הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-15 באפריל, 2011 59 תגובות

הצרחות של אלחאג'ה פאוזייה הדהדו לכל עבר. את עשרות הגברים והילדים, שהופיעו משום מקום ונעמדו בחצר של ביתה רחב הידיים של אלחאג'ה, לא עניין קור האימים והסופה שנפלו עליהם פתאום באמצע אפריל. הם נעמדו דום בשקט צעקני והקשיבו לצעקות שבקעו מתוך הבית. יותר ויותר אנשים מהכפר נהרו לחצר. גם עיתונאים זרים וערבים הצטרפו אט אט.

זה התרחש דקות ספורות לאחר שהצבא עזב את הבית של אלחאג'ה פאוזייה. היא אישה חזקה שגידלה 15 בנות ובנים. המקומיים קוראים לה "אם אל-שאהיד". בנה ג'יברין, שהספיק לסיים שנה שנייה בחוג לכלכלה באוניברסיטת אל-נג'אח, נהרג מאש חיילים באמצע האינתיפאדה השנייה בעיר העתיקה של שכם. פאוזייה אומרת שהיא יכולה למחול על כל דבר רק לא על פגיעה בזכרו של בנה השאהיד. זה היה, גם היום, המניע לצרחות והבכי שלה. החיילים שברו את כל התמונות של ג'יברין שקישטו את קירות הבית.

למעלה מחודש הכפר עווארתא לא יודע שקט. מאז הרצח בהתנחלות איתמר הצבא פלש לכפר בכוחות מסיביים יותר משש פעמים. התוצאה של הפלישות האלו הייתה מבחינתם של תושבי הכפר כבדה וכואבת. מאות עצורים (שחלקם השתחרר), מעצר המוני של נשות הכפר (קרוב ל-  100 נשים ששוחררו בעקבות חקירתן, להוציא נערה אחת, בת 16 – ג'וליא עוואד) והרס אכזרי ברוב הבתים שהצבא נכנס אליהם. גרוע מזה, הצבא החל במשך הפלישה הראשונה לסלול כביש חדש על אדמות המקומיים (מדובר בלמעלה מ-50 דונם גזולים!) לטובת חיבור בין איתמר להתנחלות הסמוכה יצהר.

עם זאת, הפעם זה היה שונה. המטרה של החיילים בליל אמש הייתה ביתה ומשפחתה של אלחאג'ה פאוזייה מחמוד אחמד עוואד (בת 67). הם הגיעו לביתה אחרי חצות בכוחות גדולים. בני המשפחה ספרו מעל 100 חיילים שרובם היו רעולי פנים, או שפניהם נצבעו בשחור. פאוזייה אומרת שלפחות שלושה מהם היו לבושים בבגדים אזרחיים.

פאוזייה, שמשום מה לא הצליחה להירדם באותו לילה, החליטה להדליק את תנור הפחם הקטן ולהצטרף לבן שלה, חסן. הוא ישב מול המחשב בחדרו של אחיו נוח (הרופא) שנשאר ללילה ברמאללה במסגרת העבודה שלו. נוח הוא רופא שהפך "אגף" מהבית של הוריו גם למעונו האישי וגם לקליניקה שבה הוא מקבל חולים מהכפר ומטפל בהם בחינם. האמא הביאה את התנור לחדרו של נוח והחלה לפטפט עם בנה חסן כאשר לפתע שמעו רעשים חשודים. חסן פתח את החלון לבדוק מהו הרעש הזה בחושך הסגרירי של אפריל. הוא לא הספיק להבין מה קורה בחוץ כשרימון הלם שנזרק לחלון שהוא פתח למחצה התפוצץ ברעש עצום. זה היה הרגע שבו נפרץ חור ברעלת השקט ששררה קודם.

פאוזייה החלה לצעוק ולהתרוצץ מחדר לחדר בכוונה להעיר את בנות המשפחה ששקעו בשינה עמוקה. יותר ויותר רימוני הלם (בדיעבד אספה המשפחה יותר מ-150 כאלה שהיו פזורים בתוך הבית, על הגג ובחצר הקדמית) החלו לנחות על הבית הגדול בזמן שהחיילים צורחים ומצווים על המשפחה לצאת לחצר "מייד!". עד מהרה הפך מטר הצעקות לאורגיה מגוונת של קולות צווחניים ובכי תינוקות. אבי המשפחה, סלים חסן עוואד (בן 80), שהתעורר בינתיים, ניסה לדבר עם החיילים אך הם ציוו עליו לצאת לחצר מהר ככל האפשר יחד עם כל מי שנמצא בבית.

awarta

האבא שחשש לשלומם של בנותיו, ילדיו ונכדיו החל לאסוף את בני ובנות המשפחה שעדיין לבשו בגדי שינה וחלקם לא הספיק לנעול נעליים. לאחר שכולם כבר היו בחוץ החיילים ציוו עליהם לעמוד עם הפנים לקיר עם הידיים מורמות מעלה. קטן כמבוגר. החיילים עצרו מייד את חסן ואחיו סלאח, הרביצו להם קשות והכניסו אותם לג'יפ צבאי שעזב את המקום. החלק הגדול של החיילים נכנס לתוך הבית לערוך חיפוש, בזמן שקומץ חיילים נשאר בחוץ לשמור על שאר בנות המשפחה שקפאו במשך שעתיים שלמות בקור אפריל הפתאומי בחצר ביתן. פאוזייה שלא הייתה מוכנה להשלים עם המצב העגום שבנות משפחתה נקלעו אליו, לא הפסיקה להתווכח עם החיילים ולהפציר בהם לתת למשפחה להיכנס פנימה בגלל הקור. יותר מכל, היא דאגה לילדות הקטנות שלא הפסיקו לבכות. אחד החיילים החליט פתאום (השעה הייתה כמעט 04:00 לפנות בוקר) להכניס את המשפחה הביתה.

 

בנות המשפחה, כ-22 במספר, הוכנסו לחדר האורחים (ששטחו לא עולה על 10 מטרים מרובעים). הדלת נסגרה עליהם וכמה חיילים נעמדו מחוץ לדלת לדאוג שאף אחד לא עוזב את החדר. קולות ההרס בחדרים הסמוכים והקומות השונות נשמעו היטב בחדר האורחים. בנות המשפחה הרגישו חסרות אונים ולא נותר להן אלא להרגיע את הקטנים שביניהן שבנוסף לרגשות האימה והזוועה שחשו היו רעבים.

שהד, נכדתה של פאוזייה, היא בת שנה וחצי. היא לא הפסיקה לבכות כי הרעב השתלט עליה. פאוזייה התחילה לדפוק על הדלת ולקרוא לחיילים. היא התחננה אליהם שירשו למישהי לרדת למטבח בקומה הראשונה כדי להכין בקבוק חלב לילדה. החיילים סירבו! כל התחינות והדרישות של בנות המשפחה לאפשר להן ללכת לשירותים, לקבל מים או להכין אוכל לקטנים נדחו. והן נשארו סגורות בחדר האורחים בלי מים, אוכל ובלי האפשרות ללכת לשירותים עד כמעט לשעה 2 בצהרים אז החיילים ניאותו לעזוב את הבית.

בזמן שהיו עדיין סגורות בחדר האורחים נאלצה פאוזייה להתמודד עם עוד משברים קשים שעוררו אצלה תחושות זעם והתקוממות. נוף, בתה של פאוזייה ואמה של שהד הקטנה ישנה אצלה כשהגיעו החיילים בלילה. נוף לא סתם באה לישון אצל אמא שלה. היא לא רצתה להישאר בבית לבד עם ילדיה הקטנים לאחר שביום ראשון שעבר (10.04.2011) נעצרו בעלה, מאזן ניאז עוואד יחד עם בתו ג'וליא בת ה-16. שני בניה האחרים ג'ורג', בן 21, וחכים, בן 17, נעצרו שבועיים קודם לכן ועדיין מוחזקים במעצר. בשעה שהן היו סגורות במשך כל הבוקר בחדר הקטן נוף לא הרגישה טוב. תקפו אותה כאבי בטן עזים, היא הקיאה דם וסבלה משלשול. כל זה לא שכנע את החיילים לאפשר לה לנסוע לרופא או לבית-החולים בשכם. גם אוכל לבת שלה, שהד,  הם לא הישו לה להכין. מצבה של נוף הלך והחמיר עד שהיא התעלפה. אלחאג'ה פאוזייה התחילה שוב לדפוק על הדלת. "כמעט שברתי את הדלת!" היא סיפרה, כדי לקרוא לחיילים שלא ניאותו להתייחס אליה. היא הורתה לבתה שהרזאד להזמין בכל זאת רופא. שהרזאד עשתה כן. לאחר זמן מה הרופא התקשר וסיפר לה שהחיילים מחוץ לבית לא מרשים לו להיכנס.

פאוזייה, אחוזת זעם, התחילה שוב לצעוק ולקרוא לחיילים עד ששניים מהם נכנסו לחדר ואחד מהם ביקש לבדוק את נוף. כשנשאל אם הוא רופא הוא לא ענה. הוא התקרב לנוף, בדק לה את הדופק ועשה תנועה בידיים (הוא העביר באופן אופקי יד אחת מעל לשנייה) לחייל ששמר על הדלת מבפנים שאי אפשר לעזור לה יותר. כך לפחות הבינו הנוכחים בחדר. זה גרם לבהלה גדולה בקרב בנות המשפחה והן התחילו לבכות ולצרוח עד שאחד החיילים הגיע לחדר והחליט לאפשר לרופא שעמד בחוץ כמעט שעה שלמה להיכנס ולבדוק אותה. הרופא מצדו החליט שצריך להעביר את נוף מייד לבית-החולים.  נוף הועברה לבית החולים יחד עם אחותה זהווא שנמצאת בהיריון (חודש שישי) וסבלה מדימום מסיבי. הזמן שעבר מרגע שנוף התעלפה וזהווא התחילה לדמם עד שהורשה להן לעזוב את החדר ולקבל טיפול רפואי היה כמעט שעתיים.

תשושות מחוסר שינה, פחד, צמא ורעב, הרגישו בנות המשפחה בשעה 2 בצהרים שהרעש בבית הולך ופוחת. בשלב כלשהו, הם הבחינו בשקט מוחלט. פאוזייה החליטה להסתכן. היא פתחה את הדלת והבינה שהחיילים עזבו את הבית. "נלהבת" מההתפתחות "החיובית" היא קראה לכולם לצאת.

השמחה הזאת נמשכה שניות ספורות בלבד. רגשות ההקלה הצנועים הפכו בשניות לגילויי זעם אדירים שמילאו את סמטאות עווארתא בצעקות של משפחת פאוזייה עוואד. החיילים לא השאירו חדר אחד בבית הענק של פאוזייה שלא זרעו בו הרס טוטלי. בכל חדר נגלתה לעיניהן הזועמות של בנות המשפחה תמונה אחידה של ערימות חפצים, ארונות, בגדים, תמונות באמצע כל חדר.

הצעקה הגדולה מכולן בקעה מגרונה של פאוזייה. זה היה כשהבינה שהחיילים שברו לרסיסים את תמונתו הממוסגרת של ג'יברין, בנה השאהיד.

הכותב הוא תחקירן שטח בעמותת רופאים לזכויות אדם

 

תגובות
נושאים: מאמרים

59 תגובות

 1. שבתאי לוי הגיב:

  אכן, פוגרום ציוני, וליל בדולח יהודי, תגובה ציונית הולמת ותג מחיר נאצי וגזעני.
  שבתאי

 2. ק.א. הגיב:

  התארגנות קולקטיבית יהודית, במדינה ששמורה קולקטיבית רק להם, עסוקה בעינוש טירוריסטי-קולקטיבי של קולקטיב אחר בארצו שלו. כל הרעיונות והאמצעים לשם כך מפותחים קולקטיבית במטבחוני מדינה זו ושם הם גם מקבלים הכשר קולקטיבי. כאשר מדינה זו מאבדת לגיטימציה יש לה תוכנית והימור על כל הקופה: לרתום את העולם כולו לעגלתה – המוסרית בעולם – כדי להביא לראיית המוסלמי והאסלם כשורש הטירור והצרות. גם כאן יוכשרו כל התעתועים וכל העינויים כי הבעיה שלנו, כך היא אומרת לעולם ומלואו, היא גם הבעיה שלכם – תנו לנו להראות לכם כיצד מטפלים באופן קולקטיבי בבעיה דמוגרפית זו.
  מי יתן והעולם לא יפול בפח ולא יבלע את התפוח המורעל.

  • עמי כהן הגיב:

   זו דרך אחת לראות את הדברים.
   דרך חליפית היא להתייחס לכך שהיה רצח קולקטיבי של משפחה קולקטיבית שגורר באופן די טיבעי מאמץ לתפוס ולהעניש מי שאחראי לכך. ואגב, אפשר לטמון את הראש בחול ולהאשים בכל את הציונים או היהודים, או אפשר לפקוח עיניים לראות שבאמת בימינו מקור רוב הטירור והאלימות בעולם הוא מקרב העולם הערבי והאיסלמי, וזה כולל כמובן את הטירור והאלימות מהם סובלים מוסלמים וערבים רבים. אתה ואחרים רוצים לחשוב שאם רק תעלם ישראל תיעלם גם האלימות של גורמים אלו (שבחלקה הגדול לא קשורה בשום צורה ואופן לישראל) ואני לא מאחל לכם ולי שיבוא היום ותתבדו בצורה הבוטה ביותר.

   • ק.א. הגיב:

    הטירור הגדול והמשמעותי ביותר זה מה שקרוי ה"מלחמה בטירור". עם תום המלחמה הקרה נותרה אמריקה לבדה בלי אויבים. אם אין יותר איום סובייטי אז חייבים היו למצא איום חדש כדי להפחיד ולזרוע אימה ופחד בציבור. תמיד חייבים שיהיה "איום" אחרת כיצד יצדיקו את הטריליונים שמושקעים בכוח צבאי?
    וכך הם עשו וכך הם עדיין עושים. באופן נוח לישראל – נמצא "הפתרון" בדמות האיסלם. לאחר עשרות שנים של שטיפת מוח הוליוודית – בה מוצגת הקריקטורה של המוסלמי עטוף בלבוש המסורתי עם סכין מעוקלת, הזומם לצאת ממערתו שבמדבריות ערב על גבי גמל דוהר כדי להשתלט על העולם – נוצר מצב בו הזממה האימפריאליסטית מצאה לה פתרון מצויין. לוחמה נגד אויב בלתי מוגדר ואמורפי כזה שמאפשר תימרונים רעיוניים וצבאיים בכל מקום ולתקופה בלתי מוגבלת. ממש אוצר בלום של אופקים אימפריאליסטיים שטרם נודעו וטרם נוצלו. בעזרתו של פחד מהאסלם בליבו של הציבור, שמשודרג באופן קבוע בשיטות תעמולה ולוחמה פסיכולוגית, ניתן יהיה לתרץ את ההשקעה העצומה בכיוונים הללו. ניתן יהיה להרחיב את הדומינציה והטירוריזם הכלכלי האימפריאליסטי. ניתן יהיה להגיע למה שהם קוראים: Full Spectrum Control כלומר ה"מלחמה בטירור" היא טריק מלוכלך. האויב האמיתי נשאר רוסיה וסין. בעזרת המלחמה בטירור – השקר הנאצי הזה – אפשר להמשיך באורגיית הכוח והברבריות תחת כיסוי של לוחמה בטירור והומניזם. ישראל – מקור לא אכזב של תעמולה אנטי מוסלמית – מנצלת ומנוצלת.
    היא מנצלת את המצב כאשר כוחות מערביים שולחים את בניהם למות בשביל מלחמות שקר באויביה.
    והיא מנוצלת מכיוון שהיא מרחיקה את עצמה ממצב של שלום עד כדי כך שכבר ממש אינה חפצה בו.
    ישראל שיעבדה את עצמה למצב בו היא "מרותקת לבסיס" באופן קבוע. וברגע שיאבד למערב התחביב בעיסוק עם מוסלמים הוא עלול לעבור לעיסוק ביהודים… לא חבל??…

    • עמי כהן הגיב:

     כמובן, הכל שקר, הכל קונספירציה אמפיראליסטית מרושעת (שלא לומר-"נאצית")
     אין טרור איסלמיסטי, 9.11, 7.7 ושאר ירקות היו בסך הכל מזימות מתוחכמות של המוסד ו/או הסי אי איי ורצח משפחת פוגל הוצע בכלל בידי פועל תאילנדי או שכן מההתנחלות.
     לא נמאס לטמון הראש בחול? מרוב תיאוריות ניאו מרקסיסטיות מתחכמות כבר בלתי אפשר להביט במציאות נכוחה ולהבין התרחשויות פשוטות?
     ונקודה לידיעתך-בתור מישהו שחי בארה"ב ועוקב אחרי הלכי הרוח כאן, דע לך שדווקא רבים בארה,ב, ובחוגי הימין דווקא, קצו במעורבות צבאית אמריקאית בעולם ויוצאת מהם ביקורת קשה על המעורבות האחרונה במשבר בלוב. אתה מבין, ארה"ב בגרעון עצום והההוצאות הביטחוניות מביאות אותה לפשיטת רגל.
     ולבסוף, אי אפשר בלי נקודה מאוד מעניינת בסיפא של דברייך-אתה בעצם מודה שיש סכנת אנטישמיות בעולם, פשוט כרגע עסוקים עם המוסלמים…..האם גם בארזים נפלה השלהבת, הגם אתה בפרנואידים וקורבנות שטיפת מח החינוך הציוני, רחמנא לצילן?

     • ק.א. הגיב:

      "כמובן, הכל שקר"…?
      בגדול כן.
      הכל (כמעט) הוא אכן שקר. נראה לך שאובמה מוציא מילת אמת מהפה שלו? פה ושם אולי נפלט לו אבל כעקרון השקר הפך לאמת בחליפה. רק זה לא נעים לנו לחשוב ככה. זה נעים לנו ונוח לחשוב שהכל פחות או יותר תקין מסביב. אבל אובמה הרי הבטיח צ"יינג'..
      והנה אתה מגלה לנו עכשיו (את "הסוד") שהעסק בעצם בפשיטת רגל…הכיצד? מה עם החלום האמריקאי? הייתכן שהכל היה שקר?
      הכל היה כל כך נעים – מה קרה פתאום? האם זה האיסלם?…האם זה "ציר הרשע" (ביטוי של דייויד פרום)…?

      אז מי משנינו כאן המאמין לקונספירציות? מי כאן עם הראש בחול?
      האם זהו האיסלם שזומם? או שאולי לזמום זה תחביב של מישהו אחר?

      "מזימות מתוחכמות"
      9.11 הפרטים שם אינם ברורים אבל את האמת על האירוע הזה טרם שמענו. וכי למה ומדוע שאאמין לבלייר ובוש? האמת לאמיתה שמאד הייתי רוצה להאמין להם – אבל ביני לבין עצמי אינני יכול. אגב, לא ערכתי סקר בנושא אבל להערכתי רוב הציבור (ולא רק באמריקה) חש שמשהו שם מסריח ושכל הסיפורים על נשק להשמדה המונית – הכל היה שקר מהיסוד. והעיקר הוא שהשקרים ממשיכים כל הדרך ללוב..

      "ולבסוף, אי אפשר בלי נקודה מאוד מעניינת"
      כמובן שזה נקודה מאד מאד מאד מעניינת..אתה באמת ציוני גמור. כיום רוב האנטישמיות היא למעשה 'אנטי' מדיניותה של ישראל.
      הציונות מאז ומעולם ראתה בעולם הלא-יהודי אנטישמי (פר-הגדרה).
      לכן מבחינת הציונות אין "סכנת אנטישמיות" שכן האנטישמיות היא עובדה קיימת, ונצחית – כל עוד יש גויים. לכן שפוסקים סימניה של האנטישמיות הם אינם חדלים מלעודד ולעשות רעש וצילצולים כדי שסימנים אלה יתחדשו במהרה. אם האנטישמיות היא התירוץ של הציונות אז אסור לשקוט ולנוח כשהתופעה אובדת. לשם כך הלא הקימו את הליגה נגד השמצה ושמו שם אדם כאברהם פוקסמן בראש המצעד.

    • עמי כהן הגיב:

     אז אין טרור איסלמי? כל אלפי ההרוגים מדי שנה מפיגועי טרור בשם האיסלם במזרח התיכון, ברוסיה, באירופה, באפריקה ובארה"ב זאת המצאה?
     התמיכה הרבה שיש בעולם האיסלמי (כולל באירופה לפי סקרים שונים שנעשו בקרב המוסלמים שם) באל קעידה ובפיגועי התאבדות היא המצאה ציונית? מילא לומר שזו תופעה שהיא תגובה לאימפריליזם הנורא, אבל אתה באמת באמת לא רואה את עצם קיומה של הבעיה של טירור איסלמי?
     זה מזכיר לי דיון בפורום אחר עם מאן דהו שטען בתוקף שמעולם לא היו דינוזאורים ושמדובר בהמצאה של מדענים רודפי פירסום ואנטי דתיים. למען האמת, לו לפחות היו כמה טיעונים מבוססי עובדות מוצקות.
     ואגב, הצינות לא ראתה בעולם הלא-יהודי אנטישמי בהגדרה, הציונות באה בתגובה לאנטישמיות המאד ממשית שהייתה בעולם הלא היהודי, ושעדיין קיימת במידה זו או אחרת, תלוי במקום. לטעון שהאנטישמיות של היום היא בעצם התנגדות לישראל זאת בדיחה לא מצחיקה במיוחד. הטיעונים של ה"אנטי-ציוניים" זהים לאלו של האנטישמיים הקלאסיים ולא פעם באים מאנשים שבעב רהלא רחוק לא הייתה להם בעיה להגדיר עצמ גזענים ואנטשימיים, כשזה היה לגיטימי, ודייויד דיוק הוא דוגמא מצוינת. מעבר לכך, ה"אנטי-ציונים" מתנכלים פעמים רבות ליהודים בכלל, גם אם מדובר ביהודים ללא כל זיקה לישראל משום סוג שהוא. אני מקווה שזה בלתי לגיטמי בעינייך, בדיוק כפי שבלתי לגיטמי בעינייך לתקוף מוסלמי באשר הוא מוסלמי בגלל המעורבות הגבוהה של מוסלמים בפעולות טירור ברחבי העולם. אותו מעורבות שאתה מצליח להכחיש.
     ומשהו לסיום-מילא האויב האמיתי הוא סין, אבל רוסיה? רוסיה???
     איזה מין אויב היא רוסיה? הרי היא מזמן לא יריב אידיאולוגי ובוודאי לא יריב כלכלי. היריבים של ארה"ב כיום הם סין (ולא הייתי קורא "אויב" למי שמחזיק את הכלכלה האמריקאית), הודו, האיחוד האירופאי ויפאן. אלו הם המדינות שמהוות איום אמיתי על העוצמה של ארה"ב שהיא ביסודה עוצמה כלכלית-תעשייתית. דומה שאתה תקוע קימעה השנות השמונים המוקדמות.

   • "מאמץ" הגיב:

    רק כשהנרצחים הם יהודים

    http://idanlandau.com/2011/03/14/lost-memories-from-itamar/

  • ידיד הגיב:

   אכן, ניתוח מעמיק ונוקב. מי יתן והעולם, זה התם והזך, ישמע בקולך ולא יתפתה למזימות הציוניות.

 3. ע"ש הגיב:

  גועל נפש. בזה עוסק הצבא המוסרי ביותר בעולם.
  ומגעיל אותי שהוא עושה זאת בשמי. בהסתר פנים כמו שודדי בנקים ופושעים אחרים.

 4. הנרי הגיב:

  ושנית התיאור המדוקדק מעלה צימרור בגבי … "ההתעללות" הנוראית שעברה המשפחה.. ממש זוועה
  איך שחטו את התינקות הפעוטה , איך דקרו את שני האחים שלה בלמעלה ב 40 דקירות בגופם הקטן ואיך שחטו את אימם ואת אביהם במיטה… אה סליחה !!!!!
  זה לא הם … ה אימא הגדולה של הכפר זעקה זעקות של שבר על כך ששברו וניפצו את תמונת "השהאיד" בנה העולל הקטן והתמים ג'יברין פאוזייה שלא רק שהיה טרוריסט מוצהר אלה גם אקטיביסט פלסטינאי קיצוני
  המאמר למעלה נגוע בצורה מחליאה בכול קליאשה אפשרית וכולל אינספור תיאורים על "אכזריות" החיילים הישראלים
  אבל אם אתם מפרידים את המאמר מהמלל המיותר , המקושט והצבעוני שנכתב כאן אתם מבינים כי היה כאן חיפוש בבית שכנראה מידע מודעיני מוצק {2 אנשי שב"כ זה מידע מודעיני רציני} הביא את החיפוש

  אני חוזר ואומר
  הסיפור הזה יתפוצץ לכם בפנים שתבינו שהרוצח של משפחת פוגל לא רק שיצא מהכפר אלא קיבל עזרה מכול אותם "אנשים טובים "
  מבחינתי ומבחינת כלל עם ישראל
  המרחם על אכזרים…

 5. לאדון חמיס, הגיב:

  תיהיה פרודקיבי,מאיזה צבא צריך ללמוד איך להתנהג בכפר עויין?
  אמריקאי?רוסי?סיני? בריטי? סורי? בנגלדשי?

 6. הנרי הגיב:

  השב"כ עצר שניים מתושבי הכפר עוורתא, שהודו בחקירתם כי ביצעו את הפיגוע באיתמר, בו נרצחו 5 מבני משפחת פוגל. "אין הבחנה בין תינוקת למבוגר – שניהם יהודים", אמרו בחקירה

 7. ליאור הגיב:

  לפני זמן קצר פורסמו שמות החשודים שהודו בטבח: חכים ואמג'ד עוואד שמוזכרים כאן בכתבה.

 8. סתם אחד שכואב הגיב:

  עכשיו פורסם , חכים עוואד שמוזכר בכתבה הנכד של חג'א פאוזיה רצח תינוקת קטנה בדם קר , אני איש שמאל ציוני הייתי איתכם אנשי חד"ש ביחד בהרבה הפגנות, אני איתכם גמרתי לא אהיה בהפגנה אחת שאתם נוכחים, יש גם גבול להזדהות עם מעשי ברבריות הנעשים על ידי הצד הפלשתינאי. יש כאן מקום לפתיחת דיון עד כמה מותרת שנאה עצמית בשמאל הישראלי.

 9. 100% הצלחה מובטחת במניעת הרצח הבא !!! הגיב:

  סילוק המתנחלים הקיצוניים מהגדה יעזור! התוצאה של ענישת כל תושבי עוורתא ידועה ומוכרת. זו תחזור ותנקום במתנחבלים בריבית דריבית. גם הממשלה הרי יודעת שכל עוד שגזלנים "יהודים" שהם עובדי אלילים נשלחים לגדה כדי לשדוד את אדמת התושבים הפלסטינים – בתמיכת נהנתניהו קלינטון ואובמה – הנקמות לא ייפסקו.

  • למערכת הגיב:

   כתבתי תגובה לתגובה המחליאה הזו. התוצאה – התגובה שלי נמחקה. מכיוון שהתגובה שלי היתה מורכבת מעובדות – הקשר בין חאג' אמין אל חוסיני לנאצים, הקבלה בין היודנריין הגרמני לזה של תגובה זו וכו' לא ברור למה אתר שמתימר להסתמך על ההיסטוריה (מרכסיסטי ) מוחק תגובות עם עובדות שאפילו לא משוות באופן מפורש בין השמאל החום לנאצים (למרות שיש מקום להשואה כזו) ואינו מוחק כתבות/תגובות שמשוות את צה"ל לנאצים בתור גידוף ללא כל סימוכין עובדתיים. יכול להיות שזה ממש לא מרכסיסטי להעליב פלשתינים?

  • בעז הגיב:

   למי שעוד לא הבין – ארץ ישראל נמצאת תחת כיבוש מוסלמי כבר משנת 639 לספירה, עם כל ההשלכות של "דאר א איסלאם"= בית באיסלאם שקובע שכל מה שהיה פעם מוסלמי – כזה ישאר ואין לאף אחד רשות לשנות את האכסיומה הזו, הגי'האד הוא אמצעי לשימור התופעה ומותר בו הכל – לשקר, להרוג ומה לא – הכל כשר, חבל שיהודים ניגררים לשקר הערבי ועוד יותר עצוב שמשתפים איתו פעולה.

 10. הנרי הגיב:

  מפקד חטיבת שומרון, אל"מ נמרוד אלוני, התייחס בצהריים (ראשון) לפענוח הרצח באיתמר. אלוני אמר כי "תפיסת המחבלים מוכיחה כי צה"ל יעשה כל שנדרש על מנת לתפוס את כל מי שפוגע בישראלים. לא ניתן שאנשים מהסוג הזה יסתובבו חופשי". אלוני סיפר עוד כי במהלך החודש האחרון בוצעו עשרות פשיטות בכפר עוורתא, עד שנתפסו הרוצחים על ידי יחידת דובדבן. "הפיגוע מראה כי קיימת מוטיבציה בקרב ארגוני טרור לבצע פיגועים, כדוגמת הרצח האכזרי, וכי הדבר לא ירד מהפרק. אנחנו יודעים שלא ניתן לנחם את המשפחות על הכאב הכבד, אך המאמצים לתפוס את הרוצחים ולהביא אותם לדין הם אולי תרומה קטנה לנחמה שהם אינם מסתובבים חופשי".

  שימו לב עשרות פשיטות בכפר שהובילו !!!! הובילו למציאת היצורים הנאלחים שנכנסים בלילה ושוחטים ילדה קטנה

  וכן לכול הסמולנים המתלהמים באתר{ממש כמו הימנים …} להוריד 10 טון פצצה על בית שיושב בו מחבל הוא לא להכנס באישון לילה ולחתוך לילדה קטנה את הצואר … יש ויש
  כמו שיש ימין יש שמאל
  הפשיטות היו מוצדקות !!! מוצדקות למציאת הרוצח השפל בדיוק ידידי הנכבדים כמו הפשיטות שנערכות ממש בשעות אלו על בתים של פעילי "גמעלה אל אללה או משהו שכזה" ברצועה ששחטו את האיטלקי
  אז למה שמה אף אחד לא שולח "דו"ח חריף " על איך שהחמאס הוציא את ג'מילה הקטנה ממיטתה בלילה והוריד לה כאפה ?
  למה לא מספרה את סיפורה של "אום זלזל" מחמולת ""רחםעליאניערבי" שבנה ה"שאהיד" שנהרג בקרב אל מול החמאס לפני כשנה בהפגנת אקטיביות אמיצה …
  בקיצור
  צבועים בצורה מגעילה מסואבת ופשוט עצובה {אני יכול להשתמש במילים שלי להביע את רגשותי } אבל האתר לא יפרסם תגובה זו ….

  • ק.א. הגיב:

   מברוק! סוף סוף יצא לך המילה: סמולנים.
   כנראה שרצית להשתמש בביטוי זמן רב והתאפקת במאמץ ניכר.

   אם (לדעת הצבא המוסרי בעולם) יצאו משם מפלצות הרי שהן נולדו במציאות מפלצתית.
   במציאות שהיא מפלצתית גדלות באופן טבעי מפלצות. וכי מה רצית שיגדל שם? מלפפונים?

   והאנשים שיוצרים עשרות שנים, בכוח צבאי, מציאות מפלצתית זו – הם מסתובבים חופשי (במלונות פאר).

   ועל המעונים והמושפלים לאסוף את עצמם מחדש יום יום בין מטר הכדורים והזרחן ולשמור על צלם אנוש. לעמוד על חורבות בתיהם לקבור את אחיהם וקרוביהם פעמיים ביום ולהשאר שפויים. כמה משפחות יש שם בלי קרבנות? את כמות הסבל והתסכול שנזרע שם במשך השנים אין לדעת אך אפשר ללא קושי להבין שמדובר במציאות גיהנומית לחלוטין. ועל זה אחראית ממשלת ישראל.

   • דינו הגיב:

    לקורא אנגלי:
    יש גבול לכל דבר. אתה משמיץ, מחרף ומגדף את הימין, את הציונים ואת האמריקאים.
    והנה זה אומר "סמולנים" ואתה קופץ כנשוך נחש.
    מסתבר שבמבחינתך "סמולנים" יותר חמור מ"פאקינג ג'ו "למשל (אמירה עליה הגנת בעוז).

    טוב, הלאה: אני לא יודע על איזה "מטר כדורי זרחן" אתה מדבר, שכן אין דבר כזה "כדור זרחן",
    אז כנראה הרזומה הצבאי שלך לא מי-יודע-כמה (סיבה לגאווה??) ולכן אתה גם לא יודע כיצד מתנהג הצבא בשטחים. אם אתה ניזון רק ממאמרים כמו זה להלן אז אני לא מתפלא שאתה מדמיין "מטר כדורי זרחן".

    לגבי אותם רוצחים: ישנם אנשים מסויימים שאלימות הטבועה בהם היא אינהרנטית, והם יכולים להיום יהודים, פלסטינים או נורבגים. עובדה היא שגם במושגים של הטרור הפלסטיני – הרצח באיתמר הוא יוצא דופן. אין שום דרך לתרץ מעשה כזה, מדובר ברוצחים שפלים הראויים להימצא מאחורי סורג ובריח לכל ימי חייהם. לכן תחריש רגע בבקשה בענייני "מציאות גיהנומית" ותגיד תודה לצה"ל ולשב"כ שתפסו אותם..

    לגבי נקודה שהעלית בתגובך הקודמת:
    האמירה "כיום רוב האנטישמיות היא למעשה 'אנטי' מדיניותה של ישראל" היא שטות. עובדה היא שהאנטישמיות היתה קיימת עוד לפני 48 בצורה מאסיבית, ותשאל את עצמך בצורה רצינית לאן היא נעלמה והאם בכלל נעלמה??
    ובכן, היא לא נעלמה אלא רק קיבלה כסות אנטי-ישראלית. מועצת האו"ם לזכויות האדם היא דוגמה מצויינת לכך, כאשר הסיכסוך הישראלי-פלסטיני מקבל שם תשומת לב גבוהה בהרבה מאשר חומרתו לעומת מקומות אחרים של כיבוש ומשבר. ואיזו סיבה יש לזה מלבד התמקדות הישראל כמדינת העם היהודי דווקא?
    יש לי תחושה עמומה שאם ישראל היתה עוד מדינה ערבית הכובשת חבל ארץ ערבי אחר – אזי מקומו בסדר היום של העולם היה נמוך הרבה יותר.

    לא הצלחת שלא לשרבב את לוב לתגובתך ("והעיקר הוא שהשקרים ממשיכים כל הדרך ללוב") וזה כנראה עניין פבלובי.
    עד עכשיו לא הצלחת להוכיח דבר וחצי דבר לגבי שקרים של המערב בעניין לוב או אינטרס כלשהו שהביא את ארה"ב להצטרף לתקיפות, מלבד דוגמאות מהעבר ותיאוריות בגרוש על מלחמת אזרחים "לגיטימית". אין לך שום חידוש בנושא ולכן עצתי לך לרדת מהעניין עד שקדאפי ירד מכסאו, אם ירצה השם, ואז תתגלה לך ולנו כל האמת.
    בינתיים אין לך שום אפשרות לומר "שקר" בהקשר הזה מפני שאתה מתבסס על לא כלום.

 11. ובנתיים... הגיב:

  שני צעירים מעוותרה הודו ברצח המשפחה, מסתבר שהם קיבלו סיוע נרחב בעוורתא גם בהעלמת הראיות וגם בהסתרת הנשקים הגנובים. ואם לא די בזה על מנת להאיר את המאמר דלעיל באור מופלא. הרי שהרוצחים הם בני משפחת עוואד והסייענים הם בני משפחת עוואד. כן אותה משפחת עוואד שעליה מקונן כותב המאמר.

  הנרי מסתבר צדק יותר מאשר תאר לעצמו.

 12. מיכה הגיב:

  פגעו בתמונות בנה השהאיד ?!

  ממש נאצים !

  סמיח, דמעות התנין שלך מרטיבות לי את המסך.

 13. יניב הגיב:

  אני קורא את המאמר הזה קצת באיחור.
  היום פרסמו את שמות הרוצחים ומתברר שאותה משפחה תמימה הוציאה מתוכה שתי מפלצות אדם ששחטו תינוקת קטנה כי בכתה.
  העיקר כל התגובות המתלהמות פה על "אכזריותו" של הכובש הציוני.
  מדינה חפצת חיים הייתה משטחת ממזמן את כל הכפר.

  רק לשם ההוגנות,
  היה צריך לעשות את אותו דבר גם לקרית ארבע אחרי מקרה ברוך גולדשטיין.
  יש דברים שאסור לעבור עליהם לסדר היום.

 14. תתנצלו הגיב:

  היום פורסם ששני הרוצחים הנאלחים הגיעו מהמשפחה המסכנה והנעלבת הזו. נדמה לי שמגיעה לצה"ל התנצלות גדולה על ההכפשות בשני המאמרים. מסתבר שלא סתם נכנסו לבית הזה אלא משום ששנים מבני המשפחה הם רוצחים מתועבים. מה אני מדבר. התנצלות בגלל שצה"ל תפס את החלאות? להיפך, זו סיבה לשפוך עוד קללות על ראש החילים שהצליחו ברוב חוצפתם לתפוס שני חסידי זכויות אדם פלשתינים שבאומץ וגבורה הצליחו להשמיד חילת מנוולת בת 3 חדשים. ברור לי גם שהתגובה הזו לא תפורסם כי באתר הזה מותר לפרסם רק תגובות שמהללות רצח יהודים גם אם הם בני חמש שנים או שלשה חדשים.

 15. שום בצל הגיב:

  פשוט לא להאמין כיצד צה"ל נתפס כאוסף של קלגסים נאצים גזעניים,
  ואילו כלפי הרוצחים הפלסטיניים ישנה הבנה מעמיקה, על גבול הצדקה וסולידריות, ממש על תפר דק.
  הררים של מאמרים כנגד המתנחלים, בתיאורים הלקוחים מאוצר המילים ה(אנטי)נאצי,
  נראים פשוט חוורים, לא רלוונטיים, מול המציאות של רצח אכזרי, שללא שום צל של ספק, זוכה לתמיכה רחבה ברחוב הערבי בפלסטין ומחוצה לה.

  לא שיש במעשים אלו להצדיק נישול של פלסטינים, ושלילת זכויותיהם, או הקמת ההתנחלויות הלא חוקיות. אבל במראה מעט אובייקטיבי, נראה שהשיח האנטי ציוני הולך יד ביד,אם לא מגבה גיבוי של ממש, מעשי רצח שכאלו.

  ועוד מטיפים לנו למדינה אחת רב לאומית (או נטולת לאומיות, אם יש דבר שכזה).

 16. חשוב לדווח על זה הגיב:

  לא ממש מזדהה עם משפחות של שהידים אבל עדויות כאלה חשובות בלי קשר לימין ושמאל.שנדע איזו מפלצתיות מלחמה מוציאה מאנשים.אין יותר מדי צדיקים במדינה הזאת והרוצחים של המשפחה מאיתמר שיצאו מהכפר שבו קרו הדברים המתוארים כאן לא טובים יותר במאום מהחיילים שביצעו את הפשיטות האלה.

  • הנרי הגיב:

   גם באתר שמאלי שמהווה ציון דרך בכול הקשור לזהות ישראלית או חופש הדיבור יש גבולות
   אז אני מבקש שתשתמש בשלך
   השוואת חיילי צה״ל ליצורי דמוי אנוש מבחילים שרצחו את הדס פוגל יש גבול
   וכמו שאנחנו (הימין הבזוי באתר זה) תמיד נשמור על לשוננו ואף פעם לא משווה אותכם בוא נאמר למפלגה השמאלית בקמבודיה בתחילת שנות השבעים אני מבקש ממך….. תירגע

  • דוד עציון הגיב:

   גם אם, לשיטתך, החיילים התנהגו בברוטאליות והרסו ציוד בכפר – זה על אותה רמה כמו רצח תינוקת בסכין?

 17. דמוקרט הגיב:

  לתתנצלו: אם חכים החשוד ברצח נמצא כבר שבועיים במעצר, למה בדיוק היה צריך למנוע ממישהי שהיא קרובת משפחתו להגיע לבית חולים? מה שעולה מהכתבה הוא התנהלות חקירה אלימה מתעללת ונטולת הצדקה. למצוא את האחראים לטבח זה חיוני, אבל יש דרכים לעשות את זה, ועל רציחות שבוצעות ע"י יהודים אף אחד לא מעיז לחקור ככה.

  • לדמוקרט הגיב:

   יכול להיות שיש שותפים? מסייעים לפני ואחרי וגם אותם צריך למצוא. מענין גם הנסיון להתעלם מהרצח ולהשוות בין עלבון המשפחה לרצח חמישה אזרחים. על פחות מזה עלובי נפש באתר קראו לחילי צה"ל נאצים וקראו להעמיד אותם לדין על פשעי מלחמה. אבל פלשתיני פושע מלחמה? לא יתכן. ברור גם שיש מקום להשואה בין התנהגות לא הולמת (נניח) של חילים לבין רצח של תינוקת בת שלושה חדשים. מה אני מדבר על השוואה. ברור שהעלבון חמור יותר. הרי היא היתה בסך הכל מתנחלת קולוניאליסטית פושעת מלחמה בפוטנציה שמצוה להשמיד אותה בשם הצדק וזכויות האדם.

  • עמי כהן הגיב:

   זה שיש חשוד במעצר, לא אומר שהסתיימה החקירה, רחוק מזה. ולגבי אופן ביצוע חקירות רצח על ידי יהודים-תתפלא. לא שאני מצדיק חקירות "אלימות" (לא שמתי לב שהייתה כאן איזו אלימות גופנית של ממש) אבל חקירות קשות מתבצעות גם כלפי אזרחים ישראלים יהודיים. ובמקרה, יש לי ידיעה אישית בנידון מעבודת התנדבות שעשיתי בזמנו.

   • "ידע אישי" הגיב:

    גם בישראל נרצחה משפחה שלימה (אחת שאני זוכר), אבל לא הוטל עוצר על כפר שלם, לא על שכונה שלימה ואפילו לא על בנין אחד. לא נזרקו רימוני הלם לבתים, לא נעצרו מאות אנשים באישון לילה תוך אלימות והטלת אימה על ילדים נשים וזקנים ולא נשברו רהיטים והושחת רכוש.
    אבל אולי לצבוע הזה יש ידיעה אישית מעבודת התנדבות שלא ידועה לאף אחד (שלא התנדב…)

 18. מיכה הגיב:

  אדון או גברת "חשוב לדווח על זה"

  "……והרוצחים של המשפחה מאיתמר שיצאו מהכפר שבו קרו הדברים המתוארים כאן לא טובים יותר במאום מהחיילים שביצעו את הפשיטות האלה"

  השתבשה עליך דעתך או שיש איזשהו הסבר הגיוני לדברים שכתבת ?

 19. סמיח ג'ברין הגיב:

  איפה ההתנצלות הרשמית שלך לצה"ל והגינוי שלך לאותה משפחת רוצחים שבכתבה???
  למקרה שלא ידעת – שלא רצית לדעת – גם האבא באותה משפחה רצח את בת דודתו ושרף את גופתה, גם הדוד נעצר על פעילות טרור. ועוד 6 מבני המשפחה שהוזכרו נעצרו גם הם על סיוע לרוצחים הללו.
  מנוול בן מנוולים. (הם ואתה).

 20. הלל הגיב:

  ובינתיים, מסתבר שהאבא של אחד הצדיקים ישב בכלא הרשות הפלסטינית על מעורבות ברצח בת-דודו "על רקע כבוד המשפחה".

  אין מה לדבר, התפוח לא נופל רחוק מהעץ, והמדובר במשפחה עם כבוד, שיודעת שבשביל כבוד צריך לעבוד. האבא הביא כבוד קטן, והבן כבוד גדול. מה שחסר לנו בתמונה המלבבת (חוץ מהתמונה של השהיד, ששברו החיילים, זאת אומרת) זה כפיים וצהלולים מבנות המשפחה הגאות: הסבתא הגדולה אלחאג'ה פאוזיה כבר הוכיחה שיש לה ריאות בריאות, ושאר הנשים הראו כשרון משחק לא מבוטל. יאללה, קדימה לכוכב נולד הפלסטיני.

  ובינתיים, מסתבר שהחמולה שייכת לחזית העממית. זה לא ארגון סוציאליסטי, עלק?

  האם לדעתכם בני המשפחה כשלו בישום העקרונות המהפכניים, או שמא שעטנז של סוציאליזם עם לאומנות ערבית דינו בהכרח להשריץ מוטציות כגון אלו, ובני משפחת עוואד מייצגים את הכלל ולא את היוצא מהכלל?

 21. כיבוש גורר דיכוי, טירור וטירור נגדי הגיב:

  זה כל הסיפור. הוא מוכר כאן ובכל מקום שהקולוניאליזם פעל.
  שוד אדמות, הריסת בתים, עקירת עצים, גירוש, זו מלחמה נגד אזרחים חסרי מגן.
  התוצאות המזוויעות לא יכולות להיות אחרות וינוצלו להגברת הדיכוי והשוד.
  זו פרקטיקה קולוניאלית מוכרת שלא שונה כאן מבמקומות אחרים.
  נ.ב
  אף אחד כאן לא זוכר שלפני שנה נהרגו באוורתא שני נערים שאספו גרוטאות בערימות זבל משום "שתקפו חיילים בבקבוק"….
  הפלסטינים טוענים שבכלל השניים נרצחו ע"י מתנחל מאיתמר וכל הסיפור על תקיפת חיילים בא לחפות על הרוצח.

 22. בטטה הגיב:

  לצערנו מה שקרה באיתמר-עורתא מזכיר לי את מה שאירע בקניה,אלג'יריה וקונגו לפני 50-60 שנה.

  גם שם שלטון קולוניאלי מתנחל וברוטלי עמד מול אוכלוסיית ילידים מתקוממת שלא בחלה באמצעים.

  שם זה נגמר בסיום הכיבוש ומנוסת המתנחלים והקמת מדינה עצמאית לא בדיוק מופת ואור לעמים.

  גם בפלסטין זה ייגמר ככה השאלה כמה דם יישפך בדרך לשם. לא בטוח שפלסטין העצמאית תהיה מדינת מופת אבל זו כבר לחלוטין בעייה שלהם.

  • הנרי הגיב:

   הבריטים חזרו לבריטניה, הבלגים לבלגיה, הצרפתים לצרפת … מה אתה מציע שנחזור??
   ווארשה?

   • "הצעה" הגיב:

    לא, אני מציע שנמשיך להכות באויב…

   • בטטה הגיב:

    לגבולות ה- 4.6.1967 .

    לגבי וורשה הסר דאגה מלבך לא מחכים שם לאף יהודי למרות שיש לא מעט יוצאי פולין שהצטיידו בדרכון פולני כפוליסת ביטוח ליום שהכל יקרוס.

  • עמי כהן הגיב:

   בטטה,
   אופי המדינה הפלסטינית העתידית הוא בהחלט בהחלט בעיה שלנו. בניגוד למצב באלג'יריה או בקונגו, כאן מדובר במדינה שכנה ואת תוצאות מדינות הפנים והחוץ שלה, ישראל תהיה הראשונה לספוג. ותיסלח לי שאני לא מוצא הסבר או נחמה בכך שרציחות מזוויעות בוצעו גם במקומות אחרים-ויש לומר שבדבריך אתה מעליב את המתקוממים בקניה ובקונגו שלא הגיעו לשפל המדרגה שאליו הגיעו הפלסטינים במקרה זה (ובאחרים) למרות שסבלו הרבה הרבה יותר-אין הרבה מקרים של ג'נוסייד דומים למה שעשו הבלגים בקונגו. ויש כמובן את הודו שם איכשהו הצליחו להפטר מהקולניאליזם האנגלי בעיקר דרך אמצעים לא אלימים.

   • אופי ואופי הגיב:

    ואופי המדינה הקולוניאלית הציונית בהחלט בעייה של הפלסטינים
    אז כנראה שהפתרון של קניה וקונגו ששם הזוועות של כאן מחווירים לעומתם (שם הזוועות נעשו בסיטונות וכאן עדיין בקמעונות) יגיע גם לכאן באמצעים של שם או של הודו (אם רוצים להתעלם מהמאבק האלים שנמשך הרבה גם שם).
    ג'נוסייד כמו שעשו הבלגים בקונגו לא נעשה כאן (עדיין?) אבל טיהור אתני נעשה גם נעשה וממשיך. האג'נדה הציונית במובן זה לא השתנתה אלא שהתנאים כבר לא כ"כ טובים.

  • דינו הגיב:

   לבטטה היקר,
   קודם כל חשוב לציין שהקולוניאליזם בקניה, אלג'יריה וכו' היה אכזרי ופטרוני פי כמה מהכיבוש הישראלי ביו"ש. למען ההגינות יש לציין גם שהחמאס עוד לא הגיע לרמה של המאו-מאו למרות שלעיתים ניכר שהיה מאוד רוצה.
   כנראה שהפוליטיקלי-קורקט השולט בעולמנו כיום מכריח את החמאס למתן את פעולותיו כדי "שייראו שאנחנו בני-אדם והציונים – לא". החמאס ושאר המרעין-בישין הטרוריסטי מנסה כבר שנים לרקוד על שתי החתונות הנ"ל, להציג את ישראל כפושע בינ"ל ואילו הוא עצמו כ"פונדמנטליזם מתגונן" או השד יודע איך לקרוא לקוזק הנגזל הזה.

   גם המתנחלים בשני המקרים הם עניין שונה בתכלית משום שכאן עיקר המוטיבציה להתנחלות היא אידאולוגית ולא כלכלית. ברור לי שיש מגיבים כאן שלא יסכימו איתי (אלו שמשוכנעים שהכל נובע מקרימינליות קפיטליסטית), אולם חלק ניכר מהמתנחלים היהודים ביו"ש משוכנעים בלב שלם שמדובר בחלק לגיטימי ממדינת ישראל, לעומתם בעלי החוות הלבנים שהתנחלו באפריקה ממניעים כלכליים גרידא (קולוניאליזם אמיתי, לשם שינוי) – ולהם לא היתה בעיה אידאולוגית להימלט מלבד ההפסד הכספי.

 23. Hagada Webmaster הגיב:

  ערב חג. חופש.
  הניחו למקלדותיכם ולו ליום אחד.

 24. לוובמאסטר הגיב:

  לא נניח עד שתשוחרר פלסטין,אם הערבים נילידים חיים תחת כיבוש לא ננוח ולא נשקוט!!!

 25. דמוקראט בריבוע הגיב:

  נכון הכיבוש אשם בכל אבל מה שמזעזע בכתה זו הצביעות או שמא להגיד התחסדות הגדולה שמתארת את משפחת הצדיקים מעוורתא כמלאכים! עזבו את הצבא והתנצלויות לכאן או לשם! למען אללה או השם השתדלו לצנזר כמו שאתם עושים כאן ללא מעט תגובות או לשנות את נוסח הכתיבה הבכייני יללני סוחט דמעות התנין שלכם.
  אשתדל מאד לא להיתקל בכם בהפגנות השמאל הבאות ההולכות וקטנות תודות לסיועכם בעניין

 26. בן צבי הגיב:

  עד לרגע זה לא מצאה הנהלת האתר לנכון להוציא הודעת גינוי לשני "התחקירים " הן זה והן
  של גנור , זו תעודת עניות למי שמתימר לייצג ערכים הומניים .
  למשפחת הרוצחים אני ממליץ ללמוד את שירו של מני בגר " זה היה ביתי "

 27. ק.א. הגיב:

  אנשי בסדר גמור

  בלילה בלילה
  באין רואה
  לאור ירח חיוור
  יוצאים אנשי בסדר לגן
  לתקוע נודות כחלחלים של סיפוק עצמי
  בגביעי הפרחים

 28. דינו הגיב:

  קורא אנגלי יקירי, אתה מאבד את צלילות דעתך.
  לצערי אין בידי את הכלים המקצועיים בכדי לסווג את הבעיה ולסייע לך.

  • ק.א. לדינו הגיב:

   דינו. אוקיי הגיעה השעה להיפרד יפה לשלום.
   אין לי כוונה לקחת חלק בדיון עמך יותר.
   זו כנראה היתה טעות מצדי להתייחס אליך.
   עם זאת אני מאחל לך רק טוב.

 29. הנרי (אחר) הגיב:

  במה ביקורתית… אז איך זה שהצנזורה כאן עובדת שעות נוספות??? שתי תגובות ענייניות שכתבתי צונזרו. אולי הן היו חריפות ולא ערבות לאוזניים שמאלניות, אבל הכילו תשובה עניינית.

 30. ספי סמואלוב הגיב:

  ערוותא לא תהיה לידיצה וערבים מסרבים להיות יהודים. כלומר, שייגזר עליהם הגורל של יהדות אירופה בזמן מלחמת העולם השנייה. גורל שהבורגנות הציונית הייתה שותפה לו כאשר שתפה פעולה עם הפאשיזם הגרמני הנאצי.

  • דינו הגיב:

   כבר הרבה זמן לא קראתי כאן תגובה כזו קצרה, עם זאת מכילה בתוכה כל-כך הרבה הבלים ורעות רוח.

 31. דמוקראט בריבוע הגיב:

  זכרתי את ההתפלמסות כאן עם פרסום הידיעה כי עונש מוות ייתכן ויוטל על הרוצחים השפלים אמג'ד (ג'ורג') וחכים. אז מה אתם אומרים – להמית אותם או לא?

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים