הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבותLoading אירועים

« All אירועים

  • This אירוע has passed.

אירוע השקת הספר 'חמישים: סופרות וסופרים מן העולם כותבים על הכיבוש'

יוני 22

event-shovrim

שוברים שתיקה מזמין לאירוע ההשקה שייערך בתל-אביב לרגל יציאתו לאור של הספר "חמישים: סופרות וסופרים מן העולם כותבים על הכיבוש", פרויקט לציון חמישים שנות כיבוש עליו פעילי הארגון עובדים מזה שלוש שנים יחד עם הסופרים מייקל שייבון ואיילת ולדמן.

(מתוך הספר)

הספר, המורכב מחיבוריהם של 26 סופרים עטורי פרסים מ-14 מדינות שונות, הוצא לאור בהוצאת 'ספרי עליית הגג' הישראלית, ובמקביל בהוצאה האמריקאית 'הארפר קולינס'. כמו כן, הוא ייצא לאור ב-16 מדינות בחודשים הקרובים, ויושק באירועים שונים בישראל וברחבי בארצות הברית.

במהלך השנה האחרונה הגיעו לאזור מספר משלחות של סופרים מכל העולם במטרה ללמוד באופן ישיר ובלתי אמצעי על הכיבוש, על השליטה הצבאית בשטחים הפלסטינים ועל היבטים שונים של החיים תחתיהם. הסופרים ביקרו בכפרים בגדה המערבית, בעזה ובמזרח ירושלים, סיירו בשטח ופגשו פעילי זכויות אדם ישראלים ופלסטינים, פעילים חברתיים, אנשי רוח ומשפטנים.

המאמרים בספר, שנערך על ידי שייבון וולדמן, נכתבו בעקבות החוויות, המראות והתחושות שעלו במהלך ביקורים של משלחות הסופרים, ביניהם זוכה פרס הנובל מריו ורגס יוסה, זוכת פרס פוליצר ג׳רלדין ברוקס, הסופר הישראלי עטור הפרסים אסף גברון ועוד.

אירוע ההשקה יתקיים ביום חמישי 22 ביוני במרכז ענב, שליד עיריית תל-אביב בהנחיית אסף הראל ובהשתתפות מייקל שיבון, איילת ולדמן, אסף גברון, עלאא חלאחל ומנכ"לית שוברים שתיקה, יולי נובק.

תגובות

פרטים

תאריך׃
יוני 22

מארגן:

שוברים שתיקה
אתר:
http://www.shovrimshtika.org/

מקום

מרכז ענב לתרבות
אבן גבירול 71
תל אביב יפו,
מפת + Google

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים