הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-2 בנובמבר, 2002 תגובה 1

מאת כתב "הגדה השמאלית"


"ישראל/פלסטין – הספר השחור" זהו שמו של קובץ ראשון בסוגו הרואה אור ובו לקט של דוחות מארגונים לזכויות האדם בעקבות שנתיים של אינתיפאדה. הספר נכתב בעקבות יוזמת הארגון הבינלאומי "עיתונאים ללא גבולות" וכולל דוחות של הארגון הבינלאומי אמנסטי, בצלם, הפדרציה הבינלאומית לזכויות האדם, משמר זכויות האדם, עיתונאים ללא גבולות, המרכז הפלסטיני לזכויות האדם, הקבוצה הפלסטינית למעקב אחר זכויות האדם והוועד הציבורי נגד עינויים בישראל. לדברי רוני בראומן, יליד ישראל ונשיא לשעבר של הארגון "רופאים ללא גבולות", "דוחות אלה חושפים מציאות שונה מזו המשתקפת בדיווחי העיתונים או במחקרים הגיאו-פוליטיים או האקדמיים".

בספר נכלל פרק ובו נקודות מרכזיות בסכסוך הישראלי-פלסטיני. אך עיקרו של הספר עוסק בהפרות השיטתיות של זכויות האדם על ידי ישראל בעקבות הכיבוש מחדש של השטחים הפלסטינים. הדוחות משקפים מציאות של הרג ומעצרים המוניים, הרס בתים והפקעת אדמות. רבע מפרקי הספר הוקדשו להפרות זכויות האדם בתוך השטחים הפלסטינים. זאת, על ידי הרשות הפלסטינית או הארגונים השונים.


"ישראל/פלסטין – הספר השחור" (240 עמודים, מחיר: 16יורו) יימכר החל מה-7 בנובמבר בצרפת, שוויץ, בלגיה וקנדה. בעוד מספר שבועות תצא לאור הגרסה האנגלית ועוד צפויה מהדורה בשפה הספרדית. ניתן לקבל פרטים נוספים על הספר באתר ההוצאה "לה דקוברט": www.editionsladecouverte.fr.

תגובות
נושאים: מאמרים

תגובה אחת

  1. חיים הגיב:

    המרכז הפלסטיני לזכויות האדם, הקבוצה הפלסטינית למעקב אחר זכויות האדם והוועד הציבורי נגד עינויים בישראל.

    הצחקתם אותי

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים