הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-2 באוקטובר, 2002 אין תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


הרוחות סערו בישיבת הנהגת ההסתדרות בעקבות הידיעה שמזכיר מרחב הגליל המערבי, אשר שמואלי, השתתף במבצע משטרתי לגירוש עובדים זרים. חברת ההנהגה יפעת סולל (מרצ) דרשה מיו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, הסברים מדוע שמואלי לקח חלק בגירוש העובדים הזרים ולגנות את התופעה (על הפרשה ר’ ידיעה נפרדת באתר זה: גילוי דעת של "קו לעובד"). מספר חברי ההנהגה מכל הסיעות גינו את שמואלי ופרץ מסר, כי "ההסתדרות לא צריכה לסייע למשטרה. אנו לא משטרה ואין זה מתפקידנו לסייע למעצר עובדים זרים. יש לשמור על זכויות העובדים הזרים ובייחוד על זכויותיהם כשכירים".

במהלך הדיון הציע חבר ההנהגה אפרים דוידי (חד"ש) לקיים פעילות נחושה על מנת לגייס את העובדים הזרים במסגרת האיגודים המקצועיים השונים בהסתדרות. "איך ניתן לנצח את המעסיקים, את הממשלה ואת מדיניות הגירוש הברוטאלית של המשטרה? רק על ידי ארגון עובדים אלה במסגרת האיגודים המקצועיים", הוא אמר.


ג’יאהד עקל (חד"ש) גם דרש נקיטת צעדים נגד מפעלי אתר אינטרנט המפרסמים רשימה של בעלי עסקים "המעסיקים רק יהודים". עקל גינה בחריפות ביטויי גזענות באמצעות האינטרנט וקרא להסתדרות לנקוט צעדים משפטיים נגד מפעלי האתר ונגד המעסיקים המפרסמים את עסקיהם באתר. היועץ המשפטי של ההסתדרות אישר שאכן מדובר על פעילות בלתי-חוקית נוגדת חוקי יסוד של מדינת ישראל.


יו"ר ההסתדרות הצטרף אל המגנים ואמר שתיבחן הגשת תביעות נגד המעסיקים. לדבריו יש לנקוט צעדים מיידים: "להציף את אתר האינטרנט בהודעות ובהן נכתב ‘די לגזענות’".

תגובות
נושאים: מאמרים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים