הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-2 בספטמבר, 2003 5 תגובות

השתלבות במזרח? מה פתאום? חשיבה שונה על “החזית המזרחית” כיום? לא ולא! הגברת שיתוף הפעולה הכלכלי במרחב? הצחקתם אותנו! פני השלטון בישראל מופנות מזרחה – לכיוון ההרפתקאה החדשה: תקיפת מתקני הגרעין של אירן. זוכרים מי הפיק את ההרפתקאות הבאות – החווה הסינית במלחמת יום כיפור, “מפעל ההתנחלות”, תקיפת הכור בעירק, לבנון, הר הבית ועוד ועוד? נכון – ראש ממשלתנו – הסבא החביב!

בכל פעם שהיה האיש ליד איזה שהוא הגה בטחוני – נולדה עוד הפקת ענק במוחו קודח ההרפתקאות. אפילו תקיפת הכור העיראקי ב-1981 נראית כיום מגוכחת לנוכח אי-מציאת כל הוכחות לנשק ההשמדה ההמונית. אז זה נראה מופלא! בחורינו האמיצים הצילו את העולם החופשי! בשלוש השנים האחרונות אריק שרון הוא קברניט המטוס שבו כולנו נוסעים. מה נוסעים? מוסעים, מובלים, מוטעים – כולנו בתוך “רכבת ההפתעות” שצוללת בפראות אל תוך ים הדם והדמעות.


כשארה”ב שקועה עד צוואר ב”שטחים המשוחררים” שלה, אין שום בעיה לאריק ליזום את ההרפתקאה הבאה – אירן. תמיכת “עמישראל” מובטחת מראש, ובעצם, אין מי שיעמוד בדרך. תוכניות מטורפות הולכות ומצטברות במגירותיה של החונטה הצבאית ששולטת בנו – הנה, הנה “ניכנס בהם עד הסוף!”


תוצאת לוואי אחת של “מבצע מזהיר” כזה כבר מונחת בכיס: מי בכלל ישים עוד לב לעוללות כפר מל”ל, סיריל קרן, הבנים המוכשרים, ושאר “עלילות הדם” שמודבקות למשפחה המלכותית. רק בואו לא נשכח כי המשחק מסוכן מדי! המלכנו על עצמנו את האיש שלא יהסס ללחוץ על הכפתור! לא יהסס – אלא ימהר לעשות זאת, כי “מכאן רואים דברים שלא רואים ממקום אחר.” בל נניח שמישהו אחר (ארה”ב, האו”ם, אירופה, רוסיה וכלל הקהילה הבינלאומית) יצליח להניא את ההרפתקן הסידרתי מלהוציא אל הפועל את “הצלת עם ישראל” האולטימטיבית. רק אנחנו נוכל (אולי) למנוע את האסון ההולך ומתקרב. רק בכוחנו (אולי) נעצור את “הבולדוזר” – נשכב על מסלולי ההמראה ולא נאפשר לו להוליכנו שולל בפעם האחרונה – כי אין פעם נוספת לאחר קבר ההמונים הצפוי לנו!

תגובות
נושאים: עדכונים

5 תגובות

 1. התוהה הגיב:

  מישהו מפעיל שיקולי עריכה באתר הזה? האם גיבוב הסיסמאות שלעיל יקרא ‘מאמר’?

 2. לכותב על חולשת השלטון הגיב:

  עכו לא היתה אף פעם בהסטוריה העולמית בתחומי שלטון יהודי ולכן הערבים חוזרים הביתה והם "גואלים" בתים ואדמות כמו שעשו בזמנו הקרן הקימת לישראל וקרן היסוד ו"גאלו" אדמות מידי הערבים לטובת היהודים. יש בישראל תהליך טבעי של גידול האוכלוסיה הערבית ומעבר מהכפר אל העיר ועכו הינה העיר הערבית הקרובה ביותר לכפרים הערביים ורק טבעי הדבר שהם יבואו לגור שם. בנוסף, אני מרבה לבקר בעכו העתיקה וזוכה כל פעם מחדש לקבלת פנים ידידותית (להזכירכם ערביי עכו לא השתתפו בארועי אוקטובר 2000) עיר יפה שהממשלות לדורותיהם הזניחו אותה במקום להפוך אותה לנכס תירותי ממדרגה ראשונה ולגשר בין 2 העמים.

 3. חולשת שלטון הימין הגיב:

  הימין השולט,לצערנו, במדינה אינו מתפקד כשלטון. מדובר באוסף שלפוליטרוקים שחברו יחדיו למען עשות לעצמם ולמשפחותיהם בלבד. המדינה מוזנחת לחלוטין ואיש הישר בעיניו יעשה. לדוגמא העיר ע כ ו :שנים היתה סמל ודוגמא לדו-קיום יהודי -ערבי. וכעת משתלט ה"שבאב" על העיר ובמעשי אלימות יוצר אווירה קשה ליהודים שמרגישים חובה למלט את נפשם ולעזוב את העיר. אין פוצה פה ואין מעניש. הממשלה המסואבת הזו עסוקה בעצמה ןלטובת עצמה. כל דירה יהודית שמוצעת למכירה נחטפת ללא כל מיקוח,ע"י הון ערבי שזורם מכיוונים מגמתיים וממשלת הסיאוב לא עושה דבר.

 4. ראשן הממשלה הגיב:

  אילו לא היו תוקפים את הכור בעיראק- אולי היתה להם כבר פצצה?האם זו השערה מופרכת כל כך?
  ואילו היו מפילים פצצה של טון על ראשי החמאס, במקום רק רבע טון? אולי היו נמנעים כמה מהפיגועים הבאים עלינו עכשיו? ואילו היו מורידים את ערפאת מזמן- אולי היו נמנעים הרוגים כה רבים? ואילו לא היו נותנים למחבלים רובים (ופצצות, ומה לא) אולי היו ניצלים אלפים ממוות וחורבן? ואילו היו הורגים בהם – כמו בנאצים בזמנו? ואילו ואילו… אבל לא. ולכן זה גורלנו.

 5. אילו היו לסבתא גלגלים הגיב:

  היא הייתה נוסעת לאתר אחר

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים