הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבותמאת כתב "הגדה השמאלית"


היש קשר בין הגלובליזציה לבין ההגמוניה של ארצות-הברית בעולם? היש קשר בין הגלובליזציה לבין ניצול עובדים בעולם ונורמליזציה של "סדנאות יזע" על ידי קונצרני ענק בינלאומיים? היש קשר בין הגלובליזציה לבין הרס הסביבה וניצולה השיטתי על ידי בעלי הון המבקשים מקסום רווחים בכל מחיר? היש קשר בין הגלובליזציה לבין שליטת השווקים על הממשלות והפיכת המרחב הציבורי והאישי לסחורה פטישיסטית? היש קשר בין הגלובליזציה לבין שגשוגן של הלאומיות והגזענות? על נושאים אלה ונוספים באסופה שערך אפרים דוידי ושפורסמה בשבוע שעבר בהוצאת "רסלינג": "אנטי גלובליזציה – ביקורת הקפיטליזם העכשווי".

אסופת מאמרים מעודכנת זו, השואבת את עוצמתה וחיוניותה מהפגנות סיאטל 1999, מנסה להתמודד עם שאלות אלה באופן ביקורתי-רדיקלי: למען שינוי סדר היום הציבורי הקיים ולמען מחשבות מאתגרות על ארגון חברתי אנטי-קפיטליסטי. ייחודה של אסופה זו בשילוב בין ניתוח מפוכח של הגלובליזציה וסכנותיה לבין לימוד הלקחים של המערכה הכלל-עולמית המתנהלת נגדה. הפגנות סיאטל, פעולות קרן המטבע הבינלאומית וארגון הסחר העולמי, העמקת הפערים בעולם לצד קפיטליזם פראי – בכל אלה דן הספר באופן נרחב.


אף על פי שמדינת ישראל משולבת היטב בגלובליזציה הקפיטליסטית, אין בנמצא ספר בשפה העברית העוסק בניתוח התופעה מזווית זו. את תוצאותיה של הגלובליזציה חשים על בשרם מיליוני תושבי מדינת ישראל – המאמר החותם את הספר מתמודד, לראשונה, עם השלכות הגלובליזציה על המשק והחברה בישראל על רקע משבר ההיי-טק, כלכלת הכיבוש הישראלי המתמשך ואינתיפאדת אל-אקצה. עורך האסופה: אפרים דוידי, הוא עיתונאי המתמחה בענייני כלכלה וחברה; חבר הנהגת ההסתדרות ותלמיד לתואר השלישי בבית-הספר להיסטוריה של אוניברסיטת תל-אביב. 


פרטים נוספים על הספר ב"רסלינג הוצאת ספרים" – איתמר בן-אבי 3, תל-אביב 64736. כמו כן ניתן ליצור קשר עם עורכי "רסלינג": עידן צבעוני – טל/פקס: 6956704 – 03 ויצחק בנימיני – טל: 5739877 – 03 פקס: 7320976 – 03. עוד פרטים באתר ההוצאה: www.resling.co.il.

תגובות
נושאים: מאמרים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים