הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבותמאת כתב "הגדה השמאלית"


"הכדור הבא לא יגיע אליך באמצעות הדואר". כך נכתב במסר שקיבל השבוע הבמאי הישראלי תושב פאריס אייל סיוון. אל המסר, שהגיע באמצעות הדואר, צורף כדור אקדח. אין זו הפעם הראשונה שסיוון מקבל איומים לרצח. בחודשים האחרונים הוא קיבל אין ספור שיחות טלפון ובהן איומים על חייו. סיוון התלונן במשטרת פאריס שפתחה בחקירה.

סיוון ביים את הסרט "הספציאליסט", "יזכור: עבדי הזיכרון" וסרטים אחרים שגרמו לפולמוס פוליטי ער בעקבות הביקורת שמתח בהם על המדיניות הרשמית של ישראל. לדבריו, מקור האיומים הם "החוגים הציונים הקיצוניים בצרפת המקבלים עידוד ממוסדות הקהילה היהודית ומאינטלקטואלים מסויימים. חוגים אלה מקבלים עידוד נוסף מהסלחנות לה ממשלת ישראל זוכה בעקבות הפשעים שנעשים על ידי צה"ל". החשש של סיוון הוא ש"גם תלונה זו לא תחקר – כפי שקרה בעבר בכל פעם שהחוגים הציונים הקיצוניים נקטו צעדים אלימים". סיוון עוסק עתה בהפקת סרט יחד עם איש הקולנוע הפלסטיני מישל חלייפי ומארגן פסטיבל סרטי במאים ישראלים ופלסטינים שאמור להתקיים בצרפת.

תגובות
נושאים: מאמרים

6 תגובות

 1. ניקול הגיב:

  למה אתם לכתוב זה יהודים ציונים קיצוני?. יש לכם לבדוק אולי זה ערבים קיצוני אנטיסמית, יש הרבה כאלה בצורפת לעשות צרות ליהודים בגלל הם יהודים ולא בגלל הם ציוניסטים. אבל זה איום ונורא איום המוות , ישר לביתסואר.

 2. הבמאי והרב הגיב:

  הרב נדקר והבמאי מאויים – אתם מתחרים בעיתונים היומיים ? בדקתם את
  הידיעה ? אולי זה תרגיל-פרסומת של הבמאי ? מדוע אינכם כותבים על
  תוכן סרטיו האלמוניים ? מי מכיר מי יודע, מי הוא סיוון ומה הם סרטיו ?

 3. יודע דבר הגיב:

  אם אתה לא שם אתה לא קיים, את המונח הזה קבעו גדולים ממני בתחום יחסיי הציבור.
  מר סיוון שכמעט ונעלם וגם נאלם במרטפיי ההיסוטריה (ראה ערך אנשים קטנים שלא השפיעו וא ישפיעו) מעוניין מאוד לחזור למרכז הבמה, אבל מאחר והכשרון המקצועי אינו גלגל הצלה, שכן הוא אינו מקצוען אמיתי, אזיי נתלים על מזבח השנאה ושמוש בפרובוקציה זולה, אבל תופסת כותרת.
  לא נורא מר סיוון גם כותרת שיקרית זו תעלם אם הזמן, אני משוכנע כי מי שייבדוק במשטרת פריס יגלה כי אין ולא הוגשה כל תלונה, הכל ברווז עיתונאי. בלון נפוח, וזו לא פעם ראשונה שאתה משתמש בנשק השנאה כמנוף לקדום מכירות והשארות בתודעה.

 4. לניקול הגיב:

  את צודקת, ציונים קיצוני בצרפת זה אנשים ישר כמו ויליאם נקש ופלאטו שרון, אנשים לא בעד לאיים אלא בעד רוצח או גונב ואז לעשות עליה. זה גם אנשים דמוקרטי שבעד ילדה מוסלמית אסור לובשת מטפחת.

  ונסיים במילים הבלתי נשכחות של פעיל ליכוד בצרפת, בוועידת הליכוד העולמי, אחרי שהיתה שם קטטה :
  "אני מזועזע, בבית"ר לימדו אותי להרביץ לערבים, לא ליהודים."

 5. אלי הגיב:

  אייל סיוון זייף ביודעין את סרטו הספציאליסט.
  הוא ערך מחדש קטעים ממשפט אייכמן כדי להראות את ה"עוול" שנעשה לאדם שהיה אחראי על רצח מיליונים.

  להגנתו הוא טוען שהסרט "אינו סרט תיעודי".

 6. ל"לניקול" הגיב:

  וזה גם מאוד יפה מצידך, לצחוק על אנשים ששפת אימם לא עברית, על איך שהם כותבים. לפחות היא כותבת בעברית, שלא כמו עורכי דין קנדיים מסוימים שמסתתרים מאחורי התירוץ "אין לי מקלדת".

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים