הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-18 בספטמבר, 2002 5 תגובות

בימים אלה עומד לצאת לדרכו פרויקט חשוב וייחודי שמטרתו להשיב את המימד האישי והאנושי לסכסוך שבין העם הישראלי ובין העם הפלסטיני. שם הפרויקט הוא "הלו, שלום". יוזם הפרויקט הוא "פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני בעד שלום". אני פונה אליכם על מנת לבקש את השתתפותכם ואת עזרתכם – (לא מדובר בעזרה כספית).

כבר שנתיים חלפו מאז חזרה אלימות לשלוט באזור. ישראלים ופלסטינים כמעט ולא נפגשים וכמעט שלא מדברים. הקשר בין העמים עבר לידיהם של המנהיגים ולידי הכוחות המזוינים. הרגשות של התושבים בשני הצדדים, מעורבים בכעס, תסכול וחרדה, ומשלימים עם נתק של ממש בין העמים. הפרט בשני הצדדים איבד את הגוון האישי והאנושי ואלה גם אלה, רואים בצד השני רק אויב. הפן האנושי נשכח. אם אנחנו משפחות שכולות ישראליות ופלסטיניות שאיבדו את יקיריהן, יכולים לדבר אלה עם אלה, אז כל אחד יכול וצריך.


פרויקט "הלו, שלום" נועד להפגיש ישראלים ופלסטינים המעוניינים בכך, באמצעות הטלפון. הפרויקט המתוכנן יציע לאזרחים משני הצדדים להתקשר באמצעות מספר טלפון שיאפשר שיחה טלפונית – ללא תשלום – ל"צד השני" ולשטוח באזני הצד השני את תסכוליהם.


משה ומוסא מגילה ומבית ג’אלה סובלים. על זה יורים ועל זה מתפוצצים. הם חרדים וכועסים ובעיקר הם חשים מרחק האחד מהשני. כבר שנתיים שהם לא מדברים ולא נפגשים. פרויקט "הלו, שלום", אמור ליצור קשר מחדש בין האזרחים הגילים.


במרכז הפרויקט עומדת מערכת טלפוניה משוכללת שדרכה יוכלו ישראלים ופלסטינים לדבר האחד עם השני, מבלי לחשוף את מספרי הטלפון שלהם. המערכת תקשר בין המתקשרים לבין אלה המוכנים לקבל שיחות. אזרחים שחפצים לקחת חלק בפרויקט יוזמנו להתקשר ולרשום את עצמם כ"מנויים". המנוי יוכל לקבוע את השעות ואת הימים שבהם הוא יהיה פנוי לקבל שיחות. המנוי יוכל להקליט מסר אישי ולבחור אם לקבל שיחות מקריות או רק שיחות ממנויים אחרים. המערכת תוכננה להעניק הגנה מפני הטרדות ולהבטיח קשר מבלי לפגוע בביטחון האישי.


אני מאמין  שהאפשרות לקיים שיחות תסייע ליצור מחדש קשרים שנפרמו וליצור שוב שיח אנושי. עצם קיום השיח האנושי יסייע להפחית מהעוינות וחשיפת השיח הזה בפני הציבור הרחב תשיב את התחושה שבשני הצדדים חיים בני אדם שמעוניינים לחיות חיים שלווים ומאושרים.


אם ברצונכם לסייע לנו בפרויקט חשוב זה, כל שעליכם לעשות הוא להתקשר אתנו באמצעות פקס 02-6447712 או באמצעות דוא"ל rankent@netvision.net.il ולרשום את עצמכם כמי שמעוניינים לקבל שיחות טלפון מפלסטינים. אנו ניצור קשר אתכם ונחבר אתכם למערכת שתדריך אתכם, ובאמצעותה תוכלו לציין את השעות והימים הנוחים לכם לנהל שיחה עם פלסטינים. לרשותכם יעמוד תא אישי חסוי ובאמצעותו נקשר אלכם את הפלסטינים שמעוניינים לשוחח אתכם.


נשמח לעמוד לשירותכם לפרטים נוספים בטלפונים הבאים : 03-5355089 (רב קווי) יצחק או ליאת או בטלפון 052-2602369 יצחק, או 052-4496737 ליאת.

תגובות
נושאים: מאמרים

5 תגובות

 1. אלמוני פלמוני הגיב:

  מר יצחק פרנקנטל מנסה לקדם את הרעיונות שלו ורוכב על הדם של בנו. חבל שזה ככה.

 2. אונגרפלד הגיב:

  כן אני תומך שלום ולצערי צה"ל פועל כצבא נאצי!! סיפרתי על כך לפלסטינים שאני חושש לגורלם!

  מה הם צריכים לעשות? 1. לברוח? 2. להגיע למשא ומתן? 3. להרוג את הנאצים?

  בתודה מראש אפשר להשאיר תגובה בפורום התנחלויות בynet

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  אם ידברו בטלפון המתאבדים יפסיקו להגיע , תמים שכמותך !

 4. שוחר שלום הגיב:

  אם לא נדבר, נמשיך באלימות וכוח.

  הגיע הזמן שנדבר, הגיע הזמן לפהפנים כי יש עם מי לדבר, ולא לתת לדחפור לשאת את קולנו.

 5. דן בן זכאי הגיב:

  בס"ד
  לפלוני אלמוני שבוע טוב,
  מר פרנקנטל מנסה להביא לסיום המצב כדי שדם של אף אחד לא יישפך בנסיבות שכאלה…
  חומר למחשבה

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים