הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-9 ביולי, 2003 40 תגובות

אין סליחה ואין כפרה לרצח חפים מפשע – אין דבר מגונה ומתועב יותר מהרג חסרי ישע, אין דבר מזעזע יותר מרצח ילדים – משני הצדדים. אבל אם רוצים לעצור את הקטל ההדדי צריך לראות את המציאות האכזרית הזאת בצורה מפוכחת, נטולת רגשות. צריך להבין את העיוות שיצרו אצלנו 36 שנות כיבוש, התנשאות ודמוניזציה של האויב. שנים של התקרבנות, התבכיינות והתעלמות מוחלטת מסבלו של האחר. הצגתו כחיה רצחנית נטולת צלם אנוש – כאילו אנחנו לעומתו צדיקים טהורים ונקיי ידיים…

אבל הרי הטרוריסטים צמאי הדם והרוצחים המתועבים של צד אחד, הם לוחמי החופש הנערצים, הטייסים וחיילי היחידות המובחרות של הצד האחר. הרי מי שאין לו מטוסי פנטום, מטמין מטענים, והפצצות אינן יודעות להבחין בין ילדים תמימים לבין לוחמים עזי-נפש, בין חפים מפשע לבין חיות דו-רגליות.


כי כל עם כבוש מתקומם.


וצריך להבין שגם הכיבוש הוא צורה של טרור, ושיש קו ישר המחבר בין הכיבוש ומחסומיו לבין קורבנות הטרור. וצריך להבין שבמלחמת הדוד והגולית הזאת, לא הותיר הצד החזק לצד החלש אלא את ברירת ההתאבדות – וצריך להבין שמשני הצדדים רק צד אחד מעמיד לדין, ורק לצד אחד יש אסירים, למרות ששני הצדדים הרוויחו ביושר את הזכות לשבת בכלא על פשעי מלחמה והרג ילדים חפים מפשע.


וצריך לזכור שגם ג’ורג’ וושינגטון, נלסון מנדלה ומנחם בגין היו טרוריסטים/לוחמי חירות, ושגם האצ"ל, והלח"י, והמאו-מאו והוייטקונג היו ארגוני טרור שהפכו למפלגות פוליטיות. (ושאפילו אהוד ברק אמר שלו היה פלסטיני היה מצטרף, מן הסתם, לאחד הארגונים…)


כי דם-על-הידיים יש לכל מי שחי בארץ הזאת ואין הדם האחד אדום יותר מן הדם האחר. וכשנגמרת מלחמה, משחררים שבויים … כי לא רק רון ארד לחופש נולד – ונתן את הנשמה ואת הלב… גם לאחמד אמא מחכה בבית…


ומי שחושש, מהסס, מתמקח, מתחמן ומנסה להרוויח זמן, אינו מבין שהזמן כבר אזל מזמן! כי כאשר עם אחד, שליט, דוחק עם אחר אל תהומות של דיכוי, השפלה, ייאוש וחוסר – תקווה יש לכך מחיר: של דם, ועוד דם ועוד ועוד!


ומחר, כולנו יודעים, יעופו עוד אוטובוסים, וכל-כך הרבה "נשמות טובות" – משני הצדדים – מחכות בכיליון עיניים לרגע הנורא הזה, שבו אפשר יהיה לרקוד על הדם, שיהיה תירוץ טוב לעצור את התהליך ולהפוך את הקערה על פיה. והפוליטיקאי, שפוחד מתגובתם הקשה של הקורבנות, חייב להביא בחשבון גם את הקורבנות של מחר. כל אסיר שלא ישוחרר, כל התנחלות שתישאר במקומה, כל מטר מיותר של אדמה כבושה, כל יום של עיכוב – הופכים את כולנו לבני-ערובה ולקורבנות פוטנציאליים של הרוצחים המתועבים שבדרך.


לכן, הדרך היחידה לעצור את שטף הדם המטורף הזה, היא להמשיך קדימה בכל הכוח, באומץ ובנחישות – לא להביט לאחור ולא להתחשבן. כי בהתחשבנות הזאת יש רק מפסידים. צריך להסתכל קדימה ולא אחורה, כי אחרת זה לא ייגמר לעולם, כי אחרת מעגל הדמים והנקמה ימשיך לנוע סחור סחור ללא טעם וללא תכלית, עד שלא נהיה…


לכן, את האסירים צריך לשחרר, לא כי זה צודק, אלא משום שזה הדבר החכם לעשות.

תגובות
נושאים: מאמרים

40 תגובות

 1. שרץ זה שרץ הגיב:

  מה שונה השרץ יגאל עמיר שרצח את רבין ז"ל לבין השרץ שרוצח 20 ילדים בדיסקוטק בדם קר?
  הרי שניהם רוצחים מסיבות לאומניות.
  אז בבקשה תפסיקו לקשקש שיגאל עמיר לא ורוצח ילדים כן..
  מי שמבדיל בין דם לדם מאבד את הזכות לדרוש דרישות.

 2. מעיר למעיר הגיב:

  מה? לוחם חופש לא יכול להיות רוצח מתועב??
  מה בכלל הקשר?

  אמא של אחמד כן מחכה לאחמד למרות חשיבתך הסטראוטיפית המוגבלת.

  אני לא מאחל לך להיות אזרח של מדינה שאי לקיחת שבויים היא חלק מהאתיקה שלה.

 3. המעיר הגיב:

  שלוש הערות קצרות
  1 לא הבנתי. כבר השתכנעתי שכולם לוחמי חופש אז למה לשנות בסוף את דעתך ולקרוא להם רוצחים מתועבים. ממש לא יפה.

  2 בקשר לאמא של אחמד. האמת רמי שהיא לא מחכה לאחמד שיחזור. היא מצטלמת עם אחמד לפני היציאה ואומרת לו את זה מפורשות. זה כבוד גדול שאחמד מתפוצץ בבית קפה.

  3 הבעיה שלא היינו צריכים לקחת שבויים בכלל…….

 4. אתה צודק..לשחרר את אברושמי ויגאל עמיר הגיב:

  אתם כל כך מתלהבים לשחרר רוצחים שרצחו ילדים בדם קר..אז בטח גם לא תתנגדו לשחרר את יונה אברושמי שיושב כבר 20 שנים בכלא ואת יגאל עמיר שחוקקתם חוק במיוחד בשבילו.
  נסכם שאם רוצחים שרצחו ילדים בדם קר ראויים להשתחרר הרי שגם אברושמי ועמיר ראויים באותה המידה להשתחרר על פי הקריטריונים שלכם.
  אז קדימה..לשחרר אותם.

 5. גיא אברהמי הגיב:

  בתגובה נאמר על יגאל עמיר "שחוקקתם חוק מיוחד בשבילו" – חוקקתם?! מדינת ישראל חוקקה, או שמא לדעת המגיב כליאתו של רוצח ראש ממשלה היא אינטרס של שמאלנים בלבד… אני אשמח לקבל הבהרה למה התכוון המגיב.
  בנוסף לכך ברור שישנם הבדלים ברורים בין יגאל עמיר לבין האסירים הפלשתינים. אחד מהם הוא שהסכנה באזרח המשתמש באלימות בכדי לשנות מדיניות ממשלה היא גדולה ביותר.

 6. גיא אברהמי הגיב:

  מעבר לכך אני מקווה שכל הקוראים והמגיבים מודעים לכך שלמרות שכבר עשרות אלפי פלשתינאים היו כלואים במחנות מעצר (כולל אלפי "מנהליים" אשר נכלאים ללא משפט עקב גחמותיו של חוקר שב"כ זה או אחר) ועדיין לא הופסק הטרור. מה דעתכם לנסות לפנות התנחלויות?

 7. לעולם לא לשחרר את השרץ יגאל עמיר הגיב:

  ולא את הרוצחים בני הכנופיות המוסלמיות. ח.נ.ביאליק המשורר הל הלאומי:נקמת דם של ילד קטן לא ברא השטן. אסור בתכלית האיסור לשחרר רוצחים יהודים וערבים ובמיוחד רוצחי ילדים נשים ואזרחים תמימים. ואת השרץ יגאל עמיר הרוצח המתועב ששינה לרעה את פני ההיסטוריה אין לשחרר לעולמי עולמים!

 8. אין כאן שאלה של איכות דם הגיב:

  גם כותב האמר מתייחס בפירוש לעובדה שאין הוא רואה כן מימוש של צדק בשיחרור האסירים.

  ההשוואות ליגאל עמיר ואברושמי – השוואות תלושות.
  אין לכרוך שחרור אסירים פלשתינים עם שחרורם של עמיר ואברושמי מכיוון שהשחרור לא מתבצע על בסיס של צידוק מוסרי אלא על בסיסי של רציונליזם אינסטרומנטלי.
  הרציונאליזם נובע מההבנה שאותם אסירים פועלים ומייצגים ישות עממית חיצונית לנו אשר איתה אנחנו רוצים להגיע להבנה ורגיעה,ושהשחרור אשר במודע לא מוצדק מוסרית כלפי הפושעים הוא מוצדק בהקשר הרחב שלו בכך שהוא עשוי לתרום לצינון השנאה ולסייע בפתיחת דף חדש בהסטורייה ,אשר יוביל לשמירת חיים.

  עניינם של עמיר ואברושמי הם עניין פנימי של החברה הישראלית,הם לא יישות חיצונית לחברה.
  אם היה בשחרורו של יגאל עמיר אלמנט מהסוג שפירטתי היה טעם להשוות ולשאול האם מוצדק לשחררו.

  אריק

 9. יוסי שורץ בפ"ס. הגיב:

  כפי שהסברתי לעורכי אתר זה, בכך שהם מסירים תגובות שלי על מנת שהקוראים לא ידעו מהן עמדות המרקסיסטים, הם פותחים את האתר לשליטת הימין הציוני ההולך ומשתלט על האתר. היום הורדו שתי תגובות שלי, האחת תגובה לחיים ברעם, והשניה תגובה למכתבו המרגש של רמי אלחנן האב ששיכל את בתו סמדר ב1997. מכל מקום זאת תרומתי לויכוח המתנהל:
  מה שתומכי הימין מתקשים להבין הוא כי הטרור הפלסטיני, עד כמה שהוא נורא, באשר הוא פוגע בעיקר בפועלים ובמעמד הביניים הנמוך החפים מפשע, הוא תגובה לטרור עוד יותר נורא של התנועה הציונית ולאחר מכן מדינת ישראל שמנשלות ומגרשות את המוני הפלסטינים מזה מאה שנים. הדרישה לשחרור האסירים הפלסטינים היא דרישה פוליטית, שמטרתה לקדם מטרות פוליטיות. כותב שורות אלו אינו תומך במטרות הפוליטיות של "מפת הדרכים",משום שהיא לא מסוגלת לפתור שום שאלה והיא נועדה לבסס את שליטת בעלי ההון האמריקאים באזור.
  אני תומך בדרישה לשחרור כל האסירים הפוליטים כדי לקדם מטרה אחרת והיא מאבק משותף של המוני הערבים והיהודים למען סדר חברתי שונה ושמו סוציאלאיזם, משטר הבנוי על אחווה בין העובדים ולא על אנטגוניזם פרי הסתה של הבורגנות, בין אם זו יהודית או ערבית. אין כמעט משפחה פלסטינית שאחד מיקיריה אינו יושב בכלא ישראלי על פעולת התנגדות זו או אחרת לכיבוש, רבים יושבים במעצרים מנהליים משום שאין כל הוכחות קבילות כנגדם. מי שרוצה לאחד את המוני היהודים והפלסטינים טוב יעשה אם יסייע לבנות תנועה שתדרוש את שחרור כל האסירים והעצירים הפלסטינים. אלו הצועקים כנגד שחרור האסירים בטיעונים מסריים מופשטים המנותקים מהמציאות תומכים בהמשך הדיכוי והשנאה בין היהודים לערבים. אם הם רוצים להתאבד זה עניין שלהם, אולם אנו הרוצים לחיות בארץ זו ובאחווה עם בני העם הפלסטיני, תוך יצירתו של הכלי החשוב ביותר לשחרור המוני הערבים והיהודים מביצת הדמים- מפלגת פועלים המונית ערבית יהודית עם פרוגרמה מרקסיסיטית, דורשים את שחרורם של כל האסירים הפלסטינים

 10. תגובה לגיא אברהמי הגיב:

  לא מדובר בשנאה של הימין לשמאל אלא בשנאה התאומית של השמאל לימין…אז בבקשה לא להפוך את היוצרות.
  שנית לדעתי יגאל עמיר הוא רוצח מתועב כמו כל רוצח מתועב אחר וכל אדם השופך דם סופו בכלא ועם זה אין לנו ויכוח.
  העניין הוא שהחוק שהביא ח"כ וילן לממשלה ידוע לכל ואף הוא עצמו הצהיר שאכן החוק נוגע ליגאל עמיר והוא חוקק על מנת למנוע מיגאל עמיר לצאת מהכלא..אז אם זה לא חוק שחוקק בשבילו אז בשביל מי הוא חוקקו אותו?
  הרי כבר היו חוקים שקבעו שכל אדם שרצח סופו למאסר עולם.
  שלישית הטענה כאילו בתגובתי היתה טענה סמוייה שלכלוא את עמיר הוא אינטרס שמאלני הרי שזה מעוות ולא נכון.
  אני מעוניין שעמיר יהיה בכלא בדיוק כמו כל הרוצחים הפלסטינים שרצחו אבל בגלל הקריאה בכתבה לשחרר רוצחי ילדים העליתי את ההשוואה בין עמיר לבין הרוצחים הפלסטינים מכיוון ששניהם רוצחים מתוך מניעים לאומנים..אז למה לשחרר רוצחי ילדים ולא לשחרר את עמיר או אברושמי?
  מדוע רוצחי השר זאבי צריכים להשתחרר לדעתכם ויגאל עמיר לא?
  האם הדם של אמיל גרינצוויג ז"ל או של רבין ז"ל יקר יותר מאשר כל התינוקות והילדים והנשים והאזרחים והחיילים שנרצחו?
  האם הדם של רבין טוב יותר משל השר זאבי ז"ל?
  אם כן אז תכתוב את זה במפורש.

 11. לזה שמדבר על מילים גבוהות הגיב:

  אתה מדבר?
  איזה גיבוב של שטויות,ודמגוגיה.
  על סמך מה אתה קובע שכל מי שישוחרר יחזור וירצח? אתה נסמך על נסיון עבר? דוגמאות בבקשה,אל תקשקש סתם , תן דוגמאות.
  כנ"ל לגבי הקשר בין השחרורים שישראל עשתה לבין התוצאות שבאו בעקבותיהם, האם אתה יכול להוכיח שזו הסיבה להתגברות האלימות? קדימה תוכיח,לדבר זה לא ממש חוכמה.

  כנ"ל לגבי הקשקושים שלך על היטלר,הגלותיות ההסטרית משתלטת עליך? כל צל הופך ישר להיטלר?
  אני מנחש שאתה מעלה שתמכו במתקפה האמריקאית בבעיראק וטענו בידענות שזה שהפייסנות היא בדיוק כמו הפייסנות האירופית לפני מלחמת העולם השנייה, נכון?
  גם עכשיו אתה ממשיך לתמוך ומאמין כמו ילד קטן שמה שמעניין את האמריקאים הוא המוסר והשלום.

  האם ישראל עשתה נסיון כן ואמיתי כדי להתפייס עד היום או שזה היה רק מס שפתיים,וגם כאן אם אתה רוצה לשכנע תן דוגמאות, אל תדבר באוויר.
  בינתיים מי שנותן את הטון,זה ה"ביטחוניים" למיניהם,רוממות הבטחון בפיהם יום ולילה,אבל משום מה לא ממש נהיה כאן בטוח

 12. תגובה לרציונליזם אינסטרומנטלי הגיב:

  מילים גבוהות ריקות מתוכן ותלושות מהמציאות.
  תגיד..אם היטלר היה עצור גם היית משחרר אותו למען השלום עם גרמניה ונירמול היחסים?
  למה ארה"ב לא משחררת את נויירגה למען השלום או מפסיקה את הנסיון לחסל את סדאם בשם השלום עם העולם הערבי?
  כנראה זה בגלל החוק הבסיסי שאומר מי שרצח צריך לשלם אחרת חיי אדם יהפכו להפקר.
  האם אתה מוכן להתחייב ולחתום בחייך שאם אסיר פלסטיני שרצח ושוחרר לא יחזור שוב לרצוח?
  או שאתה לוקח סיכון מחושב שאומר במקרה הכי גרוע אז יהרגו כמה ילדים?
  ממשלת ישראל שיחררה כמה פעמים רוצחים בשם הרגיעה והשלום ובתמורה קיבלנו הגברה של הטרור והגברה של מקרי הרצח על ידי אותם האנשים ששיחררנו.
  איפה כתוב שעל ידי שיחרור רוצחים פותרים בעיות?
  מה שאתה מציע זה שהפלסטינים ירצחו אותנו ואנחנו נשחרר אותם בשם הרגיעה והשלום המדומה וחוזר חלילה עד שלא ישאר פה את מי לרצוח ואז אולי באמת הבעיה הפלסטינית תיפטר מאליה….תשמע גם זה סוג של פיתרון.
  מתברר שהטיעונים שלך תלושים מהמציאות…אבל לפחות אתה יודע לדבר.

 13. דניאל רוזנברג הגיב:

  מאוד מבדר לשמוע ימני תוקף רציונליזם פוליטי בשם ערכים.
  אפשר לדעת כמה ילדים נהרגו בפצצות של מאות קילוגרמים מעבר לצורך "רק בשביל להיות בטוחים" רק בשביל לחסל איזה מנהיג התנגדות חוצפן?

 14. תגובה לדניאל הגיב:

  אותו מנהיג התנגדות חוצפן גרם למותם של עשרות ישראלים..
  אז אם רצח של עשרות ילדים נשים וגברים הם בשבילך "חוצפה" אז כנראה שאני ואתה לעולם לא נסכים אחד עם השני.
  רצית שנגיד לו אתה ממש חצוף נזוף שאתה רוצח אותנו…לזה התכוונת?
  בשבילי חיי אדם קצת יותר יקרים מאשר חוצפה.

 15. שופט עליון הגיב:

  1. אין לשחרר מחבלים, באופן עקרוני.

  2. כרגע – אין על מה לדבר בכלל.

  3. אם וכאשר הפלסתינאים יפרקו את כל ארגוני הטרור, אז ניתן יהיה לשחרר רק את אותם האסירים שלא רק שאין להם דם כל הידיים, אלא גם שלא נתפסו בדרכם לפיגוע.

  4. אז ניתן יהיה גם לשקול את שחרורם של אלה שריצו את רוב תקופת מאסרם, כמחווה מיוחדת ואחרונה.

  5. זאת צריכה להיות החלטה של ממשלת ישראל, בלבד, שלא נתונה למסחרה, סחיטות, איומים ולחצים.

  6. פשוט

  5. זאת צריכה

 16. אלמוג שבתאי הגיב:

  מזל שיש שופט עליון, שיפסוק באופן סופי מה אין לעשות ומה ניתן לשקול ובאיזה תנאים.

 17. למר כתריאל- מנורית הגיב:

  אתה צודק אולם צריכים לנסות אולי נצליח סוף סוף. אם לא ננסה לא נדע אם החמצנו הזדמנות לחיים נורמאליים במזרח התיכון.

 18. תגובה לכתריאל הגיב:

  מאוד קל להשיב לך.
  אתה פשוט מתבסס אל עובדות לא נכונות.
  המלצת קריאה, כדי שתדע קצת יותר על מה קרה בקמפ-דיוויד,
  "במרחק נגיעה" – גלעד שר.

  אריק.

 19. תגובה לקארטזיאני הגיב:

  וממתי נקמה היא ערך רציונלי?

 20. השופט לאלמוג הגיב:

  הסרקזם שלך לא במקום. אכן מזל גדול הוא שקיים בית המשפט העלין, וכן, גם אני.

  השמאל, שאליו את באופן כל כך מובהק משתייכת, עשה שמוש מרובה ומוצלח בכלי זה, הלא כן?

 21. אמנון הגיב:

  לאלחנן .אני מעריך אותך כי דעותיך הפוליטיות קודמות לסבלך האישי . מפריע לי כי אתה מנפנף במות ילדתך על מנת לחזק את השפעת דעותיך .
  אלחנן – מה קרה לכם ? רצח יהודים באשר הם יהודים החל עוד בשנות ה 20 . הוא לא יפסיק עם שחרור אסירים , הוא לא יפסיק עם פינוי ההתנחלויות . הרצח יפסיק כאשר הערבים יפנימו ( כולל ערביי ישראל ) כי את ישראל לא ניתן למחוק . היא עובדה קיימת . כאשר יגיעו לכך הפתרון יושג בזמן קצר . לזכותם של הערבים יצויין כי הם כנים , מוכנים לקבל אולם להכיר בישראל כמדינת היהודים לא . מאות אלפי פליטים משומרים בלבנון ירדן וסוריה על מזוודותיהם ורוצים לחזור לתחום ישראל כלומר ליפו חיפה אשדוד כפרי אזור ירושליים וכו.מה עוד צריך לקרות כדי שתבין זאת . הצעה לי אליך ולחבריך אולי תבואו להסכם עם ה"אירגונים" שתסומנו בסימן מיוחד ( אולי טלאי צהוב ) כדי שלא יפגעו בכם הרי אתם נציגהם עלי אדמות !

 22. אלמוג שבתאי הגיב:

  ל"תגובה לרציונליזם אינסטרומנטלי" – חשבתי שאסור להשוות לנאצים. או שהשואה לנאצים היא מונופול ימני? תסביר לי, כדי שאבין בדיוק את החוקים.

 23. כתריאל הריאליסט הגיב:

  במערכת יחסים בין בעל לאשתו קורה וצריך להתגרש. יש גרושים הוגנים בהם בני הזוג מתחלקים ברכוש בפשרה מקובלת על ה-2 נפרדים ולא פוגעים איש ברעהו. ישנם גרושים בהם בני הזוג או אחד מהם עושה בעיות בגרושים עצמם וכל פעם מעלה דרישה חדשה ומשונהולא מאפשר לבן זוגו לסיים את מערכת היחסים. יש לנו כאן "נישואין"שנכפו עלינו לצערינו .אנו מחוברים לאנשים ששונאים אותנו ורוצים להשמידנו וגם כשאנו רוצים להתגרש הם מעלים טענות ודרישות בלתי אפשריות ומונעים את הגירושין. אם היה מדובר בעם שיש לו מנהיגות חזקה שיודעת ויכולה להגיע להסכמים ולשמור עליהם אזי אפשר היה לשחרר את כל האסירים, להחזיר להם שטחים,לבנות גבול ולהתנתק מהםוכל עם היה חי את חייו באין מפריע. אבל מדובר בעם שמנהיגות אותו מספר כנופיות רצח שדואגות להנציח את היריבות והמלחמה המתמשכת,לטובן האישית. ראשיה מעבבירים מליוני דולרים לחשבונותיהם הפרטיים בח"ול, משפחותיהן יושבות במקום מבטחים בחו"ל ונהנות ממליוני הדולרים. ראשי הכנופיות מתחבאים במסתורים הממוקמים בלב אוכלוסית נשים וילדים והם מטיפים ,משפיעים ומשלהבים צעירים וצעירות תמימים?(וחס וחלילה-לא בני משפחותיהם) שיתאבדו וישמידו כמה שיותר יהודים. ושקמו מנהיגים שלנו כמו אהוד ברק שהציע להם החזרת 97 אחוז מהשטחים כולל רוב ירושלים המזרחית,ושמעון פרס שהסתובב בכל העולם הבמבוסס על מנת לגייס כספים לקרנות שתשקענה בפיתןח השטחים וביצירת מקומות עבודה לפלסטינאים, קיבלו ראשי הכנופיות "רגלים קרות"טרפו את הקלפים" ו"שברו את הכלים" ופתחו במלחמת השמד עקובה מדם. לכך היו מספר סיבות:1. הם לא רוצים להגיע להסדר קבע ולהכיר בנו-כי אנו זרים ולא שיכים לכאן ושנחזור למקומות מהם הגיעו הורינו או לים. 2.אם תקום להם מדינה הם יצטרכו להשקיע בה ולעמוד בבקורת העשייה והשימוש הפרטי בכספים ציבוריים. 3. מעמדם האישי ישתנה והם לא יהיו מחוזרים ע"י מנהיגי העולם. לסיכוםיהיה שלום עם הפלסטינאים רק כשהם יהיו חלק ממדינה אמיתית עם מסורת שלטונית כמו מצרים או ירדן.

 24. אורי הגיב:

  1. אולי כדאי לחכות עד שיגיע השלום המיוחל
  ורק אז לשחרר? הרי יש לנו קצת נסיון.
  2. האם מר אלחנן מרגיש שההזדהות שלו בכתבה
  עם רוצחי בתו "חולנית" (בלשון המעטה)
  3. האם למר אלחנן יש ילדים נוספים להעלות
  למולך?

 25. ערן-תגובתי לכתריאל הגיב:

  הבעיה הגדולה שלנו שאנו לא יודעים לדבר עם עראפאת וחבורתו בשםה שהם מבינים. הפוליטקאים והקצינים שנפגשו עם השועל הערמומי וחניכיו פרשו לא נכון את ההסתחבקות של הערבים ע"י שולחנות עמוסים בשפעת מעדני המזרח. אצל הערבים סחבקיות ונימוסים אינם בהכרח וויתורים. השועל הערמומי -עראפאת "מכניס לכיס הקטן"כל מדינאי, פוליטיקאי וגנרל ישראלי. הוא מתוחכם, מתוכנן,עיקש, חזק ופיקח יותר כל אחד שיושב מולו בצד הישראלי.(חוץ מאדם נפלא אחד והוא שמעון פרס. רק פרס יודע לדבר עם הפלסטינאים בשפתם. לא ברק(אותו הם מבזים ומשפילים ולא נתניהו שמאבד מהר את עשתונותיו.רק הצמד פרס-שרון יכול לשנות את פני הדברים. {לידיעתכם שמי ערן ואני מעריץ גדול של 2 אנשים מופלאים והם יוסי שריד ושמעון פרס(את שרון הזכרתי רק בגלל המבנה הפוליטי הקים כיום)}

 26. אלמוג שבתאי לשופט העליון הגיב:

  הסגנון שלי הוא סרקסטי, הסגנון שלך פוסקני ומתנשא. ככה זה.

  התשובה לשאלתך היא כמובן "לא", בית המשפט אינו כלי פוליטי שצד זה או אחר עושה בו שימוש. זהו כלי משפטי שמטרתו להשיג צדק. זה לא תמיד מצליח, בין אם בגלל שהחוק אינו כלי מושלם להשגת צדק, ובין אם בגלל שהשופטים אינם עושים בו תמיד שימוש טוב גם כשאפשר. לשמאל, כמו לימין, ביקורת רבה על החלטות רבות של בית המשפט, גם העליון. ולכל זה אין שום קשר לא למה שכתבת, ולא למה שעניתי לך. אז בבקשה:

  1. בשביל להשיג מטרה, למשל שלום ובטחון, מדינה עושה כל מה שצריך, כולל לשחרר אסירים פוליטיים (מחבלים ואחרים).

  2. כרגע – צריך לעשות את זה, ודחוף.

  3. "דם על הידיים" זו הגדרה מתגלגלת. אתה אומר, "שלא נתפסו בדרכם לפיגוע". אחר יגיד – "שלא תכננו פיגוע". שלישי יגיד שילד שזורק אבנים על חייל הוא מפגע וכן הלאה. מה שיקרה בפועל הוא, שהצורך המדיני יכתיב את מספר האסירים שישוחררו, ו"גם על הידים" יוגדר בהתאם כדי לייצר מספר כזה של אסירים בלי דם על הידיים.

  4. מי שריצה את תקופת מאסרו צריך להשתחרר נקודה. זה כמובן תקף לגבי מי שבכלל נשפט ובכלל יש לו תקופת מאסר.

  5. זאת צריכה להיות החלטה של ממשלת ישראל מתוך משא ומתן עם הרשות הפלסטינאית.

  6. פשוט

  5. ודי.

 27. רודף שלום הגיב:

  אבקש את קהל המגיבים לא להתחזות בשמות של אבות הציונות והאומה! תודה!!!

 28. מניצה בר-חי למר כתריאל הריאליסטן הגיב:

  האם שמעת שאפשר להפרד מבלי גירושין? אנו לא צריכים להמתין להסכם!יכולים לפנות את 5000 האזרחים הישראלים מרצועת עזה ולהשאיר להם את השטח. הם יכולים להצטרף למצרים ולא צריכים לחכות שתקום מדינה פלסטינאית והם יצטרכו לקבל אישורים לעבור דרכנו לגדה המערבית וממנה. יושבים שם מליוני מסכנים רעבים ללחם. מה אנחנו בכלל מחפשים במיטה החולה הזו. איפה החכמה היהודית לאן היא נעלמה. אני חייתי כאן , כאשה בוגרת "לפני מלחמת ששת הימים כשהרצועה והגדה לא היו בידינו והמצב היה עדיף אלפי מונים.

 29. בן גוריון דוד הגיב:

  יצא המרצע מהשק. אבירי המוסר והנאורות. מתברר שאינכם מוסריים ומוסריות לא מעניינת אתכם. הנימוק היחיד שמופיע הוא שזה מה שכחם . הרשו לי להציע גם כן דברים חכמים. לתלות על עץ כל אמא של מתאבד פלשתיני אין ספק שכמות המתאבדים תקטן. ועוד הערה אם הכיבוש הוא הגורם לטרור למה ומדוע היה כאן טרור ב1948 ב1936 וב1929 אינכם אלא כלי משחק בידי פראיהמדבר וצמאי הדם המוסלמיים אנ תקווה שכשנעשה טרנספר לא נעכח לקחת אתכם איתם

 30. הרצל הגיב:

  קראתי את מה שכתב בן גוריון וואלה !!!

 31. שופט עליון לאלמוג הגיב:

  גברתי,

  סגנוני פסקני ומתנשא מכיוון שאני פסקני ומתנשא (כיאה לשופט), מה שכמובן לא הופך אותי אוטומטית ללא צודק.

  1. בשביל להשיג מטרה, למשל שלום ובטחון, מדינה עושה כל מה שצריך, וזה אומר לאסור ולהרוג מחבלים – לא לשחררם.

  2. את זה באמת צריך לעשות, ודחוף.

  3. טיעונך הבא הוא דמגוגיה צרופה, לא שווה התיחסות של אדם אינטלגנטי: "דם על הידיים" זו הגדרה מתגלגלת. אתה אומר, "שלא נתפסו בדרכם לפיגוע". אחר יגיד – "שלא תכננו פיגוע". שלישי יגיד שילד שזורק אבנים על חייל הוא מפגע וכן הלאה. מה שיקרה בפועל הוא, שהצורך המדיני יכתיב את מספר האסירים שישוחררו, ו"גם על הידים" יוגדר בהתאם כדי לייצר מספר כזה של אסירים בלי דם על הידיים.

  גם שאר הערותיך דמגוגיות ריקות מתוכן במקרה הטוב.

  שמוש בדמגוגיה, בסיסמאות ריקות ובמילים יפות אך חסרות משמעות הנו ממאפייניו הבולטים של עמיתיך למחנה, שמרבים לכתוב באתר זה. דרך אגב, אחד מהם בשם גדעון ספירו מתפלא שהם מקבלים במה רק באתר מחתרתי נידח כגון זה. באמת, ספירו, מה ההתממות? הלא הבנת עד כה שעם ישראל ברובו הגדול עוד לא איבד את שפיותו לגמרי?

  לסיכום, יקירתי, הרשי לי להמליץ על השכלה טובה (אפילו עצמית אם ידך קצרה מלשלם שכר לימוד), ועל ריחוק מגראס, בקונין וסעיד.

  זה יעזור לך לנתח נכון יותר את המציאות.

  בהצלחה!

 32. שופט עליון ? – אולי במזבלה הגיב:

  המתכנה "שופט עליון" יטיב לשנות את כינויו הכוזב ל"תחתון" – אל מעמקי השאול של תגובותיו המתנשאות והאוויליות. הוא כותב ש"הגדה השמאלית" היא "אתר מחתרתי נידח" – למרות שהוא עצמו טורח להטריח את קוראי העתר
  בתגובותיו הארכניות, מבית מדרשם של המתנחלים, פושעי המלחמה בממשלה וב"קהילת הביטחון" ומחרחרי המלחמה, ששופטים אמיתיים ממתינים לדון בענינם. לממשלת ישראל וצבאה, אין צורך כלל בשופטים, כדי להוציא לפועל את גזרי דין המוות על "מחוסלים",כשלצידם נרצחים ונפצעים חפים מפשע. מי שמכנה את עצמו "שופט" לא רק שאינו "עליון" כיומרתו החולנית אלא, שגם ליגה זין בכדורגל, לא הייתה מקבלת את שיפוטו.

 33. שופט עליון ל"אולי במזבלה" הגיב:

  לזה המתקרא "אולי במזבלה":

  מר "אולי במזבלה" היקר,

  מה לך כתלין על מקצועי, כינוי, שיוכי הפוליטי ומקום שבו בוחר אני לבטא את עמדותי? ובכלל חצי מתגובתך נובעת מחוסר הבנת הנקרא (אכן כנראה יש אמת בפרסומים האחרונים). נפגעת בשם האתר? איך אמרו חז"ל: "קח פנדל", וקרא את תגובתי שוב. ציטטתי בפרה-פראזה את גדעון ספירו. לאור מכתבך בדקתי שוב ומצאתי שזה לא היה מר ספירו, אלא מגיב בשם אבנר לכתבתו של ספירו "חופש עתונות לא כל כך חופשי" (ראה תגובה ראשונה, מה-14.07.03). אני מצטט: "עמדות השמאל עולות רק בפינות שכוחות-אל באינטרנט שהציבור בכללו אינו חשוף אליהם".
  והוא דוקא מהברנג’ה שלך, אז תפנה את טענותיך אליו.

  על כל פנים, גסות רוח וחוסר נמוס ותרבות מינימליים, כנראה אינהרנטיים אצלך ולא נתנים לתיקון. אך יתכן והיית יורק פחות שנאה אילו הפנמת ששנאה, ובמיוחד שנאת חינם, בהיותה מעוורת ומערפלת כושר שיפוט – היא נחלתם של המוגבלים. כאשר אין טיעונים משכנעים, קדימה להשמצות, נכון? העלבונות יפצו על אינטלקט ויכולת רטורית נמוכים, על חוסר השכלה ותסכולים פנימיים, ועל סתירות וחוסר קוהרנטיות בהשקפת עולם פוליטית שעברה מן העולם, נכון? אני במקומך הייתי נמנע מלדבר, מאחר וחוסר תבונתך (ולא רק פוליטית) בולט במיוחד בנאומך המוזר. איך אומרים בקורס טיס "Make sure your brain is engined before you put your mouth in the gear".

  דרך אגב, אינני מתנחל כלל ועיקר, ואף אינני בטוח שניתן לשייך אותי למחנה פוליטי מובהק זה או אחר. אני כן אוהב להתבונן ולנתח, ולא בהכרח את הצד שאתה מייצג – זה טריוויאלי מדי.

  שלום לך, ומי יתן כתחכים!

 34. אוהבת יהודים ועוד יותר ציונים הגיב:

  אני נגד שחרור ם של אנשי כנופיות הפשע המוסלמיות מתוך דאגה לשלום העם היהודי היושב בציון. מתחילת ההסכם עם הכנופיות של שונאי ישראל, דהיינו מתחילת ההודנא נרצחו 10 יהודים. אם נשחרר את הרוצחים והפושעים מבתי הסוהר הם ירצחו לנו ,בהתגנבות יחידים, 10 יהודים כל יום. הם מתוחכמים יותר מאיתנו והנחש המתקרא יאסר "מכניס לכיס הקטן" את גדולי המנהיגים שלנו(טוב,לא היה מבחר גדול!). אחיאנשי השמאל , אל תהיו נאיבים! אנחנו מבחינתם מתנחלים גם עם אנו גרים בתל-אביב וכל הודנא כזאת מיועדת לשיפור פוזיציות בדרך אל הפתרון הסופי והוא פלשתין נקיה מיהודים. הם תלמידיהם הטובים של היטלר והימלר.והם ספגו את זה מאביהם שישב במרתפי הגסטפו בברלין ויעץ לחלאות האדם הנאציות איך לשפר את מכונת ההשמדה! אל תתנו בהם אמון! כל רצונם הוא הפתרון הסופי.!

 35. שופט חולה הגיב:

  השופט העליון "שלנן" הוא דוגמא ניצחת למי שלקה בשגעון גדלות – גם בבחירת כינויו וגם
  ב"תוכן" דבריו.

 36. שופט עליון לעמיתו החולה הגיב:

  הוא אשר אמרתי: השמצות, השמצות ועוד השמצות.

  תגיד, כשופט אל שופט, יש לך גם משהו קונסטרוקטיבי לתרום לדיון (להזכירך "שחרור אסירים"), או שאני אפטימי ללא תקנה?

 37. תגובה לאוהבת…………… הגיב:

  שמי נחמיה ואני רוצה להגיד לך שתגובתך קשה מאד. אם לא ניתן צ’אנס להסדר אולי נתחרט יותר מאוחר. בכל אופן מי שמנהל כאן את הענינים זו ארצות הברית של אמריקה ולנו כנראה אין ברירה אלא ללכת לפי הקו שהם מובילים ונאלץ לשחרר מחבלים ,עם כל הצער והחשש ממה שהמשוחררים עלולים לעולל.

 38. לאוהבת הגיב:

  אני יותר מאמין להרבה ערבים מאשר אני מאמין לביבי ולשרון. הגזענות שלך מבחילה.

 39. נחמיה הגיב:

  למגיב האנונימי:התגובה של האוהבת אמנם קשה מאד. איני מבין את טענתך שהכותבת נגועה בגזענות. אולי לא קראת לעומק?! היא מתריעה נגד המשך הגזענות הנאצית בלבוש איסלאמי!!! והרי מנהיגי הערבים בפלסטינה/א"י (ארצנו נקראה כך בתקופת המנדט הבריטי)ישבו במרתפי הגסטאפו ושיתפו פעולה עם הצורר הנאצי נגד היהודים. והם עוד מעיזים לדבר על "נכבה".

 40. קסטנר פלסטיני הגיב:

  ה"אוהבת" ו"נחמיה" הם היסטוריונים חדשים.
  מי ישב ב"מקרתפי הגסטאפו" – האם היה גם ישראל
  קסאנר פלסטיני ?!

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים