הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-10 בינואר, 2003 תגובה 1

מאת כתב "הגדה השמאלית"


המשטרה מסרבת להתיר למובטלים להפגין מול בתיהם של ראשי בנק הפועלים. זאת בטענה שלא מדובר ב"אישי ציבור". ההסתדרות, יחד עם מפוטרי הבנק הרבים, התכוונו להפגין הבוקר (יום שישי) מול בתיהם של כמה מראשי הבנק. ההתכנסות הגדולה אמורה היתה להתקיים מול ביתה של שרי אריסון (מבעלי המניות הגדולים בבנק) בשיכון בבלי בתל-אביב.

מול סירוב המשטרה, מתכוונת ההסתדרות להכריז על "מרד צרכנים" ליום אחד. על פי התכנון במשך יממה שלמה יוצבו מפגינים בפתח סניפי הבנק ויבקשו מהלקוחות להחרימו במחאה על מאות הפיטורים. יו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, מסר כי בכוונתו לסגור את חשבונו הפרטי בבנק שנוסד על ידי ההסתדרות בשנות העשרים של המאה שעברה.


אך התנהגות ההסתדרות בפרשת מאות המפוטרים גורמת לחילוקי דעות בקרב ראשיה. נציגי חד"ש בהנהגת ההסתדרות, ג’יאהד עקל ואפרים דוידי, שבו בסוף השבוע ודרשו את פיזור ועד עובדי בנק הפועלים האחראי ל"חתימת הסדר מביש שגרם לפיטוריהם של 900 מעובדי הבנק". הדרישה הוצגה עוד בישיבת הנהגת ההסתדרות שנערכה לפני שבועיים כאשר התברר שהיו גורמים בתוך ההסתדרות שידעו על הכוונה לפטר מאות עובדי הבנק הגדול והרווחי בישראל.


ביקורת קשה נמתחה באותה ישיבת ההנהגה על התנהלות ההסתדרות בפרשת הפיטורים. זאת, כאשר יו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, ביקש "לא ליצור אווירה של לינץ’ כלפי אנשי ועד העובדים". על כך הגיב דוידי ואמר שבעבר ובגלל סיבות פחותות מפיטורי מאות עובדים ההסתדרות מיהרה ופיזרה ועדי עובדים – כולל של מקומות עבודה גדולים כגון נמל אשדוד. יצוין שיו"ר ועד עובדי בנק הפועלים הוא מועמד מס’ 17 ברשימתו של פרץ בבחירות הקרובות לכנסת.

תגובות
נושאים: מאמרים

תגובה אחת

  1. מלני-"מאבק סוציאליסטי" הגיב:

    גם אני הייתי בשני הכנסים האחרונים שנעשו בזמן האחרון, האחד כינוס ועדי הבנקים והשני כינוס כל ראשי ועדי המשק. הלכתי גם לכנס השני כי אמרתי לעצמי שאם עמיר פרץ מרכז את כל ראשי הועדים במשק בנוגע לבנק הפועלים אז סימן שאולי סוף סוף יש גיבוש של איזשהי תוכנית למאבק יותר מתקדם, אבל כמה שטעיתי! הדיקטטור הגדול- עמיר פרץ, דיבר ודיבר ושוב דיבר עד שכמעט הרדים את התקשורת, שאפילו היא עד כמה שהיא מכורה, ציפתה שיהיה קצת יותר אקשן ומעשים אבל כלום אחד גדול היה שם! כל מה שעמיר פרץ עושה זה להורות על הוצאת חשבונות מבנק הפועלים, וקצת השמצות כלפי שרי אריסון ועוד קצת השכרת שירותי משרד רואי חשבון שיסייעו לועדי עובדים- ממש מהפכני לא?
    ןכמובן שיש לו המון מתנגדים אבל כולם כעדר מפוחד ממעמדם- מי שישמע? את מי הם מייצגים בסופו של עניין- את העובדים או את עמיר פרץ, או אולי את הכיס הפרטי שלהם. ואבוי למי שמנסה להשמיע את קולו, והיו שהעיזו, בעיקר נשים, אבל אין לאף אחד סיכוי מול הקול הדיקטטורי של עמיר פרץ, שברגע שהוא שומע ציוץ קל מהקהל ישר הוא מגביר את קולו שאיש לא ישמע את הקולות הרועמים.
    ראשי הועדים שלא פוצים את פיהם צריכים להתבייש! מדובר כאן ביותר מ-900 עובדים( לא שזה לא מספיק), מדובר כאן בכל השכירים שיושפעו ממהלך זה בבנק הפועלים. יש כאן הזדמנות היסטורית לעשות שינוי אם רק יראו לשרי אריסון ולחבריה מי באמת שולט בבנק, וזה כמובן העובדים! רק כל עובדי הבנק זה 30000 עובדים! תחשבו כמה כוח זה!
    אז לכל מי שלא היה לא הפסדתם כלום, המהפיכה לא תגיע מעובדי הבנקים לצערי כל עוד ההסתדרות ועמיר פרץ ימשיכו לשלוט על העובדים.

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים