הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-15 בדצמבר, 2016 5 תגובות

עברייני מין

לאחרונה אנו עדים לפרסום מרוכז של עבריינות מין. סבא בשנות ה-70 לחייו המכהן כחזן בבית כנסת מואשם באונס בתו ונכדותיו. רב מתנחל מואשם באונס תלמידה בת 14. ח"כ לשעבר מש"ס מואשם בקבלת שוחד מיני. ח"כ מכהן מהבית היהודי, ניסן סלומיאנסקי, חשוד בעבריינות מין סדרתית שנים ארוכות. ראש מועצה בשטחים הכבושים התפטר בגלל תקיפה מינית. קצינים בכירים בצה"ל בדרגת תת אלוף, במקרה גם חובשי כיפה, מואשמים באונס ובטיוח תקיפה מינית של חייליהם. פשיעה מינית אינה רק נחלתם של שומרי תורה ומצוות.  חלקם של חילונים לא נפקד. למשל איש הנדל"ן והבליין אלון קסטיאל עצור בחשד למעשי אונס, כך גם עו"ד בכיר בפרקליטות.

השאלה המנקרת במוחי, כיצד יתכנו מעשי פשע כה חמורים ב-2016, בעידן לכאורה פמיניסטי? מתברר שזכותה של האישה על גופה לא חדרה לתודעתם של גברים רבים, והם נשארו תקועים בעבר.

אחת הדרכים להתגבר על התופעה החמורה הזאת, הוא חוק המחייב ייצוג של 50% נשים בכל המוסדות הציבוריים והעסקיים. כנסת, ממשלה, מועצות עירוניות ואזוריות, פקידות ממשלתית, בתי המשפט, מועצות מנהלים, מועצות דתיות, סגל אקדמי באוניברסיטאות ועוד. הניסיון מלמד שבמדינות בהן העיקרון הזה יושם, אם לא במלואו לפחות בחלקו – כמו במדינות סקנדינביה – פשיעה מינית פחתה במידה משמעותית.


משטרת המחשבות

שר החינוך נפתלי בנט לא שוקט על שמריו. הוא מינה את פרופ' אסא כשר לקבוע קוד אתי שיקבע את המותר והאסור בהשמעת דעות פוליטיות בקרב הסגל האקדמי באוניברסיטאות.

הימין מעמיד פני תם, ושואל מדוע השמאל מתרגש? הרי אסא כשר אינו איש ימין. יש לי חדשות. פרופ' אסא כשר, שבמלחמת לבנון הראשונה נמנה עם תומכי "יש גבול", עבר תהליך של היימנה, שאחרת לא היה נבחר לחבר את הקוד האתי של הצבא – קוד אתי שלא שלל את הכיבוש. יש יסוד לחשש שמי ששידך בין אתיקה לכיבוש, ירצה את שולחו ויחבר קוד אתי-אקדמי שיפגע בעיקר בחופש הביטוי של אנשי שמאל.


משטרת האופנה

שתי נשים העובדות כיועצות פרלמנטריות בכנסת, נמנעה כניסתן למשכן מכיוון שאורך השמלות שלהן היה כמה ס"מ מעל הברך. למחרת נוספו עוד נשים ואתמול (רביעי) היו עשרות שקיבלו את תמיכתם של חברי כנסת אחדים. זהו עוד שלב בדרך לאיראניזציה של ישראל.

בכניסה למשכן הכנסת עם חצאיות קצרות מדי, דצמבר 2016
ח"כ דב חנין וח"כ עאידה תומא-סלימאן עם העוזרות הפרלמנטריות יארא פרח ויובל עופר (מקור)

תגובות
נושאים: מאמרים

5 תגובות

 1. דניאל איילי קלטי אל-כורדי הגיב:

  אסא כשר, היה לימני קיצוני ופשיסט כבר מזמן… כבר בשלהי שנות התשעים, כאשר השתלח, בנו נמנעי השירות בצבא-הכיבוש, כאחרון בריוני "מולדת" (או המערך… אין שום הבדל, הלא, ודאי שלא בנקודה זו).

  ו – וואללה, בכנסת, יש קוד-לבוש!! סקופ!! באילו שטויות, אנשים מתעסקים.

 2. מלחמת לבנון (השנייה) הוכשרה הגיב:

  עברו כמה שנים מהראשונה לשנייה. איזנקוט החליט ופצצות המצרר החלו לעוף בשמי דרום-לבנון, ולנחות על כפרחם וגם על בית החולים של העיירה תיבנין.
  ** שטח הפיזור של פצצת מצרר בודדת הוא בגודל שניים עד שלושה מגרשי כדורגל.
  *** אחרי המלחמה הלכנו (מירון רפופורט ואני גדעון גיתאי) מצוידים במצלמת וידאו ומיקרופון לראיין אנשים. ראיינו את אלוף אייל בן ראובן וגם את הממונה, מטעם ״צבא ההגנה״ על הכשרת פשעי המלחמה — פרופ׳ אסא כשר.
  חיפשנו הסבר לשני פשעים: **** (1) להפגזת מוצב של משקיפי UNTSO (הבלתי מזוינים) במוצב ובבונקר שלהם ליד הכפר אל-חיאם (OP KHIAM) והפצצתו הרצחנית בפצצת JDAM ע״י חיל האוויר. אז ניכשלתי בניסיוני לראיין את קצין המבצעים הראשי של חיל-האוויר, תא״ל רם שמואלי, שהיום מגדל זיתים אורכנים במושב כרם מהר״ל, ומלמד את תורת ההלכה. . .
  ***** על הפשע השני, הפצצת דרום-לבנון במצרר שנורה ממשגרי ״מנתץ״ של התותחנים. וממטוסי חיל-האוויר, הגן בחום אסא כשר שטען שהדבר ראוי ״כי (א) זה מונע מלוחמי חיזבאללה לנוע בחופשיות״ ו-(ב) ״זה מקצר את זמן המלחמה״. (המשך)

 3. ברק הגיב:

  ב"ה
  פשיעה מינית בסקנדינביה ירדה מאז?
  אז למה שומעים כל הזמן על זה שנשים מפחדות להסתובב שם ברחובות לבד?

  • דניאל איילי קלטי אל-כורדי הגיב:

   הן מפחדות יותר, להסתובב ברחובות מאה שערים בררררררררררררררררררררררררררררררר (מעוז חבריך הטובים ביותר, אם לשפוט לפי ה'ב"ה' הדוחה, בו פתחת דבריך).

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים