הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-3 באוקטובר, 2002 אין תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


"מה שמתחולל עתה במסגרת המאבק נגד מדיניות הממשלה, איננו מאבק עדתי ואיננו סתם מאבק חברתי. זהו פרק במלחמת המעמדות". כך תיאר ד"ר דני גוטווין (אונ’ חיפה) את המאבק המתנהל בימים אלה נגד המדיניות הכלכלית והחברתית של הממשלה והצעת התקציב לשנת 2003. גוטווין השתתף ביום עיון שהוקדש לדיון על הערכות ההסתדרות למאבק נגד מדיניות הממשלה ושהתקיים בבניין הוועד הפועל בתל-אביב בהשתתפות כשלוש מאות ראשי איגודים מקצועיים, פעילות נעמ"ת ומדריכי הנוער העובד והלומד. הדיון שארך שעות רבות, התקיים בעקבות הצעה של נציגי חד"ש בהנהגת ההסתדרות.

לדברי ד"ר גוטווין מתנהלת עתה "מהפכת נגד שקופה" של בעלי ההון נגד העובדים ושכבות הביניים. "זו מהפכת לעקמת אי-השוויון בחברה וריכוז ההון בידי עשרות משפחות בעלי הון" הדגיש ד"ר גוטווין והוסיף "זו מהפכה שקופה כי רוב האנשים לא חשים שיש שינוי העמוק בחברה ובכלכלה לכיוון של הפרטה וגם בגלל שזו מהפכה שהצליחה".


ד"ר ג’וני גל (האוניברסיטה העברית) ניתח את מגמות האבטלה במדינת ישראל ואמר כי "הרצון לשנות באופן מהותי את מדינת הרווחה בישראל הוא מה שמאפיין את מדיניות ממשלת האחדות הלאומית". לדבריו "זו ממשלה ימנית שעמדותיה הקיצוניות באות לידי ביטוי גם כלפי ההתקוממות העממית הפלסטינית וגם כלפי המובטלים, מחוסרי ההכנסות והאוכלוסיה הערבית". ד"ר גל הדגיש שעל ההסתדרות להתגייס באופן פעיל במחאה כדי לסכל את מדיניות הממשלה כי "טועה מי שסבור שהנפגעים היחידים ממדיניות הממשלה, בייחוד הרצון לחסל את מדיניות הרווחה, יהיו המובטלים, מחוסרי ההכנסה והערבים. גם השכירים ייפגעו מחיסול הרווחה".

תגובות
נושאים: מאמרים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים