הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-23 בספטמבר, 2002 7 תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


קבוצות בימין הקיצוני מנסות זה שבועות למנוע את הפגנת נשים בשחור בכיכר פאריס בירושלים. חרף ההתנכלויות ממשיכות נשים בשחור להפגין מדי שבוע בכיכר שבסמוך לבית ראש הממשלה. נשים בשחור החלו בהפגנתן השבועית בימי שישי במקום זה עוד בשנת 1987. במשך כל השנים הארוכות, מאז האינתיפאדה הראשונה, הן נאלצו להתמודד עם התנכלויות והטרדות מצד קיצונים ימניים. בשבועות האחרונים הגבירו אנשי הימין הקיצוני את פעילותם ותבעו להפגין בכיכר בדיוק באותו יום ובאותה שעה שמפגינות נשים בשחור.

משטרת הבירה הציעה "פשרה" לפיה נשים בשחור יפגינו אחת לשבועיים, אך הפעילות דחו את ההצעה על הסף. הן החליטו כי לעת עתה הן יקדימו את הפגנתן השבועית לשעה 12.00. בהפגנת נשים בשחור שנערכה ערב ראש השנה, השתתפו כמאה נשים. במקביל הודיעו נשים בשחור למשטרת ירושלים כי הן שומרות לעצמן את הזכות לשוב ולהפגין בימי בשישי בשעה 13.00, כפי שעשו ב-15 השנים האחרונות.

תגובות
נושאים: מאמרים

7 תגובות

 1. שונא הצביעות הגיב:

  התכונה שהכי מעצבנת אותי בימין הקיצוני היא צביעות

  הרבה פעמים אני חושב אם אי פעם אחדים מהם הסתכלו במראה ושאלו את עצמם מה הם עושים?

  אני חושב שאם אני הייתי צבוע לא הייתי יכול להתקיים או לחיות עם עצמי.

  צביעות… אך איזו מכה

 2. שירה הגיב:

  לאיזו צביעות אתה מתכוון?

 3. הצבוע האולטימטיבי הגיב:

  אינני חושש מהיותי צבוע. להבדיל מהחיה הנושאת את שמי האולטימטיבי המצויין לעיל, אני אינני ניזון מפגרים. ובהתאמה, אינני ניזון כמו אנשי שמאל מסויימים-מפגרי רעיונות ותנועות שפסו, כלו מן העולם.
  אינני ניזון עוד מפגרי המארקסיזם, הקומוניזם, הסוציאליזם או הנאצריזם, כמו ידידי השמאלנים שרק"חו מרק"חת מהבילה ומעשנת של דיעות שפג תוקפן עם שאריות מרקיבות של הערצת "שמש עמים" משופמת.

 4. טליה הגיב:

  במקום לנאץ את כולם אולי תכתוב במה אתה מאמין תהיה חיובי. המיץ של הזבל שנשפך לך מהפה נוזל על האתר כולו ומסריח לנו את המסך. אנא כתוב בשמך במה אתה מאמין ומה הדרך לתקן את המצב השורר היום. אל תגנה אנשים שמאמינים. נהל דיון במקום להשמיץ.

 5. הצבוע האולטימטיבי הגיב:

  טליה, (כמה סמלי הוא שמך). אני מאמין שהתרבות האיסלמית גידלה סרטן פנאטי בתוכה. סרטן אימפריאליסטי המאכל כל חלקה טובה ושאין האיסלם מצליח להתגונן בפניו. אני מאמין שהסכנה הגדולה ביותר לקיומנו היא אותו סרטן. אני מאמין שהמוסלמים הפנאטים הם הרע האולטימטיבי- אחרי הנאצים, אחרי הסובייטים, הגיע תור האיום הגדול הבא. יש פה מאבק בין ציווילזציות וכולנו רכובים, חסרי אונים, על גבן של ציוויליזציות הנעות לקראת התנגשות.כמו שכבשו את גרמניה ו"חינכו מחדש" את הנאצים. כמו שכבשו את יפן ו"חינכו מחדש" את היפנים. כך יכבשו את האומות הערביות ו"יחנכו מחדש" את ההמונים הרצחניים, הנבערים מדעת, הברברים,האנאלפבתיים, המאיימים להביא את תרבות המערב לאבדון.
  אז מה דעתכם ילדים יקרים, היספיקו כוחות האור להגן על "טליה" מהזאבים המוסלמים חורשי הרע ? האם טליה תזהה את הזאב המוסלמי המתקרב עטוי עור טלה, אליה ואל יקיריה? כולנו יודעים, לצערינו, כי עבור אלפי יהודים, טליות תמימות,כבר היה מאוחר מדי. הזאבים שהגיחו מיערות אוסלו הגיעו אליהם קודם.

 6. יליד הארץ הגיב:

  גברת טליה הנכבדה והמכובדת{לשון סגי-נהור}. דעי לך :הערבים אינם משוגעים ואינם טפשים. את השלום הם רוצים לעשות עם אנשים הגונים והוגנים, עם אנשים שיש להם מילת כבוד. ואילה הם אריק שרון ושמעון פרס. ליה טוב.

 7. ציוני הגיב:

  לאחר מחשבה מעמיקה הגעתי למסקנה שהדיון שמתנהל פה הוא דיון בין מאמינים שלא ניתן לשכנע אותם בטיעונים הגיוניים. רק אירוע משמעותי יזיזם מדעתם .
  זוכר אני בשנות החמישים את מות סטאלין ,את האבל ששרר אז בארץ .את המבוכה ששררה אחרי הכרזות חרושצוב כי סטאלין הוא רוצח.
  מבקש אני מידידי מן השמאל , היו ספקנים , אין שחור לבן .האמריקנים אינם מפלצת וסאדם אינו כבשה תמימה .
  והכי חשוב זכרו – ההתלהבות היא חוכמת הטיפשים .
  כמו כן אני קורא לויכוח תרבותי ולא עתיר קללות וניבולי פה משני הצדדים .
  לעורכי העיתון אני קורא לתת פתחון פה לדעות שונות ולא חופש ביטוי רק למגיבים !

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים