הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבותאתר הגדה השמאלית הוקם באביב 2002 כבמה רעיונית שמאלית לביקורת המציאות החברתית והפוליטית בישראל. מאות כותבים וכותבות פרסמו ומפרסמים בו את מאמריהם, וכמה אלפי כניסות של קוראים נרשמות בו מידי יום.

האתר מופעל בידי מערכת הרואה בקיומו של דיון פנימי נוקב בשמאל עצמו צורך חיוני, ומבקשת לטפחו ולהעמיקו. אנחנו מתנגדים למלחמה ולכיבוש, ובטוחים שאפשר להימנע מהם ומתוצאותיהם ההרסניות; אנחנו אוהבים את הארץ (נראה שאנו פטריוטים), אך דוחים כל אידיאולוגיה של התנשאות; אנחנו מסרבים לראות בעם הערבי הפלסטיני, בישראל או בשטחים הכבושים, אויב; אנחנו מתנגדים לאפליית נשים, לגזענות ולמיליטריזם; ממאנים להשלים עם קיפוחם השיטתי של המזרחים; תומכים בעובדים ובעובדות, ונאבקים בניצולם המחפיר של מהגרי העבודה. אנחנו דוגלים בהומניזם, ומאמינים באינטרנציונליזם ובסוציאליזם. תביעתנו למשטר אחר, המבוסס על עקרונות הדמוקרטיה החברתית, נראית לנו טבעית, מובנת ודחופה.

תקוותנו היא, שבתרומתנו הצנועה נצליח להעמיק ולהרחיב את תפישת המציאות שלנו  ולגבש כוחות מחוללי שינוי.

עצמאות אתר הגדה השמאלית

אנחנו שומרים בקנאות על עצמאותו הפוליטית, הכלכלית והארגונית של האתר, המנוהל  בידי חברי המערכת ראובן קמינר, אפרים דוידי, אילנה הרסטון-לוטן, ברוריה זילברשטיין, שמואל אמיר, נעם קמינר, וחדוה ישכר.

מערכת הגדה השמאלית משתדלת ככל יכולתה לשמור על העיקרון של חופש הביטוי, ויחד עם זאת למנוע פרסום של תכנים פוגעניים.

התכנים המתפרסמים באתר הגדה השמאלית הם באחריותם המלאה והבלעדית של מחברי המאמרים. מערכת האתר לא תישא באחריות לנזק חומרי או אחר, ישיר או עקיף, אשר ייגרם עקב פרסום או הפצת מאמר, מכתב או תגובה. כמו כן, אין המערכת אחראית לאימות העובדות, הנתונים והחומרים המתפרסמים באתר, לנאמנותם למקור או לחוקיותם.

הגדה השמאלית מזמינה אתכם/ן לכתוב לאתר מאמרים ורשימות, תגובות ושירים.

כתובתנו למשלוח מאמרים היא: info@hagada.org.il.

 

תרמו לנו

אתר הגדה השמאלית ממומן בתרומותיהם הצנועות של חברי המערכת ושל הגולשים באתר. איננו נתמכים בידי כל גורם חיצוני, לכן, תרומתכם חיונית וחשובה לנו. אם אתם מעריכים את מאמצינו ותומכים בדרכנו אנא תרמו לאתר.

כמו כן, בעלי חשבון בפייפאל, יכולים לתרום ע"י שימוש במשבצת בצד שמאל של העמוד.

 

מועדון הגדה השמאלית

מועדון הגדה השמאלית פועל במסגרת עמותת "מרחב תרבותי חלופי". המועדון עומד לרשותכם במחירים נמוכים, שנקבעו במסגרת האופק הרעיוני המנחה אותו, לקדם תרבות קהילתית אלטרנטיבית השווה לכל נפש.

מועדון הגדה השמאלית פועל ברחוב אחד העם 70 בתל אביב – יפו.

 

 

מכללת הגדה השמאלית

מכללת הגדה השמאלית הוקמה בידי קבוצה של פעילי שמאל המעוניינים בקידום החשיבה והעשייה הפוליטית האלטרנטיבית בישראל. מורי המכללה משלבים, באופן פלורליסטי, בין זרמי חשיבה ביקורתיים שונים, במטרה משותפת לתרום להפיכתה של החברה הישראלית לשוויונית וצודקת יותר מכפי שהיא. כל זאת, תוך מתן ביטוי למרחב של לימוד קהילתי, חוץ-  אקדמי, המתנגד למקומה ההגמוני של דעת המדינה.

העדר זכויות יוצרים

מותר להעתיק, להדפיס, לתרגם ולהפיץ בכל אמצעי מכני או אלקטרוני אחר, כל תוכן שפורסם באתר, ללא צורך באישור כלשהו, ובלבד שהדבר ייעשה ללא מטרות רווח, בלי לסלף את רוח הדברים, תוך ציון המקור והצגת קישור לאתר הגדה השמאלית. המערכת לא מוחקת מאמרים שפורסמו בעבר.

אתר הגדה השמאלית נבנה בטכנולוגיית קוד פתוח, המאפשרת לכולם לחלוק את הידע הנצבר ולהעבירו הלאה. המערכת שעליה האתר מבוסס היא מערכת WORDPRESS.

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים