הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבותמאת מערכת "הגדה השמאלית"


לפני שנה, ב-20 ביולי 2001, נרצח על ידי משטרת איטליה המפגין קארלו ג’יולאני, בן 22. המפגין נרצח בעת ההפגנות ההמוניות שהתקיימו בג’נואה נגד הגלובליזציה. המפגינים גם מחו נגד ההתכנסות של ראשי המדינות הקפיטליסטיות הגדולות (ג’י-8) שנערכה בעיר. כתב העיתון הצרפתי "ליברסיון", פגש השבוע את אביו של ג’יולאני, ג’יולאנו ג’יולאני, ליד מקום הרצחו של בנו המפגין. במקום בו המפגין הצעיר נהרג מכדור שנורה על ידי שוטר, ניצבת עתה אנדרטה קטנה ובה נכתב באותיות גדולות: "כאן נרצח ב-21 ביולי 2001 הצעיר קארלו ג’יולאני".

ג’יולאני האב סיפר ל"ליברסיון" כי מאז מותו של בנו הוא ממשיך להאבק בקפיטליזם ולדרוש שהאחראים הישירים לרצח בנו ומפקדיהם "יועמדו לדין ויקבלו את העונש המגיע להם". וכאשר ג’יולאני מדבר על מאבק בקפיטליזם, הוא אינו מתייחס לאחד מלקחי מות בנו. ג’יולאני הוא פעיל לשעבר בפדרצית האיגודים הלוחמנית CGIL ומאז 1960 פעיל במפלגה הקומוניסטית. לאחר שמפלגה זו הפכה ל"סוציאל-דמקורטית", הוא המשיך לפעול במסגרת מפלגת ההתחדשות הקומוניסטית, כפי שעשה בנו קארלו. אם כי לדברי אביו "לאחר שנתיים פעילות במסגרת ‘ההתחדשות הקומוניסטית’ הוא הפסיק את פעילותו. הוא חש שהפעילות במסגרות המפלגתיות מצרה את צעדיו. אני דווקא סבור אחרת. אני חבר פעיל ב’התחדשות’ וקורא לכל העובדים וקרבנות הקפיטליזם לפעול יחד עמנו".


ג’יולאני האב זועם. הוא זועם על כך שאיש מבין מפקדי המשטרה לא הועמד לדין על מות בנו. להיפך, ממשלת ברלוסקוני אף העניקה קידום לכל מפקדי המשטרה שלקחו חלק בדיכוי הפגנות הרבבות בעיר ג’נואה. השוטר החשוד במות בנו, מריו פלאקניה, אף התראיין תמורת 30 אלף אירו (כ-150 אלף שקל) לאחת מרשתות הטלוויזיה הגדולות.

תגובות
נושאים: מאמרים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים