הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-30 ביולי, 2003 29 תגובות

התסריט השחור התממש: החייל אולג שייחט נחטף ונרצח. אני משער כי השקיפות המלאה לא היתה נר לרגלי שליחי הסוכנות היהודית שפעלו באוקראינה, והם לא סיפרו למשפחת שייחט כי בהגירתם לישראל הם לא בהכרח עולים בסולם המעלות, אלא בהיבטים רבים הם יורדים לשאול התחתיות; הם באים למדינת סדום ועמורה, שחיי ילדיה יהיו בסכנה כתוצאה מהרפתקנות מלחמתית של ממשלת ישראל. האם עמד בפני משפחת שייחט המידע המלא על המתרחש בישראל בטרם החלטתם להגר מאוקראינה לישראל?

אני מניח כי משפחת שייחט לא היתה מודעת לעובדה, כי עם בואה לישראל היא מהגרת למדינת טרור גזענית שמדי פעם מתחפשת למדינה דמוקרטית. לבני המשפחה בוודאי לא היתה תמונה מלאה על פריסת חוליות רצח וחטיפה מטעם ממשלות ישראל, הפזורות על פני כדור הארץ, ומבצעות פעולות טרור לא רק נגד אזרחי חוץ, אלא גם נגד אזרחי ישראל. פעם אחת רוצחים חברי חוליה כזו מלצר ממרוקו העובד בנורבגיה, פעם אחרת חוטפת חוליה כזו אזרח ישראלי, מרדכי ואנונו (אף על פי שיש הסכמי הסגרה שנועדו בדיוק למנוע חטיפות), ולעתים רוצחות חוליות החיסול של ממשלת ישראל אזרחים תמימים, נשים, ילדים, תינוקות. לפעמים עוסקות חוליות אלה בחטיפת חבר פרלמנט פלסטיני, כמו למשל מרואן ברגותי, ולפעמים הן חוטפות אזרחים לבנונים ממיטתם בחשכת ליל, כולל קטינים שבוודאי לא חטאו ולא פשעו.


קצינים בכירים בזרועות הביטחון של ישראל רוצחים שבויים בדם קר ובשיטות מפלצתיות, כפי שעשה אהוד יתום כאשר רוצץ את גולגלתו של שבוי באבן. הרוצח לא הועמד לדין, אלא קיבל חנינה מושחתת מנשיא מושחת כדי למנוע העמדתו למשפט, וכפרס נוסף הוא נבחר לכנסת כחבר מפלגת השלטון.


מה פלא שמעת לעת מנסים לוחמי גרילה פלסטינים או לוחמי חיזבאללה גם הם את מזלם בפעולות חטיפה.


בשלב זה איננו יודעים מי חטפו ורצחו את אולג שייחט. ברור שמדובר במעשה אכזרי, גם אם לא ברמת האכזריות של ח"כ ליכוד אהוד יתום, שבפרשת קו 300 ביצע לינץ’ נורא, שעה שכאמור לעיל רוצץ את גולגלתו של שבוי פלסטיני, מעשה לא פחות מזעזע מהלינץ’ שביצעו פלסטינים זועמים ברמאללה נגד שני שבויים מצבא הכיבוש הישראלי.


אולג שייחט נפל קורבן לשיטות שמדינת הטרור הישראלית עושה בהן שימוש לרוב, וכפי שקורה בדרך כלל, הקורבנות הם החיילים הפשוטים. הרמטכ"ל, שר הביטחון וקציני המטכ"ל שמחליטים על חטיפות מאובטחים סביב השעון, נוסעים במכוניות משוריינות ולא נזקקים לטרמפים כדי להגיע לביתם.


ובשולי החטיפה והרצח, עוד אירוע אופייני לישראל. לפני כמה שבועות התלונן חייל בדואי כי בהיותו באותה צומת ממנה נחטף אולג, ניסו לחטוף אותו. היו על גופו סימני פציעה ומאבק. אבל במשטרה ובצבא לא האמינו לחייל. חשבו שהוא מתחזה. הגזענים מהצבא והמשטרה אמרו לעצמם "לך תאמין לערבי". עתה, לאחר שחייל יהודי נחטף ונרצח, החליטו לחזור ולחקור את החייל הבדואי. נראה שהיה ממש בדבריו. אילו לקחו את החייל הבדואי ברצינות, יתכן וחטיפתו של אולג היתה נמנעת. הגזענות מתברר, גובה לא אחת מחיר יקר מאלה שנגועים בה.


ישראל יכולה לתרום תרומה מכרעת להפסקת החטיפות, אם תכריז כי מהיום ואילך היא מוציאה שיטה זו מכלל פעולה, וכביטוי למדיניותה החדשה משחררת את כל החטופים הנתונים עדיין בבתי הסוהרהישראלים. לאולג שייחט זה כבר לא יעזור, אבל זה עשוי בהחלט לסייע למניעת החטיפות הבאות.


עוד לא אבדה תקוותנו


הפתעה, הפתעה. מי היה מאמין כי נשיא ארגנטינה החדש, נסטור קירשנר, השייך לממסד הפוליטי וחבר באותה מפלגה של שלושת קודמיו, ישנה את מדיניותם ב-180 מעלות, ויבטל את החנינה והחסינות מהעמדה לדין שהוענקו לפושעי החונטה הצבאית הפשיסטית ששלטה בארגנטינה בשנים 1983-1976.


קציני החונטה הצבאית כבר חשו עצמם בטוחים כתוצאה מהחנינות שניתנו להם, חיו חיים נוחים, ולפתע קרה הבלתי יאומן. בחלוף 20 שנים, הם נעצרים כדי להביאם לדין. ולא סתם נעצרים, אלא הנשיא הארגנטיני הסכים להסגירם למדינה שלישית שאזרחיה נמנו עם הנרצחים בימי שלוט הכת הצבאית.


40 קציני הכת הצבאית עינו, רצחו והעלימו עשרות אלפי אזרחים, ביניהם 2,000 יהודים. ישראל, למי ששכח, שיתפה פעולה עם אותה חונטה פשיסטית, ומכרה לה נשק וציוד צבאי, כדי שתוכל להמשיך ולבצע את פשעיה.


המתרחש בארגנטינה מפיח תקווה כי גם כאן, טרם נאמרה המלה האחרונה בתחום ההעמדה לדין של פושעי מלחמה ישראלים. אהוד יתום כזה, שביצע את אחד הפשעים המחרידים בתולדות פשעי המלחמה של ישראל, רצח שבוי, צריך להתחיל לספור לאחור כי החנינה שקיבל אינה תעודת ביטוח.


ראש הממשלה הגנרל שרון, בכל מה שקשור בתחום מערכת יחסיו עם הערבים, פועל על פי קודים מוסריים וערכיים שדומים מאוד לאלה שהינחו את ידידו הגנרל אידי אמין, רודן אוגנדה לשעבר, שהשבוע נכנס לתרדמת עמוקה בגלות בערב הסעודית. צריך להתפלל כי שרון, בניגוד לאידי אמין, יאריך ימים בערנות, שהרי זו תעודת הביטוח הטובה ביותר כי גם הוא יזכה לראות עוד בחייו בהעמדתו לדין בגין ביצוע פשעי מלחמה, החל מטבח קיבייה וכלה בשחיטה הגדולה במחנות הפליטים סברה ושתילה בלבנון, שבוצעה בחסות צבא הפלישה הישראלי, במלחמת השולל אותה יזם ועליה ניצח.


מותר לקוות כי זה יהיה גם גורלם של פושעי המלחמה הרבים מספור המתהלכים היום חופשי במדינת ישראל.

תגובות
נושאים: מאמרים

29 תגובות

 1. אמנון הגיב:

  ירדת לשפל המדרגה בהזדהותך והצדקתך את הטרור .לא שמעתי ערבי שיגיד אני מבין את הישראלים אנחנו הורגים בהם והם מחזירים .
  הם מבינים זאת . נקמת דם נמשכת כמה דורות .
  ההשואה של שרון לאידי אמין אף היא רווית שנאה .מה קרה לך ספירו ??? האם התחרפנת ???

 2. שגיא הגיב:

  נו באמת..
  הם רוצחים אותנו (הפלשתינאים והלבנונים) ואתה מצדיק אותם. תצטרף לצד שלהם וזהו.

 3. תגובה לגדעון הגיב:

  למרות שאני מסכים באופן יסודי עם עמדתך שיש לראות את פעולת החטיפה והרצח של אולג שייחט על רקע הכיבוש והדיכוי הישראלי המתמשך שלא החל ב1967, אלא עוד בשנות העשרים עם נישול הפלחים ולאחר מכן ב47-8 הנכבה, נראה לי שבאופן קונקרטי ההדגשים שלך בסיטואציה הנוכחית לאחר מציאת גווייתו של החייל שנרצח, שוגים מבחינת ההדגשים. במאמר מסוג זה יש מחד להאשים את שליטי מדינת ישראל על כל מעלליהם שדחפו לפעולה רצחנית זו,( אני מעריך שהיה כאן ניסיון לחטוף חייל לצורכי לחץ לשחרור אסירים ומשהו השתבש), אך מצד שני יש להוקיע את השיטה של טרוריזם לא רק של המדינה, אלא של הטרוריזם האישי, ובמיוחד כאשר אינו מכוון לאחראים על המצב, אלא כנגד ההמונים היהודים כולל חיילים פשוטים שלא בשדה הקרב.צורה זו של המאבק של המדוכאים, אינה מסייעת לשחרור לאומי והיא דוחפת את הישראלים לידי הימין, שעושה בו שימשו דמגוגי. המסר של פעולה כזו היא שהאויב הוא לא השלטון, לא הבורגנות אויבת כל העובדים והעניים, אלא כל היהודים.
  הטרור של המדינה והטרור האישי הם חלק מסתירה דיאלקטית שהפתרון היחיד שלה היא מהפכה סוציאליסטית של כל העובדים יהודים וערבים, אשר תיצור יחסי סולידריות אינטרנציונליסטים, בין העמלים בני שני העמים, לה אתה מתנגד באופן מוצהר.
  השאלה הלאומית בארץ זו תיפתר רק על ידי מאבק משותף של המוני היהודים והפלסטינים כאשר בראשם מעמד הפועלים המאוחד, ופעולת חטיפה ורצח רק מזיקה לאחדות זו. הצורה (ושוב לא התוכן), של מאמרך אינה יכולה אלא להרגיז אנשים במקום לחדד את הבנתם.
  כפי שאתה רואה קצרת את אשר זרעת.

 4. הבלתי נמחק הגיב:

  לי דווקא פתרון אחר ומבטיח יותר.

  כתגובה לחטיפת ורציחת החיל המדינה תתלה 100 רוצחים ערבים בפומבי ובחוצות הכפרים והערים שנולדו.

 5. המצאת הטרור – אמיר הגיב:

  אני מסכים עם גדעון ספירו על ההשוואה. טרור לעולם גורר טרור נגד. כשבוחנים את ההיסטוריה מתברר שישראל היא שהחלה בטרור. אפשר לחזור לימי המחתרות, אז הטרור היהודי כלל הנחת פצצות בשוק הומה אדם (בחיפה), פיצוץ בניין על מאות יושביו (מלון המלך דוד) וגם חטיפה (קצינים בריטיים). בלטו בכך אנשי האצ"ל והלח"י (אבל גם ההגנה לקחת בכך חלק). הטרור הזה הופעל הרבה לפני שהפלסטינים אימצו את שיטותיו. המגיבים פה מתממים. אדם הנמצא בסכסוך וקונה סכין להגנתו, אינו יכול אח"כ להלין על שכנו שראה זאת וקנה סכין. כשבוחנים את מירוץ ההסלמה בסכסוך, ישראל תמיד הקדימה את כל שכנותיה. זה התחיל בטרור, והמשיך בכל מערכת נשק אפשרית – עד לנשק להשמדה המונית. לפתח טילים ופצצות גרעין ואז לתקוף כי שכנך מנסה לפתח גם הוא טילים – זו המצאה השמורה לישראל בלבד. השיטות האלימות מבית מדרשם של בן גוריון ופרס הם הזרעים של נהרות הדם כיום.

 6. לאמיר הגיב:

  אולי בטרור ונישול מאדמות זה נכון. אבל ישראל לא פתחה במלחמה עם ההכרזה על הקמת המדינה. והסיבה שהעיראקים הגיעו לכאן לא קשורה לכך שלישראל היה את הפלמ"ח. אל תיתמם.

 7. שי הגיב:

  נו באמת כמה רחוק אפשר ללכת בסילוף ההיסטוריה
  לאמיר ולחכמים האחרים כאן חידה:
  האם האצ"ל וההגנה הקמו ופעלו לפני או אחרי הטבח בחברון ובתל חי.
  ולפני או אחרי גל רציחות של יהודים ובהם ברנר.
  וסירוס והתעללות במשורר היוצ"ר
  ואלו רק דוגמאות ידועות בודדות

 8. בתמיכה באמיר-יוסי שורץ הגיב:

  מלחמת 48 הייתה מלחמה לא צודקת הן מצדה של מדינת ישראל והן מצדן של מדינות ערב. הקורבן הברור של מלחמה זו היה העם הפלסטיני שרק עליו היה צורך להגן.
  הכוחות המזוינים של מדינת ישראל, פתחו במסע טרור וגרוש של העם הפלסטיני לא לאחר פלישת צבאות מדינות ערב, אלא מייד אחר החלטת החלוקה. לא ניתן היה להקים מדינה עם רוב מוחלט יהודי ללא גרוש מסיבי של הפלסטינים. זה כבר היה ברור בהמלצת ועדת פיל ב37 . כאשר פרצה מלחמת 48 כל הערים המעורבות כולל אלו שהיו אמורות להיות לכאורה במדינה הפלסטינית כבר נכבשו. כדי ללבות את האש הלאומנית אצ"ל עשה טבח בערבים בבתי הזקוק בחיפה ב30 לדצמבר 47, כאשר הפלמ"ח עושה טבח בפועלים הערבים שהגנו על הפועלים היהודים בבתי הזקוק ביום למחרת.( באלד אל שיך)
  הקונטקסט של מלחמת 48 היה המאבק המהפכני שפרץ בכל העולם לאחר מלחמת העולם השנייה, כאשר בפלסטין א"י, פועלים ערבים ויהודים נאבקו שכם אל שכם כנגד המעביד הזר. באפריל 46 הייתה שביתה כללית של עובדים יהודים וערבים. האפשרות שמאבק זה יתפתח למאבק מהפכני דחף את האימפריאליזם ואת כל הלאומנים ערבים כיהודים לחבל במאבק זה. זה הרקע להחלטת החלוקה. מדינת ישראל הייתה כלי של האימפריאליזם האמריקאי העולה במזרח התיכון, בעוד מדינות ערב כלי שרת של האימפריאליזם הבריטי הנדחק. תמיכת סטלין בחלוקה הייתה קשורה לניסיון שלו לשמור על ההסכם של חלוקת אזורי השפעה בעולם שעל מזבחו הוא הקריב גם את יוון וגם את מעמד הפועלים באיטליה וצרפת ועוד מקומות, כפיליפינים דרום ויטנאם ועוד. זה היה גם הרקע לסכסוך הסובייטי-יוגוסלבי ועם סין של מאו.

 9. לגבי עיראק ומלחמת 48 הגיב:

  העיראקים תקפו את ישראל לא בגלל הפלמ"ח אבל חיל האוויר של המדינה שבדרך הוא שתקף את שדות התעופה H2 ו-H3 שבמערב עיראק (Haifa-2 Haifa-3).

 10. לגדעון הגיב:

  גדעון ,אתה ירדת מהפסים. צריך להכניס אותך חזרה לפסים (לכותונת פסים) ולאשפז אותך כאן בבאר יעקב הסמוכה למקום מגורי.

 11. שופט עליון הגיב:

  לאשפז את ספירו מיד! מקריאה כרונולוגית של מאמריו עולה בברור הדרדרות מתמדת ומואצת במצבו הנפשי, שבו הוא מהווה סכנה לא רק לעצמו, אלא לסובבים אותו. הרי מי שחש כך, סופו שינעץ את שיניו במישהו (ישראלי, כמובן).

  לאורכי הגדה השמאלית: אין גבול לטעם רע?

 12. אני מתחיל להעריך את הערבים הגיב:

  יהודים אזרחי ישראל ,משכילים ,מבוססים, נהנתנים מקבלים במה באתר זה וללא כל יראה, מחסום או פחד,מחרפים כאוות נפשם את מדינת ישראל ואין איש מונע בעדם. יתר דמוקרטיה וחופש פוליטי הצמיחו, כידוע לנו, משטרים אפלים שהמיטו אסון על האנושות. אבל ההשתלחות חסרת הרסן נובעת מחינוך לקוי בו חטאנו בזה שלימדנו את ילדינו שהכל מותר ואין צורך לתת כבוד לזולתך. הפתגמים הידועים:אסור לכרות את הענף עליו יושבים ואסור לירוק לבאר שממנה שותים גשכחו מזמן בין יהודי ישראל.

 13. אני מתחיל להעריך את הערבים(המשך) הגיב:

  לכן , בגלל יתר החופש, חוסר החינוך ,המתירנות ואווירה ש"אין מלך בישראל, איש הישר בעיניו יעשה ", לכן יש בין היהודים אלימות יתר,תאונות דרכים, ניצול עובדים עד כדי עבדות(פלסטינאים,זרים וישראלים) התעשרות קלה מול עוני(קיצוניים להחריד)ולכן אני מתחיל להעריך את הערבים שבחברה שלהם לא קמו מתוכה אנשים אלימים ועוינים כמו אצלינו ובוודאי לא יקום איש ויחרף את עמו כמו שכאן מחרפים את מערכות ישראל. ממש כ ס ד ום ה י י נ ו ל ע מ ו ר ה ד מ י נ ו .

 14. אמנון הגיב:

  לכל המגיבים לשלילה . אנשים כספירו רק מביאים להתחזקות הימין . אם לא היה ספירו היה צריך להמציא אותו . ספירו – המשך לכתוב ככל שתוסיף לכתוב כן ירבו ה"חוזרים בתשובה" מהסמול . לכל המהפכנים , מסקרן אותי האם ניהלתם משהו בחייכם , משהו קטן בן 100 עובדים . בהבל פה אתם מארגנים מהפכות עם ערבים ויהודים . כדאי שתעברו ברחובות הכפרים הערביים ותראו תהליך של חזרה בתשובה לדת המוסלמית , נשים המכסות את פניהן ואתם מדברים על מהפכה !

 15. ציקו הגיב:

  הכלבים נובחים והשיירה עוברת…
  בסוף נסלק את כולכם יחד עם הפלסטינאים!
  רק טרנספר יביא שלום!!!

 16. נתן הגיב:

  לגדעון ,מאמר יפה וקולע ויעידו התגובות ההיסטריות של סהרורי הימין.
  הייתי רק מוסיף שישראל, שדוקא בתור ארצם של ניצולי השואה היה ניתן לצפות ממנה לגלות סלידה מרודנות ואכזריות, נהגה לתמוך ברודנים ועריצים רבים מעבר לאידי אמין, כמו צאוצסקו ופינושה, ובמשטרי עריצות כמו המשטר הלבן בדרום אפריקה.
  אף פעם לא מיותר להזכיר עוד ידיד גדול של מדינת ישראל בשם רוברט מקסוול ששדד את כספי הפנסיה של עובדיו ,וזכה להלויה ממלכתית בישראל.
  כמובן שתמיכתה של ישראל בכל הרשע הזה ,אינה מפריעה לה לשאול ביום השואה את השאלה הניצחית- "מדוע העולם שתק"?

 17. לציקו הגיב:

  מוזר.

  זה בדיוק מה שרציתי להגיד עליך ועל שכמותך.

  איזו הצטרפות מקרים.

 18. עופר הדרומי הגיב:

  חברי מהשמאל, ידיים יקרים, מאמר מצחיק להפליא בעיני כתב שפירו, הייתי משוכנע תחילה שמדובר במערכון קצר פרי היוצר של הגשש.מיותר להתיחס חגופו של עניין. אבל כמה נתונים מחכימים ומעוריי השראה התרחשו בימים האחרונים והם חשובים יותר מאמירה גלבי הטרוריסטים המוחזקים על ידנו במאסר.
  א. הסתבר כי חלה עליה של 5.7% בהתיישבות ביש"ע, היש בשורה משמחת יותר, ב. האסירים הפלסטינאים התגלו כפחדנים קצת גז מדמיע הפסיק בתוך שעות התפרעות של מאות אסירים וכל מה שנדרש היה מס’ עשרות אנשי שב"ס. ג. שרון חזר מוושינגטון ולדעתה של ישראל לגבי שחרור רוצחים הצטרף גם הנשיא האמריקאי. ד. ספירו נכנס ללחץ כל כך עמוק שירד לרמה שהתחיל להשתמש בקללות. השלב הבא יהיה שנצעק זה על זה "בלי הורים". ובאשר לדיבורים על צדק והיסטוריה אין להם יקירי שום משמעות, ארץ ישראל כולה שלנו ותרצו או לא בסופו של יום היא תפונה מכל תושביה שאינם תומכי ישראל. מסיים כהגלי בברכת טרנספר מהיר, יעיל וממצה.

 19. שמעון גת הגיב:

  גדעון ספירו מצא כבר את האשמים ברצח אולג שייחט: מדינת ישראל, מדיניותה והנהגתה.
  אני מפנה אותך, מר ספירו, למאמר שפרסמתי בעיתון זה. הטיעון המרכזי בו הוא שעמדה המגלה הבנה למניעיו של צד אחד בלבד ומטילה את האחריות לכל הרוע על הצד שמנגד מחטיאה את האמת ומעוותת את כל אמות המוסר. רצח הוא רצח הוא רצח. חטיפת ואנונו או שיח’ עוביד או רצח בושיקי אינם נותנים שמץ של לגיטימציה לחטיפה ולרצח של שייחט, כשם שמשטר הכיבוש בשטחים אינו יכול להיות הצדקה לרציחתם של מאות באוטובוסים, דיסקוטקים וברחובה של עיר.
  הפניית האצבע המאשימה במקרה של רצח שייחט לממשלת ישראל מבטאת עיוורון מוסרי נורא ולטעמי משחית.

 20. יונתן ליבנה הגיב:

  שמעון, מראש ידע גדעון ספירו שדבריו יעצבנו אותך ודאג לכנות את הרצח מעשה אכזרי ואת האירוע תסריט שחור. אז אני מבין שזה לא מספיק ושהיית רוצה פסקת פתיחה בה כותב ספירו כמה נבלה הוא מעשה הנבלה ועד כמה רצח הוא רצח. כך היית רוצה שרק מהפסקה השניה יתחיל להסביר הקשר נוסף שבו יש לראות את הרצח הספציפי הזה. לי די נמאס מהריטואל הזה. די נמאס להתנצל על שמאלנות ולהתמודד עם זה שאם אתה איש שמאל אז לא ממש ברור מה עמדתך לגבי חיי אדם של יהודים. די, תרד מהעץ הזה. הכנתי גם תגובה ארכנית למאמר שלך.

 21. המום הגיב:

  תשמע גדעון בחור יהודי יקר..
  אני לא מכיר אותך אבל לדעתי משהו משובש אצלך בצורה קשה ביותר.
  אני לא אנסה לשכנע אותך בכלום כי מי שמחזיק בדיעות כמו שלך הוא למעשה חסר תקנה.
  הסיבה היחידה לדבריך על פי דעתי היא כלכלית..תמיד צריך את המתוסכל אנטי כל דבר שיבוא ויגיד את ההיפך.
  בטח עשית וילה גדולה על חשבון המדינה שממנה אתה אוכל ולתוכה אתה יורק.

 22. עוד המום הגיב:

  גדעון יקירי…
  אתה לא פחות קיצוני מאשר אנשי כהנא ודומיו בימין הקיצוני.
  אז על מי אתה מתלונן ?

 23. גדעו ספירו הגיב:

  חן חן לכל המגיבים. תודה מיוחדת לאלה שהביעו דאגה לבריאותי. אל דאגה חברים, הכל בסדר, המערכת הרוחנית עובדת במלוא הקיטור ולפי שעה לא התגלו תקלות.
  המתנגדים לדעותיי לא עשו אפילו נסיון אינטליגנטי אחד להתמודד עם הכתוב. ניכר בהם כי תגובתם היא פרי התנייה אוטומטית, שמופעלת עם קריאת שמי, בלי כל קשר לטענותיי.

  כותרת המאמר "פשע החטיפות" כבר מלמדת כי אני רואה בתופעה מעשה ניפשע. אולם רק שוטה חרש וקטן כמאמר המסורת היהודית, יבודד את חטיפת שייחט מבלי להתייחס למכת החטיפת שמדינת ישראל אימצה כמדיניות רשמית.
  אשר על כן הצעתי גם הצעה מאד קונסטרוקטיבית: תכריז ישראל על מתן גט כריתות למדיניות החטיפות ותשחרר את כל החטופים העצורים היום ללא משפט בבתי הכלא של ישראל.
  מימוש הצעה זו, זו הערכתי, תתרום יותר מכל דבר אחר להפסקת החטיפות.
  איש מהמגיבים לא התייחס לדברים, זולת הבלה בלה הרגיל נגד השמאל.

 24. צור שפי הגיב:

  קצת לוגיקה פשוטה:

  1 אהוד יתום רצח בדם קר בסיגנון לינץ’ מחבל שבוי שתכנן ובצע פעולת טרור.
  2 רוצחי רמאללה רצחו בדם קר בסגנון לינץ’ אנשי מילואים שאיבדו את דרכם.

  מה יותר חמור?

  אם בכלל ניתן לקבוע כאן היררכיה (אתה יודע, רצח הוא רצח הוא רצח וכו…) אז ברור שרוצחי רמאללה יותר גרועים כי הם רצחו קורבנות שאם גם היו חיילים לא נתפסו בדרכם לבצע פעילות טרור.

 25. שופט עליון לגדעון ספירו הגיב:

  גדעון,

  אינך יכול לצפות שהמגיבים יעשו "נסיון אינטליגנטי אחד להתמודד עם הכתוב", מכיוון שלא ניתן להתיחס בצורה אינטליגנטית לכתבה לא אינטליגנטית. לא ניתן לסווג את גיבוב הקללות וההשמצות של מדינת ישראל ואושיותיה לא רק כמשהו אינטליגנטי, אלא כמשהו הגיוני, כלל. אפילו פלשתינאים בהתקפותיהם המילוליות לא יורדים לשפל כזה, לתעמולה כה אנטי-יהודית-ישראלית-ציונית. זכות זו שמורה כנראה ליהודים כמוך, בלבד. אני קורא את הכתבות שלך מתוך סקרנות (חולנית, אולי), מתוך רצון להבין את תופעת הטבע הזאת של יהודים שונאי-עצמם. זה לא קל לי, אני מודה, מאחר ואני חייב לסתום את אפי בעשותי זאת. ובכל זאת, יש כמה נקודות אור. 1)אחרי קריאת הכתבות שלך תמיד אפשר להתקלח ולהתנקות, 2)אפשר לספור אותכם על אצבעות של יד אחת.

 26. לשופט התחתון הגיב:

  כדאי שתשמור על זכות השתיקה,כחבריך.

 27. שופט עליון הגיב:

  "כדאי שתשמור על זכות השתיקה,כחבריך."???

  אתה מצפה משופט (ועוד עליון) שישמור על זכות השתיקה? באמת…

  (דרך אגב, הרוח החופשית+הדמוקרטית+הפלורליסטית שנודפת ממך עושה כבוד לך, ולחבריך)

 28. אלמוג שבתאי הגיב:

  מסכימה עם צור שפי. לא שאין מקום לשהואה (תמיד יש), אבל איך ניתן לקבוע שרצח אחד אכזרי יותר מרצח אחר? מעניין יותר יהיה להשוות בעוד כמה שנים בין גורלות הרוצחים, אבל זה כבר סיפור אחר.

 29. רהב יוסי הגיב:

  ממש מעליב, איני מבין מדוע עליך לפגוע באינטלגנציה של משפחת שייחט? מדוע הנך חושב שהיו זקוקים להסבריה של הסוכנות כדי לדעת להיכן הם מגיעים?
  האם אין הם מספיק אינטלגנטים לברר בעצמם מה מחכה להם בארצנו?

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים