הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-2 בספטמבר, 2002 אין תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


קבוצה של פעילות סניף "העבודה" ברמת-גן הפגינו ביום ששי (30 באוגוסט) מול צעירי הליכוד בסמוך לביתו של שר האוצר סילבן שלום. לראשונה, לאחר מספר שבועות בהם מתקיימת ההפגנה של הארגונים החברתיים מול ביתו של שר האוצר, הצטרפו אל המפגינים קבוצת נשים מסניף "העבודה" ברמת-גן ובראשן מזכירת הסניף, רבקה בית-הלחמי. גם צעירי ליכוד מתל-אביב הפגינו במקום, אך נגד מפגיני הארגונים החברתיים ובתמיכה לשר שלום. צעירי הליכוד קראו לאנשי הארגונים החברתיים "משת"פים עם אש"פ ומשת"פים עם הפלסטינים" וקראו קריאות גנאי נגד מובטלים ומשפחות חד-הוריות.

כך, ששני המרכיבים העיקריים של ממשלת האחדות הלאומית בראשות אריאל שרון, הפגינו זה מול זה בפתח ביתו של אחד השרים הבכירים. פרט לאנשי "העבודה", לצד פעילי הארגונים החברתיים הפגינו אנשי מרצ, חד"ש והבחירה הדמוקרטית (בראשות ח"כ רומן ברונפמן). בשיחה עם בית-הלחמי היא מסרה "זה רק טבעי שאנשי ‘העבודה’ ברמת-גן התייצבו לצד הארגונים החברתיים במאבקם נגד התוכנית הכלכלית ההרסנית של האוצר". לדבריה "זו יוזמה מקומית. אנו מתכוונים להתמיד בה ולקרוא לאחרים להצטרף אליה".


בשבת (31 באוגוסט) צפויה הפגנה נוספת של המפלגה הערבית בל"ד במרכז נצרת "נגד האבטלה ונגד האפליה". למחרת, ביום ראשון (1 בספטמבר), תתקיים הפגנה של מרצ בכיכר המוזיאון בתל-אביב, אף היא נגד התוכנית הכלכלית ונגד האבטלה. ארגונים חברתיים לא ישתתפו באופן רשמי בהפגנת מרצ, אך פעילים בארגונים אלה מסרו כי ייקחו חלק בה. כמו כן, ביום שלישי הקרוב (3 בספטמבר) יערך דיון בתל-אביב ביוזמת הסניף המקומי של חד"ש תחת הכותרת "בין מחאה חברתית למאבק פוליטי". בדיון ישתתפו חלק ח"כ ברונפמן, ח"כ עיסאם מח’ול (חד"ש), תמי מולד-חיו (מזכ"ל "מחויבות לשלום ולצדק חברתי") וחבר הנהגת ההסתדרות אפרים דוידי. הדיון יתקיים בשעה 8 בערב ב"גדה השמאלית", רחוב אחד העם 70.

תגובות
נושאים: מאמרים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים