הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-3 בנובמבר, 2002 5 תגובות

הדפדוף חסר המנוחה שלי בעיתוני סוף השבוע והצפייה האקראית במהדורות החדשות, תפסו אותי לרגע… אני שלמשמע כל הקורה בשנתיים האחרונות אומרת בהתרסה: תעירו אותי כשזה יגמר. ואז כשעצרתי לרגע, מול נהר המלים שנשפך עלי כמו שבר ענן פתאומי, התחילה המחלה שלי: אני סופרת. מתוך כל המרואיינים, הפרשנים, החכמים הקבועים והחכמים לרגע: עשרות גברים, מוכרים לי ולעצמם ומשוחחים האחד עם השני כבר המון שנים. וכמה נשים? פה מראיינת אחת ושם מגישת חדשות וזהו בערך.

ושוב אמרתי לעצמי שככה זה איתנו. תנו לנו לישון, אפילו מאה שנה. בסוף הרי יגיע איזה נסיך-גנרל-מושיע. יבקיע עבורנו בחרבו המפורסמת את כל הקוצים שבחוץ, יעיר אותנו בנשיקה ויחסוך לנו את כל הזיעה והמאמץ.
שהם כבר ינהלו את העניינים. כמו שהם ידעו כל כך יפה להוביל אותנו למשבר המפואר הזה ככה הם בטוח ימציאו לנו את הגאולה.


אז ככה זה אחיותי.. לפני שאתן נרדמות איתי באמצע הקריאה לתשומת ליבכן: האבולוציה הישראלית עובדת באופן עקבי והכיוון שלה צפוי וידוע: הנפגעים העיקריים מכל המשברים הבטחוניים לדורותיהם הם כל אותם עניינים אזרחיים שקשורים לאיכות חיינו.


התעסוקות שנפגעות הכי הרבה כשעניינים אזרחיים חוזרים לארון, הן ברוב המקרים כאלה שנשים התמחו בהן במיוחד.


אז או שאתן רצות מהר לתפוס לכן מפרנס שיחזיק לכן חזק את ההגה ויקח אתכן איתו לעבר השקיעה, או שאתן מתחילות לכעוס. לא חשוב על מי, אפילו עלי ומתחילות לדאוג לאינטרסים שלכן.

תגובות
נושאים: מאמרים

5 תגובות

 1. אמנון הגיב:

  אסנת – תפסיקי להתבכיין .

  לאשה יש מגבלות . היא צריכה ללדת . לפעמים הלידה מפריעה לקרירה . מפליא אותי כשאת סוקרת בעיית אפליית הנשים את כורכת את הערבים והיהודים יחדיו . לא תוכלי להתעלם מכך שאשה ערביה הפוגעת " בכבוד המשפחה " אחד דינה – מוות ! יש גברים ערביים הנשואים ליהודיות אולם כמה ערביות נשואות ליהודים ?

  הנשים היהודיות נמצאות במסלול עליה מתמיד . לדוגמא – מחצית ממנהלי הסניפים בבנק גדול הן נשים וכד’

  יש גם סופרות מפורסמות כגון עירית לינור יש מלחינות מפורסמות כגון נעמי שמר ועוד כהנה וכהנה .

 2. חגית הגיב:

  כל הכבוד!

  הגנרלים ממש נמאסו, ומופז במיוחד.

 3. ציוני הגיב:

  אסנת אני מבין שאת מקיבוץ עברון . חתמת על עצומה בעד סרבנות .דעי לך כי קיבוץ עברון יושב על כפר ערבי בשם חרבת כברש . גם שכניך יושבים על כפרים ערביים כמו יסעור = בירווה ודמון , כפר מסריק במקום השבט ערב חוט ,סער = א זיב ,עין המפרץ על אדמות עכו , שמרת במקום שבט ערב ע’ווארנה ותקצר היריעה לפרט את כל קיבוצי השומר הצעיר היושבים על אדמות ערביות ומוחים נגד ה"כיבוש"

  אולי תפרט לי הסופרת הנכבדה איפה החרימו ה"מתנחלים" אדמות ?

  נאמר כבר אל תירא …

  החולמים על נדל"ן שקיבלו אדמות מהמדינה אשר נגזלו מערבים יואילו לשמש דוגמא לוותר על האדמות שעליהן יש קושאן לפליטים המחכים לחזור . גם ה"מתנחלים" יחזירו אדמות אשר לערבים יש עליהן קושאן (ואין) .

 4. לילי הגיב:

  אמנון

  המגבלות של הנשים הם הגברים. על המגבלה שהזכרת אפשר להתגבר בקלות יחסית, פשוט אפשר שהאבות יצאו לחופשת לידה, כדישהקריירה של הנשים לא תיפגע.

  ולאסנת הפמיניזם עדיין לא סיים את הבעיות שלו עם עצמו ולכן הוא נשאר עניינה של קבוצה קיקיונית המורכבת מנוברישיות אשכנזיות(שלא לומר ויבערס מודרניות). קבוצה כזאת תוכל לשנות רק את הסיליבוס בקורסים שניתנים באוניברסיטאות. שום דבר מעבר לזה.

 5. אורנה לביא הגיב:

  אמנון –
  תראה, כמו שנכתב פה באחת התגובות, יש אפשרות (למשל) ששכמותך יעשו חופשות לידה. אתם תגלו כמה זה נחמד ליצור קשר עם הילדים, כשזה לא תופס את כל היממה, 365 יום בשנה. וזה ממש כיף לבשל, כשזה לא הופך למשרה מלאה כפול 3 לפחות, וזה פלוס ספונג’ה וכביסה וכו’… – בזמן שאתם נלחצים בעבודה, ובמקום לעבוד רק כמה שצריך לפרנסה – כפול חצי, אתם עושים לעצמכם התקפי לב וסרטנים… לא חבל?

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים