולים או הורגים ברשות בכל דרך אחרת, תבדוק אתה בעצמך או תשאל את אמירה הס שכתבה על כך במפורש ב"הארץ" והיא נמצאת ומתמצאת במה שנעשה שם.

    כידוע קבלה אוטומטית של כל רדיפה פוליטית היא סימפטום ידוע של מקרתיזם… (מתאים במיוחד "לאנשי שמאל" מהסוג של "דינו").

    ב-67 טרונספרו אל מעבר לירדן יותר ממאתיים אלף פלסטינים ומאה אלף סורים לסוריה מהגולן. התערבות ארה"ב והאו"ם מנעה את המשך הטרנספר. כמובן שעל כך לא מלמדים בתיכון…
    ומה לדעתך אותו "אין תכנית" שהשמאל הציוני מאשים את ממשלות הימין? או שחשבת שהם יצהירו על כך כי הם מחכים להזדמנות?

    והחשוב ביותר, לא שמענו מה דעתו של דינו דנן, הנחלץ להאשים את נאווי, על הרעיון של שב"כ אזרחי? אז אולי מלחמת אזרחים בפתח?
    אז אולי שהשמאל יקים פלוגות להגנה אזרחית כנגד השב"כ האזרחי וכנגד האלימות הימנית בהפגנות השמאל ונגד אנשי שמאל שפגעה הפעם בנאווי אישית?

    • רמי הגיב:

     ארלוזורוב נרצח על ידי פושע הימין אברהם סטבסקי כך הראה שבתאי טבת בספרו. סטבסקי זכה להגנה של סניגורים יקרים שנשכרו עבורו בכסף של הרוויזיוניסטים. גם אבא אחימאיר היה מעורב (ולו בהסתתו) אבל ככל הנראה לא הוא לחץ על ההדק. סטבסקי מונצח על ידי הליכוד בכל מיני מקומות (למשל מוזיאון האצ:ל). מי היה שותפו של סטבסקי במעשה הנבלה הזה שנזקיו לחברה ולעם טרם חדלו זאת כנראה לא נדע לעולם. אולי מישהו יודע ויפתח את הפה. אולי יעקב בנו של אבא שמע מאביו ויודע. אולי

    • דינו הגיב:

     יש לי תחושה שאתה לא תתרברב שרצחת את ארלוזרוב, ולכל הדעות הסיכוי שאכן עשית זאת קטן מאוד יחסית לסיכוי שנאווי הסגיר סוחרי קרקעות שמצאו את מותם.
     כבודו יבין אותי (כך אני מקווה) אם לא ארוץ לשאול את אמירה הס לגבי פשעים שעושים הפלסטינים בינם לבין עצמם, כשם שלא אשאל את איתמר בן-גביר לגבי פשעי המתנחלים.

     האשמה במקארתיזם היא ריקה מתוכן, הפושע כאן הוא נאווי. כולי תקווה שאתה לא באמת חושב שעינוים והוצאה להורג של סוחרי קרקעות הם עניין "מובן" או "רצוי".
     מי שמרוממות זכויות האדם בפיו – לא יגרום לעינויים או מוות של אדם. נקודה. אין כאן בכלל מקום לדיון.נאווי הוא לא באמת איש שמאל אלא יותר בכיוון לאומן ערבי המתנהג בהתאם.

     לגבי רמת-הגולן והסורים: שוב פעם אוכלים הערבים את פרי הבאושים של ההנהגה שלהם הכולל שטיפות המוח האנטישמיות נגד המפלצות היהודיות. ואז כשהיהודים באים קמים הערבים ובורחים (ע"ע חיפה ב-48), ותמיד ישראל מואשמת.

     • נייר לקמוס הגיב:

      ההשוואה שעושה דינו דנן בין אמירה הס לאיתמר בן גביר מעידה רק על עצמו – יצא המרצע מן השק.
      מילה אחת שקר לא תמצא במאות ואולי אלפי המאמרים שכתבה הס. ולעניינינו, כבר אין מי שאומר שברשות הפלסטינית מוציאים להורג מלבד אולי טרולים מהסוג של הנ"ל. אך לא על זה מדובר כי מעניין את ה…. שלי מה זה חושב.

      עזרא נאווי הוא איש שמאל וספסרי קרקעות סוחרי הנישול של העם הפלסטיני דינם להיות מוסגרים לידי רשות העם הפלסטיני (זה מה שיש) חבל שעזרא משלם על כך שעומד במשך שנים לצד העניים והמנושלים ביותר, הפלסטינים בדרום הר חברון.

      דבר אחד טוב יוצא מכל הרשע הזה והוא האבחנה שאפשר להשליך מהמקרה על מי שמאל ומי שימצא תרוץ להתהדר "בזכויות האדם" על חשבון נישולו של העם הפלסטיני.

      מקרה נאווי הפך להיות ניר לקמוס. המבחן הזה שם את זהבה גלאון (הסכם עודפים) היכן שהיא נמצאת. הרבנית הראשית של השמאל הציוני פסקה שנאווי לא שמאל "כי הוא פועל נגד הערכים שארגוני זכויות האדם עובדים למענם יומם וליל". אז פסקה… שמאל מהסוג של גלאון הוא בניו או נכדיו הפוליטיים של מבצעי הנכבה והם יהיו שם כדי להטיל את האשמה גם בנכבה הבאה על הפלסטינים…

     • דינו הגיב:

      מעניין, אתה מלין על ההשוואה המופרכת כביכול בין אמירה הס לאיתמר בן-גביר, ויש לי שני דברים לומר על כך:
      1. לא עשיתי השוואה כזאת. מה שאמרתי הוא שהאמינות של הס לגבי פשעי הפלסטינים זהה לאמינות של בן-גביר לגבי פשעי המתנחלים. וזה נכון.
      2. מה לך כי תלין על השוואות, כאשר אתה הוא זה שהשווה בין הסיכוי שנאווי הסגיר ושלח סוחרי קרקעות לעינויים ומוות (סיכוי גבוה מאוד) לבין הסיכוי שאתה רצחת את ארלוזורוב.
      אכן יצא המרצע מן השק..

      נאווי הוא לא איש שמאל מפני שאיש שמאל לא ישלח אנשים לעינויים ומוות בשום מקרה. הוא איש שמאל בדיוק כמו שחוקר ממוצע בלובליאנקה היה "איש שמאל", שלא לדבר על כך שנאווי ביצע מעשה סדום בקטין בן 15 (אם כבר מדברים על "הרשע הזה"…).

      אני ממש לא בעד נישולו של העם הפלסטיני ואני ממליץ לכבודו להפסיק לומר דברים בעלמא.
      במקרה הזה "הפוסל במומו פוסל" ונראה שהמושג "שמאל" זר לך בדיוק כפי שאתה טוען כנגדי או כנגד זהבה גלאון.
      אין בין נאווי ובין שמאל דבר וחצי דבר, כמו עוד הרבה שמתנגדים לכיבוש: התנועה האיסלאמית, איראן, החמאס, שושלת אסד, ועוד רבים וטובים שלשיטתך הם כנראה שמאלנים..

     • הנייר תופס הגיב:

      אז ההר הוליד עכבר…
      נאווי לא הסגיר פלסטינים (מעניין לא ספסרי קרקעו, פלסטינים…) לעינווים והרג, הרשות לא מוציאה להורג ואמירה דייקה וצדקה כרגיל.

      אז מה נשאר לדינו, כמובן "מעשה סדום בקטין בן 15" (מה זה "מעשה סדום"?!)

      דינו=איתמר בן גביר

     • דינו הגיב:

      תגובה תמוהה כמו זו האחרונה שלך – לא ראיתי כבר הרבה זמן:

      "נאווי לא הסגיר פלסטינים (מעניין לא ספסרי קרקעו, פלסטינים…)"?
      טענה (שלך) לא מבוססת בעליל. המשטרה לא הצליחה להוכיח שאכן הסגיר, מן הסתם מפני שהרש"פ לא ששים לשלוח למשטרת ישראל עדויות על עינוים שהם מבצעים ועל הוצאות להורג, מה שבטוח הוא שהשופט ששחרר את נאווי לא ניקה אותו מהחשד. ויש לציין שוב שנאווי הוא זה שסיפר על מעשיו, ומדוע שישקר גם לגבי מעשיו שלו וגם לגבי גורל הסוחרים הללו? שני שקרים מאדם מהולל שכזה?

      הערתך "הרשות לא מוציאה להורג ואמירה דייקה וצדקה כרגיל":
      שוב, לא מבוסס וכנראה גם לא נכון. כך פורסם ב"הארץ":
      PA Court: Sale of Palestinian Land to Israelis Is Punishable by Death
      שחור על גבי צג מחשב.

      "אז מה נשאר לדינו?"
      הנה ציטוט מדוייק מויקיפדיה הציונית:
      נאווי "הורשע בעבירות שונות, בין היתר בביצוע מעשה סדום בקטין פלסטיני". אתה שואל "מה זה מעשה סדום"? – את זה אשאיר לדמיון שלך. מזל שאתה לא שואל "מה זה קטין?"
      אמירתך "דינו=איתמר בן גביר" מעידה דווקא עליך ולא עלי.
      לפחות על-פי סיגנונך אתה קרוב ביותר אל בן-גביר, בוודאי הרבה יותר ממני

 4. אלי הגיב:

  תירוצים וסיבות אפשר למצוא לכל דבר ובשם כל רעיון. השאלה העקרונית שהועלתה לדיון בתוכנית עובדה האם חברי תנועות "לזכויות אדם" רשאים לגרום למותו של אדם בעינויים בשמו של רעיון יהיה נכון ונשגב ככל שיהיה.
  התשובה היא ברורה לא ולא מבלי "אבל"
  מה עוד שאותו פעיל "זכויות אדם" שלעזרתו נזעקה הכותבת הינו פדופיל שהורשע בשנת 1997 בבצוע מעשה סדום בקטין פלסטינאי, כנראה בשם אחוות עמים ומחאה על הכבוש

  אני בהחלט מצטרף למשאלתה להכנת תוכנית תחקיר מקיפה על המצב בדרום הר חברון, כתבה שמן הראוי שתראה במקביל למעשיי צהל והמתנחלים גם את ההסתה במסגדים ובבתי הספר כנגד ישראל והעם היהודי

 5. אלכס מסיס הגיב:

  במחזה "בית התה של ירח אוגוסט" אומר גיבורו "פורנוגרפיה היא עניין של גיאוגרפיה…" – כך גם בפרשת אילנה דיין שבאה אלינו מבואיינס איירס בארגנטינה בה זרקו הדיקטאטורים לים ממטוסים
  מאות ואולי גם אלפי לוחמים לחופש ודמוקראטיה – רבים מהם יהודים – מה שלא מנע ממשלחת הכנסת
  ובתוכה חייקה גרוסמן ממפ"מ (קיבוץ עברון של השומר הצעיר) לבקר את מפקדי חיל האוויר הארגמטינאי לערב ריקודים באולם שהיה מעל לתאו של האסיר טימרמן, גם הוא בן הדת היהודית –
  בנו היה לשר החוץ אצל הנשיאים קירשנר.
  אני מזכיר את המחזה ואת דוברו היפני משום שגם "תחקיר עובדה" תאר רק עובדות סלקטיביות
  המשתנות גיאוגרפית- כך זה נראה מחדר עריכתה בת"א של דיין שלא הייתה בשטח – זה נראה אחרת
  לגמרי במרחבים הגאוגרפים של פלסטין הכבושה ודרום הר חברון במיוחד. מעצרו של עזרא נאווי נותן לדיין וצוותה את ההזדמנות לתחקר את התעשרותם האדירה של ספסרי הקרקעות היהודים-ישראלים כעו"ד יעקב חירותי ודומיו.

 6. אלי אמינוב הגיב:

  מנגנוני הדיכוי הישראליים – השב"כ והמשטרה, פתחו בציד מכשפות של אנשי שמאל המסייעים לפלסטינים לשרוד על שרידי אדמותיהם. פעיל תעיוש עזרא נאווי הופל למלכודת של סמויים של מנגנוני הביטחון וכעת מנסים לצלוב אותו ולהפוך את אנשי השמאל לסוכנים של הטיהור האתני הנערך למעלה ממאה שנה על ידי התנועה הקולוניאלית הציונית.
  איש שמאל או פעיל זכויות אדם, המתנגד לדיכוי הנורא של הפלסטינים, אינו יכול להיות ניטראלי בעניין זה. אם הוא בוחר לקבל את העברת הקרקעות מפלסטינים ליהודים, עליו לדעת כי הוא תומך בטיהור אתני המהווה על פי החוק הבינלאומי פשע נגד האנושות. לעומת זאת, לשתף פעולה עם הרשות הפלסטינית המהווה סוכנת משנה של הכיבוש ומשרתת השב"כ הישראלי, לא בא בחשבון. לכן במקרה כזה יש לפרסם את פרטי המוכר בכל הדרכים האפשריות, כדי לאפשר לבני משפחתו או לשכניו לעצור בעדו.

 7. אמיתי הגיב:

  "מניפולציה של אנשי ימין"
  מבלי לקרוא שורה מעבר לכותרת איבדת אוטומטית 90 אחוז מהקוראים
  את תשעת האחוזים הבאים איבדת תוך כדי קריאת המאמר.

  כל יועץ תקשורת היה מייעץ לך פשוט תגיד יש פה טעות , זה קורה , עשב שוטה בלה בלה בלה….
  אבל הצדקנות, האופיינית כל כך, למגזר קטן כל כך, תובעת את ליטרת הבשר שלה.

  עכשיו אפשר להבין למה כל כך מעטים מוכנים להקשיב לטענות השמאל על אף שלעיתים הן צודקות.
  גם כשעוטפים גרעין של אמת ברשעות ונבזות-אין מילים אחרות לתאר מה שכל בר דעת הבין בתוכנית עובדה- אזי כל ההסברים על עוולות וקשיים וגזל נופלות על אוזניים ערלות.
  חושך לא דוחים בחושך.ולא יעזרו כל מילות הצדקנות , בעובדה ראינו חושך גדול מאוד.

 8. צדוק התקוה הגיב:

  הצדיק עזרא נאווי ב-1997 הורשע בביצוע מעשה סדום בקטין פלסטיני בן 15 לפחות רק על זה השמאל היה צריך להקיא אותו מתוכם

 9. דניאל קלטי הגיב:

  א' – אנשי "תעאיוש" בכלל – ואדם, העושה את המיוחס לנאווי, בפרט – אינם, בשום-פנים-ואופן, אנשי שמאל, כי אם אנשי הימין הפלשתיני הקיצוני – שבמקרה, עקב מוצאם ממשפחות יהודיות/ציוניות/עבריות, דוברים עברית ולא ערבית.

  הם אינם, בשום-פנים-ואופן, שותפיי לדרך ובתור איש שמאל רדיקאלי אמיתי, הם רחוקים ממני מרחק שנות-אור, בדיוק כלפיד וכש"ס.

  ב' – ברור לחלוטין, שהמתנחבלים = נבלות וכך גם השלטון, המסייע בידם; על כך אין שום ויכוח. ואולם, דרך הפעילות, של המבקשים לעמוד לצד הפלשתינים, שגויה: אין להיאבק, ספציפית, על כל מילימטר, כי זה מתכון ודאי, לשריפת כלל האנרגיות על השגים אפסיים, כאשר במקרה האופטימלי, ננצח בקרב – ונפסיד במלחמה. המאבק חייב להתנהל, למען אחת מן השתיים:
  או 1: גירוש *כל* המתנחבלים הציוניים, מ*כל* השטחים, שנכבשו בין ה-5 ל-10 ביוני 1967 וחזרה, מוחלטת ומלאה, לקו הירוק (בעייתי מבחינות רבות וכפי הנראה, כבר אינו ריאלי כלל וכלל, בלאו-הכי)
  או 2: מתן אזרחות מלאה, בלי אבל ובלי חבל וללא שום כוכביות ואותיות קטנות, לכלל הפלשתינים כולם ואכיפת שוויון מוחלט, בין כלל בני-האדם, המתגוררים בין הים התיכון לנהר הירדן.

  • שירה הגיב:

   אם הייתי צריכה להמר בכסף, הייתי שמה הרבה כסף על אפשרות 2 שלך. אני די בטוחה שאבו מאזן מנצל את הטמטום והזחיחות של הממשלות הישראליות ויושב ודוגר בלי לעשות כלום כדי שאחכ תצא לו ביצה דו לאומית.
   רק חבל על הילדים שמאבדים את החיים עם אש בעיניים וסכין מטבח. אם היה אפשר רק להגיד להם שפשוט צריך לדגור יותר חזק על ביצה (יותר התנחלויות, יותר פשיזם, יותר עוני, יותר סיר לחץ, יותר שנאה- הדברים האלו מקיימים את החוק השלישי של ניוטון- ודניאל אני יודעת שאתה ספציפית יודע אותו מצוין;)) ובינתיים לשמור על החיים וללמוד טוב טוב כי ידע וחשיבה זה אושר אישי וקודם כל האינדבדואל ואח"כ הקבוצה.

   • דניאל קלטי הגיב:

    אכן.

    עניין החלוקה, הרי, הפך ממילא לתיאורטי לחלוטין: איש לא יפנה עוד, את כל ההתנחבלויות המשמעותיות…

    וכמובן, מסכים לחלוטין גם עם שאר תגובתך. 🙂

 10. גיא הגיב:

  כנגד "הפללת נאווי ע"י איש ימין שהתחזה לפעיל שמאל". אבל כולכם בטח בלעתם בשקיקה את הכתבה שנעשתה בזמנו על הארגון (הדמיוני) איל, בכתבה שתוזמנה על ידי "פעיל ימין" בשם אבישי רביב. אותו רביב גם צולם מתחת לביתו של רבין המנוח, צועק "בוגד" ו "רוצח". אז כתבה ביומן בפריים טיים בערוץ 1, שכל כולה פיברוק, זה בסדר, אבל כשנאוי מספר מה הוא עושה, אז התמים הזה מופלל? זו צביעות.

  • דניאל קלטי הגיב:

   רביב ושותפיו לארגון ההוא, ראויים בהחלט לנאווי, ולשותפיו-שלו לארגון שלו.

   לאומנים מטורפים (בגלוי או בתחפושת) מכאן ולאומנים מטורפים (בגלוי או בתחפושת) מכאן.

   בתור שמאלני אמיתי, אין מבחינתי שום הבדל, בין אנשי-"תעאיוש", "סולידריות שייח' ג'ראח'" וכיו"ב (חסידיהם של חסן נאסראללה והשייך ראאד סלאח), לבין נוער-הזוועות. שילכו שניהם יחדיו לאותו עזאזל בדיוק ושיעזבו, סוף-כל-סוף, את כולנו במנוחה.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים