הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-2 באוקטובר, 2002 3 תגובות

היום, 1 באוקטובר, הוא יום הקשיש הבינלאומי כפי שנקבע על-ידי האו"ם. היום, 1 באוקטובר, הוא גם היום בו תיכנס לתוקף הוראה ממשלת ישראל (ממשלת הרשע?) על-פי חוק תוכנית החירום הכלכלית: לקצץ בעזרה שניתנת לקשישים נזקקים בישראל אשר תלויים לחלוטין בזולת, כלומר אינם יכולים לבצע לפחות 3 מתוך 6 פעולות בסיסיות (שליטה בסוגרים, התמצאות בסביבה, התלבשות לבד, אכילה עצמאית, רחצה).

אוי לראשי העם אשר כשלו בדיבר הקצר והפשוט: "כבד את אביך ואת אמך".


אוי לראשי העם אשר שכחו לקשישים אלה את תרומתם לבניין המדינה או את התופת שעבר חלקם בסוף המחצית הראשונה של המאה שעברה.


אוי לראשי העם שאינם מסוגלים לחוש את כאבם של הזולת, ובמיוחד הזולת שאינו יכול אפילו לזעוק.


אוי לראשי העם אשר ממרום ממונם האישי וחיי המותרות אינם מצליחים לראות את המצוקה והעוני של הקשישים היקרים והעניים ביותר בישראל.


אוי לראשי העם אשר את שכר הבכירים אפילו לא הקפיאו, אך את גמלאות הקשישים והעזרה הסיעודית קיצצו ואכלו.


אוי לנו שאלה ראשי העם שלנו.


הלוואי ונתעשת. הלוואי ומתוך הכאב נחל לפעול למען עצמנו וזולתנו באופן מכבד, אוהב ודואג.

תגובות
נושאים: מאמרים

3 תגובות

 1. באמת ממשלת הרשע! הגיב:

  יוסי שריד אמר לפני מספר שנים,כאדם שחרד לרמתנו המוסרית,שהחזקת השטחים ותושביהם בצורה הידועה תפגע בעם ישראל לא רק בטחונית וכלכלית אלא חברתית ומוסרית. התקשורת כמובן קטלה אותו ואנו מכירים את הסגנון שלהם. מסתבר שהוא צדק מאד והשפל המוסרי שהתחיל (וממשיך) בניצול הפלסטינאים להתעשרות קלה של 7000 משפחות האוליגרכיה הישראלית, והמשיך בניצול שפל של העובדים הזרים,וניצול שפל של הדור הצעיר במקומות העבודה. כעת התלבשו על הקשישים ועל הנכים ועל חשבונם רוצים"לאזן"את בור התקציב,ואין פוצה פה!! צר לי מאד שרק היום נחשפתי לכתבה הזו וצר לי עוד יותר על כך שאף אחד מהמגיבים לא הגיב על כך עד היום! על החתום:רודף שלום

 2. אין מה לומר הגיב:

  ישראל היא מהמדינות המתעמרות באזרחיהן. מדי פעם זה דולף לים. ומפסיקים לשחות לכמה ימים.

  גם העבודה וגם הליכוד אחראיות למצב הזה. ומשום מה הן תמיד מגנות אותו. ומשום מה העם תמיד נוהה אחריהן. אולי מגיע לעם הזה בעצם?

  ויקי כנפו – תפסיקי להצביע ליכוד!!

  ואתה שם בשורה האחרונה – תפסיק להצביע עבודה. כי המצב לא יכול להימשך ככה.

 3. רודף שלום הגיב:

  אמת אמרת. היא המדינה המערבית "האמא של המתעמרות". אין בטחון אישי, אין תעסוקה,ואם מצאת עבודה -הופכים אותך לעבד/לוסאל. קימת מחויבות בחוק לתרום למדינהיותר מאשר בכל מדינה מערבית. ואחרי הכל עוד מכניסים ידיים לכיסים של זקנים ומסכנים וגונבים מהם. ממש ממשלת רשע-אבל העם ביסודו טוב! אגב ,אני תומך ומעריץ של אחד האנשים החכמים וההגונים במדינה:יוסי שריד.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים