הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-28 ביולי, 2003 תגובה 1

מאת כתב "הגדה השמאלית"


ראשי האיגודים המקצועיים בלבנון יתכנסו בתחילת אוגוסט כדי להחליט על צעדי מחאה חריפים, כולל שביתה כללית, נגד העלאת תעריפי המים והחשמל ונגד תוכניות ההפרטה של ממשלת חרירי. ראש הממשלה רפיק חרירי, אחד מבעלי ההון הגדולים בלבנון, מקדם תוכנית הפרטה ללא תקדים הכוללת הפרטת כמה מהשירותים המרכזיים הניתנים על ידי המוסד לביטוח לאומי.

בישיבה של ראשי ה-CGTL (פדרציית האיגודים המקצועיים של לבנון) בביירות נמתחה ביקורת קשה על המדיניות הכלכלית והחברתית של הממשלה. "כל הצעדים הננקטים בשבועות האחרונים – כגון העלאת מחירי המים והחשמל, ההפרטות והמדיניות הניאו-ליברלית – נעשו כדי למצוא חן בעיני ארגון הסחר העולמי", נאמר בהודעה שפורסמה בתום הישיבה. אחד מחברי הנהגת האיגודים, מרואן חאולי אף הציע לקרוא למרד אזרחי ולסרב לשלם את חשבונות המים והחשמל. תעריפי החשמל והמים עלו בכ-300 אחוז באחרונה כי לטענת משרד האנרגיה "זו התאמה תקופתית בעקבות העלייה במחירי הנפט בשוק העולמי".


עוד סוכם על "תוכנית מאבק" בשלבים, הכוללת שביתות במגזר הפרטי והציבורי. בין היתר דורשים האיגודים המקצועיים להחזיר את תשלומי הביטוח הלאומי, בייחוד את קצבאות הילדים, קצבאות הזקנה ומענקי לימודים לרמתם הקודמת. מאז מארס 2001 וכשלב מקדים לקראת הפרטת שירותי המוסד לביטוח לאומי, הממשלה קיצצה קצבאות ומענקים.

תגובות
נושאים: מאמרים

תגובה אחת

  1. אז אולי הגיב:

    אנחנו לא כל כך שונים ורק החיזבאלונים בשני הצדדים רוצים שניראה כך?

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים