הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-28 באוגוסט, 2002 2 תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


ההסתדרות הכללית החדשה עומדת לחתום על אמנה לשיתוף פעולה עם הסתדרות העובדים הלאומית ל"טיפול בעובדי חברות כוח אדם". כך סוכם בתום ישיבה סוערת של הנהגת ההסתדרות שנערכה ביום ג’ (26 באוגוסט). יצויין ש"הסתדרות העובדים הלאומית" הוקמה בסוף שנות ה-30 על ידי תנועת בית"ר, על מנת "לשבור" את ההסתדרות הכללית. אך, חרף זאת, אין להסתדרות הלאומית הסכמים קיבוציים חתומים, איגודים מקצועיים וועדי עובדים.

האמנה בין הסתדרות הכללית ללאומית תהיה הראשונה לאחר שישה עשורי יריבות בין שני הארגונים והיא מיועדת, לדברי יו"ר ההסתדרות הכללית ח"כ עמיר פרץ, "להסדיר את הטיפול בעובדי חברות כוח אדם במגזר הפרטי ולחתום על הסכם קיבוצי שישפר את תנאי העבודה והשכר שלהם". יצויין שהמעסיקים הגדולים בענף כוח אדם חתמו במשך השנים על הסכמי עבודה עם שני הארגונים, שלדברי פרץ, "היו כולם גרועים".


בישיבת הנהגת ההסתדרות אחרונה התעורר פולמוס ער סביב סוגיית האמנה. פרץ הציג את החתימה על האמנה לשיתוף פעולה כ"הכרחית על מנת לשפר את השכר ואת תנאי העבודה של עובדי חברות כוח אדם". חברי ההנהגה מטעם חד"ש, אפרים דוידי וג’יהאד עקל דרשו שלא לחתום על האמנה ולהוציא לפועל תוכנית פעולה שמטרתה לאסור על קיום חברות כוח אדם בישראל – כפי שנעשה בכמה ממדינות אירופה והתארגנותם של עובדי חברות כוח אדם באיגודים המקצועיים הקיימים ובמסגרת ועדי העובדים. דוידי אף כינה את האמנה, כ"עסקה מלוכלכת שנעשית מאחורי גבם של העובדים עצמם והעוסקת בחלוקת כיבודים וכספים". פרץ דחה האשמות אלה. בתום הדיון הארוך נערכה הצבעה. הצעתו של פרץ התקבלה ברוב קולות ובהתנגדות חברי חד"ש בהנהגה.

תגובות
נושאים: מאמרים

2 תגובות

  1. ליאור הגיב:

    אולי אתם לא יודעים הרבה על ההסתדרות הלאומית כי אין לה שפם והיא לא צועקת בקולי קולות בתקשורת. אבל מה שהם עושים למען ייצוג עובדים בבתי משפט רק השופטים יודעים היטב שזו עבודת קודש. וגם הסכמים קיבוציים יש להם. אחד מהם הוא במקום עבודתי.

  2. אבינועם הגיב:

    אם ההסתדרות הלאומית היתה ארגון העובדים החזק בארץ מצבם של העובדים היה טוה בהרבה מעכשיו ,לי רק נותר לברך מה שהם עשו למען המפעל שלנו !

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים