הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-1 באוקטובר, 2003 תגובה 1

מאת כתב "הגדה השמאלית"


האיגודים המקצועיים של עובדי הנמלים במצרים ובירדן לא מוכנים לשתף פעולה עם ממשלת ישראל כדי לשבור את שביתת הנמלים – כך עולה מתשובה לפנייה דחופה של חבר הנהגת ההסתדרות ג’יאהד עקל (יו"ר סיעת חד"ש) אל ועדי העובדים בנמלי פורט סעיד ובעקבה. על פי תוכנית משרדי האוצר והתחבורה, יבואנים ויצואנים ישראלים אמורים מהשבוע להשתמש בנמלים אלה על מנת לשבור את שביתתם של העובדים בנמלי אשדוד, חיפה ואילת.

שביתת עובדי הנמלים הוכרזה נגד הכוונה להפריט את מקומות העבודה. השביתה היא חלק מצעדי מחאה שההסתדרות נוקטת נגד הצעת התקציב והתוכנית הכלכלית שאושרו בממשלה על ידי מעט השרים שהשתתפו בה. במנשר שפירסמה סיעת חד"ש בהסתדרות השבוע נאמר כי "הצעת התקציב באה רק להחמיר את המשבר הכלכלי ולדרדר מאות אלפי בני אדם נוספים אל מתחת לקו העוני. הצעת התקציב מבשרת יותר קיצוצים, יותר פיטורים, יותר הפרטות. מדוע הממשלה עושה זאת? האם ראש הממשלה אריאל שרון ושר האוצר בנימין נתניהו אינם מבינים שמדיניותם מובילה את המשק ואת החברה לאסון? כמובן שהם יודעים זאת. מאהל האמהות החד-הוריות שמתחת לחלונות משרדיהם ממחיש מדי יום את תוצאות מדיניותם".


עוד מדגישים חברי סיעת חד"ש בהסתדרות כי "הגיעה העת להסיר את הכפפות. מאבקן של ויקי קנפו וחברותיה האמהות העובדות החד-הוריות מוכיח שאין די בהקרבה אישית והד תקשורתי. על מנת שהמאבק יצליח הוא צריך להיות המוני, ממושך ומאוחד ופוליטי". סיעת חד"ש בהסתדרות קוראת להקמת החזית הרחבה ש"תעמוד מאחורי המאבק הממושך להפלת ממשלת בעלי ההון".

תגובות
נושאים: מאמרים

תגובה אחת

  1. פחזנית הגיב:

    ישראבלוף !!!

    הממשלה אשמה בנזקי השביתה. גם דובריה אינם מכחישים כי הפרה הסכם עם העובדים. הממשלה פשוט טוענת שזכותה להמשיך ו…"לייעל" את הנמלים.

    אתה הבנת את זה, ברוך ???

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים