הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-21 באוקטובר, 2002 אין תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד קצין במשטרה הצבאית שחשוד כי איים על עציר פלסטיני שיאנוס אותו. ההחלטה על פתיחת חקירה בנושא והגשת כתב אישום באה בעקבות תלונה שהגיש בחודש מאי הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל ליועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, ולמפקד מצ"ח, תא"ל יורם צחור, בעניינו של אסעד היימוני, פלסטיני שנעצר בחשד למעורבות ברצח השר רחבעם זאבי. הקובלנה הראשונית נתקבלה במשרדי הוועד מידי ח"כ עיסאם מחול (חד"ש), שפנה אף הוא בתלונה לשר הביטחון.

התובעת הצבאית הראשית, אל"מ עינת רון, מציינת כי נגד הקצין הוגש כתב אישום שמייחס לו חריגה מסמכות ועבירה של איומים והתנהגות שאינה הולמת. רון מוסיפה כי "חומר החקירה העלה, בין היתר, כי הקצין איים על העצור כי יבצע בו מעשה סדום אם הלה יסרב להתפשט לצורך עריכת חיפוש על גופו ואף הניח, לכאורה, את ידו על העציר על מנת שהוא יסבור כי בכוונתו לעשות כן". רון מציינת כי "לא בוצע אונס או מעשה סדום בעציר".


העציר, אסעד היימוני, העיד בפני עו"ד אלגרה פצ’קו מהוועד הציבורי נגד עינויים בישראל כי  בסוף אפריל, לאחר שהועבר ממתקן הכליאה בקציעות למתקן הכליאה עופר לקראת דיון בבית המשפט הצבאי בבית-אל, ביקש מקצין המשטרה הצבאית שליווה אותו לאפשר לו ללכת לשירותים. הקצין, לדבריו, לקח אותו אל מאחורי המרפאה במחנה עופר, הפשיט אותו, מרח וזלין על כפות ידיו ואיים עליו כי יחדיר אותן לישבנו. לטענת העציר, היכה אותו הקצין וגרם לסדק בזרועו. כמו כן איים עליו כי אם יתלונן, יאשים אותו בתקיפתו וידאג לכליאתו לזמן ממושך. היימוני סיפר כי הוא סובל מאז המקרה מחרדות קשות והוא מתכוון לתבוע את הקצין ואת צה"ל על סבלו והשפלתו.

תגובות
נושאים: מאמרים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים