הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-26 באוקטובר, 2002 תגובה 1

הארגונים החברתיים יפתחו השבוע במתקפה נגד הצעת התקציב לשנת 2003 שהניחה הממשלה על שולחן הכנסת. בישיבת מטה המאבק של הארגונים שנערכה ביום ה’ (24 באוקטובר) בתל-אביב הוחלט לקיים שורה של פעילויות הכוללות השתתפות בישיבת מרכז העבודה ביום א’ (27 באוקטובר), הופעה בפני חברי סיעת ש"ס בכנסת ביום ב’ (28 באוקטובר), פגישות עם חברי כנסת מכל הסיעות והשתתפות בהפגנת נעמ"ת נגד המדיניות הכלכלית והחברתית של הממשלה שתתקיים ביום ג’ (29 באוקטובר) בשעות אחה"צ בתל-אביב.

 עוד מתכוונים פעילי הארגונים להצטרף ליוזמת "פורום הארגונים למאבק באבטלה" בדבר הקמת שני "חדרי מצב" שיפעלו בירושלים ובתל-אביב ביום שני וביום שלישי (להלן פרטים על חדרי מצב ועל הפגנת נעמ"ת בתל-אביב). יעדה של הפעילות הענפה של הארגונים החברתיים: למנוע את אישור הצעת התקציב שתובא לקריאה טרומית בשבוע הקרוב.


הקואליציה לקידום הסעת המונים


יצויין שהארגונים הירוקים הלוקחים חלק בפעילות המטה הפיצו מנשר תחת הכותרת "תחבורה לכולנו – הקואליציה לקידום הסעת המונים". במנשר תוקפים הארגונים הסביבתיים את מגמות הצעת התקציב בכל הקשור לתחבורה הציבורית ובייחוד לקיפוחה של הרכבת. במנשר נאמר כי "בתקציב 2003, מתוך חצי מיליארד ש"ח תוספת למען תשתיות התחבורה, 80 אחוז (400 מיליון ש"ח) מיועדים לכבישים חדשים (בהם כבישי רוחב של כביש חוצה ישראל וקטע של כביש חוצה ישראל בדרום). זאת, בשעה שקוצצו 470 מיליון ש"ח מתקציב הרכבת ב-2002 ובוטלו תכניות לקידום קווי הרכבת לאופקים, דימונה, שדרות ולהכפלת המסילה לבאר-שבע". בקואליציה לקידום הסעת המונים שותפים הארגונים: אדם, טבע ודין; אמ"א – ארגון משתמשי האוטובוס; הפורום למען תחבורה ציבורית של החברה להגנת הטבע; מגמה ירוקה ו"תחבורה היום ומחר".

תגובות
נושאים: מאמרים

תגובה אחת

  1. דינה הגיב:

    וועכשיו העבודה אומרת לנו שאלו עקרונותיה, ושהיא לא תיסוג מהן לעולם. עקרונות הדאגה לחלש.

    מפלגת המערך תאכל אותה ובגדול. ביי ביי רשעי לב. על הליכוד אין מה להכביר. על ש"ס חבל לכתוב. שינוי, תפסו מחסה. המפד"ל, ישראל בעליה וישראל ביתנו – מזמן כבר אין להן אלוהים. הלאומנים הערבים מה אכפת להם. חד"ש חזקי ואמצי. מרצ אל תשתפני. עורו קומו הסוציאליסטים. כי רוח הבלהות מהלכת על פני ישראל – רוח הבלהות של המהפכה החברתית.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים