הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-2 באוגוסט, 2002 תגובה 1

מאת כתב "הגדה השמאלית"


יותר ממאה פעילים חברתיים הפגינו ביום שישי (2 באוגוסט) בשעות הצהריים מול ביתו של שר האוצר, סילבן שלום, שברמת-גן. ההפגנה נערכה שלושה ימים לאחר הפגנה נוספת, שהתקיימה מול משרד ראש הממשלה בעת אישור הצעת התקציב לשנת 2003. בהפגנה שנערכה מול ביתו של שלום בלטו פעילי "מטה המאבק של הארגונים החברתיים" שהוקם עם אישור הצעת התקציב ועל יסוד הארגונים שפועלים ב"פורום הארגונים למאבק באבטלה". עוד נטלו חלק בהפגנה: פעילי מרצ וחד"ש, וקבוצה של עולים חדשים בראשות ח"כ רומן ברונפמן ("הבחירה הדמוקרטית").

המפגינים מול ביתו של שלום, קראו סיסמאות בגנותו ובגנות המדיניות החברתית והכלכלית של ממשלת שרון ודרשו את התפטרותה. "שלום העבד של ההון", "ממשלת בעלי ההון הביתה" ו"סילבן, שלום ולהתראות", הן חלק מהסיסמאות שקראו המפגינים.


אנשי מטה המאבק ייפגשו ביום א’ הקרוב (4 באוגוסט) עם קבוצה של חברי כנסת מן השמאל כדי לתאם צעדים שיכשילו את הצעת התקציב בכנסת. הארגונים החברים במטה יקיימו "פגישת חירום" ביום שלישי הבא (ה-6 באוגוסט) בשעה 12:00, במכללה ברמת גן, רחוב פנחס רוטנברג 87. נמסר כי "המטה הוקם אד-הוק לנוכח התוכנית הכלכלית שאושרה על ידי הממשלה, תוכנית המאיימת על מדיניות הרווחה בישראל ולכן גם על המרקם החברתי. התוכנית פוגעת באופן אנוש בשכבות החלשות בחברה ומאימת על שכבות הביניים".


תפקידי מטה המאבק הם: ריכוז מידע על פעולות הארגונים השונים בנושא המאבק על התקציב, תאום פעולות המחאה והשדולה בכנסת בנושא תקציב המדינה לשנת 2003, חשיפת הארגונים ופעולות הארגונים לציבור באמצעות התקשורת, יצירת מסרים אחידים ומקובלים על כל הארגונים ובנית קשר בין הארגונים השונים לקידום המאבק המשותף.


בישיבה קודמת סוכם שהארגונים החברים במטה רואים בתוכנית כולה סכנה אמיתית להמשך קיומה של מדינת ישראל כמדינת רווחה.  הארגונים ימשיכו לפעול באופן עצמאי "לפי ראות עיניו תוך עדכון הארגונים האחרים החברים במטה". בין היתר סוכם על קיום משמרת מחאה קבועה מול ביתו של שר האוצר, סילבן שלום, ברחוב בנימין 15 ברמת גן  – מדי יום שישי בצוהריים.


פרטים נוספים על המטה: תמי מולד-חיו 054-47560645 או לאה בנדר 050-56441459

תגובות
נושאים: מאמרים

תגובה אחת

 1. מטה המאבק לצדק חברתי הגיב:

  למה הממשלה פוגעת בשכבות החלשות בשם הצמיחה
  הכלכלית ,לא ראינו שום צמיחה אני רואה
  שמשקיעים מיליארדים בהקמת הגדר לא צורך
  לענ"ד הגדר הזו מיותרת לא מונעת פיגועים
  ניתן בקלות לחפור מינהרות וגם יש נשק עוקף
  גדר אז למה לזרוק מיליארדים,ביהמ"ש העליון
  בשבתו כבג"ץ היה צריך להורות על פירוק הגדר
  במהותה היא גדר פוליטית ולא בטחונית

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים