הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-28 ביולי, 2005 2 תגובות

לוועדת פרס הנובל האלטרנטיבי, שלום רב!


הנדון: הגשת מועמד לפרס נובל האלטרנטיבי לשלום


אנו קבוצת אנשים – פעילי השלום והמאבק בכיבוש השטחים הפלסטיניים, מבקשים להגיש את פעילת השלום ישראלית טלי פחימה, בתור מועמדת לפרס נובל האלטרנטיבי לשלום.

טלי פחימה, ילידת 1976, היא פעילת שלום ישראלית, אשר כבר קרוב לשנה יושבת בכלא ישראלי, על פעילותה למען השלום וקירוב הלבבות בין העמים, תוך שבירת מסך השנאה והעוינות ביניהם. לפני קצת יותר משנה, טלי, אז מזכירה במשרד עורכי דין, ושמשך שנים היתה מצביעת ימין, נסעה לבקר בעיר הפלסטינית ג’נין, על מנת להכיר מקרוב את מי שעד אז היה נחשב לאויב שלה; הזדעזעה ממצב התושבים, כתוצאה מהכיבוש המתמשך, והחליטה לסייע לתושבי המקום בפתרון מצוקתם ההומניטרית. בין היתר, היא הגתה רעיון לייסד גן ילדים לילדי מחנה הפליטים ג’נין; כמו-כן, היא יזמה רעיון החייאתו והקמתו מחדש של פרויקט בית הספר לתיאטרון, מיסודה של ארנה מר – זוכת פרס נובל האלטרנטיבי לשלום לפני מספר שנים.


טלי פחימה, שניסתה לשבור את מסך השנאה בין העמים, ופעלה להתקרבות ממשית ביניהם, משלמת מחיר ויושבת בכלא, לפי תיק תפור ומפוברק על הפשעים שמעולם לא ביצעה. טלי היא דוגמא ומופת של מסירות והקרבה עצמית למען הרעיון הנעלה של השלום והעדפת אחוות העמים, על פני מלחמות והרג, כתוצאה מהן.


אנו ממליצים על מועמדותה של טלי פחימה לפרס נובל האלטרנטיבי לשלום, על תרומתה המיוחדת לקידום השלום בין העמים הישראלי והפלסטיני, ועל פועלה האמיץ ומלא ההקרבה עצמית, למען הפסקת האיבה בין העמים.


הממליצים:


שמואל ירושלמי – משורר ופעיל שלום מאז 1994
חווה קלר – פעילת שלום; ממייסדי ארגון למען אסירות פוליטיות בישראל
אדם קלר – דובר גוש שלום
טלילה סטן – פעילה למען הצדק והשוויון במשפט
גדעון ספירו – ממקימי הוועד למען מרדכי ואנונו
יואב הס – פעיל בארגון יש גבול; ממתנגדי השירות בשטחים

תגובות
נושאים: עדכונים

2 תגובות

  1. דניאל הגיב:

    כל הכבוד ובהצלחה!!!

  2. אסתר. הגיב:

    משמח לקרוא, סוף סוף ינתן הפרס על פעילות והקרבה אמיתיים!!
    טלי ראויה !

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים