הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבותמאת מערכת "הגדה השמאלית"


 המשפטנית ראדיה נסראווי השובתת רעב בדרישה לשחרר את בעלה, האסיר הפוליטי חאמה חאממי, הגיעה ביום שני (28 ביולי) לפאריס. הביקור בן 24 שעות נערך על מנת לעורר את דעת הקהל האירופאית במאבק לשחרור חאממי, העומד בראש "המפלגה הקומוניסטית של העובדים" של טוניסיה ושנידון לשלוש שנות מאסר בגין "פעילות חתרנית". עו"ד נסראווי הגנה במשך שנים על אסירים הפוליטיים הרבים, שמאליים ואסלאמיים, והיתה למטרה להטרדות בלתי-פוסקות מצד שלטונות ארצה.

עו"ד נסראווי הגיעה לשדה התעופה שליד פאריס ובמשך שעה לא ניתן לה להיכנס לשטחה של צרפת. במקום הפגינו עשרות פעילי טוניסאים שדרשו חופש ודמוקרטיה לארצם. יושבת על כסא גלגלים ומתקשה בדיבורה בעקבות שביתת רעב הארוכה, קיימה נסראווי מסיבת עיתונאים מאולתרת בה שבה והאשימה את ממשלת טוניסיה "על שהשליטה דיקטטורה בה אין כל ביטוי לאופוזיציה פוליטית".


ההחלטה לשבות רעב התקבלה אצל נסראווי לאחר שניסתה בכל הדרכים המשפטיות להשיג משפט הוגן לבעלה. מאמציה הרבים לא נשאו פרי. לבסוף, היא החליטה לשבות רעב על מנת להביע סולידריות עם חאממי וחבריו הרבים הכלואים ועם המאבק למען דמוקרטיה וחופש ביטוי בטוניסיה. ברחבי אירופה נערכו בימים האחרונים הפגנות מול שגרירויות טוניסיה. בצרפת, נערכו הפגנות בפאריס ומול הקונסוליה הטוניסאית בעיר מרסיי. סאנעה בן-עשור, המזכירה הכללית של "איחוד הנשים הדמוקרטיות" בטוניס קראה ביום חמישי (ה25- ביולי) להביע סולידריות עם נסראווי השובתת רעב ולדרוש מהנשיא בן-עלי לשחרר את חאממי וחבריו הכלואים.

תגובות
נושאים: מאמרים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים