הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-3 בספטמבר, 2002 אין תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


ההסתדרות תקדם, לאחר החגים, תוכנית מאבק ציבורי נגד המדיניות הכלכלית של הממשלה ונגד הצעת התקציב. כך הוחלט בישיבת הנהגת ההסתדרות שנערכה ביום ג’ (3 בספטמבר) בתל-אביב. בעקבות הדיונים החוזרים בהנהגת ההסתדרות סביב המדיניות הכלכלית והחברתית של הממשלה ודרישות של מספר חברי ההנהגה, בייחוד אפרים דוידי (חד"ש) ויפעת סולל (מרצ), הוקם "מטה חברתי הסתדרותי". זאת, לאחר שמספר גופים הסתדרותיים החלו להפגין או קיימו אירועי מחאה נגד הצעת התקציב – הסתדרות הגמלאים, איגוד העובדים הסוציאליים ומטה הנכים.

הנחת העבודה של "תוכנית המאבק" של ההסתדרות היא שהמערכה נגד תקציב המדינה תארך כשלושה חודשים ושיש לקשור בין המאבק המקצועי למען תוספת יוקר לבין המערכה נגד הממשלה.


מצעד נשים


בישיבת הנהגת ההסתדרות מסרה יו"ר נעמ"ת, טליה לבני, שהארגון החליט לקיים "מצעד נשים קורבנות התקציב" ב-22 באוקטובר. המצעד אמור להתחיל באחד מרחובותיה המרכזיים של תל-אביב ולהסתיים בחצר הוועד פועל. במקום תתקיים אסיפה גדולה. כל ארגוני הנשים יוזמנו לקחת חלק בהפגנה.


עוד נמסר בישיבה על הכנות מצד הסתדרות הגמלאים, מטה הנכים, הנוער העובד והלומד, איגוד העובדים הסוציאליים ומרחב הגליל העליון של ההסתדרות לפעילויות מחאה שונות, במהלך החודשיים הקרובים. כמו כן, צפויות שביתות נוספות במגזרים רבים בשירות הציבורי שעובדיהם יהיו מנפגעי הצעת התקציב ומדיניות הממשלה. בתום הצגת תוכנית המאבק, אמר חבר ההנהגה דוידי כי "אנו מתמודדים בישראל עם ממשלת בעלי הון, בדומה לממשלת איטליה. כאן, שר האוצר הוא מבעלי ההון הבולטים. שם, ראש הממשלה הוא איל הון. באיטליה העובדים הצליחו לעצור את מתקפת בעלי ההון על ידי שביתה והפגנה המונית של שלושה מיליוני עובדים שנערכה ברומא בתחילת מרץ האחרון. ההסתדרות מסוגלת לקיים הפגנה של 100 אלף עובדים במרכז תל-אביב. הפגנה היכולה להוות נקודת מפנה במאבק נגד מדיניות הממשלה". על כך השיב יו"ר אגף המרחבים בהסתדרות, חיים צוויג (לשעבר יו"ר ארגון עובדי תעש) כי "אין לשגות באשליות. העובדים לא מוכנים לצאת בהמוניהם להפגנות". דוידי הגיב בנימה צינית והוסיף "אם כך, לא נעשה שום דבר וניתן לבעלי ההון להשתולל".

תגובות
נושאים: מאמרים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים