הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-19 בינואר, 2003 8 תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


בשלושים בירות בארבע יבשות נערכו אתמול (שבת) ויתקיימו היום הפגנות ענק נגד המלחמה המתוכננת על ידי ארה"ב מול עיראק. מהליפאקס בצפון ועד בואנוס איירס בדרום; מטוקיו ועד פאריס – מאות אלפים יצאו לרחובות כדי להביע התנגדות לכל מהלך מלחמתי של ארה"ב ובנות בריתה נגד עיראק. בצפון אמריקה נערכו אתמול עשרות הפגנות, בערים גדולות של ארה"ב, בעיר מקסיקו ובעשר ערים גדולות בקנדה. בוושינגטון הפגינו מאתיים אלף איש.

התמיכה הגדולה ביותר שקיבלו המפגינים בצפון אמריקה היא של פדרציית האיגודים המקצועיים של קנדה ("Canadian labour congress") המאגדת כמעט שלושה מיליון עובדים. הפדרציה קראה לחבריה להשתתף בהפגנות שנערכו בהליפאקס, פדרריקטון, מונטראל, טורונטו, ויניפג, סאסקטון, אדמונטון, ונקובר וקלגרי. לקראת ההפגנות פרסמה פדרציית האיגודים מנשר שפורסם ברוב כלי התקשורת ובו נאמר "בשם מיליוני חברי האיגודים המקצועיים ובשם רוב רובם של אזרחי קנדה – אנו מכריזים: לא למלחמה נגד עיראק! העובדים לא רוצים לקחת חלק במלחמה שמטרתה היחידה היא: עוד נפט עבור נשיא ג’ורג’ בוש, סגנו דיק צ’ייני וידידיהם בעלי חברות נפט הגדולות!". עוד קובעים האיגודים כי "לעובדים אין כל אשליה לגבי טיב משטרו הדיקטטורי של סדאם חוסיין. אך זו אינה סיבה למלחמה".


עוד פנו ראשי האיגודים אל ראש ממשלת קנדה, ז’אן קרטיין על מנת לדרוש הסרת החרם על עיראק "הפוגע באנשים חפים מפשע" וכדי שקנדה לא תיקח חלק בכל פעולה מלחמתית נגד עיראק. המנשר הסתיים במלים "חברי האיגודים המקצועיים רוצים שלום בעולם. אנו מתנגדים להפיכת העולם לשדה קרב ענק".

תגובות
נושאים: מאמרים

8 תגובות

 1. טל הגיב:

  והיכן לא היו הפגנות כלל?

  במדינת הגמדים רעש מהומה.
  הצבא לבוש מדים יוצא למלחמה.

 2. שולה הגיב:

  ובראש הגדוד צועד
  אריק שרון המפקד

 3. חף הגיב:

  הוא לבוש כובע פלדה ובידו סיכה חדה

  אחריו הפרשים רכובים על פרעושים

  ממלאים חלל אוויר בשריקות ובקול שיר

  המתופף מכה בעוז על חצי קליפת אגוז

  ושיר מה טוב ומה צאת יחדיו למלחמה . . .

 4. נימנים הגמד הגיב:

  עם חשיכה העפיפון, טס ממש כאווירון

  הוא מאיר לכל ננס את הדרך בפנס.

  במדינת הגמדים תם עם ערב קול שאון

  הצבא פושט מדים וכולם שוכבים לישון

 5. יוסי הגיב:

  מצד אחד מאוד שמחתי לראות שניקו את האתר מהתגובות הנבערות והפשיסטיות העתירות במלים גסות ושפה נמוכה, מצד שני עכשיו לא מבינים על מה ולמה תגובתי.אז לכל מי שלא מבין, חסרה תגובה לפני תגובתי.

 6. יוסי הגיב:

  ואתה סתם משבית שמחות.
  רחמיי.
  זו לא אשמתך. זו אשמתה של החברה שגורמת לאנשים לחוסר בטחון עצמי (ומטפחת אותו ביסודיות – מכתבות של war histeria בטלויזיה ועד שדונים סלולריים שמוכיחים לך שחוסר הבטחון מטריף אותך) ולסאדו מאזוכיזם (לא במובן המיני של המילים) עד שלא נותר להם חלל לחיות בו. הלוואי והיית מתמודד יותר טוב וחי חיים יותר שלמים רגועים ומאושרים שלא היו מביאים אותך לתגובות שכאלו.

 7. האמריקאים לא חכמים הגיב:

  כעת הם מבינים מה זה להכניס ראש בריא למיטה חולה.הערבים פוגעים בהם בכל מקום. גם היום ברצועת עזה נרצחו אמריקאים שבאו לעזור לפלסטינאים. מסתבר שהטרור הערבי הינו כמו האלמנה השחורה: נקבת העכביש טורפת את בן זוגה לאחר שהיפרה אותה.האמריקאים חייבים לשנות את הגישה שלהם ולהתנהג כמו במזרח התיכון: הקם להרגך השכם להורגו. הם המעצמה היחידה בעולם ועל פיהם ישק דבר. מהבסיסים שלהם בעירק הם יכולים לפגוע בקיני הטרור שבמזרח התיכון . להוריד את הכפפות ולהראות לכולם .מי הבוס!!!!

 8. יה חביבי האמריקאים כבר למדו-תגובה לזה שלפני הגיב:

  בקרוב האיראנים והמשת"פים שלהם בסוריה ,לבנון ,עזה ורמאללה ירגישו גם הם מי זה בוש!!!

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים