הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-14 במרץ, 2009 3 תגובות

עידן חדש חייב להתחיל לאחר הבחירות לכנסת ה – 18. כישלון השמאל הציוני שחטף מכה אנושה וקשה חייב להתחלף ולפנות את מקומו לתנועות שמבינות את המצב הסבוך אליו נכנסה מדינת ישראל בעשרות השנים האחרונות.


עכשיו מוטלת עלינו האחריות. האם אנחנו רוצים בעידן החדש שנוצר להיות גורם מרכזי לשינוי המציאות הישראלית או שאנחנו בוחרים להיות גורם שני או שלישי, שאין בכוחו לשנות מאומה ? אם אנחנו רוצים בעידן החדש שנוצר כדי לגרום לשלום ודו – קיום אמיתי בנינו לבין הפלסטינים ויצור חברה שוויונית וסוציאליסטית או שאנחנו נסתכל מהצד איך תנועות אחרות הורסות כול פרח שצומח לאט ובעמל?

כדי לשנות את המציאות הישראלית אני חושב, שלעולם לא נוכל להתקיים בתוך מסדרונות הכנסת בירושלים ובית המחוקקים. אלא רק על – ידי צעירים נחושים ומלאי אופטימיות וערכים של מוסר אשר בכוחם, ורק בכוחם. אפשר להביא את השינוי והמהפכה ולהחיות כאן עידן חדש.


עידן חדש של סדר וצדק בלי אונס, חזון כלל אנושי הרקום מרחמים, סובלנות, שיווין מלא ואמון בטיבו וביושרו היסודי של בני – אדם. עידן חדש של ביטול הדמוקרטיה העקיפה של ימינו בדמוקרטיה ישירה ואמיתית. עידן חדש של שינוי הכלכלה מקפיטליזם שמן וחזירי לסוציאליזם שיווני ומלא חסד בין בני – האדם. עידן חדש של חיים…


אנחנו הגברים, הנשים, הטף וזקני השבט חייבים להתאחד למען מטרה אחת והיא – להחדיר בליבנו ובנפשנו את השינוי והמהפכה לעידן חדש.

תגובות
נושאים: מאמרים

3 תגובות

 1. בגלל זה הגיב:

  תקריא את הממבו ג’מבו המילולי הזה לעובד יצור או תושב פריפריה ותבין בדיוק למה השמאל כמעט נעלם ולמה הוא עלול לא להתאושש.

 2. אורנה לביא – בתקווה…? הגיב:

  יופי, הנה הכרזת מהפכה. סוציאליסטית, יש לומר. זה מה שמשותף לכל חברי חד"ש, כולל אנרכיסטים שכמוני. אז יאללה – עכשיו צריך להתחיל להכין תוכניות עבודה, לתכנן את הביצוע – ולבצען!

  ל ע ב ו ד ההההההההה!

  (בדיוק הערב נבחר ועד חדש לסניף ת"א של חד"ש. נפלה החלטה: כל מי שרוצה לעבוד, שיבוא!

  ובאנו. 21 חברות וחברי ועד חדשות/ים וישנות/ים. וביום ראשון יש לנו ישיבה ראשונה.

  א ק ש ן !!!

 3. שמפו שחור הגיב:

  תפסיקו כבר לנסות להציל את זה,אני אומר,תן לזה למות,תן למשהו אחר להיוולד,לילה טוב.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים