הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-4 בפברואר, 2003 2 תגובות

מאת כתב "הגדה השמאלית"


חברות היי-טק בישראל מתכננות לפנות אלפי עובדים ובני משפחותיהם עם תחילת המתקפה האמריקאית על עיראק. המדובר בעיקר בחברות רב-לאומיות אמריקאיות. היעדים המועדפים לפינוי העובדים: מערב אירופה וקפריסין. אחת הבעיות המרכזיות של החברות שהחליטו על כך היא לגייס חברות תעופה שיהיו מוכנות ל"רכבת אווירית" בהתרעה קצרה עם תחילת המתקפה. לכתב "הגדה השמאלית" נודע כי חברות תעופה גדולות יפסיקו את טיסותיהן לישראל ולכן המאמצים מתרכזים בגיוס חברות לטיסות צ’רטר או חברות תעופה פנים-אירופאיות. רק מעטים יעברו אל מטות חברות האם בארה"ב.

חברת קומברס כבר החליטה להעביר את עובדיה לאתר חלופי בפרנקפורט שבגרמניה. עתה עסוקים בחברה בחיפוש מקום מגורים לבני משפחות העובדים – על פי ההערכות לכמה שבועות. בהודעה שנמסרה לעובדים נאמר כי רובם יפונו לגרמניה, פרט לעובדים שישובצו במערך המילואים של צה"ל.


בכיר באחת מחברות המחשבים הגדולות אמר לכתב "הגדה השמאלית": "ברור לנו שהפינוי בא בכדי לענות על צורכי העבודה של החברה. העניין איננו הומניטרי. הם רוצים שנמשיך לעבוד. באופן אישי אשמח לעזוב עם תחילת המלחמה. אבל יש לנו רגשות מעורבים: ההורים שלי ושל אשתי אינם מסוגלים לשלם כרטיס טיסה ומלון בחו"ל. כך שבמקרה של סכנה נהיה בטוחים, אבל קרובי משפחה וחברים שאינם מועסקים בהיי-טק או שידם אינה משגת – יחשפו לסכנות. ביקשתי להישאר בארץ על מנת לא להתרחק מהמשפחה ומהחברים – מתוך רגשי סולידריות. עם זאת, נאמר לי שכאן לא תהיה עבודה והיא תימשך אך ורק בחו"ל – וזה חבל".

תגובות
נושאים: מאמרים

2 תגובות

  1. הלו הלו הגיב:

    פונו או לא פונו? ומה עם קומברס. אם פונו זה סקופ היסטרי. לא פונו – ברווזון.

  2. פיק ברכים/ או לא בארץ הגיב:

    כל הקניונים מלאים בחוגגים. בקרוב נאכל אוזני סאדאם

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים