הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-4 במרץ, 2003 6 תגובות

"זעקת כל העם" רואה את עצמה מחויבת להמוני העם בישראל. התנועה קמה למען מציאת דרך מוצא לשינוי מצבן של השכבות העממיות במדינה, שנפגעו מהעדפת השלטון את ההון הגדול שהפך את המדינה לנחלתו. יוזמתנו היא קריאה לכל הארגונים החברתיים והמוני העם להתלכד לגוף נאבק, תוסס, חי, מאוחד ומאחד, היודע כי בידיו הכוח להביא את השינוי המיוחל במדינה.

שנים רבות סמכנו על ארגונים מפלגתיים שרובם הלכו אל הגה השלטון בכדי לקבל משרות שמנות ולשלוט דרך התחברותם עם בעלי ההון הגדול,  תוך הזנחה ממושכת של כל היתר ולכן הגענו היום למדבר מתדרדר מיום ליום, המסכן את עצם קיומן של שכבות רחבות. המצב הביטחוני מהווה תירוץ טוב לשלטון להצדיק את הניצול וההזנחה הגוברת במדינה. לו באמת היו רוצים להגיע לשלום ולשנות את המצב במדינה זה היה אפשרי. מצב כלכלי זה מחליש את החברה: ביכולת, באמצעים, מגביר ייאוש ואכזבה, מכה בתקוות. כך לא נוכל להמשיך בדרך שתאפשר לנו לצאת אל מרחב השלום, השפע, השגשוג, השלוה והתקווה.


אנו פונים בזאת אל האזרחים והארגונים החברתיים להתאחד!!! המצב החברתי הוזנח שנים רבות במדינה ומצב המוני העם הפך קשה יותר ויותר. סמכנו על משיחי שקר ומנהיגי מרמה, כעת נסמוך רק על עצמנו. בפעולתנו הרחבה ישמע קולנו וירעיד את אושיות השלטון, קולנו יגבר ויהיה החלטי, בלי מורא ועם בטחון על צדקת דרכינו המשותפת כי לזאת מחכה המדינה. אזרחים רבים נהרסים מתדלדלים, נזרקים מביתם ומעבודתם, ומתרבים בנגע מחלות, מצוקה ורעב. מי צריך בתי תמחוי וצדקה?


אנו רוצים רק צדק וזכות לחיות. עבודה, חינוך, בריאות ועתיד לילדינו. ניפגש בכל פינה ומקום בארצנו, נשב ונחליט יחדיו על צעדים קרובים ורחוקים, ניאבק כי זו מלחמת הישרדות העומדת בפתח ומתקרבת בכל עוצמתה. אנו מציעים את דרך התקווה לה זקוקים כולנו. ביחד נוכל לפתח דור חדש כי הזמן והעתיד שייכים לנו. רק יחד נצליח לשנות את פני המדינה והשלטון.

תגובות
נושאים: מאמרים

6 תגובות

 1. קול העם שניצח בבחירות הגיב:

  הצבענו בבחירות האלה למפלגה שהובילה אותנו למקום טוב. אל תפריעו לנו לחשוב שטוב לנו. העתיד עוד יהיה טוב יותר. פרסומים על גירעון ענק וצמצומים לא מפחידים אותנו. אי נטילת אחריות על מחדלי מיניסטרים לא מפריעה לנו. משטר מושחת – זה בדמנו. אז אל תבואו לנו עם כל האחווה הזו. היא לא אמיתית ולא משקפת. אנחנו רוצים את הימין החברתי. אנחנו רוצים את הרע ביותר. לא ראיתם שניצחנו בבחירות? אנחנו עוד נוריד אתכם מאה מטר למטה. בתי תמחוי? על ילדים מבקשי נדבה שמעתם? התאבדויות מבושה ורעב ראיתם? שוד בצמתי הכבישים כבר חוויתם? מרמור ושנאה סתמית כבר חלקתם?

  אתם כנראה לא כל כך מוכשרים – כי המוכשרים האמיתיים הצביעו לליכוד. הם יודעים שרק בעזרת קפיטליזם טוב הם יצליחו. ואתם? תמשיכו להצביע לשמאל שיעזור לכם ולאחרים – ואולי תבינו שזעקת כל העם האמיתית היתה במשרפות.

  ומאז האם כבר לא זועק. הוא פשוט נשרף. כבוי. אוד מוצל מאש. גם המרוקאים.

  שיהיה בהצלחה.

 2. שיבולת הגיב:

  אני לא מבין מהתגובה של זה שמעלי אם זה צחוק או מציאות. אני לא מבין אם הוא ציני או דובר אמת.

  אני כן מבין שהמדינה שלנו הולכת לאבדון הכי עמוק שקיים – אל הגלות השלישית.

  עורו אחים.

 3. משה. הגיב:

  לכל המובטלים, העניים, החד הוריות, הקשישים ,הנכים תושביי עירות הפיתוח, המובטלים, המפוטרים, החלכאים והנדכאים.
  יש לכם כח אדיר לשנות את מצבכם,כח שאין לרוב האנשים בעולם.
  קוראים לכח הזה דמוקרטיה.
  עד אז תחפשו את החברים שלכם.
  אני דואג לעצמי,תדאגו לעמכם.

 4. אפרים דוידי הגיב:

  כל הכבוד למשה, שדואג לעצמו! אבל אם לא נדאג כולנו להאבק יחד על מנת לשמור על המעט הקיים, ממשלת שרון תקח מאיתנו גם את זה! בכל מקרה לכל מי שרוצה להצטרף אל המאבק מוזמן להגיע לישיבת פורום ארגונים למאבק באבטלה להצגת תכנית "שנת המובטל". הפגישה תתקיים ביום ג’ הקרוב (11 במארס) בשעה 6 בערב במרכז השל, נחלת בנימין 85, תל-אביב.

 5. תגובה לדוידי הגיב:

  עם כל הכבוד לך בבחירות האחרונות הוכח מה כוחם של " הצודקים " . לא יתכן שאתה וחבריך יטענו כל הזמן שהעם מטומטם ופשוט צריך להסביר לו .
  לכותב המאמר המלה משרפות מזכירה לי נשכחות . זה חלק מטרנד שמוביל אורי אבנרי להשוות את משטרנו למשטר הנאצי או למפלגות פרו נאציות באירופה .

 6. דמגוגיה מטורפת הגיב:

  משרפות ? אבנרי ? – מה אתה סח ?

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים