הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבותLoading אירועים

« All אירועים

  • This אירוע has passed.

סרטים סובייטים קצרים ועלילתיים מלבנון, מתאילנד ומגרמניה במועדון הקולנוע של הגדה השמאלית

מאי 1 - מאי 31

סרטים קצרים סובייטים ועלילתיים מתאילנד, מצרפת ומגרמניה יוקרנו במועדון הקולנוע של הגדה השמאלית במהלך חודש מאי. ההקרנות נערכות מדי מוצ"ש, בשעה 20:00, בגדה השמאלית, רחוב אחד העם 70.

בשבת הקרובה, 6 במאי יוקרנו סרטיו הקצרים של הבמאי הסובייטי ממוצא ארמני ארטבאזד פלשיאן. מדובר בסדרת סרטים קצרים-אקספרימנטאלים-דוקומנטאריים-פיוטיים-משנות ה-70 וה-80 שהופקו עבור הטלוויזיה הארמנית של מי שהוגדר "המשורר הגדול של העריכה" שרוב הסרטים בשחור-לבן ואין בהם דיאלוגים. נדב לפיד ינהל את השיחה אחרי הקרנת הסרטים.

הבמאית הלבנונית דניאל ערביד (צילום: הומניטה)

במוצ"ש 13 במאי יוקרן הסרט "היסטוריה יומיומית" של הבמאית אנוצ׳ה סוויצ׳קורנפונג, 2009, תאילנד, 88 דקות, תאי, תרגום לאנגלית. הסרט מספר על מערכת יחסים עדינה נרקמת בין אקה, צעיר משותק מהמותניים ומטה בעקבות תאונת דרכים לבין פון, האח הרחמן שמטפל בו בביתו. אקה המריר והכועס על משפחתו ועל העולם, עובר שינוי קיצוני בעזרת פון ומצליח לגלות בהדרגה עניין בחיים. שגרת חייו של אקה משתנה לפתע בהתפרצות הזייתית, שמעבירה את הסרט לספרה מטפיזית טהורה. ארז פרי ינהל את השיחה אחרי הסרט.

הסרט הגרמני "ערגה" (90 דקות, 2006) של במאית ולסקה גריסבאך יוקרן במוצ"ש 20 במאי. מרקוס נשוי באושר לאווה, אהובת ילדותו. השניים חיים בכפר קטן, סמוך לברלין כשמרקוס פתח עסק קטן וצנוע של עבודות ברזל ומתנדב ביחידת מכבי האש האזורית. נדמה שהזוג מצא את נחלתו ואת מקומו ועתה רק נשאר למשפחה להתרחב אך רגע אחד של איבוד שליטה יסדוק את הפסטורליה וישלח את מרקוס למסע טרגי של גילוי עצמי ואשמה. סרט זה שם את גריסבך על מפת הקולנוע העולמי. סרטה הבא "ווסטרן" יוקרן בהקרנת בכורה בקאן הנוכחי ובהפקתה של מארן אדה (במאית 'טוני ארדמן' שגריסבך הייתה עורכת התסריט שלו). תום שובל ינהל את השיחה אחרי הסרט.

הסרט הלבנוני-צרפתי "קרבנות אהבה" (2004) של הבמאית הלבנונית דניאל ערביד יוקרן במוצ"ש 27 במאי. זהו סרטה העלילתי הראשון באורך מלא של הבמאית ערביד. בסרט: אהבה, חברות והתבגרות של שתי נערות במהלך מלחמת האזרחים בלבנון. לינא (12) שחווה מלחמה בביתה מצד אביה המסובך בחובות ואלים, מוצאת מפלט בבית דודתה ושם נרקמת חברות בינה לבין סיהאם (18) המשרתת של הדודה. סיהאם היא פראית, מרדנית וסוחפת את לינא למסע גילוי, של אהבה, תשוקה וחלום, כאשר מלחמת האזרחים המתנהלת נשארת ברקע, כמו תפאורה לסיפורן האישי של שתי הנערות. הסרט בוחר לפלס את דרכו הסיפורית לתוך עולמן הרגשי של שתי הנערות, לינא היא לבנונית מקומית ואילו סיהאם המשרתת היא סורית, אבל שתיהן זרות לעולמות שבהם חייהן מתנהלים. סיהאם רוצה לברוח מאדוניה והיא רוקמת תכנית עם לינא לבצע את המשימה, תוך שהחברות ביניהן מקבלת עומקים חדשים ומפתיעים. הסרט הוצג בשבועיים של הבמאים בפסטיבל קאן 2004 וזכה להצלחה, הן בצרפת והן בלבנון, והפך לאבן דרך בהיסטוריה של קולנוע "מלחמת האזרחים" בלבנון. תאופיק אבו-ואיל ינהל את השיחה אחרי הסרט.

מועדון הקולנוע של הגדה השמאלית בפייסבוק

תגובות

פרטים

התחלה:
מאי 1
סוף:
מאי 31
אתר:
https://www.facebook.com/LeftBankMC

מארגן:

מועדון הקולנוע בגדה השמאלית
דוא''ל
אתר:
https://www.facebook.com/LeftBankMC

מקום

מועדון הגדה השמאלית
רח' אחד העם 70
תל אביב יפו, ישראל
מפת + Google
אתר:
info@hagada.org.il

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים