הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-4 בדצמבר, 2016 5 תגובות

האנטישמיים האשימו את היהודים בהרעלת בארות ושתיית דם ילדים נוצרים. ממשלת הימין ותומכיה אימצו את השיטה הגזענית של הטלת אשמה קולקטיבית, ומאשימים את הערבים בהצתת שריפות. עם כתיבת שורות אלו, טרם נתפס חשוד אחד בשריפות בחיפה ובזיכרון יעקב, מה שלא מפריע לממשלה להכריז על השריפות כהצתה על בסיס לאומני. נפגעי השריפה היהודים שמחים על כך, כי הכרזה כזאת מביאה בעקבותיה מימון ממשלתי לשיקום ההריסות. בעוד הערבים נאשמים בהצתה, מכבי אש של הרשות הפלסטינית סייעו בכיבוי השריפה וראשי היישובים הערביים פתחו את בתיהם לארח את אלה שנשארו ללא קורת גג.

odeh-firemenיו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה (חד"ש), יחד עם הכבאים הפלסטינים שבאו לישראל כדי לעזור לכיבוי השריפות (צילום: חד"ש)

יחד עם זאת, איני חי על הירח. אני מניח שבהחלט יכול להיות שפלסטינים מיואשים מ-50 שנות כיבוש, הכוללים שריפת מסגדים, שריפת עצי זית שריפת בני אדם ע"י מתנחלים – מאבדים שיקול דעת תבוני, ומגיעים למסקנה ש"יישרף הכול".

מה שקרוי שריפה על רקע לאומני, המיוחסת לפלסטינים, היא עוד מתנה לעם ישראל באדיבות מפעל ההתנחלויות וצבא הכיבוש. הרקע הלאומני הוא קודם כל של המתנחלים, ורק אחר כך של הפלסטינים. מי שרוצה מדינה ללא שריפות, שיכבה את אש הכיבוש.


פמיניזם מיליטריסטי

מלחמת עולם מתנהלת עכשיו בין המכונים רבני הציונות הדתית לבין הצבא, על רקע ההחלטה לצרף חיילות לצוותי טנקים. נשים ישראליות לא מעטות, רואות בהחלטה זו הישג פמיניסטי. זהו אחד הגילויים של הסיפור העצוב של הפמיניזם הישראלי, הנאבק על זכותן של נשים לקחת חלק במכונת ההרג והרצח של הצבא הישראלי. אני מכנה זאת: פמיניזם על רקע לאומני, שיש להיאבק נגדו באותה נחישות שמאפיינת את המאבק בשוביניזם הגברי.

אנו עדים כאן למפגש ייחודי של האבסורד הישראלי, לפיו רבני ההתנחלויות מתנגדים לשירות בנות בצבא על רקע לאומני, מול פמיניסטיות שנאבקות למען שירות כזה – גם כן על רקע לאומני. את שניהם יש לעקור.


תת אלוף (עדיין) אופק בוכריס

"הארץ" מה-30 בנובמבר מדווח כי תת אלוף (במיל.) אופק בוכריס, אשר כתב האישום נגדו כולל בין השאר שלושה מעשי אונס, עומד בפני חתימת עסקת טיעון, לפיה יוחלף אישום האונס ב"בעילה בהסכמה". לפי העסקה, בוכריס (איש הציונות הדתית הזוכה בפי מוקיריו לתואר "גיבור ישראל") לא ישב יום אחד במעצר.

כיצד אונס, שהוא העבירה החמורה ביותר בתחום עבירות    המין, הופך לבעילה בהסכמה? לאלוהי המשפט הצבאי פתרונים. אחת מהשתיים: או שהחיילת הסכימה, או שנאנסה. אין גשר היכול לגשר בין השניים.


עמונה

משגעים את הציבור בפרשה הקרויה "פינוי עמונה". כן תפונה לא תפונה? מומחי משפט דנים בסוגיה של שמירת חוק כאילו יש התנחלות חוקית. הכל בלוף. אין חיה כזו כמו התנחלות חוקית. עמונה לא תפונה אלא לכל היותר תמוקם מחדש מספר מטרים ימינה או שמאלה. היא תמשיך להיות לא חוקת גם במקומה החדש, במסגרת שוד האדמות הפלסטיניות. הדבר החוקי בקשר להתנחלויות הוא פינוין והחזרת  המתנחלים לתחומי מדינת ישראל. הבתים שיפונו יהיו תרומת ממשלת ישראל ליישובם מחדש של פליטים פלסטינים במדינתם. מדינה שקלטה מיליון מהגרים מברית המועצות תוכל לקלוט 400 אלף מתנחלים החוזרים למדינתם.

תגובות
נושאים: מאמרים

5 תגובות

 1. דניאל איילי קלטי אל-כורדי הגיב:

  כל פגיעה שהיא בעץ, היא פשע בלתי-נסלח, אלא שלא היו שום הצתות. תרומתו האחת והיחידה, של איזשהו יצור אנושי לשריפות, היתה בפגיעה הקשה באקלים = אשר כלל הציבור בארץ, למעט צדיקים מעטים, שותף להּ בחדווה, ע"י טבח אינטנסיבי של עצים (לבניית שכונות חדשות, לסלילת עוד כבישים וכיו"ב מריעין-בישין), העדפת רכביהם הפרטיים, צריכת מזון מן החי (פשע מפלצתי בפני עצמו, כמובן) ועוד ועוד.

  עם בוכריס, מנסים החלאות בדיוק אותו תרגיל, שניסו, בשעתו, עם קצב: בואו נוציא, מכתב-האישום, כל דבר מהותי וחמור באמת ומה שישאר, אפשר יהיה, בקלות, לטאטא ונגמר… בדיוק כך, חפץ לעשות המזוזה, עם קצב, ב-2007 – אלא שבניגוד ל"נשיא" השמיני, אותו בוכריס, ניחן באייקיו מספיק, כנראה, על-מנת לקפוץ על המציאה. נקווה, שהדבר יימנע, בכל-זאת… ורק הערה מעניינת: אוי ואבוי לרמוז, שפשעי בוכריס (וכלל חבריו), בהפצצות שונות ובטרור-הכיבוש, מעמידים בצל, כל פרשיית-אונס שהיא… כי, עם טבח מאות פעוטות בעזה, ריסוק חיי הפלשתינים בגדה ועוד, אין, לכל אותן פמיניסטיות להוטות, מן המערך ושותפיו, שום בעיה שהיא, כמובן; נהפוך-הוא – וזה, גם, לעניין הפמיניזם הישראלי…

 2. אסתר הגיב:

  תודה

 3. מסביליה היפה הגיב:

  מסכים עם כל מילה שלך גדעון ספירו. אוסיף רק שאילו היתה ישראל מקבלת ומאשררת את החוק הבינלאומי הפשעים שאתה מונה היו ח י י ב י ם לעמוד לדין על-פי החוק — כמו גירוש הפלסטינים — הנאכבה — בידי ״צבא ההגנה״ ואלופיו יגאל אלון (דרום) יצחק רבין (מרכז) ומשה כרמל (צפון).
  לכן ישראל פשעה אז, ב-1948ֿ, וממשיכה לפשוע עד היום.

 4. > הגיב:

  שלשום עבר עוד אחד מחוקי נירנברג הציונים. והיום?

  * סקר הצלב האדום: הישראלים הם בין היחידים בעולם שתומכים בעינויים
  מסתבר ש״החינוך״ של בניטו נפתלינו ומסיתיהו מ צ ל י ח ליצור יהודים מגעילים!

  ** כאילו שזה לא הספיק ליום אחד של חדשות ציוניות >>>
  ״הארץ״ מדווח: מבחן פיזה 2015: פער הציונים בין התלמידים בישראל הוא הגדול מבין מדינות ה-OECD. תוצאות המבחן שבודק את אוריינות הקריאה, המדעים והמתמטיקה בקרב בני 15 מצביעות על עלייה בשיעור המצטיינים בישראל, אך מדגישות את ההבדלים המשמעותיים בין דוברי הערבית לעברית. . . שנאמר: הפשיזם לא זקוק לבני-אדם מחונכים — רק למחזיקי רובים ומענים
  רציתם ימין >>> קיבלתם ״חינוך״

 5. שאלה למר פוטין הגיב:

  господин В В Пу́тин
  האם רוסיה תרשה לישראל להפציץ את שדות התעופה של סוריה מבלי להשיב?

  זו לא סתם שאלה, אלא קושיה מהסוג השיקספירי (האמלט) "To Be Or Not To Be" !

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים