הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-21 בינואר, 2016 6 תגובות

פעיל תעאיוש נוסף נעצר ביום שלישי על ידי המשטרה, וצו איסור פרסום הוטל על החקירה. הפעיל שנחקר בשעות האחרונות במחוז יהודה ושומרון, נעצר במסגרת אותה הפרשה בעקבותיה נעצר עזרא נאווי בשבוע שעבר. בעת כתיבת שורות אלה, נאווי טרם שוחרר. להזכיר, הכול החל עם שידור כתבת התחקיר בתכנית "עובדה עם אילנה דיין", ב-7 בינואר; כתבה שהמחישה את מידת ההתקרנפות של התקשורת הישראלית. תקשורת המוכנה להשתמש בחומר שנאסף על ידי אנשים שאינם עיתונאים, שכמו יחידות מסתערבים צבאיות, עוקבים בחשאי אחרי פעילות תנועות שלום; תקשורת המוכנה לפרסם כ"עובדות" חומרים שנאספו (במאמץ רב לפי הכתבה), באמצעים לא חוקיים, בערוץ תקשורת מרכזי, ואף מוכנה לשלם עבור השירותים של הקבוצה המפוקפקת והאנונימיות הזו הנקראת "עד כאן".

ארווינג מוסקוביץ' (נואם). משמאלו: הרב דני איזק, ראש ישיבת בית אורות שבהר הזיתים Irving_Moskowitz_Beit_Orotארווינג מוסקוביץ' (נואם). משמאלו: הרב דני איזק, ראש ישיבת בית אורות שבהר הזיתים (מקור)

אז באמת עד כאן!  מה שלא חוקי כאן זה אופן הפעולה של "השתולים" מן הימין הקיצוני. ויש לדרוש משרת המשפטים שתחשוף מאין הכספים שקבוצה זו מקבלת. אבל הפעילות העקומה של אנשי "עד כאן" בטלה בשישים ביחס לעוקם המוסרי של סוחרי הקרקעות היהודים, אנשים יקרים (במובן הכלכלי).

ע"ע בעל ההון ארווין מוסקוביץ, החי בחו"ל, שעשה את כספו ממשחקי בינגו (כן בינגו!). מוסקוביץ דואג באמצעות שליחו המקומי – אריה קינג – לרכוש דונם ועוד דונם, בית ועוד בית, נדל"ן ועוד נדל"ן, בירושלים המזרחית ובגדה המערבית; כדי לייהד אזורים שלמים במתחמים סגורים ומאובטחים בשטחים הכבושים בלב השכונות הפלסטיניות. שיח' ג'ראח, הר הזיתים, סילוואן, ירושלים המזרחית וסביבותיה מלאות בהתנחלויות יהודיות לא חוקיות על פי החוק הבינלאומי, התנחלויות שלפחות חלק מאחזקתן ממומנת על ידינו, האזרחים. חלק מהעסקאות המפוקפקות הללו נעשו באמצעות סוחרי קרקעות פלסטינים על גבם של דיירים עניים, מוגנים ולא מוגנים, שמגלים יום אחד שביתם אינו ביתם והם נזרקים לרחוב. את שמותיהם של אותם סוחרים נאלחים יש ויש לפרסם ברבים.

וחזרה למוסקוביץ: האיש היקר הזה לא נס ליחו, ולא נס כספו, כי ההתנחלויות היהודיות בלב שכונות פלסטיניות ממשיכות לצוץ ועוד ועוד דיירים פלסטינים נזרקים לרחוב. לפני כשנה, רכש אריה קינג, עבור מוסקוביץ, מלון יוקרה נוסף הפעם בגוש עציון: "המיליונר הימני רכש נכס ענק מהכנסייה בין חברון לגוש עציון בו הוא מתכנן להקים מלון מפואר. בינתיים מתגוררים במקום 30 יהודים ששומרים על המתחם", נאמר. והשאלה הנשאלת היא: האם מוסקוביץ או קינג עומדים מאחורי שתי העסקאות שהוזכרו בתכנית של אילנה דיין? אולי יעשו אילנה דיין והתחקירנים שלה כתבה אמיתית, שתחשוף את העובדות על אילו קרקעות מדובר, מי הסוחרים ומי הבעלים החדשים של אותן קרקעות, במקום לרדוף באמצעים פסולים את הנאבקים בכיבוש ולמען שלום צודק בין ישראל לפלסטין?

 • צילי גולדנברג היא פעילת שמאל, תושבת ירושלים
תגובות
נושאים: מאמרים

6 תגובות

 1. דרור מרמת גן הגיב:

  מה זה משנה מי אסף את החומר המפלילל על על נאווי והפלשתינאי המלשינים לאוייב?

 2. צדוק התקוה הגיב:

  לתקשורת הישראלית אסור להראות את ערוות השמאל גדעון לוי לאילנה דיין אסור היה לך לשדר את התוכנית זו הייתה תגובתו ואם עזרא נאווי פושע האם הוא אתרוג כי חס ושלום ארגוני השמאל עלולים להיפגע? עזרא לא צדיק עברין מין שהורשע השמאל היה צריך להקיא אותו מקרבו כמו שבזמנו דרשו על הרב אילון

 3. ע.ג. הגיב:

  במקרה הזה הקרנף היא הכותבת שמענין אותה יותר איך נודע שנאווי חלאה מאשר מזה שנאווי, אם התפארותו נכונה, עסק ברצח.

 4. ברוך.ג הגיב:

  האם ״העדויות ״ שאוסף השמאל בשטח הן תמיד מפי עיתונאים ?
  כל אמת רלוונטית ראויה לשידור.
  אתרוגו של פדופיל המוסר מידע לאויב לא מועיל כלל לשמאל

 5. מי הם "עד כאן" הגיב:

  בסה"כ 2 3 צעירים שפועלים מטעם עצמם בזמנם הפנוי.
  לא צריך להתרגש מהם.
  הם לא מהווים הפרעה משמעותית .

  • מי הם "תעיוש ובצלם" הגיב:

   בסה"כ פחות מפרומיל מהאוכלוסיה בישראל ,שפועלים על דעת עצמם,בשימון כסף אירופאי.
   לא צריך להתרגש מהם.
   הם לא מהווים הפרעה משמעותית.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים