הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-14 באוגוסט, 2002 תגובה 1

מאת כתב "הגדה השמאלית"


הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל פנה ליועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין ולמפקד מצ"ח, תא"ל יורם צחור, ודרש כי יחקרו את תלונתו של אסעד היימוני, בן 28 מבית לחם, כי קצין בדרגת סג"מ ניסה לאנוס אותו בכלא עופר ב-28 באפריל. התלונה הראשונית נתקבלה במשרדי הוועד מידי ח"כ עסאם מחול (חד"ש), שפנה אף הוא בתלונה בנושא לשר הביטחון.

היימוני נעצר ב-17 באוקטובר 2001, בחשד למעורבות בהתנקשות ברחבעם זאבי. מעדותו, שנגבתה על ידי עו"ד אלגרה פצ’קו מטעם הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל, עולה כי ב-28 באפריל לאחר העברתו ממתקן הכליאה בקציעות למתקן הכליאה עופר לצורך התייצבות בפני בית המשפט הצבאי בבית אל, ניסה הקצין שליווה אותו לאנוס אותו.


לדבריו של היימוני, כאשר ביקש מהקצין ללכת לשירותים, הוא לקח אותו אל מאחורי המרפאה במחנה עופר, כבל אותו והפשיט אותו, תוך שהוא מורח וזלין על כפות ידיו ומאיים כי יחדיר אותם לישבנו של המתלונן. הקצין בדרגת סג"מ, היכה את המתלונן וגרם לסדק בזרועו. לאחר המקרה, איים קצין אחר בדרגת סרן, כי הוא יאשים אותו בתקיפת קצין וידאג כי ייאסר לזמן ממושך אם יתלונן נגדו.
 
היימוני שוחרר ממעצר ב-26 ביוני ומסר כי לאחר המקרה הוא סבל מחרדות קשות, וכי בכוונתו לתבוע את הקצין ואת הצבא על הסבל שעבר וההשפלה אותה חווה. היחידה לחקירות פנים במשטרה הצבאית שיגרה מכתב לועד הציבורי נגד עינויים בו נכתב כי לאור החשדות החמורות, הוחלט על פתיחת חקירה בנושא. הבטחה דומה קיבל גם ח"כ מחול ממשרד הביטחון. מנכ"ל הועד הציבורי נגד עינויים בישראל, חנה פרידמן, דורשת כי ממצאי החקירה בעניין זה יועברו לציבור וכי הקצין יועמד לדין במידה והחשדות נגדו יתגלו כנכונות. "התצהיר אותו קיבלנו מהעציר מחריד ומזעזע ואני מצפה לקבל בימים הקרובים ממצאים של בדיקה  מקיפה בנושא", הוסיפה.


 

תגובות
נושאים: מאמרים

תגובה אחת

  1. עידו הגיב:

    חרטא ברטא!
    אני משרת בכלא עופר ודבר כזה בחיים לא היה קורה שם. רק במוח המעוות של העצרים המשעוממים.
    אין להם מה לעשות אז מתחילים להמציא סיפורים…

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים