הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-27 בספטמבר, 2002 4 תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


בעקבות פעולות המחאה נגד הריסת בתים של תושבים ערבים בעיר לוד, פעילי התנועה היהודית-ערבית "תעאיוש" החלו להשתתף בישיבות מועצת העיר. התנועה אף הקימה קבוצת עבודה ובה פעילים מאזור המרכז, הכוללת את הערים רמלה ולוד. בחודש שעבר מספר חברים מהקבוצה נטלו חלק בישיבת מועצת העיר לוד, המתקיימת אחת לחודש.

באותה ישיבה דנו חברי מועצת העיר בסוגיית הריסת הבתים. אחד מפעילי "תעאיוש" מסר ש"הדיון המבולגן שהתקיים בישיבה לא מאפשר להציג מסקנות מסודרות בדבר המדיניות שהעירייה מתכוונת לנקוט כלפי ההריסה. מה שעלה בבירור מהישיבה, זה שכרגע העניין מוקפא לפחות לחודשיים". ועוד: "לאחר הישיבה נאמר לנו על ידי חבר המועצה עארף מוחארב, שותפנו לפעילות בלוד בתחום הריסת הבתים, שנוכחותם של אנשי ‘תעאיוש’ במקום השפיעה לטובה על אופי הדיון ועל היחס לחברי המועצה הערבים". לפיכך הוחלט בקבוצת רמלה-לוד להמשיך להשתתף בישיבות המועצה, שמתקיימות ביום שלישי הראשון בכל חודש. הישיבה הבאה תתקיים ביום שלישי הקרוב (1 באוקטובר) בלשכת ראש העיר לוד בשעה 18:00. ליד לשכת ראש העיר (הפועלת הרחק מבניין העירייה) הפגינו לפני כמה חודשים כ-300 פעילי "תעאיוש" ותושבי הערים לוד ורמלה נגד הריסת בתים.

תגובות
נושאים: מאמרים

4 תגובות

 1. אריה הגיב:

  כתושב העיר אני מזמין את הכתב לבוא ןלהתארח בעיר לכמה ימים אולי אז הוא יבין על מה הוא כותב.

  במקום לשבת מול מחשב ולכתוב כתבה שתמלא את תוכן האתר אולי תבדוק מה באמת עובר על תושבי לוד היהודים שלא יכולים אפילו לשלוח את הילדים שלהם לקניון בעיר מהפחד של הערבים.

 2. שירה הגיב:

  שאלה לאריה. האם אירעו מקרי אלימות שלא מדווחים בתקשורת על רקע לאומני בלוד? כלומר האם ישנה הכאה שיטתית של יהודים בלוד?

  לי נראה (מבחוץ) שדווקא הערבים סובלים. ואילו היהודים כמו בכל מקום בארץ לוחצים. המצב הבלתי נסבל של לחץ של אזרחים מביא בסופו של דבר לחיכוך, שאינ יכול שלא להביא לאלימות מתפרצת (או מדוכאת בחוזקה).

  יפה עושים תעאיוש שמנסים לבנות בעיר הזו משהו שלא קיים כאן – דו קיום. העניין הוא שאף אחד לא באמת רוצה זאת.

  בהמשך לכתבות על יישובם של ערבים בגליל – ניכרת מגמה די ברורה של אפליית ערבים דווקא – ולא של יהודים.

  הטיעון שלך דומה לטיעון: "איך אני מפחד מפלסטינים מתפוצצים". הרי ודאי שתפחד מהם. 35 שנה בסיר לחץ הוא אחלה מתכון לפופקורן.

 3. ויימן אלכס הגיב:

  בתור תושב לוד שעד לתקיפות על רקע לאומני המתרחשות לעתים קרובות בעיר, וכאחד שעבר תקיפה שכזו רק שלשום… מאחל לך יפת נפש שכמותך לעבור תחת ידיהם של כמה לאומנים שרק מחפשים להוציא את השנאה שלהם על היהודי התורן…

  אני אישית מתכוון להגיש תלונה מחר בבוקר לגבי התקיפה משלשום, באם אראה שמשטרת ישראל חסרת אונים בעניין, משמע לא יהיו סיורים באזור שהפך למקום קבוע בעיר בו נעשות תקיפות, אני אישית בזמני החופשי אעשה סיורים מדי פעם, ואבוי לאחד כזה להיתקל בי, בלי אחוזי נכות היום הזה לא יסתיים בעבורו\עבורם.

 4. ליטל צורף הגיב:

  אני עוברת לעיר לוד מתריד אותי שבלוד אן תאורה ואן תחבורה מספיק למרכז

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים