הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-10 באוקטובר, 2016 6 תגובות

הסנקציות המתוזמנות שהוטלו על הטלוויזיה החברתית, כוללות הפסקת תמיכה תקציבית ממשרד התקשורת המגיעה לה כחוק וביטול כל תקני השירות הלאומי המוקצים לה באופן חוקי. מיותר לציין כי אף גורם שלטוני לא פנה לטלוויזיה החברתית טרם ההחלטה ובדק מולה את הנושא ואפשר לה להתייחס לטענות.

צילום מסך מתוך סיקור משט הנשים לעזה, 2016 (הטלוויזיה החברתית) כיבוש סולידריות בלסטינים zaytunaצילום מסך מתוך סיקור משט הנשים לעזה של הטלוויזיה החברתית

מדובר בניסיון להשתיק קולות ביקורתיים תחת אמתלה שהטלוויזיה החברתית "חותרת תחת יסודות המדינה ונותנת במה לדה לגיטימציה של חיילי צה"ל" (ציטוט מהתקשורת – תגובתו של מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר).

זאת לא הפעם הראשונה שהטלוויזיה החברתית מאוימת ע"י השלטונות. הפעם הסיבה נעוצה בסיקור של הטלוויזיה החברתית את משט הנשים לעזה ואת נוכחותה של כתבת מתנדבת על סיפון המשט. מה שיכול להיחשב הישג עיתונאי וסיקור ביקורתי ודמוקרטי של מדיניות הממשלה בשל המצור על עזה, הפך מבחינתם של פקיד ושר בכירים בממשלת נתניהו ל"חתירה תחת יסודות המדינה".

 • אהוד שם-טוב הוא עורך הטלוויזיה החברתית
תגובות
נושאים: מאמרים

6 תגובות

 1. צדוק התקוה הגיב:

  אף אחד לא סותם את הפה התקשורת הישראלית על כל ענפיה חופשיה מדינת ישראל לא צריכה לממן גוף החותר תחת המדינה ובצדק ערוצי התקשורת 10 2 1 סיקרו את המשט לכן אין כאן סתימת פיות

  • תקווה? הגיב:

   אתה ממש סותר את עצמך? כן לערוצים: 10,11 ו-22 ולא לטלוויזיה-חברתית?
   דע לך שטלוויזיה-חברתית שהיא טלוויזיה שלא רואים בטלוויזיה הרשמית,בהרבה נושאים חשובים.
   ומניסיון שלי שאני צופה בה הרבה, אכן זה כך! לפעמים אם לא הרבה פעמים הסלקטיביות מהולה בהרבה שקרים!

 2. מסיתיהו ואחיו שקרניהו מפחדים הגיב:

  שלוש עשרה נשים בלתי מזויונות מפחידות את חיל-הים "המוסרי שבעולם"… במיוחד כאשר שעל הסירה "זייתונה" היתה גם אישה שזכתה בפרס נובל. ואשר ל"צדוק" הוא חסר תקווה. . .

 3. האמת מפחידה את מסיתיהו/שקרניהו הגיב:

  האמת היא שמעשיהם של מנהיגי המדינה, ושל פקודיהם קציני וחיילי הצבא, הם אלו ש"חותרים תחת יסודות המדינה" וגם תחת זכות קיומה! בעולם הדבר ברור לכל, ומליוני בני-אדם מוחים נגד האלימות הציונית. הבעיה היא ארה"ב, שעדיין ממשיכה לספק נשק חינם לצבא הכיבוש.

 4. ברק הגיב:

  ב"ה
  למה שיהיו תקני שירות לאומי או תקצוב ממשלתי לתחנות שידור כאלה ואחרות מלכתחילה?
  סתימת פיות זה לנסות לאסור על תחנה לשדר, כמו שניסו לעשות לערוץ 20 ולישראל היום. את זה לא עשו לטלוויזיה החברתית.
  ארגונים פוליטיים בכלל לא צריכים לקבל תקני שירות לאומי ותקצוב ממשלתי (מעבר לחוק מימון מפלגות). הגיוני לתת תקנים של שירות לאומי לטלוויזיה החברתית בערך כמו שהגיוני לתת תקני שירות לאומי ללהב"ה. מה שחשוב זה שלא אוסרים על הטלוויזיה החברתית לשדר (ולא אוסרים על לב"ה להפגין את העמדות שלהם).

 5. אלכס מסיס הגיב:

  מה פרוש "חותר תחת המדינה"?
  המדינה אינה זהה לקואליצית הימין הלאומנית-דתית שמשאביה הם מסי האוכלוסיה כולה ולא של הימין
  – הממשלה הסהרורית שהוקמה בכספנו – נתניהו שילם תבין ותקילין לחרדים כדי שימליצו עליו לנשיא –
  מנכסת לעצמה את כל אוצר המדינה כאילו היה שלה.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים