הגדה השמאלית

במה ביקורתית לחברה ותרבות


מאת: ב-12 בדצמבר, 2003 תגובה 1

להלן מנשר שפרסמה השבוע הפדרציה של האיגודים המקצועיים העיראקים בעקבות פשיטת כוחות הכיבוש האמריקאים על מטה הארגון בבגדד. ניתן לשגר מחאה מקוונת אל הבית הלבן באמצעות האתר לייבורסטארט.

"אל העובדים ואל מעמד העובדים העיראקי, אל דעת הקהל, אל שוחרי החופש, הדמוקרטיה וזכויות האדם בכל העולם,


"עשרות חיילי כוחות הכיבוש האמריקאים בליווי של עשרה כלי רכב משוריינים, פשטו על המטה הזמני של הפדרציה של האיגודים המקצועיים העיראקים (הפועל בבניין איגוד עובדי התחבורה והתקשורת, בעלאווי אל-חילא, בגדאד) ביום א’, 6 בדצמבר, בשעה 10:30 בבוקר ועצרו 8 ממנהיגיה.


"התוקפים שדדו והרסו את רכוש האיגודים, הסירו את הכרזות מן הקירות והחרימו כרזות המגנות פעולות טרור. ועוד: הם דאגו להסתיר את שמות האיגוד והפדרציה שהתנוססו בפתח הבניין בשכבה עבה של צבע שחור, תוך שבירת חלונות. הכל נעשה ללא מתן הסברים.


"פדרציית האיגודים המקצועיים, אחד הארגונים החשובים של החברה האזרחית, בה פועלים בני מעמד העובדים שהם מחולליה של עיראק החדשה וההבטחה לעתיד דמוקרטי; מגנה בכל תוקף מעשה טרור בלתי-מוצדק זה. זהו מעשה המכוון נגד מנהיגי האיגודים הידועים בגלל דבקותם במאבק נגד הדיקטטורה השנואה.


"אנו דורשים את שחרורם המיידי של כל עמיתינו ומגנים כל ניסיון להתקפה נוספת. אנו מדגישים שמעמד העובדים העיראקי לא ישכח התקפה זו, המהווה הפרה בוטה של הדמוקרטיה וזכויות האדם.


"אנו קוראים לכל הכוחות הקדמה בעיראק, לאיגודים המקצועיים הערבים והבינלאומיים, לגנות מעשה זה ולקרוא לשחרורם המיידי של כל העצורים ולמתן פיצוי מלא על מנת לשקם את הנזקים שנגרמו בעת פשיטת כוחות הכיבוש".


הערת המערכת: כל העצורים שוחררו ללא משפט מספר ימים לאחר פרסום ההודעה. פרטים נוספים על ההתקפה ועל פעילויות הסולידריות עם העובדים העיראקים ניתן לקבל מנציג האיגודים בלונדון, עבדאללה מוחסיין טל’ 00 44 (0) 79 31 41 63 44.

תגובות
נושאים: מאמרים

תגובה אחת

  1. ל~כוחות השחרור האמריקאיים~ הגיב:

    מהיכן אתה מביא את המידע החשוב הזה?!

הגיבו כאן

אורך תגובה מקסימלי: 1000 תווים

הרשמה לעדכונים בדוא"ל

Subscribe via Email

מומלצים