הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-28 בפברואר, 2007 52 תגובות

ח"כ אסתרינה טרטמן, המיועדת (בעת כתיבת שורות אלו) לתפקיד שרת התיירות, הצליחה לאחד לשעה קלה ימין ושמאל בהתנגדות למינויה. אולם כמו בפרשת מינויו של נציב שירות בתי הסוהר יעקב גנות לתפקיד מפכ"ל המשטרה, כך גם כאן, ההתנגדויות מקורן בסיבות היותר זניחות.

אכן, לא נאה שהגברת טרטמן מתהדרת בתארים אקדמיים שמעולם לא היו לה. אין לה תואר שני, אף לא תואר ראשון מאוניברסיטת בר אילן, ואני מתקשה להבין, מה מניע איש ציבור להתעטף במחלצות שכה קל לחשוף את זיופן, כאשר הוא יודע כי עיני הציבור והעיתונות סורקים ובודקים בקפדנות את הצהרותיו וקורות חייו. יתכן והתשובה כלל לא נמצאת בתחום הפוליטי אלא במבנה האישיות.


בעניין זה לא הייתי מחמיר עימה, שהרי אדם יכול להיות איש אשכולות גם בלי תואר שני. יתכן שקצת עיגלה פינות, למשל, במקום לימודי תואר ראשון בבר אילן סיימה שם לימודי תעודה במסלול לא אקדמי (ההבדל באמת לא תהומי), ובמקום תואר שני החלה את המסלול ולא סיימה. יש אנשים עם בעיות זיכרון. לא נורא.


גם בעניין התעודה שהנפיק לה הרופא לפיה לא תוכל לעבוד יותר מ-4 שעות ליום, במטרה להגדיל את הפיצויים מחברת הביטוח בעקבות תאונת הדרכים שעברה, לא הייתי נוהג בשיטת ייקוב הדין את ההר. בסופו של דבר היא פעלה כפי שכמעט כל ישראלי נוהג בתביעות מחברות ביטוח, לעשות כל מאמץ למקסם את הנזק כדי להגדיל את הפיצוי. נראה כי הצליחה. נכון שבקנה מידה של סרגל צדיקים, לאור כהונתה בכנסת והתלהבותה להיכנס לתפקיד המתיש של שרה, ייפסק כי היתה כאן מעין הונאה של חברת הביטוח, אבל לאור העובדה שגם חברות הביטוח נוהגות לא אחת להונות את המבוטחים ולמנוע מהם פיצויים גם כשהדבר מגיע להם, אני משקיף על כך כמאבק בין רמאים, כאשר כל אחד מנסה להטות את השופט לצידו.


כאמור, דברים אלה לא יאים ולא נאים לאשת ציבור, אבל לא בהם אני רואה את המסה הקריטית לשלילת מינויה כשרה בממשלה. הם בבחינת תוספת לסיבות העיקריות.


מנקודת מבטו של שוחר זכויות אדם, ח"כ אסתרינה טרטמן פסולה למשרה ציבורית כלשהי, בוודאי שרה, משום שהיא מתנחלת שגרה בשטחים הכבושים, שותפה למשטר הכיבוש והאפרטהייד, לוקחת חלק בשוד הקרקעות של העם הפלסטיני; היא פסולה משום שהיא תומכת בטרנספר של הפלסטינים אזרחי ישראל; היא פסולה משום שהיא תומכת במדיניות המלחמה; היא פסולה משום שהיא תומכת במשטר לא דמוקרטי בראשותו של אביגדור ליברמן, האיש שהציע להפציץ אץ סכר אסואן; היא פסולה משום שהיא תומכת בקפיטליזם הפראי השורר בישראל וכבעלת חברת כוח אדם בעבר תרמה את תרומתה לניצול המחפיר של עובדים בישראל.


אלו נימוקים הלקוחים מסדר יום דמוקרטי המתאימים למדינות המקפידות על ערכים דמוקרטים, שישראל אינה נימנית עימן.


כפרפרזה על דברי טרטמן עם מינויו של ח"כ ראלב מג’אדלה לשר בממשלה יש לאמר שמינויה של ח"כ אסתרינה טרטמן כשרת התיירות היא הנפת גרזן ענק על גזע ההגינות.

תגובות
נושאים: מאמרים

52 תגובות

 1. יוליוס הגיב:

  שרון ממשיך לפרסם הררי מלים שלא שייכות לעניין (כמו למשל פרשת עיקור החתול שלו) וכמובן שאין לי כל כוונה להיכנס להתדיינות איתו.
  רק זאת: הוא שואל הכיצד קראתי את ספרו על מילשטיין על דיר יאסין אם הספר יצא רק בעוד שבועיים?
  תשובתי. לא כתבתי שקראתי את ספרו, אלא את מה שהוצג כמחקרו על דיר יאסין, מחולק ל-16 תתי פרקים ארוכים, ופורסם באינטרנט כבר לפני שנים. המחקר התבסס על עדויות יהודים בלבד, תוך הטייה לטובת אנשי אצ"ל ולח"י וביטול עדויות שסתרו את הכחשת הטבח. הערבים לא היו פקטור, כיאה לגזען יהודי.
  אני מסכים עם תגובתו של יובל הלפרין, לפיה אורי מילשטיין מכחיש את טבח דיר יאסין בשיטות "מדעיות" המזכירות את המומחים להכחשת השואה.

 2. גל הגיב:

  זה סיפור מרגש ועצוב

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים