הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-19 באוקטובר, 2013 17 תגובות

הצעתו של פרופ' שלמה אבינרי ואחרים לארגן מחדש את הביקורים של בני נוער מישראל במחנות ההשמדה באירופה ולפתוח אותם בביקור בגרמניה היא לכאורה הגיונית וסבירה. אין צורך לנמק את הסיבה לשינוי המוצע כיוון שמי שיודע את ההיסטוריה של גרמניה מבין מיד ששם נולד רעיון הנפל של עליונות הגזע הגרמני ושם מקור החלום על כיבוש העולם למען הפשיזם. ובכל זאת נשאלת השאלה מדוע צץ הרעיון הזה רק עכשיו אחרי שנים רבות של טיולים בפולין לבדה. מדוע באים אנשים נבונים כמו אבינרי עם הצעתם רק עכשיו? מדוע לא שקל הממסד עד עתה ברצינות את שינוי הפורמט? איפה היו במשך כל השנים המצדדים בשינוי התוכנית? היסטוריון רציני כמו אבינרי מבין מיד כי יש כאן בעיה. למה ואיך העם הגרמני לא נדרש לארח בביתו צעירים יהודים המבקשים לעמוד על שורשי הזוועה הנאצית? תשובה מלאה ומקיפה תצטרך לחכות עד אשר נבין את המשמעות של "הפטור" הזה לגרמנים ומה מסתתר מאחוריו.

berlin-holocaust-memorialהאנדרטה לזכר יהודי אירופה שנרצחו, ברלין (מקור)

ההיסטוריה המודרנית של הפשיזם

על מנת ללמוד נושא מוכרחים להתחיל בהתחלה. מתי התחילה ההשתוללות של הנאצים? נגד מי? אין ספק שהצעירים הישראלים יופתעו ללמוד בביקור שלהם שהמחנה הריכוז הראשון הוקם בדכאו שבאזור מינכן במארס 1933! צאו ולמדו צעירי ישראל שהראשונים למעצר ורדיפה היו אנשי השמאל ובראשם הקומוניסטים. גם יהודים וגם הומואים היו בין הראשונים לכליאה ולעינויים.

כמעט 10 שנים עברו מהקמת מחנות הריכוז בגרמניה ובין הפעלת מחנות ההשמדה בפולין. הפרק הראשון שיש ללמוד אותו דן בסוגיה: מי עמד וכיצד עמדו במבחן המאבק העקבי נגד החיה הנאצית ותוכניותיה לשלטון עולמי. יסתבר כי לימוד התקופה של עליית הנאציזם תראה שלא היו אלה הציונים והממסד הציוני שהובילו את ההתנגדות. וזאת בלשון המעטה.

ברלין כעיר מקלט…

מסתבר שיש לממסד הציוני סיבה מיוחדת לדאגה. התיכוניסטים המגיעים היום לגרמניה בכלל ולברלין בפרט יוכלו, בהרבה מקרים, לבקר ולהתארח אצל חברים, קרובים ומכרים המשתייכים למושבה הישראלית הצומחת והמתרחבת בארץ זו. לא נעסוק כאן בכל ההיבטים המורכבים של התפתחות המושבה הישראלית בגרמניה. בכל זאת, מאוד סביר להעריך כי בני ישראל הדרים בגרמניה אינם על פי רוב חסידים שוטים של הציונות הקלאסית. הסיפור על שלילת הגלות אינו אמין במיוחד כשהמולדת הציונית הפכה לכלי שרת של אינטרסים זרים. בנסיבות אלה קשה מאוד להישאר נאמנים בכל תנאי להתיישבות בארץ ישראל,כי נצח ישראל כידוע אינו משקר. צעירי ישראל המטיילים עלולים לשמוע דעות מוזרות ומסוכנות על כך שישראל אינה גן עדן ציוני ושהיא אכזבה דווקא את אלה שהאמינו שהיא נועדה לבנות ולהיבנות בה. בברלין אפשר לחוש בכל סימני השאלה לגבי משבר הציונות, משבר מוסרי וחומרי. ישראל,כפי שהיא, אחראית למעשים ולמחדלים המרוקנים אותה מערכים ופוגעים קשות ביכולתה להבטיח שלום וביטחון לבניה. ספק רב אם הגורמים הממסדיים יוכלו להתחמק מהמבחן ההיסטורי: מי התייצב בראש המאבק האנטי-פשיסטי מראשית הדרך. ספק אם הממסד הציוני ישבע נחת מהמפגש בין צערי הארץ שעזבו אותה ובין צעירים הרוצים לדעת את האמת על אובדן הדרך של ישראל.

תקשורת חולנית מספסרת בדם ומבזה צלם אנוש

עובדה היא שקורים דברים איומים בארץ שלנו והאלימות ברחוב ובמשפחה חודרת עמוק-עמוק, ולעיתים מטריפה דעתם של בודדים אשר מבצעים פעולות איומות, כשהאלימות מופנית נגד אלה שהיו אמורים לזכות באהבתם ובהגנתם.

אני מתכוון לאירועים איומים ונוראים שמתרחשים כשאנשים יורדים מהפסים ופוגעים באלה שהם אמורים להגן עליהם ולטפח אותם. מקרים כאלה חוזרים ומתרחשים מדי שבוע. אני מתייחס כאן במיוחד לשני אירועים שהתרחשו לאחרונה ושנסתיימו בקורבנות איומים. במקרה אחד, אישה שמה קץ לחייהם של שני ילדיה. במקרה השני, אב חטף את ילדיו מידי אמם, הוביל אותם למוות והתאבד בעצמו.

אין להתלונן על כך שהדברים מדווחים בתקשורת. רצוי לא לנסות להסתיר עובדות איומות ככל שיהיו מהציבור הרחב. אך יש פער עצום בין דיווח ענייני מצומצם ומרוסן ככל האפשר לבין מה שנעשה במקומותינו לגבי סיקור האירועים והפיכתם המכוונת לסנסציות.

יש לשאול את עצמנו מדוע התקשורת מתאמצת לתאר את הדברים לפרטי פרטיהם ולצבוע אותם בדם. למה היא חוזרת על הדברים שוב ושוב, כאילו יש טעם בסיקור האירוע מכל צדדיו ועל כל היבטיו. מה קובע את רמת הדיווח ואופיו? מהם הסטנדרטים לפרסום הפרטים ודרגת ההתעמקות? בימים האחרונים נאלצנו בעל כורחנו לקרוא כיצד האב החולני והמטורף התנפל על ילדיו וסחב אותם אחד אחד תוך התנגדותם לקצה גג הבניין כשביצע את המעשה האיום והנורא. כמו כן קראנו בהמשכים ובפרטי פרטים בדיוק כיצד האם הבלתי שפויה דקרה את ילדיה למוות.

הכותב סבור שצורת הדיווח שהשתלטה על התקשורת הישראלית היא תוצר ישיר של שיווק זוועות במטרה לרכוש קוראים נוספים, מעין מסע שיווק מורבידי המתבסס על תחרות המספסרת בדם ובסבל לשם הגברת תפוצה ורווחים מפרסום חולני חוזר ונשנה. במקום לדווח את המידע ההכרחי כדי לעקוב אחר האירועים הללו, העיתונות משתוללת במאמץ בלתי פוסק להגביר את התפוצה ולספק את הסקרנות החולנית שקיימת אצל הרבה צרכני תקשורת. ההתנכרות לכל קנה מידה ענייני היא תוצאה של יצר הפרסום למען הגברת התפוצה, והגברת התפוצה בכל תנאי מקובלת כיוון שזו הדרך להגביר את הרווחים של בעלי התקשורת.

מדובר בתופעה מורכבת ויש על פי רוב רקע קשה ומסובך לאירועים. אך הפרסום אינו בא להבהיר ולברר. מה שקורה הוא שתאוות הבצע משתלטת על כל חישוב אחראי וענייני. אין מי שיעצור את ההשתוללות שמתכסה בהנמקה צבועה של "זכות הציבור לדעת" ושל "חופש המידע". אין לאפשר לכתבים, עורכים ומו"לים להסתיר את תאוות הרווחים אחרי שיקולים ענייניים של חופש המידע.

יש לציבור זכות לא לדעת כיצד בדיוק האם הרגה את ילדיה, באיזה מכשיר ואיך הגיבו קורבנותיה. יש לציבור זכות לא לדעת כיצד האבא רדף בגג הבניין אחרי ילדיו להורגם אחד אחד. מידע זה הוצג לא למען שירות האמת אלא למען בצע כסף. הציבור חייב להגיב באומץ ובהחלטיות נגד הסגנון והתוכן רודף הזוועות שהפך להיות מקובל במקומותינו. אלה המעודדים מציצנות חולנית הופכים סבל אנושי לסחורה בשוק. רצוי שהציבור יסתייג מתקשורת כזו כי יש לציבור גם זכות לא לדעת.

הכותב ער לכך שיש כאלה שינסו להרים קול אזעקה כאילו פותחים פתח לצנזורה פוליטית. מבלי להתעלם ממכלול הבעיות משוכנע אני שאפשר וצריך להבחין הבחנה ברורה וחדה בין ספסרות בדם ובסבל של אומללים שנוצרו כצלם האנוש והם בשר מבשרנו, ובין אלה שרוצים להשתיק את קול המאבק על צדק דמוקרטיה ושלום.

תגובות
נושאים: מאמרים

17 תגובות

 1. אלמקייס הגיב:

  אם רוצים ללמד את הנוער הישראלי על הולדת הפאשיזם, צריך לקחת אותו לא לפולין או לגרמניה אלא לוול סטריט. עלייתם של הנאצים לא היתה מתרחשת אלמלא המשבר הגדול של שנת 1929 וקודם לכן, הפיכתה של גרמניה לקולוניה של המעצמות האימפריאליסטית לאחר מלחמת העולם הראשונה. לממסד הציוני שנבנה באמצעות כספים שהוזרמו דרך מערב גרמניה יש אינטרס להשכיח את חלקה של גרמניה, אין זה אומר שהנאציזם הוא באמת "תוצרת גרמניה" בלבד.

  בשיחה עם תושבי ה"מושבה הישראלית בגרמניה" התיכוניסטים ילמדו את אותו הדבר שהם ילמדו בשיחה עם מהגרי עבודה בדרום תל-אביב – אנשים תמיד ירצו להגר להיכן שרמת החיים גבוהה יותר, ואם ישנה הזדמנות להגר הם גם ינצלו אותה.

 2. ק.א. הגיב:

  גרמניה מתחילה לקבל קצת שכל אז כבר צריך להתקיף את צעיריה, ואת שאר העולם במטר של זוועות.
  זו אינה שיטה ציונית בלבד. ה BBC , גם בתוכניותיו המיועדות ל"קהל החושב", כבר איבד את הטעם הטוב ממזמן ונראה כמו גרסה של Ynet . הכל למען הבידור המורבידי-פורנוגרפי ושורת הרווח. הירידה לפרטים בנוגע לזוועות מהממת לרגע (ההופך לרגע מתמשך) את המאזינים והצופים. המחשבה קופאת. בעוד הציבור מעכל לאיטו את ההלם (עד ההלם הבא שמגיע בקרוב) אפשר להמשיך ולמשול מבלי לתת דין וחשבון על מחדלי השעה. טקטיקה של הסחת דעת ומסך עשן. פושעי השלטון מכירים את החומר האנושי ומהנדסים אותו ללא רחמים.

 3. שם נולד רעיון הנפל של עליונות הגזע (הגרמני) הגיב:

  שם נולד רעיון הנפל של עליונות הגזע הגרמני. אצלנו (בתורה) לא כתוב מאומה על עליונות הגזע היהודי, אלא רק עלינו כ"עם הנבחר", כצאצאיו של הזרע – זרע אברם – שלהם, ורק להם הוריש האל הטוב והגזען את מחצית המזרח התיכון.
  מעניין לעניין, ובאותו העניין — קמינר מתנגד ל"שיווק הזוועות במטרה לרכוש קוראים נוספים". הוא צודק. בדיוק מאותה סיבה צריך למחוק מהתורה הרבה "צידוקים" – לחיסול, גירוש וסילוק כל העמים שישבו בארץ כנען. ולא רק לשם שיפוץ ההיסטוריה ותיקון שגיאותיהם של עזרא ונחמיה בספר בראשית, אלא משום ש"הדתיים" (שמאמינים שה' נתן רק לנו את הארץ) משתמשים בו לשם גירוש הפלסטינים
  כ י ו ם — וזה לא טוב בהרבה מעליונות הגזע הארי.

 4. ע.ג. הגיב:

  אנחנו יודעים בדיוק מי לא נאבק באופן עיקבי בחיה הנאצית – הקומוניסטים ורוסיה בראשם לא רק שלא נלחמה בנאצים אלא שהיא כרתה איתם ברית (הסכם מולוטוב ריבנטרופ) ולולא הותקפה על יד הנאצים לא היתה נוקפת אצבע כנגדם כשם שלא השמיעה קול כשהנאצים רצחו את הקומוניסטים בגרמניה. ובענין התקשורת, מי אם לא קומוניסט ותיק יסביר לנו למה לא צריכים לפרסם את האמת. פרבדה תמיד היתה נר לרגליהם של הקומוניסטים.

 5. אולי הגיב:

  לכותב הנכבד
  אם יורשה לי לעדכן אותו בעובדה הבאה:
  היתה זאת יוזמה של ממשלות במספר מדינות בגרמניה להזמין אליה לביקורים של נוער וסטודנטים
  צעירים- מכל העמים שסבלו מהכיבוש הנאצי- למפגשים ופעילויות עם הנוער הגרמני.
  במקביל- אירחו כאן קבוצות של נערים וצעירים גרמנים .( לדרגה כזאת- לא השכילו להגיע מנהלי
  תיירות השואה של משרד החינוך הישראלי).
  היה אפילו רעיון- מצידם של הגרמנים דוקא- לנסות להקים תנוער נוער בינלאומית שתפעל לקידום
  ערכי השלום בעולם.
  היה זה בתחילת שנות ה-70 עוד טרם כוננו יחסים דיפלומטים רשמיים .
  היוזמה היתה לעיתים בניגוד לרוח ששררה בישראל, כמעט במחתרת כי עיקמו כאן את האף
  בסלידה ובקנאות ובקינאה.

  היוזמה היתה רצינית ופעלה משך מספר שנים.
  והיוזמה והראיון אדגיש שוב- באה מהגרמנים, לא מישראל
  תרמו לה וגילו בה עניין- יוצאי פליטים ממרכז אירופה משום שעבור יוצאי פולין נתפסה גרמניה כגורם,ממנו ניתן להוציא הון.ולא שום דבר מעבר לניצול רגשות האשם והחרטה כדי לעשות הון.

  ועוד משהו:
  בתיכון בו התחנכתי- יזם המנהל – קשר הדוק ורציף עם בי"ס בעילבון. מידי סוף שבוע התארחו תלמידים לסירוגין בבתי המשפחות.

 6. אלכס מסיס הגיב:

  אני מקנא בכותבים כמו "עג" היודעים מה היה קורא "לולא"…

 7. לקומוניסטים אין מה להתגאות ב'מאבק האנטי-פאשיסטי', אלא להתבייש בהיסטוריה שלהם הגיב:

  ברפובליקת ויימאר הקומוניסטים פלירטטו עם 'האגף השמאלי' של הנאצים. מנהיגת המ"ק הגרמנית, היהודיה רות פישר, הופיעה באסיפות שלהם והסיתה כמוהם נגד ה-JUDENKAPITAL. אין טעם להכחיש זאת, כי הדברים מתועדים. הקומוניסטים גם שיתפו פעולה עם הנאצים נגד הסוציאל-דמוקראטים שאותם הם השמיצו כ'סוציאל-פאשיסטים'. ב-1932 הם אירגנו יחד עם הנאצים את שביתת עובדי התחבורה בברלין נגד ממשלת פרוסיה הסוציאל-דמוקרטית. גם זה ידוע ומתועד. במל' האזרחים בספרד אירגנו הקומוניסטים מצד אחד בריגדות בי"ל 'נגד הפאשיזם', מצד שני חוליות חיסול של הגפ"או הסובייטי רצחו בחזית ובעורף אנארכיסטים, טרוצקיסטים, פעילי POUM ומתנגדים אחרים של הסטאליניזם ובכך תרמו לניצחון הפאשיזם בספרד. על ברית סטאלין-היטלר ושיתוף הפעולה ההדוק של בריה"מ עם גרמניה הנאצית עד 22.06.1941 כבר דובר כאן רבות. באותו הזמן הקומוניסטים במערב התנגדו לגיוס ולמלחמה נגד הנאציזם וקראו במקום זה ל'שלום', כלומר להשלמה עם היטלר.

 8. עוד על רעיונות של עליונות הגיב:

  אילו היתה סקירת הטעויות הנוראות שעשו קומוניסטים לפני מלחמת העולם השנייה עוזרת לנו במשהו להבנת התנהגות ההנהגה הציונית היום — ניחא — אלא שלא נראה לי שזו כוונת המגיב שדורש שנתבייש בהיסטוריה. ואם כוונתו היתה לעשות לנו "נו-נו-נו" כדי להשתיק את קול המאבק על צדק דמוקרטיה ושלום, נאמר לו "¡No pasarán!" = זה לא יעבור.

  • יודע דבר הגיב:

   סקירת ה'טעויות' הנוראות שעשו הקומוניסטים עוזרת לנו להבין את התנהגות ההנהגה הקומוניסטית שהתוצאה שלה היא פשעים מסמרי שיער, עשרות מיליוני קורבנות וחורבן בקנה מידה עולמי.

   שום 'הנהגה ציונית' לעולם לא תוכל להתקרב לדברים האלה.

 9. ראובן קמינר הגיב:

  http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/russia/3223834/Stalin-planned-to-send-a-million-troops-to-stop-Hitler-if-Britain-and-France-agreed-pact.html

  הלינק הזה רלוונטי לאלה שמאמינים בטעות שהיה קשר רצוף בין הקומוניזם והפשיזם. ההיסטוריה היא של מאבק מתמיד והרואי של הקומוניזם נגד הפשיזם, למעט תקופה קצרה ביותר שעליה מתווכחים עד היום הזה.

 10. קמינר פספס משפט מפתח במאמר הסותר את דברי גנרל הקג"ב שהוא מביא הגיב:

  Professor Donald Cameron Watt, author of How War Came – widely seen as the definitive account of the last 12 months before war began – said the details were new, but said he was sceptical about the claim that they were spelled out during the meetings.

  "There was no mention of this in any of the three contemporaneous diaries, two British and one French – including that of Drax," he said. "I don't myself believe the Russians were serious."

  במילים אחרות, מדובר בסיפורי בדים וב'מסמכים' שהומצאו וזויפו ע"פ 'מיטב המסורת' של התעמולה הקומוניסטית להצדקת ברית-השותפים השודדים-הרוצחים סטאלין והיטלר למלחמה ולהשתלטות משותפת על אירופה.

  ההנהגה הסובייטית הנפשעת בראשות סטאלין שרצחה את צמרת הפיקוד של הצבא האדום לא היתה מסוגלת ביוני 41 להגן על בריה"מ מפני הפלישה הנאצית, והיא אחראית לתבוסות הנוראות ולמיליוני האבדות בצד הסובייטי. רק מלחמת הגבורה של קציני וחיילי הצבא האדום והקורבנות העצומים של עמי בריה"מ ובראש כולם יהודי בריה"מ הגיבורים, והעזרה האדירה שזרמה מארה"ב, הביאו שנה וחצי לאחר מכן למפנה במלחמה.

  • "משפט מפתח" הגיב:

   כמובן אם פרופסור, מכובד ככל שיהיה, מפקפק בפרטים שהתגלו במסמכי הקרמלין אז משפטו הוא המפתח והשאר זיוף עפ"י "מיטב המסורת של התעמולה הקומוניסטית". (המסורת של ארה"ב הדמוקרטית לעומת זאת היא אמת לאמיתה כמו בפרשת הפלישה לעירק למשל).

   לא היינו צריכים לדעת את פרטי המסמכים שנחשפו כי גם בלעדיהם היה ידוע, גם ע"י היסטוריונים מערביים שחקרו את תולדות מלחה"ע השניה שמיום עליית הנאצים לשלטון בגרמניה עשה סטלין מאמצים ליצור ברית אנטי פאשיסטית עם המעצמות אנגליה וצרפת. ההתערבות של ברה"מ במלחמת האזרחים בספרד היתה גם למטרה זו וכדי להפיג את חששות שותפיו, כפי שהוא קיווה, מכוונותיו המהפכניות, הוא טבח במהפכנים המרכסיסטים והאנרכיסטים בספרד.

   "ההנהגה הסובייטית הנפשעת" לא היתה מסוגלת להגן על ברה"מ ביוני 41…
   אלא לאחר שהנאצים כבר עמדו בשערי מוסקבה… כמובן רק בגלל מלחמת הגבורה של קציני וחיילי הצבא האדום ובראשם יהודים (איך אפשר אחרת) שלא היו מסוגלים ביוני 41… ובעזרה האדירה מארה"ב… בעיקר קופסאות בשר ומשאיות סטודיבקר.
   היתר תוצאות התיעוש הנוראיות של סטלין לא נחשבות

   • העובדות חזקות מכל סיפורי התעמולה הקומוניסטית הגיב:

    העובדה שכמעט שנתיים אחרי ברית סטאלין-היטלר הנאצים יכלו לתקוף את בריה"מ בהפתעה מוחלטת ובאין מפריע (הקומוניסטים היו נאמנים לחלוטין לברית עם גרמניה הנאצית, הנאצים היו אלה שבגדו בשותפיהם הקומוניסטים שנתנו בהם אמון עיוור) ולכבוש תוך כ-3 חודשים את רוב חלקה האירופי כשהם משמידים חלק גדול מהצבא האדום מוכיחה את הגיחוך והנלעגות ב'הצעות' הסובייטיות, כביכול, לשלוח 'מיליון חיילים' לגבול גרמניה כדי להרתיע ובשעת הצורך לעצור את היטלר.

    המגיב שמעלי יכול לצחוק כרצונו מתוך בורות מהעזרה האמריקאית העצומה לבריה"מ במלחמה ולהוריד אותה ל'קופסאות בשר' ו'משאיות', בעוד שהיא הקיפה אלפי ורבבות פריטים בכמויות ענק של ציוד צבאי ואזרחי, חימוש, לבוש, מזון ותרופות מכל המינים בגשר ימי בלתי פוסק דרך מורמאנסק – או שמא ניזון הצבא האדום מהתרומות של הפק"פ ואוהדיה בפלסטינה או מהיבולים העלובים של הקולחוזים שרובם אגב נכבשו ונשרפו עם התקדמות הצבא הנאצי. כנ"ל מהגבורה והקורבנות של החיילים והקצינים, והיהודים שביניהם. רק בסטאלינגרד נפלו כמיליון איש מהצד הסובייטי, פי 3 מאשר מהצד הגרמני. העיקר שסטאלין וכנופייתו יוצאים אצלו נקיים וגדולים

    • העובדות חזקות הגיב:

     איך "העובדה שכמעט שנתיים אחרי ברית סטאלין-היטלר… מוכיחה את הגיחוך והנלעגות ב'הצעות' הסובייטיות, כביכול…" איך? לא ברור.
     העובדה היא שהבריטים והצרפתים העדיפו הסכם עם היטלר במינכן על ברית הגנה אפקטיבית עם ברה"מ שהיתה יכולה להרתיע ולפחות למנוע את הסכם ריבנטרוב-מולוטוב.
     הם, הבריטים והצרפתים, לא הופתעו, אך תוך שבועות מעטים נכבשה צרפת הבריטים נסוגו בדונקירק ואח"כ מיון ובצפון אפריקה.
     הנאצים נבלמו פעם ראשוניה במלחמה רק בשערי מוסקבה והמפנה במלחמה הושג אחרי סטלינגרד, זאת טרם "שהפריטים" הגיעו.
     הנצחון במלחמה הושג ע"י הצבא האדום שהיה מורכב מעמי ברה"מ ובראשם סטלין לטוב ולרע (הסוף טוב הכל טוב אומר הפתגם העממי). ארה"ב אמנם סיפקה "פריטים" שלא עלו על 15-10אחוז מצרכי הצבא האדום, בינהם גם אלומיניום לייצור מטוסים, אך הנשק והתחמושת ברובם, אלפי המטוסים, הטנקים, והתותחים יוצרו – בכמות ובאיכות שעברה על תעשיית הנשק הגרמנית המפותחת על מיליוני עובדי הכפייה ששועבדו בה – במפעלים שהוקמו בנחישותו הבלתי מתפשרת של סטלין גם תוך כדי עיוותים ופשעים לא מעטים.

     אכן העובדות חזקות… והתעמולה האנטי קומונסטית גם…

     • באורח פלא 'קופסאות הבשר' האמריקאיות הפכו ל'אלומיניום ליצור מטוסים'... הגיב:

      ככה פועלת התעמולה הקומוניסטית. מעניין למה מעצמות המערב לא הצטרפו לפלישה הגרמנית לבריה"מ, כפי שהיה מתבקש מהתעמולה הקומוניסטית, במטרה לעשות בה "REGIME CHANGE", ובמקום זה התגייסו באופן מיידי לסייע לה להדוף את הפולשים. הרי לטענת הקומוניסטים כל הסכם מינכן לא בא אלא כדי לדחוף את גרמניה נגד בריה"מ, והינה ההיפך קרה. אז מי כאן גונב את דעת הבריות ומרמה גם את עצמו?
      הערכה מתונה של הסיוע האמריקאי לבריה"מ מדברת על כ-11 מיליארד דולר במחירי 1941, שזה יותר מ-170 מיליארד היום. וזה כאשר ארה"ב עצמה היתה במלחמה. לשם השוואה: תוכנית מארשל היתה בהיקף של 12.4 מיליארד במחירי 1948. כן, סטאלין ייצר, 'לטוב ולרע'… רק אסור לשכוח שלא רק לנאצים היו מיליוני עובדי כפייה, גם לקומוניסטים היו מיליונים רבים בגולאגים, גם בעצם ימי המלחמה והנקו"ד המשיך לרצוח כאילו אין מחר. כך יכול היה סטאלין לגייס כ-30 מיליון איש לצבא האדום שמתוכם יותר משליש נהרגו בקרבות, פי שניים מאבדות גרמניה ושותפיה בחזית המזרח.

     • הפלישה הנאצית לצרפת היתה יותר משנה לפני הפלישה לרוסיה הגיב:

      אילו שלטה ברוסיה ממשלה נורמאלית ואחראית היא היתה לומדת לקח ממה שקרה באירופה מאז ה-1 בספט' 1939 והיתה נוקטת אמצעי זהירות מתבקשים, בייחוד נוכח העובדה שמידע על כוונות היטלר לפלוש לרוסיה זרם מכל הכיוונים, בין הייתר מרשתות ריגול סובייטיות שהיו פרוסות באירופה, ביפן ובמקומות אחרים. גם בעלות הברית במערב סיפקו לרוסיה מידע על העומד להתרחש.

      אבל בראש השלטון בבריה"מ עמדו גנגסטרים קומוניסטים שפלים בראשות רוצחי ההמונים סטאלין, מולוטוב, בריה, כגנוביץ' ושות' שידיהם היו מגואלות בדמם של מיליוני בני אדם, והם היו נאמנים קודם כל לאינטרסים השלטוניים של הכת שלהם ואלה היו קשורים לשותפות שלהם עם גרמניה הנאצית בפרוייקט המשותף של ההשתלטות והחלוקה של אירופה בין שתי המעצמות הטוטליטאריות, בריה"מ וגרמניה הנאצית. לכן הם הפקירו את הביטחון הלאומי של מדינתם ועמיהם לטובת השותפות עם היטלר עד הסוף המר, ולכן דמם של עשרות מיליוני קורבנות המלחמה הוא גם על כפותיהם.

 11. מומלצי הבלוגוספירה של א. הגיב:

  חזק. המון תודה. מומלץ

  http://hamimlatsim.blogspot.co.il/2013/10/7-1-2013.html

  אסתי.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים