הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבותמאת כתב "הגדה השמאלית"


ראשי הוועדים הגדולים דרשו לפתוח בשביתה כללית נגד התוכנית הכלכלית של הממשלה, אך יו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ (עם אחד) סירב לכך ואף אמר "נמשוך עם המאבק עד לרגע האחרון". כך עלה מישיבת הנהגת ההסתדרות שנערכה ביום א’, שבסופה הוחלט על הכרזת סכסוך עבודה כללי במשק – החלטה שקיבלה אשרור פה אחד בשעות אחר הצהריים בישיבת בית נבחרי ההסתדרות. עוד סירב יו"ר ההסתדרות להצטרף להפגנה שהתקיימה ביום ג’ בשעות הבוקר מול משרד הראש הממשלה, בעת דיון בממשלה על התוכנית הכלכלית של שר האוצר.

"פורום ארגונים למאבק באבטלה" פירסם בסוף השבוע קריאה להפגין מול משרד ראש הממשלה. אל ההפגנה הצטרפו ארגונים נוספים כגון הסתדרות הגמלאים ונעמ"ת. בישיבת הנהגת ההסתדרות הציע אפרים דוידי (חד"ש) להפוך את ההפגנה מול האוצר ל"אסיפה כללית סוערת, בהשתתפות העובדים בכל משרדי הממשלה ומוסדות המדינה השוכנים בירושלים". אך, כאמור, ח"כ פרץ סירב להצטרף אל הקריאה. על כך הגיב דוידי "לא ייתכן שנשלח את הקשישים לנהל את מאבקי העובדים. כל העובדים צריכים להצטרף אל המערכה". גם חברי ועדים גדולים, כגון פרוספר בן-חמו (ארגון עובדי קופת חולים) ומאיר אלעזרא (ארגון עובדי מקורות) הצטרפו אל הקריאה להפגין ואף קראו לקבוע תאריך לשביתה הכללית במשק.


במהלך ישיבת הנהגת ההסתדרות, שלפרקים היתה סוערת, נאמרו דברים קשים על התוכנית הכלכלית של הממשלה. רוב הדוברים קראו לצאת למאבק "על הבית", אם כי ח"כ פרץ הדגיש "קשה לי שצריך להיאבק בממשלה – אנו לא רוצים להגיע לזה". ועוד הוא מסר "צפוי מאבק קשה". במהלך הישיבה נמתחה ביקורת על המו"מ המתנהל בין הממשלה לבין ההסתדרות על התוכנית הכלכלית. רוב הדוברים דרשו להפסיקו מייד ולשלול את התוכנית כולה ולא להיכנס למו"מ על סעיפים מסויימים.

תגובות
נושאים: מאמרים

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים